Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bunari

Bunari 15 jul 2013 14:40 #1

  • Pakula
  • Pakula's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 90
  • Primljenih Zahvalnica: 462
Dragi prijatelji,
Krenuo sam u kopanje bunara na vikendici. U pitanju su Čortanovci - Karaš, da znate lokaciju zbog geologije.
Pričao sam sa jednim bunardžijom iz Beške, deluje da je čovek skroz na mestu. On predlaže bušenje, 80cm prečnik, umeću se betonske cevi, zida se betonska ploča i metalno poklopac. Traži "bruto" 70 EUR po metru dubine (bušenje, zidanje, materijal i sve ostalo do nošenja vode na analizu). Dalje pumpa, hidrofor, kopanje i polaganje cevi, to je naravno dodatni trošak.
Bio mi je rašljar, kaže da vode ima, označio i gde, a i bunardžija je "ciljao" isto mesto odoka, tako da je to već potvrda iz drugog izvora gde na placu vredi bušiti. Cene nekih 10 - 15 metara dubine.
Inače, treba mi par kubika mesečno, koliko da se istuširam, očistim kuću, povučem vodu u toaletu i zalijem malo vrta, ništa specijalno.
E, sad, dobijem neke informacije da su ljudi dobili bunare za neke smešne pare (tipa 200 EUR), ali da su bušili koliko treba samo da se upuste neke cevi, mnogo manjeg prečnika, pa perforirane na dnu. Šta sad to znači? I zašto i ja ne bih mogao tako?
U ovo se ič' ne razumem, a blisko je tematici vodovoda, pa ako neko može da da neki savet/dobar link, šta god, kako bih lakše izvagao šta ću, bio bih vam zahvalan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bunari 15 jul 2013 15:34 #2

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Znaci ne ciljas da nadjes pijacu vodu? Znam da na putu ka Cortanovcima sa desne strane ima 2 izvora ciste pijace vode ali sada sve to dolazi pod znak pitanja jer su iznad sada vocnjaci koje prskaju sa ko zna cime.

Da li ti uopste znas koliko metara treba da bude dubok bunar? Ja sam u Cortanovcima busio bunar na 40 metara ....ali ja sam bio tamo kod terena, iznad zeleznicke stanice.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bunari 15 jul 2013 16:07 #3

  • Pakula
  • Pakula's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 90
  • Primljenih Zahvalnica: 462
Ako može da se pije, lepo bi bilo. Ali, treba mi pre svega tehnička voda.
Nije problem uvek poneti par litara za piće. A tu je i vino, ako baš vode nema :)
Rašljar i bunardžija su unisono potvrdili da vode ima na 10 do 15 metara. Ja sam vrlo blizu vile Stanković.
U komšiliku ima bunar gde su vodu našli na 6,5 m, proveren podatak. Ono što mene buni su tehnike izvođenja. Čuo sam za tu varijantu sa bušenjem cevi, navodno i dosta jeftiniju.
Pa mi treba neka edukacija, koja je razlika i kada nešto treba/ne treba ili može/ne može.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bunari 14 avg 2013 10:25 #4

  • knjigor
  • knjigor's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Pozdrav svima,
Evo da se i ja pridružim, ja imam plac na Belom bregu, nije baš blizu Čortanovaca, ali ni previše daleko, tačnije Čika Jove Zmaja ulica, pre Verinog Šora, takođe sam krenuo u avanturu bušenja bunara, i nakon opsežne istrage došao sam do sledećih zaključaka:

1. Niko od ljudi iz Temerina neće tamo da buši pošto nemaju opremu (cene koje sam saznao za njihovo bušenje su neverovatne, najniža je bila 10€ po metru do dubine 20m nakon toga sve ide 5€ po metru dužnom, naravno sa vašim materijalom).

2. Našao sam čoveka u Bukovcu/Petrovaradinu koji mi je nudio betonske cevi prečniak 400mm i 600mm sa pumpama i svim pripadajućim materijalom za cenu od 60€ po dužnom metru, znači na 40 metara to bi bilo oko 2400€ (u današnjim uslovima jakooooooo mnogo, pogotovo ako uzmem u obzir činjenicu da me je 1600m2 koštalo 2500€)

3. Našao čoveka iz Čortanovaca koji je rekao da neće da buši pošto tamo nema dovoljno vode, iako sam ja rekao da mi treba tek nešto malo za zalivanje bašte svaki drugi dan i za ličnu higijenu kad se gore dođe, i eventualno za piće ako je pitka voda, ali on je odbio posao (ne znam koja bi bila cena)

4. Našao napokon čoveka u nekom mestu posle Inđije koji radi i buši i voljan je da vidi, cena sa njegovim materijalom 30€ za metar, prečnik cevi 200mm, prečnik rupe 300mm (ovo mi je za sada najbolja ponuda svakako, li i to je kad se sabere 1200€ :( )

5. U međuvremenu krenuo sam da radim, uzeo svrdlo za ručno bušenje rupa prečnika 120mm presekao cev na prvoj trećini i namestio sistem za produživanje (ostale mi stare cevi od vodovoda sa fitinzima, osnovu čine cevi od 1/2 cola a sistemi za nastavke idu sa 3/4 cola i sve spojeno preko rupa osiguračima). Izbušena ravna rupa od 9-10 metara na nasumično odabranom mestu, još nema vode, ali po hidrogeološkim kartama za Maradik, prva glina je svakako tek na 16,5 do 18m, pa računam da pošto smo mi niži od Maradika za nekih par metara da mogu da očekujem glinu na nekih 12-14 metara. Sada čekam trenutno da nabavim još cevi pošto mi je nestalo.

Sve u svemu, najgore je što je na placu postojao već bunar od čini mi se 15-ak metara, ali ga je prethodni vlasnik zatrpao, a ne mogu da navatam komšije da mi kažu gde je tačno bio.

Ukoliko neko ima predloga i saveta, prihvatam svaki.
Poslednja izmena: 14 avg 2013 10:26 od knjigor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru