Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bezbednost objekata u Novom Sadu

Bezbednost objekata u Novom Sadu 01 apr 2012 11:35 #1

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
Mislim da je krajnje vreme da se ucini nesto po tom pitanju. U temi bismo polemisali o svim aspektima bezbednosti. Nadam se da ima neko strucan po tom pitanju da ucestvuje u polemici. A u krajnjem slucaju, ako bi bilo dovoljno materijala, mogli i poslati dopis gradskim sluzbama i uciniti neki konkretan iskorak kao clanovi foruma.

Za pocetak cu da navedem par lokala kod kojih me jeza prolazila kad sam ulazio

Pivnica Gusan - Podrum jedna ulazna vrata. Sank na prolazu koji suzava izlaz. Cesto prepuna vikendom. U slucaju bilo kakvog pozara ili gradjevinskog ostecenja u predelu sanka - GROBNICA. Jedino pozitivno je sto materijali nisu jako zapaljivi.

London Underground - Toliko je sprceno i zabaceno da nisam ni usao. Kompletno pod zemljom, jedan izlaz, koji pritom nije napolje vec u sam London. U slucaju pozara u Londonu - GROBNICA.

Lazino Tele - Ne toliko ozbiljne zamerke, ali materijali su zapaljivi ili jako zapaljivi. Jedan izlaz. Mogao bi se unaprediti tako sto bi pored postojecih vrata stavio neki stakleni izlog koji bi mogao da se razbije u slucaju opasnosti.
O gradjevinskoj izvedbi neka neko od gradjevinara prodiskutuje. Meni je oduvek bilo fascinantno kako toliko preuredjen objekat moze da stoji, a da se ne srusi

Pored ovih lokala ni jedan lokal u gradu nema ni osnovna sredstva za gasenje, da ne pominjem ventilaciju ili protiv pozarne sisteme
Poslednja izmena: 01 apr 2012 11:37 od inactive_account.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 01 apr 2012 13:17 #2

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
verige takodje izgledaju zeznuto za evakuaciju. tu je i tata brada, kuba libre i mnogi drugi kafici u laze teleckog.

lazino tele ima onaj frontalni drveni zid koji su zapravo kao neka velika vrata koja se leti potpuno sklone pa se po celoj duzini tog prostora moze uci, izaci u lazino tele.
Poslednja izmena: 01 apr 2012 13:19 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 01 apr 2012 13:57 #3

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ne radi se samo o drvenim zidovima i evakuaciji.

Policija tvrdi da je Kontrast bio uređen po nekim standardima.
Ja mislim da samo štite svoje.
Ako je do požara došlo na instalacijama, a za svega par minuta do gušenja ljudi, onda se čini da kablovi nisu bili Halogen-free. Obično kablovi pri gorenju oslobađaju gomilu otrovnih gasova i izazivaju gušenjem. Halogen-free kablovi pri gorenju ne olsobađaju iste te visokootrovne materije.

Da se samo takav pregled instalacija izvrši u ugostiteljskim objektima, 80% bi ih bilo zatvoreno.
Dalje, evakuacija je skroz druga priča. Obeležen požarni put, dužine ne veće od propisane, propusnost takva da se ljudi mogu evakuisati u takvom i takvom vremenu iz objekta. U tom slučaju bi verovatno neki viši i dublji delovi klubova morali biti zatvoreni.

Samo se razbesnim od teme.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 01 apr 2012 13:58 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 01 apr 2012 14:20 #4

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
STUDIO LJUDI STUDIO!!!STALNO GUZVA A KOMPLETNO U PODRUMU NE DAJ BOZE TAMO POZARA NIKO NE BI PREZIVIO
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 01 apr 2012 14:22 #5

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Mislim da su retki restorani/kafići/klubovi u NS-u, koji su bezbedni u slučaju požara ili nekog drugog incidenta. Sve su to neki adaptirani objekti. Iskreno, ne znam ni za jedan lokal koji građen specijalno za tu svrhu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 01 apr 2012 14:23 #6

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
Dukelander napisao/la:
Policija tvrdi da je Kontrast bio uređen po nekim standardima.
Ja mislim da samo štite svoje.
Ako je do požara došlo na instalacijama, a za svega par minuta do gušenja ljudi, onda se čini da kablovi nisu bili Halogen-free. Obično kablovi pri gorenju oslobađaju gomilu otrovnih gasova i izazivaju gušenjem. Halogen-free kablovi pri gorenju ne olsobađaju iste te visokootrovne materije.

Brat koji je bio tamo i jos neki ocevidci kazu da je go-go igracica (ili sta vec) zapalila zavesu na bini prskalicom...
ali sacekacemo da se zavrsi istraga
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 01 apr 2012 14:28 #7

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
FUTOG napisao/la:
Mislim da su retki restorani/kafići/klubovi u NS-u, koji su bezbedni u slučaju požara ili nekog drugog incidenta. Sve su to neki adaptirani objekti. Iskreno, ne znam ni za jedan lokal koji građen specijalno za tu svrhu.

Masha od kafica mi je pala na pamet, prostran sa dva ulaza sa razlicitih strana, velike staklene povrsine za izlaz
Shamrok bub u mite ruzica npr isto, dosta otvora, prozora i vrata

ali oba su samo pukom slucajnoscu "bezbedni", a ne nikakvim inspekcijskim ili nekim projektantskim radom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 01 apr 2012 14:33 #8

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
albukerkins napisao/la:
Brat koji je bio tamo i jos neki ocevidci kazu da je go-go igracica (ili sta vec) zapalila zavesu na bini prskalicom...
ali sacekacemo da se zavrsi istraga

Pa ok, ne mora uzrok paljenja da bude na instalacijama.
Nije toliko bitno kako se zapalilo ako su neki loši kablovi razvučeni po objektu, jer se oni brzo upale a često su glavni krivac za gušenja.
FUTOG napisao/la:
Mislim da su retki restorani/kafići/klubovi u NS-u, koji su bezbedni u slučaju požara ili nekog drugog incidenta. Sve su to neki adaptirani objekti. Iskreno, ne znam ni za jedan lokal koji građen specijalno za tu svrhu.

Ovo potpisujem.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 01 apr 2012 14:34 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 03 apr 2012 00:12 #9

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
Sad kad razmislim.. Route66 je nekako najbezbedniji u slucaju pozara.

A potpuno se slazem da su skoro svi lokali u centru nebezbedni (Laze Teleckog i gomila pasaza u Zmaj Jovinoj itd.)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 03 apr 2012 00:34 #10

  • NShronika
  • NShronika's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 161
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Fakultet tehnickih nauka je na svojoj centralnoj zgradi pre par godina dodao pozarne stepenice.
Cisto da se kaze da ima i pozitivnih primera.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 03 apr 2012 00:57 #11

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
i zakljucao ih iza resetaka, vrlo inteligentno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 03 apr 2012 06:16 #12

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Greska, stepenice mogu da se otvore samo sa "unutrasnje" strane... Tako da nisu zabravljene vec je onemoguceno njihovo koriscenje u svakodnevne svrhe
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 03 apr 2012 07:52 #13

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
tako je. ima na svakim vratima neka mala metalna kutija u kojoj je poluga koja kada se povuce vrata se pretpostavljam otvore. ali pre toga mora se razbiti staklo od te metalne kutije da bi se doslo do rucke. bas sam pre mesec dana to primetio u prizemlju u studentskoj sluzbi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 05 apr 2012 17:31 #14

  • solimns
  • solimns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 430


izvor: radio 021
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bezbednost objekata u Novom Sadu 12 dec 2012 19:02 #15

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ajmo ovde da stavimo.

Ova stara zgrada sada ruina bi trebalo da bude hotel Ipon gradnja investitor.

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru