Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Otvoreni bazeni na Spensu

Otvoreni bazeni na Spensu 17 dec 2010 02:08 #1

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Ove godine posle vise godina da ne kazem decenija najava izgradnje otvorenih bazena, izglda da isti ipak pocinju da se grade. Kraj izgradnje je najavljen za kraj juna 2011 godine, medjutim sve zavisi od finansijskih prilika. Novi sad osim otvorenih bazena na sajmistu nema vise ni jedan otvoreni bazen.

Slike preuzete sa Radio 021







NSBuild
Poslednja izmena: 17 dec 2010 02:11 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 17 dec 2010 02:13 #2

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Koliko sam ja razumeo, u 2011. će se završavati jedan otvoreni bazen, onaj čija betonska školjka stoji već 20 godina. Sve što sam do sad video je da su provozali bager i pričali, neke radove baš i ne.
Da bi završili taj kompleks bazena treba da naprave još dva, jedan pravi olimpijski (ovom fali nekoliko metara) i jedan za skokove, kao i nadstrešnicu...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 20 dec 2010 08:51 #3

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Заменик градоначелника мр Зоран Мандић и члан Градског већа за привреду Марко Наранчић обишли су отворени базен на Спенсу који је у изградњи. Радови на том базену започети су пре више од месец дана., када су министарка омладине и спорта Снежана Самарџић Марковић и градоначелник Новог Сада Игор Павличић свечано означили почетак радова на базенском комплексу.
- Као представници Града данас смо дошли да видимо како напредују радови на изградњи отвореног базена на Спенсу и да ли се све реализује према планираном току. Обавили смо разговор са представницима извођача радова и са руководством Спенса и том приликом нам је речено да све иде по планираном распореду упркос временски условима – рекао је заменик градоначелника Мандић.

Министарство омладине и спорта учествује у овом пројекту са 65 милиона динара, а рок за завршетак је 75 дана. Министарство финансира прву фазу изградње, која подразумева санирање постојећег стања и набавку неопходне базенске технике. У оквиру друге фазе изградње отвореног базена, коју финансира Град Нови Сад такође са 65 милиона динара, треба да буду настављени радови на постојећим трибинама, на уређењу околине базена, а план је и да буде изграђена заштитна кровна конструкција.

Нови Сад, 15. децембар 2010. године






Izvor: www.novisad.rs

Sticajem okolnosti radio sam neke poslove na spensu i imao sam priliku da vidim i taj bazen uzivo izbliza... sa slika se moze reci da oni za mesec dana nisu uradili ama bas nista...
kao sto dukelander kaze samo provozaju malo bager i to je to
NSBuild
Poslednja izmena: 20 dec 2010 08:55 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 09 feb 2011 07:55 #4

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Iz 24 sata
Na otvoreni bazen na Spensu već od 1. jula
Ž. Bogosavljević - 09.02.2011. - 01:20
Preduzeće „Projektomontaža” do 31. marta završiće drugu fazu radova na gradnji otvorenog bazena na Spensu...
U upravi Spensa se nadaju da će tokom leta bazen biti otvoren za posetioce jer ove nedelje sledi raspisivanje novog tendera za izbor izvođača radova u trećoj završnoj fazi radova.



RADOVI - Prilikom potpisivanja ugovora za izvođenje druge faze radova vredne 41 milion dinara, na uređenju platoa i tribina, predstavnici beogradske firme „Projektomontaža”, koja je već angažovana u prvoj fazi radova, naveli su da se poštuju rokovi gradnje i pored kraćeg prekida u proteklim nedeljama zbog loših vremenskih uslova. Generalni direktor „Projektomontaže” Siniša Zorić kaže da će radovi u drugoj fazi početi čim završe poslove koje već obavljaju na gradnji otvorenog bazena.
Živko Popov, vršilac dužnosti direktora Spensa, očekuje da će „Projektomontaža” poštovati planiranu dinamiku radova.
- Rok za završetak naredne faze radova je 35 dana. Radi se o povezivanju bazena sa tribinom, formiranju platoa oko bazena i u pitanju su uglavnom građevinski radovi, osim dela koji se odnosi na postavljanje gromobranske instalacije - navodi Popov.
V.d. direktora Spensa dodaje i da će sada da raspišu poslednji tender za izvođenje radova koji je vredan oko 35 miliona dinara. Prema njegovim rečima, ovim tenderom će se izabrati izvođač radova na elektro i zanatskim radovima. Pošto i taj posao bude završen, bazen će biti otvoren i očekivanja su da će Novosađani već na leto moći da ga koriste, a najoptimističkija prognoza je da će bazen biti otvoren 1. jula.
Radovi na završetku otvorenog bazena na Spensu počeli su jesenas i pri tome je za taj deo radova 65 miliona dinara izdvojilo republičko ministarstvo sporta. Završetkom otvorenog bazena, skoro 20 godina od početka radova na njemu, neće se međutim potpuno završiti uređenje bazenskog kompleksa. Naime, grad trenutno nema novca za ceo projekt koji predviđa gradnju tri nova bazena i rekonstrukciju postojećih zatvorenih bazena.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 24 mar 2011 13:52 #5

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
slika sa novisad.rs











NSBuild
Poslednja izmena: 24 mar 2011 14:31 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 03 maj 2011 19:50 #6

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Danasnje slike:







Poslednja izmena: 03 maj 2011 19:51 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 04 maj 2011 23:51 #7

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Dok se ranije vodila rasprava o ovim bazenima na SSC-u, bio sam protiv istih na tom mestu. Nekako mi se sada čini da će baš lepo upotpuniti izgled SPENS-a i, naravno, obogatiti ga sadržajima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 05 maj 2011 08:23 #8

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Nisu mi jasni ovi stubovi i rešetka koji se prave.
Na onom mini-renderčiću se vide neke grede preko bazena.
Ima neko ideju čemu to služi? Meni izgleda kao nosač za neku montažnu krovnu konstrukciju, ali mi ne pada na pamet kakva bi to konstrukcija mogla biti. Nadam se da nije samo platno...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 09 maj 2011 10:56 #9

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 30 maj 2011 15:24 #10

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Poslednja izmena: 30 maj 2011 15:24 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 30 maj 2011 15:32 #11

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Jel' ovo projekat po kojem se gradi? Ne mogu da nadjem nista vece, nisam video render nigde...


Nije mi bas jasno da li ce to biti pokriveno i cime, niti zasto natkrivaju otvoren bazen? :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 30 maj 2011 15:36 #12

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
to je taj projekat, a veci ni ja nisam uspeo da pronadjem.. cak sam pisao i spesnu medjutim kod njih izgleda niko ne proverava taj mail...

na tom malom se vide ti stubovi (crne linijice) i neka resetka preko, ali stvarno nemam predstavu za sta ce to da sluzi
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 07 jun 2011 14:03 #13

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
...
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 07 jun 2011 17:22 od ranko su ns. Razlog: dupli post
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 07 jun 2011 14:04 #14

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
evo malo fotki











KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, limanac

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 07 jun 2011 14:40 #15

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Odlične fotke Ranko! I ove i one sa stadiona.
Tačno si nam ti falio na ovom forumu :D

Kako si ušao na gradilište bazena, ako nije tajna?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 07 jun 2011 14:57 #16

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Dukelander napisao/la:
Kako si ušao na gradilište bazena, ako nije tajna?

izgledam kao ozbiljan čovek, B)
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 07 jun 2011 17:11 #17

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
bolje pitanje.. kako si se popeo na onu terasu gore kad je sve zakljucano ;) .. ja sam svojevremeno razmisljao da preskacem onu ogradu ali odustao od toga.. a peo sam se i na one velike zgrade sa druge strane bulevara cara lazara.. reko da slikam sa krova ali bilo zakljucano ... :(
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 07 jun 2011 18:21 #18

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
evo pored ovih fantasticnih slika i jos jedna fantasticna vest sa sajta www.021.rs
Bazeni na Spensu će se grejati sunčevom energijom

Sportsko-poslovni centar "Vojvodina" uskoro će postati prvi objekat ovog tipa u Srbiji koji će za grejanje koristiti solarnu energiju.
Prema procenama, ugradnja solarnih panela bi trebala da donese uštedu od nekoliko miliona dinara godišnje. Projekat će finansirati republički Fond za zaštitu životne sredine sa 30 miliona dinara, dok će preostalih 5 miliona izdvojiti grad.
Prema procenama stručnjaka, uloženih 35 miliona dinara bi se otplatilo za pet godina grejanja pomoću sunčeve svetlosti. Kako piše "Blic", na krovu jugozapadne strane Spensa će se naći oko 100 solarnih kolektora.
Nabavka i postavljanje ovih panela počeće na leto, a u upravi Spensa očekuju da sistem grejanja uz pomoć solarne energije krene punom parom da radi tokom iduće godine.
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 13 jun 2011 11:32 #19

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Kad se ocekuje da ce biti gotovi? Kanda se necemo kupati ove godine tamo? ;)
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Otvoreni bazeni na Spensu 13 jun 2011 11:35 #20

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Meni se cini da se neki jul spominje, ali to mi deluje preblizu... Trebalo bi ove sezone, to im je cilj kako sam skontao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru