Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Evrope

Bulevar Evrope 30 avg 2011 09:20 #101

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
kruzni tok na kraju bulevara sa kornelija stankovca je nasut zemljnom po raovarnavanje i stavili su neke krive bandere, koje dosta zanimljivo izgledaju, verovatno za reflektore
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 31 avg 2011 22:20 #102

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Dukelander napisao/la:
Pa valjda neće trebati ni zeleni talas, jednog dana kad se saobraćaj deniveliše.
Meni je u celoj priči oko denivelacije jako čudno to što će nadvožnjaci biti na Subotičkom bulevaru a ne na ulicama sa kojima se ukršta.
Ako je to već gradski autoput, zašto se ne planira denivelisanje ulica sa kojima se ukršta? Zar nije bitnije da se autoputem prođe brzo i ne zadržava u gradu?

Mislim da ni planeri i gradska vlast nisu usaglasili do kraja šta ta ulica treba da bude, gradski auto-put ili bulevar. Ako su hteli da bude auto-put, nisu smeli dozvoliti da regulacija bude toliko blizu na Adamovićevom naselju. Ili, mogli su u samom startu u tom delu ukopati put, od Futoške do Limana IV pa na površini napraviti jednu 2+2 ulicu, a dole 3+3 auto-put.
Nisam siguran da sam te razumeo ali nema veze... Dakle, Bul.Evrope je po planu "podignut" na stubove upravo da saobraćaj na njemu ne bi bio ometan odnosno da ne bi ometao saobraćaj "u lokalu".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 sep 2011 10:07 #103

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8045
Da.
Nije podignut na stubove celom dužinom, nego će se voziti gore dole, preko nadvožnjaka.
Meni je logičnije da se nadvožnjacima vozi preko Subotičkog bulevara nego da on tim nadvožnjacima ide preko ulica sa kojima se ukršta, to sam pokušao da objasnim.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 sep 2011 16:22 #104

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Da, to je mnogo logicnije, jer uvek ide put preko auto-puta, a ne auto-put iznad njega, to je svuda tako u normalnom svetu, ali opet kazem u normalnom svetu !!
Poslednja izmena: 01 sep 2011 16:23 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 sep 2011 16:38 #105

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ma dok se to krene u izgradnju, dozvace se vec pameti, ta varijanta je stvarno neozbiljna...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 sep 2011 17:47 #106

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Naravno, ti nadvožnjaci se neće graditi sledećih 30 godina.. ne brinite :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 sep 2011 16:29 #107

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Sta se desava sa produzetkom do Klise za koji je uzet kredit kod banke?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 sep 2011 16:36 #108

  • hfusion
  • hfusion's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 54
kasko napisao/la:
Sta se desava sa produzetkom do Klise za koji je uzet kredit kod banke?

I prošlu deonicu su počeli da grade krajem septembra ili početkom oktobra.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 07 sep 2011 11:26 #109

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612


ne znam da li je ovde odgovarajuce, omv pumpa, danas uslikao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 07 sep 2011 15:44 #110

  • kabacum
  • kabacum's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Imperare sibi maximum imperium est
  • Poruka: 209
  • Primljenih Zahvalnica: 97
ne znam. ali ja kada sam to video pre neki dan smucio mi se i grad i vodeci ljudi i drustvo i sve. doslo mi da istog momenta glavom bez obzira odletim u neko uredjenije drustvo. pa jbm u zar tu nije bilo bolje da se posade drvoredi platana sa pesackim i biciklistickim stazama ? zar se novo naselje i detelinare, sajmista.. nisu vec prakticno spojili? zar to treba da bude veza za ljude ili strasni uzbekistanski prizori???
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 07 sep 2011 15:55 #111

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
kabacum napisao/la:
ne znam. ali ja kada sam to video pre neki dan smucio mi se i grad i vodeci ljudi i drustvo i sve. doslo mi da istog momenta glavom bez obzira odletim u neko uredjenije drustvo. pa jbm u zar tu nije bilo bolje da se posade drvoredi platana sa pesackim i biciklistickim stazama ? zar se novo naselje i detelinare, sajmista.. nisu vec prakticno spojili? zar to treba da bude veza za ljude ili strasni uzbekistanski prizori???

to je zločin prema Novom Sadu, to treba pohapsiti. Jedna lokacija koja ima potencijal da bude vrhunska se pretvara u benzinsku pumpu. Težak kriminal i bezobrazluk.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 08 sep 2011 01:30 #112

  • Giške87
  • Giške87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 23
Verujem na veliko razocarenje svih, sumorna slika sa prethodnih postova ce se nastaviti, jer gradska kasa mora da se puni, pa prodaju zemljiste bilo kome...

24 sata:
Na novom spisku lokacija koje nudi investitorima, Zavod za izgradnju grada naveo je 63 parcele. Na spisku ima najviše građevinskog zemljišta gde je planirana izgradnja stambenih zgrada i porodičnih kuća, po 24 lokacije. Preostalih 15 placeva namenjeno je za privredne aktivnosti i većina se nalazi u radnoj zoni Sever.
IZGRADNJA - O tome što nema više prostora namenjenih za privredu u ZIG-u objašnjavaju prvenstveno time da je usled ekonomske krize opala zainteresovanost investitora. Ono što je primetno nakon ažuriranja spiska gradskog građevinskog zemljišta koji je predviđen za prodaju jeste da je grad odlučio da ponudi lokacije oko novosagrađenih saobraćajnica Bulevara Evrope i Somborskog bulevara. Na ovim bulevarima i u ulicama koje izlaze na njih nalazi se najveći broj lokacija planiranih za stambenu izgradnju.

Uglavnom su u pitanju placevi od minimum 500 kvadrata na kojima je moguća izgradnja petospratnica i početne cene, zavisno do lokacije, kreću se od 15 do 30 miliona dinara. U ZIG-u navode da placeve neće prodavati dok se ne pojavi veći broj zainteresovanih. Za 15. septembar zakazana je licitacija za prodaju placeva u Kopernikovoj 49 i Branka Bajića 90.

Od onakvog velelepnog rendera sa poslovnim kulama i nasminkanom ranzirnom stanicom, izgleda da cemo zavrsiti sa bulevarom nalik na malo vecu verziju Hadzi Ruvimove, Grbavice i ostalih promasaja novosadske arhitekture i praznoglavih magaraca u gradskim foteljama koji za sve ovo dobijaju platu, i to od naseg poreza... Nemam reci vise...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 08 sep 2011 11:38 #113

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nazalost, bojim se da si u pravu... Umesto da se sukcesivno to sredjuje kako bude kapitala, oni ce ga sad pokrpiti kako znaju i umeju dok su zavaljeni gde vec jesu, a grad, pa koji grad?? Bulevar je bas imao potencijala, mozda ga i izvuce neki mall, stadion, Ranzirna, ali pre ce biti da se sprema upgradeovana Hadzi Ruvimova :pinch:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 08 sep 2011 12:00 #114

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Prilozi:
Poslednja izmena: 08 sep 2011 12:02 od True_detective.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 08 sep 2011 12:10 #115

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
E bas to! :mrgreen: Srbija, sta cemo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 08 sep 2011 13:51 #116

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Koliko god da nabudžiš Yuga, to je i dalje samo Yugo. :yes:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 16 sep 2011 12:23 #117

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
oko OMV pumpe







Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 03 okt 2011 09:37 #118

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Znači most preko kanala će biti 2+2 trake. Na tom delu bulevara i nema potrebe da bude širi, ali ako jednog dana ceo bulevar bude 3+3, to će ostati usko grlo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 03 okt 2011 12:09 #119

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ne, ceo bulevar će biti 2+2 saobraćajne trake, od Rumenačke do autoputa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 03 okt 2011 12:15 #120

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Pripadnik napisao/la:
Ne, ceo bulevar će biti 2+2 saobraćajne trake, od Rumenačke do autoputa.

on je već od Kornelija Stankovića 2+2. Ne dodiruje Rumenačku, već se ukršta kružnim tokom sa Rumenačkim putem, ulicom koja počinje od pruge ka Rumenci, tj nastavlja se na Rumenačku ulicu koja se proteže od Master centra do pruge kod Merkura
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru