Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Zgrada NIS-a

Zgrada NIS-a 01 dec 2010 13:57 #1

  • Goxy
  • Goxy's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.
  • Poruka: 219
  • Primljenih Zahvalnica: 47
Jel neko zna sta se desava sa NISovom zgradom???
Cuo sam informaciju da je skroz ispraznjena...
Radnici koji rade u NISu svako jutro odvoze autobusi u BG...
Mozda ce rusi zgradu da pretvore u hotel ili kockarnicu???B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 01 dec 2010 15:52 #2

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4857
  • Primljenih Zahvalnica: 7913
Goxy napisao/la:
Jel neko zna sta se desava sa NISovom zgradom???
Cuo sam informaciju da je skroz ispraznjena...
Radnici koji rade u NISu svako jutro odvoze autobusi u BG...
Mozda ce rusi zgradu da pretvore u hotel ili kockarnicu???B)

Kako sam ja čuo priča je sledeća:
Ne znaju šta da rade sa raznoraznim direktorima, direktorčićima i šefovima, pošto ih ima jako puno.
Predložili su im da uzmu otpremninu ali nisu svi pristali.
Onda su rešili da ih svaki dan vozikaju do Beograda ne bi li ovi odustali i dali otkaz. POslednja informacija je da će im uvaliti da rade dvokratno, recimo od 8 do podne, pa onda od 4 do 8, u Beogradu.
Ko duže izdrži...
Znači, radi se o nepodobnim šefovima, poslovođama i sličnima.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 03 dec 2010 15:46 #3

  • Goxy
  • Goxy's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.
  • Poruka: 219
  • Primljenih Zahvalnica: 47
Dukelander napisao/la:

Kako sam ja čuo priča je sledeća:
Ne znaju šta da rade sa raznoraznim direktorima, direktorčićima i šefovima, pošto ih ima jako puno.
Predložili su im da uzmu otpremninu ali nisu svi pristali.
Onda su rešili da ih svaki dan vozikaju do Beograda ne bi li ovi odustali i dali otkaz. POslednja informacija je da će im uvaliti da rade dvokratno, recimo od 8 do podne, pa onda od 4 do 8, u Beogradu.
Ko duže izdrži...
Znači, radi se o nepodobnim šefovima, poslovođama i sličnima.

Ma to je provaljena ali po nasem zakonu legalna fora kako da nateras radnika da sam da otkaz...
To su radili i u Vitalu kad su radnike terali da idu u Sombor svaki dan i ona dvokratna fora...
Ali sta se dogadja sa Nisovom zgradom jel ima nekog unutra ili se sprema rekonstrukcija i prenamena???
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 03 dec 2010 17:11 #4

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Dukelander napisao/la:
Goxy napisao/la:
Jel neko zna sta se desava sa NISovom zgradom???
Cuo sam informaciju da je skroz ispraznjena...
Radnici koji rade u NISu svako jutro odvoze autobusi u BG...
Mozda ce rusi zgradu da pretvore u hotel ili kockarnicu???B)

Kako sam ja čuo priča je sledeća:
Ne znaju šta da rade sa raznoraznim direktorima, direktorčićima i šefovima, pošto ih ima jako puno.
Predložili su im da uzmu otpremninu ali nisu svi pristali.
Onda su rešili da ih svaki dan vozikaju do Beograda ne bi li ovi odustali i dali otkaz. POslednja informacija je da će im uvaliti da rade dvokratno, recimo od 8 do podne, pa onda od 4 do 8, u Beogradu.
Ko duže izdrži...
Znači, radi se o nepodobnim šefovima, poslovođama i sličnima.


Jeste, taj rad je u pitanju. Znaci, cimanje i maltretiranje dok ljudi ne popizde i ne zapale sami od sebe. Dve opcije su u igri. Bg ili Zr a sefovima je nalozeno da budu posebno gadni da bi ljudi koji odluce da rade i dalje pre izgubili zivce.



Sto se zgrade tice, ocekuje se da zadrzi funciju ali da se neki njeni delovi otvore za javnost. Pozorisna sala, bioskop, hol... koji su do sad korisceni samo za specijalne prilike.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 03 dec 2010 18:46 #5

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ma da.... sve u Beograd...mi smo ovde glupi pa ne znamo kako i sta.
Sto se mene tice neka centrala bude u Zrenjaninu ili Pancevu nije greda ,ali kakve veze BG ima sa rafinerijom?
A sto se zgrade tice onda bolje da je izdaju nekoj drugoj kompaniji posto je na dobrom mestu prelepa je i grandiozna.
Od nje se moze napraviti sta god ti um zamisli...hotel ,banka ,nekakva firma ,pa i eto bioskop ,pozoriste ali eto tolike godine je bilo sediste NISa a sad...
Nije problem sta ce biti sa njom nego zasto mora da joj se menja namena.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 03 dec 2010 18:48 #6

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4857
  • Primljenih Zahvalnica: 7913
Steve McQueen napisao/la:
Sto se zgrade tice, ocekuje se da zadrzi funciju ali da se neki njeni delovi otvore za javnost. Pozorisna sala, bioskop, hol... koji su do sad korisceni samo za specijalne prilike.

E to će biti interesantno. Sale su odlične, ali sama zgrada nije tako koncipirana da se sale mogu zasebno koristiti. Biće problem napraviti tu rekonstrukciju, ali ako uspeju, i ako sale dobije da koristi neko kvalitetan biće super.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 04 dec 2010 20:07 #7

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Pozorisna sala je vec par puta koriscena za Sterijino Pozorje, tako da kapiram da ce se ta praxa i nastaviti.

Inace, NIS zgrada poseduje i fantasticnu garazu i skloniste, garaza ce naravno pratiti namenu same zgrade ali skloniste moze da se interesantno preuredi...
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 04 dec 2010 20:44 #8

  • Goxy
  • Goxy's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.
  • Poruka: 219
  • Primljenih Zahvalnica: 47
P.C. Nis naftagas


Velika sala 355 učesnika
Mala sala 88 učesnika
Hol 425 m2
Velika sala je opremljena multimedijalnim prezentacionim sistemom 7.1. audio system, dopunskim ozvučenjem, prevodilačkim sistemom za sve učesnike (4 jezika), govornicom i stolom za predstavnistvo sa A/V monitoringom, sistemom za efekte i regulaciju osvetljenja sale i scene, instalacijom za direktne TV prenose i snimanja, scenskom tehnikom.
Mala sala je opremljena multimedijalnim prezentacionim sistemom, dopunskim ozvucenjem, konferencijskim sistemom sa mogucim simultanim prevodjenjem, govornicom i stolom za predsednistvo sa A/V monitoringom i internet konekcijom, sistem za regulaciju osvetljenja sale.
Hol je opremljen audio razglasom, garderobom kapaciteta 400 mesta, informacionim pultom sa internet konekcijom i telefonom, bar pultom, prenosnim sistemom za osvetljenje sa regulacijom svetla.
U holu se mogu organizovati kokteli svih nivoa sa 500 zvanica.


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 06 dec 2010 02:41 #9

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
kimi napisao/la:
Ma da.... sve u Beograd...mi smo ovde glupi pa ne znamo kako i sta.
Sto se mene tice neka centrala bude u Zrenjaninu ili Pancevu nije greda ,ali kakve veze BG ima sa rafinerijom?
Kako će pre ili kasnije i kod nas morati da se sprovede nešto poznato kao "fiskalna decentralizacija", sedište firme će postati bitno, jer će se porez uplaćivati poreskoj upravi lokalnih organa vlasti. Zasad je situacija obrnuta - porezi se slivaju u državni budžet, a odatle se radi prenos dela novca opštinama (takozvana transferna sredstva). Kad se primenjuju ovi noviji, decentralizovani modeli, porez se sliva u lokalne budžete odakle se određeni zakonom definisani deo transferuje u državni budžet. Tako da me ne bi čudilo da otpočne "rat" za privlačenje sedišta velikih "zlatnih koka poreskih prijava".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 06 dec 2010 13:33 #10

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Pa ok je to tako i treba da bude ja sam prvi za to, ali sta fali da u Novom Sadu bude sediste?
Nije da mi ovde nemamo rafineriju..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 07 dec 2010 02:44 #11

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
Pa naravno da ništa ne fali, ali misliš da nema zainteresovanih da se dokopaju NIS-ovog poreza kad za to dođe vreme. Mogu da pretpostavim da kad to bude trebalo da se uvede - da će sedište celog NIS-a promptno biti premešteno na recimo, Novi Beograd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 04 nov 2011 20:26 #12

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Bio danas poslom u zgradi NIS-a. U odnosu na pre godinu dana, deluje praznije, a narocito u odnosu na pre 4-5 godina kad je u zgradi vrilo.
Poslovnog kancelarijskog prostora u zgradi ima za oko 2500 ljudi. Inace, deo prostora koristi i Srbijagas, a uselile su se i neke konsultantske kompanije koje svoje poslovanje najvise vezuju za NIS i Gasprom, te im se isplati da budu u sto blizem kontaktu.

Ako nekog zanima jos pojedinosti o zgradi, znam dosta o njoj, sto iz perioda izgradnje, a narocito posle useljenja i tokom eksploatacije. Stojim na raspolaganju :)
p.s. - btw to sto se cini da ima manje ljudi, mozemo zahvaliti i cinjenici da su nove gazde uvele strozije kontrole prisustva na radnom mestu kao i potpunoj zabrani pusenja u objektu (dve specijalizovane prostorije za pusenje su ukinute).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 04 nov 2011 20:27 #13

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
mozes da nabavis slike izgradnje objekta, mora da postoje negde :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 04 nov 2011 20:29 #14

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Mogu da pokusam, mada sumnjam...Nixivoje NSB napisao/la:
mozes da nabavis slike izgradnje objekta, mora da postoje negde :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 04 nov 2011 23:04 #15

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
mene jedino boli što se ta firma ako se ne varam već sad zove "NIS Beograd". To je tragedija za NS i Vojvodinu ako se dozvoli da sedišta svega vrednog budu u Beogradu.
Ako bude tako onda sam za otcepljenje
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 04 nov 2011 23:11 #16

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ja sam odavno za otcepljenje :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 04 nov 2011 23:27 #17

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Sad sam se setio da su nam u osnovnoj školi, na času tehničkog, puštali film o izgradnji NIS-ove zgrade. :) Bilo bi lepo to ponovo videti...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 04 nov 2011 23:42 #18

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ajd put pod noge pa kod profesora tehnickog brzim korakom :P :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 05 nov 2011 08:35 #19

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Nixivoje NSB napisao/la:
ja sam odavno za otcepljenje :)

i second that
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada NIS-a 06 nov 2011 07:59 #20

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
ranko su ns napisao/la:
mene jedino boli što se ta firma ako se ne varam već sad zove "NIS Beograd". To je tragedija za NS i Vojvodinu ako se dozvoli da sedišta svega vrednog budu u Beogradu.
Ako bude tako onda sam za otcepljenje

Firma se zove:
1. Пуно пословно име Naftna Industrija Srbije j.s.c. Novi Sad
2. Пуно пословно име Нафтна Индустрия Сербии а.о. Нови Сад

Naziv: NAFTNA INDUSTRIJA SRBIJE
Pravna forma: Отворено акционарско друштво
Sedište: Нови Сад
Puno poslovno ime: DRUŠTVO ZA ISTRAŽIVANJE, PROIZVODNJU, PRERADU, DISTRIBUCIJU I PROMET NAFTE I NAFTNIH DERIVATA I ISTRAŽIVANJE I PROIZVODNJU PRIRODNOG GASA NAFTNA INDUSTRIJA SRBIJE A.D. NOVI SAD, NARODNOG FRONTA 12
Adresa: Народног Фронта 12, , Нови Сад, Србија

Ne znam odakle vam ovi podaci o imenu firme!? Ovo su podaci sa APR-a.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru