Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Tržni centar Promenada Novi Sad

Tržni centar Promenada Novi Sad 04 nov 2016 01:58 #21

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Hmm cudno da je uklonjen. Mozda nije finalno resenje onda?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 04 nov 2016 07:27 #22

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
e svaka ti dala. +
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Tržni centar Promenada Novi Sad 22 nov 2016 16:50 #23

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
NEPI krajem 2018. otvara tržni centar Promenada Novi Sad - Investicija vredna oko 100 mil EUR (FOTO)

Novi tržni centar kompanije NEPI biće nazvan Promenada Novi Sad i biće otvoren krajem 2018, saznaje eKapija.

Šoping centar u samom srcu Novog Sada biće jedan od najvećih u regionu, kažu u kompaniji NEPI. Njegova ukupna površina iznosiće 150.000 kvadratnih metara.

- Ova investicija vredna oko 100 mil EUR, imaće pozitivan i značajan ekonomski uticaj na lokalnu zajednicu, budući da će obezbediti posao za 1.500 ljudi - kažu u NEPI-u.

eKapija vam u galeriji predstavlja preliminarni izgled budućeg objekta! Novosađane očekuje objekat minimalističke i sofisticirane arhitekture, sa dosta svetla, i inovativnim zelenim krovom, na kome će biti smešteni kafići, trim staza, sportski tereni...

- Prizemlje i prvi sprat tržnog centra biće rezervisani za veliki broj modnih brendova, koji će ponuditi jedinstvenu kombinaciju poznatih stranih i domaćih imena i najnovijih trendova. Na gornjim spratovima Promenade Novi Sad biće smešteni zabavni sadržaji - bioskop sa najsavremenijom opremom, kuglana, sala za bilijar... Takođe, u šoping centru biće i veliki hipermarket - kažu u kompaniji NEPI.

Jedan od glavnih i inovativnih elemenata biće "zeleni" krov tržnog centra koji će se protezati na površini od 10.000 kvadratnih metara, sa koga će se pružati nesvakidašnji pogled na Petrovaradinsku tvrđavu i Dunav. Posetiocima će na raspolaganju biti trim staze i sportski tereni, kao i bašte kafića.

Promenada Novi Sad biće izgrađena na raskrsnici Bulevara oslobođenja i Ulice cara Lazara i imaće jako dobru povezanost gradskim prevozom sa ostalim delovima grada. Za posetioce koji dolaze svojim automobilima u tržni centar, obezbeđeno je oko 2.300 parking mesta van i unutar objekta.

www.ekapija.com/website/sr/page/1603930/...oko-100-mil-EUR-FOTO
Poslednja izmena: 22 nov 2016 16:51 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: montana, romanempire, Blavak, Mikins

Tržni centar Promenada Novi Sad 22 nov 2016 21:00 #24

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Mislim da bi onaj parking trebao biti natkriven jer ce da izgine bilo ko ko ostavi leti kola tu, a dobro bi doslo i kao zastita od snega i kise.
Poslednja izmena: 22 nov 2016 21:06 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 14 jan 2017 12:41 #25

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Napreduju pripreme za izgradnju tržnog centra Promenada Novi Sad

Urbanistički projekat budućeg tržnog centra kod Spensa predviđa izgradnju objekta površine od oko 115.000 metara kvadratnih.

Izgradnja Promenade, između Stadiona Karađorđe i SPC Spens, moguća je u dve faze. U prvoj bi bio izgrađen jedan deo objekta, kao i kompletna podzemna etaža. U drugoj fazi predviđena je izgradnja prizemlja i prvog sprata dela objekta na uglu Bulevara oslobođenja i Bulevara cara Lazara.



Urbanistički projekat predviđa da će budući šoping mol, kompanije NEPI, imati suteren, prizemlje i tri sprata. Podzemni nivoi su prevashodno namenjeni parkiranju, uz veliki hipermarket, dok na prizemlju i prvom spratu preovlađuju prodajni sadržaji.

Na drugom spratu predviđeni su mešoviti sadržaji, zabavnog i ugostiteljskog karakera, kao što su bioskop, fitnes cenetar, restorani brze hrane, kao i klasični restorani, dok se na trećem spratu nalaze servisni sadržaji bioskopa kao i otvoreno tj. nenatkriveno parkiranje u severoistočnom delu objekta.

Iznad dela drugog sprata biće i krovna terasa sa zelenim površinama i površinama za sport i rekreaciju.

Broj parking mesta u budućem tržnom centru biće oko 1.300, a ukupna površina objekta sa podzemnim parkingom biće oko 163.000 m2.

NEPI je građevinsku parcelu od oko 33.000 m2 prošle godine kupio za oko 3,7 milijardi dinara.

Idejno rešenje tržnog centra Novi Sad je izradio projektni biro Đorđe Bajilo arhitekti na osnovu konkursnog rešenja čiji su autori firme HBRO iz Rumunije i HB Design & Handels GMBH iz Austrije. U kompaniji NEPI za eKapiju više detalja o izgledu budućeg objekta najavaljuju nakon dobijanja građevinske dozvole, što se očekuje u toku februara!

www.ekapija.com/website/sr/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, ranko su ns, kasko, Yokai, Blavak, Bogdus, Mikins

Tržni centar Promenada Novi Sad 14 jan 2017 16:13 #26

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Dobro je. Samo dve faze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 11:24 #27

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35910
Novajlija i ja smo bili na uvidu. Ljubaznošću kolege, ja ću prvi da postavim fotke. Zamolio bih vas da sačekate da i Novajlija postavi svoje, pa onda da komentarišete, obzirom da ćete tako imati kompletniju sliku o projektu.








Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, Bogdus, Mikins, valjan

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 11:25 #28

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35910
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, Novajlija, Bogdus, Mikins, valjan

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 11:26 #29

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35910









*** Izvinjavam se zbog pogrešno rotiranih fotki. Urađeno je na brzaka zbog nekih obaveza koje imam i zagušile su me, a želeo sam da imate fotke što pre, a i da ne kočim kolegu Novajliju sa objavom onog što je on fotkao. Trudiću se danas ili sutra da ispravim ovu grešku. Hvala na razumevanju.
Poslednja izmena: 17 jan 2017 11:30 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, kasko, mrnjavi, Novajlija, sasar, Bogdus, Billy, Djordje Cvarkov, valjan

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 12:37 #30

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Evo stižem, imam problem sa umetanjem slika, izvinjavam se što kasnim.. Slike ću postaviti redosledom kojim sam slikao, ali pošto smo došli nekih pola sata pred kraj javne prezentacije slikali smo naizmenično pa ćete se malo pomučiti za kompletan doživljaj :P U svakom slučaju ću se potruditi da u toku dana napravim vest za naslovnu stranicu sajta pa ću ih organizovati u neki pravilan hronološki red.







Poslednja izmena: 17 jan 2017 15:04 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, valjan

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 15:05 #31

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak, Bogdus, Djordje Cvarkov, valjan

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 15:07 #32

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, kasko, montana, mrnjavi, Dunavski, Blavak, Bogdus, Djordje Cvarkov, valjan

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 16:35 #33

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Hvala vam obojici. Nije bilo makete?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 17:03 #34

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Sta sadrzi faza 1, a sta sadrzi faza 2?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 18:26 #35

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Nije bilo makete :) za te faze ni mi nismo sigurni kako će se izvoditi. Možda bi neki arhitekta na forumu mogao da da više informacija.

Ne znam šta da očekujem od ovog projekta, mnogo boja i detalja. Nije mi jasna trim staza na krovu, ko će da ide u tržni centar u šoping da bi otišao da se malo i oznoji trčeći? Ako dobro vidim biće samo tri fontane uz Bulevar cara Lazara, a na onom snimku je bilo pregršt vodenih površina i na strani ka stadionu i ka Spensu. Šta je sa idejom da se ulaz ili izlaz u podzemnu garažu odvija direktno sa Bulevara oslobođenja? Ne vidim to negde ucrtano na ovim skicama.
Poslednja izmena: 17 jan 2017 18:27 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 20:20 #36

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35910
mrnjavi napisao/la:
Hvala vam obojici. Nije bilo makete?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Nažalost nije. Ne može se ni očekivati da je bude, obzirom na uslove gde se vrši uvid, dobro je da smo i ovo uspeli.
SSJ5 napisao/la:
Sta sadrzi faza 1, a sta sadrzi faza 2?

Dopuniću Novajliju. Ono što smo uspeli da shvatimo je da će u Fazi 1 biti izgrađen veći deo i to onaj od SPENSa, a u Fazi 2 manji deo i to prema Bul. oslobođenja. Kad, šta i kako, ostaje da nagađamo, odnosno da pratimo.
Blavak napisao/la:
*** Izvinjavam se zbog pogrešno rotiranih fotki. Urađeno je na brzaka zbog nekih obaveza koje imam i zagušile su me, a želeo sam da imate fotke što pre, a i da ne kočim kolegu Novajliju sa objavom onog što je on fotkao. Trudiću se danas ili sutra da ispravim ovu grešku. Hvala na razumevanju.

Ovo nažalost neće biti moguće :( . Fotke ostaju takve kakve su.
Novajlija napisao/la:
Nije mi jasna trim staza na krovu, ko će da ide u tržni centar u šoping da bi otišao da se malo i oznoji trčeći? Šta je sa idejom da se ulaz ili izlaz u podzemnu garažu odvija direktno sa Bulevara oslobođenja? Ne vidim to negde ucrtano na ovim skicama.
Dolaziće snobovi i fešáci (fenseristi npr. slob. prev.) To sam sada shvatio kada sam čitao. Juče mi to još i nije bilo jasno kao ni tebi. Neće tu dolaziti ljudi da se bave sportom baš za ozbiljno, već da budu viđeni, tako bar ja mislim.
Ulaz sa Bul. oslobođenja se može stidljivo videti na prvoj fotki koju sam postavio. Biće ovde goo.gl/maps/x6ozQvajS8Q2
Poslednja izmena: 17 jan 2017 20:42 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 22:01 #37

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Hvala vam obojici, plus svakom :)
Iskreno sam se nadao nekom otvorenijem konceptu, al' to nije realno očekivati.

Kad to kažem, mislim na potez duž Cara Lazara koji će biti praktično slep, servisni zid najvećim delom, kao i potez uz SPENS.
Druga faza ni meni nije jasna, deluje kao potez garaže uz stadion i tržnog centra uz Bulevar Oslobođenja.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Tržni centar Promenada Novi Sad 17 jan 2017 22:29 #38

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043

...
Prilozi:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 17 jan 2017 22:32 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Tržni centar Promenada Novi Sad 18 jan 2017 09:08 #39

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak

Tržni centar Promenada Novi Sad 18 jan 2017 09:13 #40

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043








valjda se sad ispravno tj uspravno vide
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, mrnjavi, Wiener, Novajlija, Oniks, Blavak, Bogdus
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru