Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Zgrada RT Vojvodine

Zgrada RT Vojvodine 20 okt 2019 13:51 #181

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
da, izmedju ostalog i oni, pored nemanjinskih uhLJeba koji predstavljaju većinu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada RT Vojvodine 20 okt 2019 13:54 #182

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
pogledaj broj zaposlenih srba na javnom servisu jedne hrvatske koja je u EU, koji si nac. manjina sa oko 5% na nivou države. koliko ima redakcija na svim ostalim jezicima i koji je to broj zapolsenih?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada RT Vojvodine 20 okt 2019 14:29 #183

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
TurboMaximus napisao/la:
Pljus, svakako

Objekat specifične namene, što relativizira poređenje s bilo čim drugim. Koliko je uspešan i funkcionalan, saznaćemo nakon useljenja, odnosno kad se stiša početna euforija.
Građevinski je možda ili verovatno iznad lokalnog proseka, ali arhitektura je morala biti dominantnija. Na ovo mi se ni ne diže pogled, bar ne s bačke strane.

Slažem se za arhitekturu. Svedena je i pristojna, bolja od lokalnog proseka, ali opet nije vanserijska tj. ništa što odskače, provocira ili pleni.
Ne mogu sad da se setim ni jednog relativno malog objekta televizije koji ima te epitete, ali moglo je to efektnije, istina.

Ima zanimljivih primera: CCTV


Anhui


Radio Bratislava


Genijalna Fuji televizija


Ali u principu svi veći igrači uglavnom imaju zgrade monotone arhitekture. (može se lako naći)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, TurboMaximus, das ivon, valjan, Eldarion

Zgrada RT Vojvodine 20 okt 2019 14:52 #184

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Ne moramo posezati za svetskim čudima. Na konkursu je bilo zanimljivih rešenja (slike otputovale). Možda ih je neko sačuvao, da se podsetimo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada RT Vojvodine 20 okt 2019 15:21 #185

  • AeroDron
  • AeroDron's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 491
  • Primljenih Zahvalnica: 9477
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, kasko, sergio-m, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Brane, RM77, das ivon, sasar, mlata, Blavak, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, Gordd, Kajpers_belt i ovaj član ima 2 ostalih zahvalnica

Re:RE: Zgrada RT Vojvodine 20 okt 2019 15:36 #186

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9097
Gordd napisao/la:
RTV bi trebalo transformisati u "RTS studio Novi Sad", tako bi se dobilo više sadrzaja iz Vojvodine (NS-a kao drugog grada u Srb) na drzavnoj tv, +bolja tehnicka opremljenost+veća gledanost+smanjiti broj uhLJeba u svim bespotrebnim redakcijama na stohiljada jezika, a čija je gledanost na nivou statističke greške. Dobio bi se veći kvalitet, gledanost i vidljivost sadržaja koji dolaze sa prostora Vojvodine i NS-a na teritoriji čitave države.
Ps. Izvinjavam se ako sam malo otišao u off sa teme.
Izgleda da si mlad, pa da ti čiča kaže: to smo već imali i funkcionisalo je perfektno.
Dotaklo se dno u svakom pogledu (i duboko oralo po istom) od početka devedesetih do 5.10.2000.
Sasvim sigurno najsramniji period u istoriji TVNS.
#biloneponovilose

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 20 okt 2019 15:39 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Blavak, Eldarion

Zgrada RT Vojvodine 20 okt 2019 18:23 #187

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Dukelander napisao/la:
Sve u svemu, pozitivni utisci.
Objekat je kapitalan, pozicija sjajna, i čini mi se bolje iskorišćena nego prvi put.
Još samo da nam služi na čast ako razumete šta hoću da kažem ;)

Hvala ti za sjajnu reportažu. :okay:
Zaista sam prijatno iznenađen kako je zgrada dobro urađena a moram priznati da sam bio skeptičan.
Jedva čekam emisije iz redakcija koje imaju pogled na grad i Frušku goru. To će biti zaista lepo za videti a takav pogled retko koja televizija ima.
Da nam služi svima a pre svega zaposlenima i da se RTV Vojvodine ovom zgradom i opremom koju će dobiti vrati na nekadašnje mesto.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Djordje Cvarkov

Zgrada RT Vojvodine 20 okt 2019 22:29 #188

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Odlična galerija, kao da sam i sam bio tamo :)

Eto, neki kažu da je ovo možda suviše nabudženo za televiziju "koju niko ne gleda", drugi da je možda moglo i atraktivnije da izgleda... Meni se čini da je sasvim po meri. Ipak ovo nije nacionalna "prestonička" televizija, alfa i omega državne medijske produkcije, ali nije ni neka TV Duga.
Nego, da ne listam sada, da li sam ja sanjao, ili je bilo pomena da će i Radio NS da se preseli u ovu zgradu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada RT Vojvodine 20 okt 2019 23:40 #189

  • AeroDron
  • AeroDron's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 491
  • Primljenih Zahvalnica: 9477
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, sergio-m, mrnjavi, Duja, mlata, Blavak, valjan

Re:RE: Zgrada RT Vojvodine 22 okt 2019 08:22 #190

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
Erebus napisao/la:
Nego, da ne listam sada, da li sam ja sanjao, ili je bilo pomena da će i Radio NS da se preseli u ovu zgradu?
Zašto bi uopšte pomislio da neće?
Štaviše, oni prvi idu.
Tako je najjednostavnije da puste nešto u novembru.
Makar jedne vesti.
Poslednja izmena: 22 okt 2019 08:23 od tonyk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Erebus

Zgrada RT Vojvodine 22 okt 2019 11:04 #191

  • Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 449
Erebus napisao/la:
Nego, da ne listam sada, da li sam ja sanjao, ili je bilo pomena da će i Radio NS da se preseli u ovu zgradu?

Bila je lane vest:

Po završetku izgradnje zgrade RTV na Mišeluku, Studio M postaće muzej, najavio je predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović.
Planirano je da arhiva muzike, filma i stripa bude digitalizovana i čuvana na jednom mestu. U budući muzej biće pohranjen i istorijat tamburaške muzike, kao i vojvođanskog stripa. Na jednom mestu biće sačuvani i digitalizovani svi sadržaji, a Studio M će imati i nove sadržaje sa svakodnevnim kulturnim aktivnostima, najavio je Mirović.
On je podsetio da je samo nekadašnja "Neoplanta" iznedrila 1.300 filmova, a gotovo kompletna jugoslovenska rok scena prošla je kroz Studio M, pa je sačuvan i veliki broj fotografija i audio-snimaka iz tog perioda.
"Želimo da u postojećoj zgradi Radio Novog Sada i Studija M sačuvamo baštinu. Studio M će nastaviti da traje, a sve ove forme imaće nove sadržaje sa svakodnevnim kulturnim aktivnostima", naveo je Mirović.


Iz ovoga mi deluje da Radio NS neće više biti u toj zgradi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, Blavak, Erebus

Zgrada RT Vojvodine 22 okt 2019 12:59 #192

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Ipak sam morao da proguglam malo :)
"Ne možemo samo ukinuti signal i upaliti ga na nekom drugom radnom mestu, niti preseliti sve radnike i dati im da rade sa novom, savremenom tehnikom i tehnologijom. Moramo ih prethodno obučiti. Do kraja ove godine, trebalo bi da tehnički opremimo zgradu za puštanje prvog signala, a u narednoj godini treba da nastavimo sa tim kako bismo preselili i stavili u funkciju svih sedam medijskih platformi Radio-televizije Vojvodine. U planu je da prvo osposobimo jedan radijski studio, a zatim da preselimo ceo radio", rekao je Koprivica

(citat odavde)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja, valjan, Eldarion

Zgrada RT Vojvodine 02 nov 2019 19:25 #193

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sergio-m, mrnjavi, Blavak, valjan, AeroDron

Zgrada RT Vojvodine 19 nov 2019 17:48 #194

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Počinje tehnički pregled zgrade RTV-a, završava se parterno uređenje


www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/poc...edjenje_1067776.html
Poslednja izmena: 19 nov 2019 17:49 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, sergio-m, mrnjavi, romanempire, Blavak, valjan, AeroDron

Zgrada RT Vojvodine 25 nov 2019 14:42 #195

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, sergio-m, Duja, Blavak, valjan

Zgrada RT Vojvodine 25 nov 2019 14:45 #196

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/228514/V...RTV-na-Miseluku.html
VIDEO: Završena nova zgrada RTV na Mišeluku
Izgradnja nove zgrade Radio-televizije Vojvodine na Mišeluku završena je, a danas je pušten signal iz ovog objekta, saopšteno je u Pokrajinskoj vladi.

Radove vredne 3,2 milijarde dinara finansirale su Vlada Srbije i Pokrajinska vlada.

Radovi su započeti u avgustu 2017. godine rušenjem i uklanjanjem ostataka zgrade srušene tokom NATO bombardovanja.

"Izrada projekta i realizacija tri faze izgradnje, kao i stručni nadzor, podrazumevali su najzahtevnije građevinske, hidrotehničke, elektroenergetske, telekomunikacione, mašinske i instalacione radove, kao i završetak saobraćajnica oko objekta. U toku je i nabavka najsavremenije opreme vredne 569 miliona dinara, koju takođe finansiraju Pokrajinska vlada i Ministarstvo kulture i informisanja, dok je sredstva za parterno uređenje i komunalno opremanje obezbedio Grad Novi Sad", poručuju u Pokrajinskoj vladi.

U ovoj zgradi od 17.350 kvadrata radiće 1.500 zaposlenih, a emitovaće se program na srpskom jeziku i 15 jezika nacionalnih manjina.

Video je već objavljen u prethodnom postu, da se ne ponavljamo
Poslednja izmena: 25 nov 2019 14:57 od valjan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Blavak, Erebus

Zgrada RT Vojvodine 25 nov 2019 22:03 #197

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
@valjan
1,5k zaposlenij, sve te jeb'lo ccc
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Zgrada RT Vojvodine 25 nov 2019 22:31 #198

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976


Da, Hvala mu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Zgrada RT Vojvodine 26 nov 2019 08:09 #199

  • Voldi
  • Voldi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 214
  • Primljenih Zahvalnica: 133
Bačene pare!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zgrada RT Vojvodine 26 nov 2019 12:53 #200

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Da li neko zna zašto je ostavljen ovaj stari deo zgrade? Da li se tu planira neka dogradnja ili kao neka uspomena na zbivanja iz 99?

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru