Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stadion FK Vojvodina / Karadjordje

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 30 maj 2011 15:22 #41

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Odlicne slike :okay: Evo i ja da dodam dve kad sam vec uslikao:



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 30 maj 2011 18:42 #42

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 31 maj 2011 20:17 #43

  • Decky69
  • Decky69's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 13
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Radnici rekoše da će se reflektor podizati u četvrtak ili najverovatnije petak, a da bi posao trebalo da bude gotov do 11.06. Mislim da je Prota pitao na koji način će to da urade... po njihovoj priči, a vi građevinci znate koliko je to izvodljivo (tj. da li su me farbali ko što je Uprava farbala nas), kažu da neće biti potrebno dodatnog prostora od ovog u kome se sada nalazi, što se može videti na slikama. Po priči, kako budu dizali gornji kraj, tako će onaj donji da pomeraju prema temelju.



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 03 jun 2011 20:54 #44

  • Decky69
  • Decky69's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 13
  • Primljenih Zahvalnica: 21
dizanja ''trećeg reflektora,













Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Nicisy1, Dukelander, limanac

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 07 jun 2011 13:55 #45

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ekskluzivno među prvima na netu, sva četri reflektora





















KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, spasa

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 07 jun 2011 13:59 #46

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
evo još











KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, limanac

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 07 jun 2011 16:37 #47

  • Decky69
  • Decky69's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 13
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Malo iz 2. ugla



















Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Cookie

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jun 2011 09:41 #48

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Sremac, Ranko, odlične slike! :clapping:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 jun 2011 20:09 #49

  • vepar
  • vepar's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Мислим да је најбоља паралела са овим стадионом стање на нашим путевима, односно систем селективне закрпе. Направе једну трибину која нема везе са другима, па онда турају рефлекторе које су ми из непознатог разлога претходно одстранили и тако ко зна докел ће то да иде...
Боље да су оставили онако како је било макар би било складно лоше него овако као вашар, ниђе везе. Ако су већ кренули у обнављање стадиона пре пар година зар нису морали да распишу конкурс па да онда раде по неком пројекту. Јер да се ради и 10 година обнова она би на крају била добра, а не овако.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 jun 2011 20:57 #50

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Slazem se, Srbija na delu :pinch: Al' sto se tice ovih reflektora, misilm da je OK da se vodimo logikom - kad je vec tu (kakav-takav), nek bar svetli :) I ponavljam, nadam se nekoj ozbiljnoj akciji o njegovom izmestanju, sva ova i dalja lickanja su po meni bacanje para i zamazivanje ociju, kad se nema vizije ni za sta dalje od sl. izbora...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 jun 2011 21:17 #51

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
ja sam izbrojao 5 reflektora danas :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 jun 2011 21:23 #52

  • vepar
  • vepar's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Стадион ће се уколико ико у овом граду размишља о будућности морати селити са постојеће локације, али та селидба по мени не би требала да буде на периферију града. Противник сам стадиона који су на 20 км од центра града, где имате ауто-пут и ливаду која га окружује. Ти стадиони су прављени са само два циља, да буде добро инфраструктирно повезан и да се може максимално зарадити на свим онима који долазе ту јер у његову окрозењу нема ништа.Нови Сад има сасвим довољно слободног места унутар градског ткива, и узгред Војводини није потребан стадион чији капацитет прелази 25 хиљада места тако да то и није неки помпезни пројекат.

неке од могућих локација које су добро повезане и нису далеко


један пример стадиона од 12.500 људи у словенији који је сасвим довољан за нс
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 jun 2011 21:36 #53

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Na Suboticki i ja misilm kad god pricam o novoj lokaciji, dovoljno dobro je povazan sa ostatkom grada (uvesti mozda jos neku liniju GSP kad bude trebalo), ima prostora za sve sto treba (parkinzi, pomocni...), a i direktan izlaz na auto put sto ce umnogome olaksati probleme sa navijacima :cheers: Ovo sad zemljiste gde se nalazi ima potencijal da bude najatraktivnije u gradu, i moze mnogo profitabilnije da se iskoristi, da ne idem dalje koliko bi urbanisticki izdiglo grad ako bi se usvojio neki kvalitetan projekat. Btw, ja se nadam da ce ona Agrohemova hala na kanalu ipak ostati, dalje ruke! ;)

@Tonyz :lol: Mora da si jeo pljesku sa pireom u Dubocici, 'oce to...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 jun 2011 21:50 #54

  • vepar
  • vepar's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 4
А то сам случајно преко те хале мрљно, та зграда ми је једна од најлепших зграда у нс. Али сам само назначио да се може и у тој пропалој индустриској зони градити стадион.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 jun 2011 08:32 #55

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Sto se mene tice moze novi stadion negde na bulevaru evrope recimo negde do Rumenackog puta tj blizu njega..lako se moze povezati autobusima i tramvajima(nadam se :) ) , ali pod uslovom da se stadion prvo izgradi pa da se onda tek rusi postojeci.
I mislim da je 12.500 malo..zasto? Pa zato sto trenutno ima 15.600 sedecih mesta i ako bi kojim slucajem usli u LE (nesto vise od toga nam u ovoj drzavi nije dozvoljeno) mislim da bi i 25.000 bilo malo, sto najbolje pokazuje brojnost na finalu kupa na marakani (oko 7000 ljudi).
Naravno gradnja novog bi kostala verovatno dosta para 10-15mil e ...ko bi platio ne znam..
Jedino da kupac lokacije gde je trenutno stadion obezbedi finansiranje izgradnje novog.
Poslednja izmena: 13 jun 2011 08:34 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 jun 2011 11:38 #56

  • vepar
  • vepar's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 4
12500 је капацитет тог стадиона у словенији, нисам то предложио за нс али сам убеђен да је 25 сасвим максимум за нс и клуб војводину. јер већи стадион и више кошта, ако би био претенциозних 40 хиљада онда би цена иоле нормалног стадиона била око 150-250 милиона евра. То што је било 7000 било је једном у години и било је ако се не варам џабе, тако да се на такве ствари не треба рачунати са превеликом дозе озбиљности. Имате и клуб ЈНА који има капацитет 30000 + можда која хиљада, две више и сасвим је довољан (некад и превелик)а при томе је у граду од преко 2.5 милиона људи и већи је клуб много од војводине. При томе не улазим у било какво навијачко полемисање о клубовима и тако то слично, већ чисто чињенично стање.
Мислим да је стадион од 20000-25000 хиљада бомбоница за Нови Сад, јер то је неки оптимум ако се узме у обзир и величина града и величина клуба, коштање свега тога и добит. Јер каква је зарада од стадиона који се једном годишње попуни а остатак стоји полупразан.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 jun 2011 12:58 #57

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
vepar napisao/la:
а при томе је у граду од преко 2.5 милиона људи

ja mislim da si ti u zabludi. Taj grad ima 3 miliona a približava se četvrtom milionu :lol:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 jun 2011 14:25 #58

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Hm Vepar...Ok ,niko nije rekao da nam treba stadion od 40.000... a niti bi on kostao 250m.e. ,ne treba nama stadion tipa Wembley ili ko Arsenalov, nego obican komplet pokriven stadion sa reflektorima i svime ostalim sto trazi UEFA.
Sto si tice tih 7.000 ljudi na marakani ,hteo sam samo reci da ako narod ima sta da vidi bice ga i to sigurno 25.000.
Ne znam zasto ovde spominjes partizan ,necu ni ja da ulazim u navijacke teme ali svima je jasno koji spostvenim mozgom razmisljaju ,na koji nacin braca iz bg dolaze do trofeja, a takve cinjenice za velicinu partizana su za mene lazi i lopovluk.
Sto se tice odnosa velicina grada/stadion pa tih 25.000 bi bilo nesto vise od 5% broja stanovnika NSa.
Inace od stadiona nema nikakve zarade ..kao sto nemas ni od auta koji vozis..nego samo troskovi.
I na kraju da se nadovezem na Ranka hehe ..kakvih crnih preko 2.5 miliona LOLcina.
Bg sa svom okolinom (a oni racunaju i mesta 50km od grada) nema vise od 1.8m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 jun 2011 14:44 #59

  • vepar
  • vepar's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Чини ми се да сам нагласио да не улазим у те клубске лоповлуке и ко, кога где и како, него сам изнео чињенично стање, односно тренутно. Што се тиче тога да нема зараде па то ти је апсурдно, како нема зараде? Па приходи од карата, сезонских, од клубских продавница, продаје хране и пића на стадиону, туристичких обилазака стадиона, изнајмљивања стадиона, рекламног простора приходи прелазе десетине милиона у нормалном свету.
А што се тиче величина градова, ускоро ће попис па ћемо видети колики је тај број. Ја сам угрубо написао тих 2.5 милиона је сам уверен да толико има са свим ти борчама и орчама. Што се тиче Новог Сада он има око 400000 са свим својим борчама и орчама, сам град има можда око 300000.
Но да даље не улазим у неконструктивну расправу, ја бих да подвучем црту и да се вратимо архитектонск ограђевинским темама што сам и нагласио у првом посту на ову тему.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 jun 2011 17:25 #60

  • vepar
  • vepar's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Да се само још надовежем на економску слику евентуалне изградње новог стадиона. Прво пар примера
1.Вембли је коштао преко милијарду евра
2.алианз арена око 550 милиона евра
3.нови стадион звезде са свим неким шопинг центрима и тако то 600 милиона
4.www.bukisa.com/articles/445723_the-stadi...n-poland-and-ukraine
ово су стадиони за европско 2012
И кад тако то све искомбинујеш дође се до неке бројке да за стадион од (по мени потребних ;)) 25000 хиљада места треба издвојити око 50 милиона евра па навише.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru