Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Petroland aqua park, Bački Petrovac

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 24 avg 2011 10:14 #61

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
izguglah to čudo


očigledno beli je u pitanju, vidite da ima skoro 90 stepeni u startu.
a ni plavi nije za decu, isto pad, ali dvaput po malo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 24 avg 2011 12:30 #62

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ajdete molim vas nemojte da odmah prosipate sumnje pa ne moze taj projekat da se izvede bez statickog proracuna i revizije koja je zaduzena da pregleda projekat pre nego sto se posalje izvodjacima.

Kako se ne cudite sto mi ne padnemo u svemir ako je planeta okrugla ? :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 24 avg 2011 14:37 #63

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
pa ko se čudi?
čovek je samo pitao kako to radi.

a ja probao, pa sam najpametniji :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 24 avg 2011 15:39 #64

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
Plavi je odlican kada ides prvi put jer pomislis da si stigao, kad ono mosa :D...
A beli, jer u jednom trenutku se nalazis skoro u vertikalnom polozaju na ogromnoj visini (drzati otvorene oci= neprocenjivo :D )
Oba su proracunata na visinu kupaca preko 160cm ili 140cm (cini mi se)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 24 avg 2011 17:55 #65

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
albukerkins napisao/la:
Plavi je odlican kada ides prvi put jer pomislis da si stigao, kad ono mosa :D...
A beli, jer u jednom trenutku se nalazis skoro u vertikalnom polozaju na ogromnoj visini (drzati otvorene oci= neprocenjivo :D )
Oba su proracunata na visinu kupaca preko 160cm ili 140cm (cini mi se)

Možda čak i manje. U svim akva parkovima u kojima sam bio stoji upozorenje o minimalnoj visini onog koji se spušta. A tu stoji i sekuriti koji odmerava. :) Takođe, nisu puštali bez gume na one tobogane koji su predviđeni samo za spuštanje sa gumom.... Verovatno će isto biti i u Petrolandu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 25 avg 2011 19:30 #66

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, ranko su ns

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 25 avg 2011 23:20 #67

  • mustafa
  • mustafa's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Steve McQueen napisao/la:
Backi Petrovac se nalazi na kanalu DTD koji nije plovan ( poslednji put '99 godine kad su samo neki brodovi mogli da prodju )...
Šteta samo što to, da kanal nije plovan, nije niko javio kapetanima onih šlepera što stalno prolaze kanalom i teraju ribu nama pecarošima. ;)
A što se mesta za marinu tiče, e pa za pravljenje mesta su pametni ljudi izmislili mašine za kopanje. Ne vidim nikakav problem da se na mestu gde je planirana marina proširi kanal.
Ali mislim da marina nije predvidjena za neke velike brodove, vec za camce za rekreaciju (kajake na primer) ili mozda za klijentelu koja bi dosla tamo camcem.
Pre nego u plovnosti i nedostatku mesta vidim problem u zagadjenju kanala. Nekad smo se u tom kanalu masovno kupali, sada se u tu smrdljivu supu baca samo nekolicina ludih momaka, tako da za turiste bas i nece biti neka atrakcija. Da dozivljaj bude gori pobrinula se i "Srbija sume" koja je posekla svo drvece na kanalu i naravno nije zasadila ni jedno jedino drvce. Nadam se samo da jednoga dana nece i tobogane isčupati i odvuci u Srbiju...
Poslednja izmena: 25 avg 2011 23:21 od mustafa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 29 avg 2011 09:12 #68

  • dachonije
  • dachonije's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Sve ovo izgleda sjajno i jedva cekamo da krene i da uzivamo u kupanju i atrakcijama. Bio sam u par ovakvih parkova i mogu vam reci da je to odlicno cjelodnevno zezanje. Procitah gore za cijene ulaznica i one su vrlo niske u odnosu sto ce park da nudi od sadrzaja.
Sve pohvale za ovaj projekat.

E,zna li neko kad je planirano otvaranje, mislim te prve najavljene faze?

Poz
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 29 avg 2011 09:21 #69

  • mustafa
  • mustafa's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Ono sto se pise za cenu ulaznica su mislim samo pretpostavke, za sada koliko znam nije objavljena nikakva oficielna informacia o planiranim cenama.
Ali ako bih hteo da budem paranoidan, rekao bih da ovakve "patke" pustaju odgovorni u aquaparku u svrhu sondaze, koja cena je prihvatljiva za ljude, pa kad vide komentar tipa "procitah gore za cijene ulaznica i one su vrlo niske", verujte da ce tu cenu odmah dici. ;-)
Sto se otvaranja tice, na njihovom facebooku je objavljen termin "polovina septembra", sto su neki protumacili kao 15-tog, ali opet, to nije oficielni termin koliko je meni poznato, moguce je da ce ga jos pomerati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 29 avg 2011 11:17 #70

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
niko ni ne misli da je ovo sve zvanično :)

a logično je da budu manje cene na otvaranju, promocija itd...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 30 avg 2011 00:37 #71

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
mustafa napisao/la:
Ali mislim da marina nije predvidjena za neke velike brodove, vec za camce za rekreaciju (kajake na primer) ili mozda za klijentelu koja bi dosla tamo camcem.


Sasvim je moguce doci iz NS do B. Petrovca camcem, uopste nije daleko ali je veliki problem za svako plovilo prevodnica u Novom Sadu koja se retko otvara i nagomilano djubre jer moze da se desi, recimo, da se neka sajla zaplete u propeler ili sl.


Jedno vreme sam moj gliser drzao u Rumenci i skontao sam da je daleko prakticnije da ga dovezem do Rumenke i izvucem i da ga u prolece tamo i porinem i dovezem do NS, nego da ga vucem na prikolici. Kad sam otisao da vidim kako izgleda prevodnica i koliko traze da me puste, video sam da mi je daleko pametnije da ga slepam i da se mucim kroz ceo grad nego da rizikujem da probusim korito na neko drvo, upletem se u sajle ili nesto tako...


Ako neko zeli da B.Petrovac i NS adekvatno poveze vodenim putem, prevodnica, korito kanala, obala su osnovne stvari na koje treba obratiti paznju...
Slobodni Zidar
Poslednja izmena: 30 avg 2011 00:41 od Steve McQueen.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 30 avg 2011 05:28 #72

  • mustafa
  • mustafa's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Steve McQueen napisao/la:
i koliko traze da me puste
Za propustanje po meni nebi trebalo uopste da se placa, propusnica bi trebala da bude finansirana iz budzeta ministarstva saobracaja (i/ili poljoprivrede), jer je u interesu cele privrede da se omoguci sto jednostavniji promet ljudi/robe. Da je propustanje besplatno, vise ljudi bi to koristilo, cesce bi se otvarala propusnica, cime bi bilo manje nagomilanog djubreta, itd. Ja sam se licno plovio samo po Batovom kanalu u Ceskoj na kojem su propusnice na svakom koraku i tamo se za propustanje ne placa ni centa, i na tom kanalu je jako razvijen turizam, turisti krstare brodicima po kanalu od cega profitira celi region. www.batacanal.cz/2007/en/cojebk/onas-f.htm
Poslednja izmena: 30 avg 2011 05:28 od mustafa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 sep 2011 06:34 #73

  • hfusion
  • hfusion's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 54
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Cookie

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 sep 2011 08:27 #74

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Odlično izgleda! :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 03 sep 2011 08:59 #75

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
evo i sajta
www.petroland.rs/

stavljen i novi video na FB
Poslednja izmena: 03 sep 2011 09:00 od tonyk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 03 sep 2011 19:48 #76

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
i potpuno neočekivano, evo mene na licu mesta.
da nije bila neke delegacija, možda bi bile i iznutra, ali i ovo je nešto.










parking
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Cookie, Nixivoje, sandman

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 03 sep 2011 20:38 #77

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
vrh vrhova, nad vrhovima :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 05 sep 2011 05:44 #78

  • mustafa
  • mustafa's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Prekjuce sam bio na aquaparku "pobratimu" Petrolanda:
www.tatralandia.sk/index.php?menu=23&cla...=8&lang=uk&toplogo=1
Ima mnogo slicnih tobogana a poneki imaju cak i isto ime. Meni je bio najuzbudljiviji BOOMERANG u kojem idu dve osobe zajedno pri cemu sede u gumi za dvoje (u obliku osmice), koji nazalost nece biti u Petrovcu, ubrzanje je jako veliko, meri se i brzina a mi smo imali cak 54 km/h.
Twister koji ce biti i u Petrolandu je zanimljiv ali jako kratak, jednom sam probao i to je to, nije se isplatilo cekati ponovo red.

Sto se sveukupnog dojma tice, najvise mi je smetalo cekanje u redovima. Najgore je sa toboganima, kao sto je vec pomenuti Boomerang, ali takvih je tamo sigurno barem polovina, na kojima je moguce spustiti se samo na gumama na naduvavanje, pa treba na gumu ili cekati u redu i po 20 minuta, ili lepo platiti 2 eura za tzv. "EXPRESS PASS" sto je guma koju mozete "iznajmiti" za jednu voznju. Pretpostavljam da ce slicno funkcionisati i Petroland.
Sto se cena tice, bili smo 2 odraslih, 1 dete i 1 junior a platili smo za ulaz 54€ i to je bilo sa popustom posto smo dosli posle 15h. Evo cena tamo:
www.tatralandia.sk/index.php?menu=19&cla...=6&lang=uk&toplogo=1

Inace sto se tice cinjenice, koju mnogi zameraju, da u 1 fazi Petrolanda nece biti bazen - meni to nece smetati, jer pored tolikih tobogana nisam imao vremena za bazen, nisam ni stigao do uvece da isprobam sve tobogane. :-)
Poslednja izmena: 05 sep 2011 06:12 od mustafa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 09 sep 2011 08:51 #79

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Nove slike sa facebook-a ,izgleda da privode posao kraju :banana:













Poslednja izmena: 09 sep 2011 08:52 od Nicisy1.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, ranko su ns

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 09 sep 2011 09:01 #80

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
au, dobro da sam refrešovao naslovnu.
zamalo da počnem isto ovo ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru