Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Somborski bulevar

Somborski bulevar 04 okt 2011 21:55 #161

  • DejanNS
  • DejanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Sad je jasno, govorili smo o razlicitim pravcima tj. uglovima(kruga :D ).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 06 okt 2011 12:34 #162

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Video i clanak na www.dnevnik.rs/node/46055

НОВИ САД: Спајају се Сомборски и Булевар Европе (видео)
Чет, 10/06/2011 - 13:13


Нови Сад ће до краја године добити нову модерну саобраћајницу као окосницу будуће стамбене и привредне изградње, када ће бити завршен други део Сомборског булевара

у дужини од 790 метара који ће се кружном раскрсницом спојити с Булеваром Европе.
Градилиште на углу два булевара данас су посетили председник Владе Војводине Бојан Пајтић, градоначелник Новог сада Игор Павличић и директор Завода за изградњу града Борислав Новаковић, који су изразили задовољство динамиком радова вредних 330 милиона евра.

Градоначелник је указао да у овом тренутну вредност свих инвестиција у Новом Саду премашује 150 милиона евра, рачунајући почетак радова на новом Жежељовом мосту, оба поменута булевара, кеј и друго.
"Сведоци смо највећег инвестиционог циклуса у Новом Саду у једном тренутку икада, а надам се да ће он довести и до привредног раста града, што нам је и примарни циљ", закључио је Павличић.
Новаковић је најавио да се, сем већ поменутих милијарду и по, очекује инвестирање још две и по милијарде динара у изградњу и реконструкцију новосадских улица и булевара.
"Тако долазимо до своте од четири милијарде динара за инфраструктуру, по чему смо апсолутни рекордери не само у Војводини, већ и у целој држави", рекао је Новаковић.

"У протекле четири године у Војводини је изграђено или реконструисано више од 2.000 километара путева и улица, а упркос светској кризи настављамо с радовима на више стотина локација. То је изузетно важно како због подизања грађевинске оперативе и читавог низа привредних грана које се на њу ослањају, тако и због стварања услова за нове инвестиције", истакао је овом приликом Пајтић.
Према његовим речима, Нови Сад је једна од најуспешнијих средина у обезбеђивању услова за нова улагања, јер је у претходне четири године променио свој изглед у саобраћајном, односно инфраструктурном смислу, што је изузетно важно и због великог прилива становништва. (Танјуг)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac

Somborski bulevar 06 okt 2011 14:52 #163

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
sad imaju mobilnu tablu izgleda.
ja sam tuda prošetao pre sat ipo, ništa nisam video.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 06 okt 2011 17:00 #164

  • DejanNS
  • DejanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Mislim da su se novinari kao i uvek malo poigrali sa ciframa :D
" који су изразили задовољство динамиком радова вредних 330 милиона евра." , pa onda " у овом тренутну вредност свих инвестиција у Новом Саду премашује 150 милиона евра, рачунајући почетак радова на новом Жежељовом мосту, оба поменута булевара, кеј и друго."

Mislim da je prva cifra 330 miliona dinara, jer je toliko bilo u planu za taj deo bulevara, posto je, ako se dobro secam, za postojeci vec izgradjeni deo bulevara koji je duplo duzi potroseno oko 600 miliona dinara :)
Poslednja izmena: 06 okt 2011 17:04 od DejanNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 06 okt 2011 18:30 #165

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Profil Somborski Bulevar na fejsbuku:

www.facebook.com/profile.php?id=100002770268470


About Somborski ovaj profil je otvoren za sve komsije u Somborskoj 28 koji zive tu i zele da nam svima bude lepse i prijatnije .

sa postovanjem vas presednik kucnog saveta


Odlično :)
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 07 okt 2011 06:10 #166

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
neusatz! napisao/la:
Profil Somborski Bulevar na fejsbuku:

www.facebook.com/profile.php?id=100002770268470


About Somborski ovaj profil je otvoren za sve komsije u Somborskoj 28 koji zive tu i zele da nam svima bude lepse i prijatnije .

sa postovanjem vas presednik kucnog saveta


Odlično :)
+1
Stvarno, svaka čast!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 07 okt 2011 11:15 #167

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
I onda evo i sa novog sajta grada veća slika ove kružne raskrsnice


Poslednja izmena: 07 okt 2011 11:18 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Goxy, limanac, ranko su ns, Pinki

Somborski bulevar 07 okt 2011 15:57 #168

  • chepa
  • chepa's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 10
Pripadnik napisao/la:
I onda evo i sa novog sajta grada veća slika ove kružne raskrsnice


projekat kruznog toka dosta dobro izgleda, videcemo kako ce to na kraju da ispadne.
e sad po zadnjim vestima i izjavama zvanicnika grada, kaze se da radovi teku planiranom dinamikom, odnosno da ce Somborski bulevar biti gotov do kraja godine! pa koliko sam ja upoznat na renderu stoji da je rok 75 radnih dana, znaci da bi radovi trebali da se zavrse sredinom ovog meseca ako su moje procene tacne??!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 07 okt 2011 16:58 #169

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
dozvola je od 27. jula.
ja sam računao pola novembra, po pet dana nedeljno (iako se radi i subotom ponekad)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 07 okt 2011 20:28 #170

  • Goxy
  • Goxy's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.
  • Poruka: 219
  • Primljenih Zahvalnica: 47
Nije da nesto mrachim ali ja cu biti zadovoljan ako bude i do kraja godine... :?:
Cenim da ce biti isto kao i sa trecom deonicom BE gde je falio zavrsni sloj asfalta, pa su ga u sledecoj godini zavrsili... :cheers:
Ako malo bolje pogledamo u buducnost bice dva otvaranja tih bulevara, jedan pre zime gde ce faliti zavrsni sloj i drugo otvaranja sa presvucenim zavrsnim slojem, gle cuda bas pred izbore negde u martu, aprilu, maju... :idea:
Ma samo neka se gradi, pa makar i u kampanji... :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck

Somborski bulevar 07 okt 2011 20:51 #171

  • DejanNS
  • DejanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 9
^ i prvu deonicu somborskog su otvarali jos pre nego sto su staze krenuli postavljati, ali je deo na kojem su se slikale glavonje bio zavrsen kompletno u duzini od 100m :D lepo izgleda na slici u novinama :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 08 okt 2011 09:32 #172

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Nesto razmisljam, bice ovde veselo pesacima za prelaz ulice, sta mislite? Usporavace saobracaj u svakom slucaju. Mozda je trebalo razmisliti o pasarelama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 09 okt 2011 10:59 #173

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4882
  • Primljenih Zahvalnica: 8084
Pasarele, podzemni prolazi... sve je to rešenje, ali ovo što se sada pravi je svakako "privremeno" iako će ovakvo stanje trajati 10 godina minimum.
Koliko sam shvatio, nije se odustalo od denivelacije, ali ona će se raditi uporedo sa izgradnjom mosta, jednom in the far far future...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 09 okt 2011 19:57 #174

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Meni je podzemni prolaz bolje rešenje. Vizuelno je nenametljivo, omogućava dodatne poslovne prostore i samim tim dodatnu dinamiku tom delu grada, zgodnije je kad pada kiše, a i jednog dana može biti ulaz i u stanicu metroa B)
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 09 okt 2011 20:33 #175

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
to za kišu je ibla šala, jel? :)

podavili bi se svi samo tako, prvo treba rešiti odvode ovde
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 09 okt 2011 23:04 #176

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
tonyk napisao/la:
to za kišu je ibla šala, jel? :)

podavili bi se svi samo tako, prvo treba rešiti odvode ovde

Ne praviš tako nešto ako nemaš rešen odvod? U tom delu je takozvana depresija, dakle deo koji je kad padne kiša ekstremno ugrožen i poplavljen. Tu se sažemo da su tamo, u tom delu grada, odvodi akutno potrebni. No, čisto gledam praktično, a to znači da je mene u tom delu grada par puta uhvatila kiđa i dok stigneš do prvog zaklona načisto iskisneš. Čisto to me bilo motivisali da to napišem...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 10 okt 2011 16:55 #177

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Možda bi ovo pre išlo u Rakrsnice, ali pošto je Somborski bulevar blizu... ajde nek' ide 'vamo.
Snimljeno danas, iz dva cuga. Imam još fotki ali nisu reprezentativne.








Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, limanac, kasko, DejanNS

Somborski bulevar 10 okt 2011 17:06 #178

  • DejanNS
  • DejanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Danas popodne su postavljali vec ivicnjake za stazu na delu od Andriceve ka H.Pinkija. Polako pocinje da se nazire kako ce izgledati taj deo :)

Nego jel moze neko da mi objasni, zasto sva ova aflatiranja rade u delovima, delicima, skinu 3m asfalta, pa ga srede, pa onda naredna 3??? Zar asfalt nema bolje vezivno svojstvo kad se nanosi odjednom na celoj deonici?! Ovako imam osecaj da ce sve to ispucati sa prvom zimom i ledom, jer ce voda uci u te spojeve i sve ce lepo da bude kao da nisu radili :(
Inace deo Fruskogorske koji su radili prethodnih 10ak dana izgleda odlicno i milina je voziti po tome. Samo koliko ce to trajati, upravo zbog ovoga gore sto napisah :/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 10 okt 2011 18:06 #179

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
prolazio sam danas, ali nisam slikao :), u kolima sam bio zurio sam
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 11 okt 2011 09:19 #180

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Mislim da će izgrebati i zatim asfaltirati celu desnu (telepsku) stranu Ive Andrića. Sinoć su izgrebali još jedan deo, ka carevima. Trebalo je ranije/brže da betoniraju podlogu za autobusku stanicu 11-ce, sad mora duže da se čeka da se osuši zbog svakodnevne kiše.

Asfaltiran je zasad samo početak Heroja Pinkija, ali i tu fali završni sloj asfalta. To će verovatno naneti tek kad budu završili izlaznu stranu H.Pinkija i pustili saobraćaj kroz nju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru