Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Novi Žeželjev most

Re:Novi Žeželjev most 08 apr 2020 14:43 #5401

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
kasko napisao/la:
Za kišnicu? :)

Nisam video nigde slivnik
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Novi Žeželjev most 10 apr 2020 21:34 #5402

  • Inzenjer
  • Inzenjer's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 417
  • Primljenih Zahvalnica: 6587
Železničko-drumski most u Novom Sadu: 2020-04-10; Održavanje mosta.



Ostao sam, kao što sam rekao u svom oproštajnom postu od decembra 2019, da pratim Forum.

Dva su povoda za ovo javljanje:
 naš most je dobio Upotrebnu dozvolu;
 Otis.Driftwood.Ressurected je (kao i prošlog decembra) pomenuo „rad“ ptica na mostu i održavanje mosta, pa da dodam par reči tim povodom.

Most je dobio Upotrebnu dozvolu 31. marta ove godine! Time je građenje mosta i zvanično okončano, a tema o našem mostu može (nažalost ili na sreću) da se preseli u grupu tema o završenim projektima.

Upotrebna dozvola je neobično važan dokument i daje apsolutnu legalnost objektu. To što mnogi naši čak i veliki objekti nemaju (neki čak i decenijama, kao npr. Žeželjev most sve do svog rušenja 1999!), loša je praksa i višestruko štetna.

Most je u punoj eksploataciji. Bio sam 2. marta u Novom Sadu i – naravno - obišao i naš most. U prilogu je pet fotografija sa tog obilaska.
Utisci:
 Sama konstrukcija ponaša se normalno, ne vide se ikakva oštećenja ili i najmanja naznaka bilo kakve anomalije, ali ....
 Ovo ali odnosi se na: vidjliva vandalska dejstva, mnogo peska i prljavštine na kolovozu i pomenuti „rad“ ptica.

Pored ranije išaranih stubova imamo i prve „potpise“ na samoj konstrukciji.
Na kolovozu ima mnogo peska. Verovatno sa otvorenih kamiona. Dobar deo tog peska završiće u sistemu za odvodnjavanje, što nagoveštava i probleme u njegovom funkcionisanju. Posle toga slede popravke i – naravno – veliki novčani izdatak, inače potpuno nepotreban.
Na zaštitnim ogradama uz kolovoz su debeli slojevi prašine i prljavštine.
Na ogradama oko pešačkih staza vide se prve tačke oštećenja zaštite od korozije.

Potpuno je nerazumljivo da već dve godine nema najobičnijeg čišćenja (kao bilo koje ulice) i elementarnog pranja vodom! To niti traje dugo, niti je komplikovano, niti mnogo košta.

Nažalost, to nije sve.

Od prijatelja iz Novog Sada saznajem i za prve krađe i uništavanja opreme na mostu!
Sa revizionih kolica manjeg lučnog mosta odnet je deo motora ili možda ceo motor (ne znam detalje), tako da je pitanje da li uopšte sada mogu da se pokrenu!
Na nizvodnoj strani razbijeno je 6 svetiljki dekorativnog svetla. Jedna košta oko 600 evra, tako da šteta ni ovde nije mala!

Izgleda da se ponavlja - po ko zna koji put kod nas - potpuna nebriga za izgrađeni objekat. U takvim okolnostima naravno da je izlišno govoriti o bilo kakvom održavanju, kad ni elementarna sigurnost nije obezbeđena. Sada je to šest svetiljki, a ne smem da kažem šta sve može da bude na objektu očigledno bez ikakvog nadzora i zaštite!

Nadam se, optimistički, da su ovo samo prolazne slabosti održavanja na početku eksploatacije mosta. Treba samo malo dobre volje da se stvari dovedu u red. Podsetimo, to je i zakonska obaveza ...







Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Buck, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, Brane, sasar, Blavak, Mikins, valjan, Eldarion, AeroDron, lala021ns, Otis.Driftwood.Ressurected, Savke, zlaja, Teki, slobasum i ovaj član ima 1 ostalih zahvalnica

Novi Žeželjev most 10 apr 2020 21:35 #5403

  • Inzenjer
  • Inzenjer's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 417
  • Primljenih Zahvalnica: 6587
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, solimns, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, kasko, Yokai, mrnjavi, Duja, Brane, das ivon, sasar, Blavak, Mikins, valjan, Eldarion, AeroDron, Otis.Driftwood.Ressurected, mel i ovaj član ima 8 ostalih zahvalnica

Novi Žeželjev most 10 apr 2020 21:46 #5404

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Postovani Gospodine Bojovicu, uvek je cast kada nam se vratite na forum.

Hvala vam sto ste izdvojili vreme da objasnite probleme sa kojima se ovaj most suocava, i sa izvestajem koji ste napravili

Da li su Zeleznice Srbije nadlezne za odrzavanje mosta ili je odrzavanje rasporedjeno medju vise preduzeca

Milim da treba da se urgira kod nekoga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Гаврило

Novi Žeželjev most 26 apr 2020 15:39 #5405

  • Kajpers_belt
  • Kajpers_belt's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 93
  • Primljenih Zahvalnica: 146
Hteo sam da se podsetim, kako je tekla izgradnja mosta, međutim dosta slika je izbrisano, uglavnom onih od Aerodrona. Zašto?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Žeželjev most 26 apr 2020 15:47 #5406

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Verovatno je istekao nalog na servisu za kačenje fotki
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Žeželjev most 07 jun 2020 18:19 #5407

  • Istraživač
  • Istraživač's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 94
  • Primljenih Zahvalnica: 174
Mislim da bi dobra investicija bila anti-grafitni premaz za bele površine lukova koje su "na dohvat ruke". Iskreno, oni grafiti ispod mosta su mi ok i predstavljaju urbanu umetnost koju ne bi trebalo po svaku cenu sputavati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Novi Žeželjev most 07 jun 2020 21:43 #5408

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Istraživač napisao/la:
Mislim da bi dobra investicija bila anti-grafitni premaz za bele površine lukova koje su "na dohvat ruke". Iskreno, oni grafiti ispod mosta su mi ok i predstavljaju urbanu umetnost koju ne bi trebalo po svaku cenu sputavati.

I za beton,

Završava se kej.




Poslednja izmena: 07 jun 2020 21:47 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, slobasum

Novi Žeželjev most 07 jun 2020 21:47 #5409

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, Buck, miki_NS, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, sandman, TurboMaximus, Brane, sasar, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, mdinic, srdjanyo, Otis.Driftwood.Ressurected i ovaj član ima 4 ostalih zahvalnica

Re:Novi Žeželjev most 16 jun 2020 16:38 #5410

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
naleteh na tnjiteru

Invalid consumer key/secret in configuration


Послато са мог фона
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 16 jun 2020 16:40 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Eldarion, lala021ns, slobasum

Novi Žeželjev most 03 jul 2020 19:25 #5411

  • Гаврило
  • Гаврило's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 133
Једна ноћна из дрона у знак захвалности пројектанту и дивном човеку Александру Б.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Buck, limanac, kasko, Duja, TurboMaximus, Brane, sasar, mlata, Blavak, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, mdinic, ćosa, AeroDron, nautilusNS, Teki i ovaj član ima 7 ostalih zahvalnica

Re:Novi Žeželjev most 03 jul 2020 21:31 #5412

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Koji dron,kamera i visina?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Novi Žeželjev most 05 jul 2020 07:00 #5413

  • mdinic
  • mdinic's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 60
  • Primljenih Zahvalnica: 289
nisam slikao ali je pešačka staza sa NS strane napokon spojena. gradjevinske barikade su sklonjene i može se proći ispod mosta.

ostalo je još 20ak metara bici staze i staze za trčanje da se asfaltira, ali pešačka staza je 100% gotova. takode, tartan nije postavljen na stazi za trčanje.

Sent from my LG-H840 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Blavak, Mikins, valjan

Novi Žeželjev most 05 jul 2020 10:33 #5414

  • Гаврило
  • Гаврило's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 133
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mlata, Blavak, valjan

Re:Novi Žeželjev most 05 jul 2020 10:34 #5415

  • Гаврило
  • Гаврило's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 133
Mavic Mini, oko 300m
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Novi Žeželjev most 06 jul 2020 20:53 #5416

  • Podbarac
  • Podbarac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 106
  • Primljenih Zahvalnica: 418
Samo na jednoj strani Žeželjevog mosta je izlomljeno 14 lampi koje osvetljavaju zatege. Više je suvišno i komentarisati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Žeželjev most 06 jul 2020 22:59 #5417

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Gavrilo,snimak je fenomenalan a posebno mi se svidja sto si nazvao most u videu po imenu najzasluznijeg inzenjera Bojovica.
Podbarac minus za Zezelja.

Ne znam zasto mi smeta kad most nazovu po starom imenu.
Godine?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Žeželjev most 07 jul 2020 00:10 #5418

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Podbarac napisao/la:
Samo na jednoj strani Žeželjevog mosta je izlomljeno 14 lampi koje osvetljavaju zatege. Više je suvišno i komentarisati.

Izlomljeno? Mislis vandalski cin ili crkle led sijalice?

Inace Profesor Bojovic je ukazivao na probleme koje je uvideo njegovom posetom mostu.

Tacno sam se bojao da ce doci do ovoga.( ne samo za lampe nego i za sve sto je naveo Inzenjer)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Žeželjev most 07 jul 2020 09:25 #5419

  • Podbarac
  • Podbarac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 106
  • Primljenih Zahvalnica: 418
Slomljene i izvaljene. Nisam sinoć mogao da okačim sliku sa telefona.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Novi Žeželjev most 07 jul 2020 09:32 #5420

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Dodji mi da kazem da nije za nas ni most ni... ali onda pomislim, zbog nekih budala i vandala necu da umanjujem vrednost sebe.
Dakle, umesto cuvara kontejnera (da li se jos placaju a nigde ih nema?) treba platiti cuvare mostova i ostale bitne infrastrukture. I potpuno mi je sve jedno da li je to SNS ili drugi partijski kadar dok god ce spreciti da se ovako nesto desava!
Gde je policija, inspekcija, zeleznice, gradonacelnik?
Imali smo cuvare tokom izgradnje svih tih godina. Mogli su i ostati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, Eldarion
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru