Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 06 jan 2014 02:15 #361

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
To su vicakur da ti pravo kazem basne i bajke. 5000 ljudi da se u jednoj godini zaposli u hotelima? Pa gde je tu logika? Kome ce to da se isplati? Od kada je turizam u Srbiji u takvom procvatu da se godisnje u Beogradu otvara 5000 radnih mesta iskljucivo u hotelijerstvu?[/quote]

Beograd ima oko 60 hotela, Budimpesta slicne velicine ima 300, a Bec 400 od kojih 150 sa 5 zvezdica. Ne kazem da Bgd ima slican potencijal, ali ni ovo nije realnost. Turizam je u procvatu u celom svetu, a ponekim zemljama i jedini izvor prihoda. Hrvatska je prosle godine zaradila 7 milijardi EU a mi 80 miliona. Ima tu dosta prostora za napredak. Ako NS nastavi ovako uskoro cemo sanjati da dostignemo Jagodinu i gradove poput Segedina od kojih smo dosta veci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 06 jan 2014 02:38 #362

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Po meni uopste nije realno. Da postoji takva potreba odrzavala bi se konstatna agresivna gradnja hotela. Sta je dovelo do povecanja traznje? Apsolutno nista.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 06 jan 2014 03:21 #363

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
A ima li ikakvih informacija kad se otvara ovaj u Ns? Sta se desava?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 06 jan 2014 07:23 #364

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
mogu da mislim koliko bi se pljuvalo po Bokanu da se da upotrebna dozvola za hotel koji ima dva sprata više od dozvoljenog.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 06 jan 2014 10:29 #365

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
ranko su ns napisao/la:
mogu da mislim koliko bi se pljuvalo po Bokanu da se da upotrebna dozvola za hotel koji ima dva sprata više od dozvoljenog.

Zasto im ne bi dao. Pa u ovoj legalizaciji ce proci mnogo gore stvari od ovoga hotela. Uostalom cuo sam da su tu komunalije placene u celosti, hotel ne izgleda lose, a Novi Sad moze imati veliku korist od njegovog otvaranja. Znaci win win situacija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 06 jan 2014 11:38 #366

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
ovo su moji stavovi o tome i nisu se promenili
ranko su ns napisao/la:
Baš mi je drago što je povećana spratnost hotela. Zamislite da je tu neka niska zgradica.
Gaja je bio u pravu.
Znao je da je to glupost, napravio je pravi hotel a ne hotelčić jer je neko tako nacrtao a uspeće da legalizuje.
Bilo bi idiotski ne dati mu dozvolu.
Nije nikog pokro povećanjem spratnosti, nikome ne smetaju ta dva sprata viška, samo će zaposliti još više ljudi, plaćaće porez i takse Gradu i državi. I sprečio je da se od NS pravi selendra
ranko su ns napisao/la:
tako je.
Ja bi sad u ovoj situaciji. Dao upotrebnu kad plati troškove izmene plana, i sve ostale troškove a za korišćenje viška spratova dodatne takse ili dodatni porez tako da bi to naučilo i njega i sve ostale da ne rade van odobrene visine.
Kad bi on sledećih deset godina plaćao danak na višak spratova i kad bi shvatio da se za*ebo svi bi se opametili a ne samo on.
Činjenica je da je on to napravio za vreme one vlasti (nije se nadao da će doći ova vlast).
Moja pretpostavka je (u stvari siguran sam) da on ima građevinsku na nižu spratnost, a on se jbg zabrojao pa napravio više spratova i sad ne može da dobije upotrebnu.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 06 jan 2014 12:04 #367

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Moj pouzdani, a neimenovani izvor kaže da spratnost uopšte nije u tužbi, već samo petljancija sa zamljištem. Prvi izveštaj veštaka osporava optužnicu, tako da je traženo novo veštačenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, ranko su ns, Yokai, vicakur, Novajlija

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 06 jan 2014 16:24 #368

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Po meni cist je idiotizam ne dozvoljavati Hotelu da radi ako ce zaposliti ljude i placati porez. Koliko znam u pitanju je problem oko prebacivanja vlasnistva zemljista iz Matijevicevog vlasnistva u Gajicevo. Van svake pameti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 06 jan 2014 16:55 #369

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
SSJ5 napisao/la:
Po meni cist je idiotizam ne dozvoljavati Hotelu da radi ako ce zaposliti ljude i placati porez. Koliko znam u pitanju je problem oko prebacivanja vlasnistva zemljista iz Matijevicevog vlasnistva u Gajicevo. Van svake pameti.
Idiot je srednje ime nase drzave, A NS se svojski trudi da to opravda.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 08 jan 2014 09:40 #370

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
TurboMaximus napisao/la:
Moj pouzdani, a neimenovani izvor kaže da spratnost uopšte nije u tužbi, već samo petljancija sa zamljištem. Prvi izveštaj veštaka osporava optužnicu, tako da je traženo novo veštačenje.

Tužba za petljancije sa zemljištem je jedno, a upotrebna dozvola i problem viška kvadrata drugo. Pitanje je kad ćemo početi sa poštovanjem zakona i od kog datuma će se podvući crta? Jednom mora. Ako imaš dozvolu za 5 spratova, nemoj praviti 8, ali stvarno nemoj. Ne bi bilo loše da se donese zakon po kom svaki višak kvadrata preko dozvoljenog, automatski postaje vlasništvo lokalne samouprave. Najveća šteta je zbog 100 ljudi koji treba da se zaposle u hotelu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 26 jun 2014 22:52 #371

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
stvarno su ga preterali. Ogromna šteta što ovaj hotel ne radi. sto ljudi bez posla, Grad bez prihoda...
Moraju da nađu neko rešenje. Ili da otvore hotel do dozvoljene spratnosti ili kazneni penali ili promena urbanističkih uslova.
A ovo mi liči na neku ucenu. Kao da ucenjuju Gajića a ovaj ne popušta a vreme prolazi. Ko zna šta je prava istina ali je neprihvatljivo ovo stanje. Hotel napravljen a ne može da radi.
A ovamo Vučević će da oživi privredu a do sada za dve godine nije uradio baš ništa. Očajno stanje u gradskoj upravi
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Dunavski

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 26 jun 2014 23:55 #372

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
ranko su ns napisao/la:
stvarno su ga preterali. Ogromna šteta što ovaj hotel ne radi. sto ljudi bez posla, Grad bez prihoda...
Moraju da nađu neko rešenje. Ili da otvore hotel do dozvoljene spratnosti ili kazneni penali ili promena urbanističkih uslova.
A ovo mi liči na neku ucenu. Kao da ucenjuju Gajića a ovaj ne popušta a vreme prolazi. Ko zna šta je prava istina ali je neprihvatljivo ovo stanje. Hotel napravljen a ne može da radi.
A ovamo Vučević će da oživi privredu a do sada za dve godine nije uradio baš ništa. Očajno stanje u gradskoj upravi
Upravo se to i desava. Gajicu ne mogu nista, zato sto je pustio korene, a nije radio nista ilegalno, jer je zakon bio pun rupa, jel je jelte pisan upravo za ovakve stvari. A Gajic sa druge strane ce radije ostaviti hotel da stoji tako dok se vlast ne promeni (a promenice se, i on to zna dobro), pa ce napraviti deal sa sledecima.
Poslednja izmena: 26 jun 2014 23:56 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 27 jun 2014 14:17 #373

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Pravila treba da postoje, ali ne mogu selektivno da se primenjuju. Svakako je bezveze toliko insistirati na nečemu, a ovaj objekat bi unapredio NS. Ionako se žmurilo na gomilu gluposti, a ovo se stopira...
Poslednja izmena: 27 jun 2014 14:19 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 15 jul 2014 08:28 #374

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Grad legalizuje "Holidej In"
Skupština grada danas će doneti odluku da se dozvoli legalizacija zgrade hotela "Holidej In" na Telepu, zbog čije nelegalne gradnje je policija prošle godine privela više osoba.

Kako se navodi u predlogu odluke, ova nelegalna zgrada je prema važećem planu mogla da ima najviše 10 spratova, ali je sagrađeno tri sprata više. U obrazloženju odluke se navodi da je postupak legalizacije moguć samo ako vlasnici susednih parcela, a to je Grad Novi Sad, daju saglasnost da nisu protiv toga i sada će Skupština grada dati saglasnost da nema ništa protiv toga da se legalizuje ovaj hotel.

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Grad-legalizuje-Holidej-In.html

Konacno?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 15 jul 2014 15:03 #375

  • dragvorl
  • dragvorl's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 96
  • Primljenih Zahvalnica: 96
Jos jedna potvrda da se u Srbiji nikako ne isplati drzati nikakvog reda i pravilnika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 17 jul 2014 19:45 #376

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
lepo zbori




izvod iz teksta u ns reporteru
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 17 jul 2014 19:46 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 17 jul 2014 20:02 #377

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Lepo zbori tako sto javno priznaje da ovde nijedan zakon ne vazi.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 17 jul 2014 20:04 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 18 jul 2014 00:49 #378

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Legalizovana zgrada hotela “Holiday Inn” u Novom Sadu

Skupština grada Novog Sada donela je odluku o legalizaciji zgrade hotela “Holiday Inn” na Bulevaru Evrope, potvrđeno je “eKapiji” u Skupštini Novog Sada.


Kako su “eKapiji” rekli u “Aleksandar gradnji”, firmi koja je gradila objekat, problem je nastao u oblikovanju poslednja dva sprata.

- Prema planu, objekat je imao osam spratova i dva povučena, a izgrađeno je devet spratova i jedan povučen. Problem je nastao u tome jer nije povučen i deveti sprat – objašnjavaju u “Aleksandar gradnji”.

Kako su rekli “eKapiji” u toj firmi, za mesec dana biće poznato kada će hotel biti otvoren.

Hotel “Holiday Inn” počeo je da se gradi pre četiri godine, kada je najavljeno da će “Aleksandar gradnja” uložiti 11 miliona evra u projekat.

Zgrada je sa velikim kašnjenjem završena 2013. godine, ali do danas hotel nije otvoren. U međuvremenu policija je uhapsila nekoliko osoba zbog, kako je navedeno, pokušaja da se zgrada legalizuje mimo propisa.

U grupi koja je uhapšena bilo je nekoliko članova Komisije za planove i zaposlenih u JP “Urbanizam”, kao i zaposlenih u Gradskoj upravi za urbanizam. Privođeni su i nekadašnji direktor ZIG-a Borislav Novaković, vlasnik “Aleksandar gradnje” Vojsilav Gajić i vlasnik Industrije mesa “Matijević” Petar Matijević zbog sumnjive prodaje parcele na kojoj je sagrađen hotel.

Izvor: eKapija
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 18 jul 2014 12:33 #379

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Trebao je grad da trazi odstetu posle koje bi svaki investitor 5 puta razmislio pre nego sto bi dogradjivao sprat iznad dozvoljenog. Tipa 200.000 evra po spratu, izvoli.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sheraton Hotel - nesuđeni Holiday Inn/Crowne Plaza 18 jul 2014 13:18 #380

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Treba zakon da onemoguci ovo nekim efektivnim putem. Kasko je dao primer. Ali tako kako je sad, drago mi je sto ce hotel poceti da radi konacno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru