Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Vesti iz regiona

Re:Vesti iz regiona 10 jun 2019 00:10 #541

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Fruškogorac™ napisao/la:
"Linglong" najveća i najznačajnija investicija u Vojvodini !

www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/banat/linglo...jvodini_1005064.html
www.zrenjanindanas.rs/sandong-linglong-d...-na-zivotnu-sredinu/
Poslednja izmena: 10 jun 2019 00:11 od Erebus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Vesti iz regiona 10 jun 2019 07:47 #542

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Ako "još uvek nije podnet zahtev za saglasnost" to ne znači da neće biti podnet kada se Studija završi.
A, simbolično postavljanje "kamena temeljca", nije neki početak radova, jer predhodno mora da se
dobije Građevinska dozvola za sve tri fabrike koje su do sada planirane da se izgrade u Zrenjaninu.

U Pirotu se više od 50 godina proizvode razni predmeti od gume i nije bilo nekih većih problema, a
na državi je da obezbedi poštovanje svih standarda u vezi ekologije i zaštite od mogućeg zagađenja.
Očekujem da će Kinezi maksimalno posvetiti pažnju očuvanju životne okoline u Zrenjaninu.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Re:Vesti iz regiona 10 jun 2019 09:43 #543

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Na osnovu čega takvo očekivanje? Pa njih ni za sopstveni narod u Kini nije briga, a kamoli će ih boleti za Zrenjanince (koji ni pijaću vodu nemaju).
Studija o proceni uticaja projekta na životnu sredinu je obavezan prilog pri predaji zahteva za građevinsku dozvolu. Obratiti pažnju, da zakon na ovom koraku ne traži da Studija bude odbranjena, tj. potvrđena, već samo da postoji kao takva.
Tek na sledećem koraku, prilikom predaje zahteva za prijavu radova, potrebno je da Studija bude odbranjena, tj. da ima pozitivno mišljenje komisije. Samo kažem...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Erebus

Re:Vesti iz regiona 10 jun 2019 10:17 #544

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Sasa napisao/la:
Na osnovu čega takvo očekivanje? ...

Očekujem da će poštovati sve naše zakone i da neće dozvoliti da im se ime vuče po naslovima.

U svakom slučaju tu je ambasadorka Čen Bo preko koje može da se interveniše ako ipak dođe

do nekih problema, ali i naše institucije moraju da prate šta i kako se radi i urgentno da reaguju.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Vesti iz regiona 10 jun 2019 12:45 #545

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Fruškogorac™ napisao/la:
Očekujem da će Kinezi maksimalno posvetiti pažnju očuvanju životne okoline u Zrenjaninu.

ako posvete pažnju kao što u Kini posvećuju pažnju onda su ga Zrenjaninci završili. Nemaju vodu nemaju vazduh. Game over
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, RM77

Re:Vesti iz regiona 10 jun 2019 13:34 #546

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Prvo : već sam napisao da moraju da rade po našim zakonima, kao nap. Zijin Bor Copper.
Zaboravite staro shvatanje o Kini, tamo se sada radi po novim i boljim pravilima i zakonima.

Drugo : Kina se ubrzano menja i sada oni mnogo više vode računa o ekologiji, premda u
tako velikoj i mnogoljudnoj državi ima svega i svačega, kao i u drugim velikim državama.

Treće : trebalo bi malo više pratiti njihov razvoj i izgradnju gradova za 21 vek, kao što su
Guangdžou, Shenzhen, Chengdu, Shanghai, Beijing, . . i pogotovu infrastrukturu gradova.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 10 jun 2019 14:12 #547

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
U svakom slučaju tu je ambasadorka Čen Bo preko koje može da se interveniše...
@Ranko & Sasa, vi stvarno ne razumete neke stvari.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Boda Tajson

Vesti iz regiona 10 jun 2019 14:30 #548

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Bivši ambasador i sadašnja ambasadorka aktivno učestvuju i svim pregovorima i kod potpisivanja ugovora.

Oni, ambasadori, su na neki način "garant" da će se potpisano poštovati, pa se obe strane pozivaju na njih, a

sve kineske kompanije kada rade u inostranstvu, moraju da vode računa i o ugledu države Kine, što oni i rade.

U tom smislu ambasadori deluju kao medijatori, ako bude nekih problema i nesporazuma oko nekog projekta.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 10 jun 2019 14:34 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 12 jun 2019 21:32 #549

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Au Fruškogorac u kojim ti snovima živiš?
Koji zakoni, koja pravila ovde? Ovde platiš i možeš da radiš šta želiš. Daj mani se tih bajki više!
Koji institucija da prate i da reaguju? Narod na Staroj planini se na sve načine bori protiv MHE a institucije ne reaguju! Ne reaguju na rešenja sopstvenih inspektora. Ej, razumeš li!?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 12 jun 2019 22:06 #550

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Ti živiš u tvom životu i shvatanju stvarnosti oko sebe, a ja u mojoj stvarnosti.

Meni žao vas hejtara koji na par negativnih primera grade svoju stvarnost.

Ja mogu da nabrojim hiljade slučajeva gde se zakon poštuje, ali nema potrebe.

A, što se tiče ponašanja i rada Kineza, najbolji primeri su u Smederevu i Boru.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Montana90

Vesti iz regiona 13 jun 2019 14:30 #551

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
"Nemačka kompanija ZF je u industrijskoj zoni u Pančevu otvorila fabriku za proizvodnju delova za automobile, brodove i železnicu u kojoj će na početku raditi, kako je ranije najavljeno, oko 300 ljudi.

U izgradnju fabrike u prvoj fazi investirano je 100 miliona evra, a ZF je najavio dodatna ulaganja i zapošljavanje više od 1.000 radnika, kao i izgradnju naučno-istraživačkog centra na 5.000 kvadrata.

Kompanija ZF, lider u proizvodnji auto-komponenti, zapošljava više od 140.000 ljudi na 230 lokacija u 40 zemalja, a njen godišnji prihod je oko 36 milijardi evra. . ."

www.bizlife.rs/aktuelno/vesti-dana/zf-ot...strazivackog-centra/
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 13 jun 2019 14:35 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 17 jul 2019 22:59 #552

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1788
Izvor: Blic
Preminuo akademik Nikola Hajdin
17.07.2019. 16:00

Dugogodišnji predsednik Srpske akademije nauke Nikola Hajdin preminuo je u sredu u Beogradu posle kraće i teške bolesti, saopštila je danas Srpska akadamija nauka.

Nikola Hajdin , čuveni srpski iženjer građevinarstva, za dopisnog člana Srpske akademije nauka i umetnosti izabran je 1970, a za redovnog 1976. godine. Potpredsednik SANU bio je od 1994. do 2003, a predsednik SANU u tri mandata – od 2003. do 2015. godine.

Bio je profesor Građevinskog fakulteta u Beogradu. Na istom fakultetu položio je doktorat tehničkih nauka 1956. godine. Za naučnog saradnika Građevinskog fakulteta izabran je 1958, za docenta 1960. godine, za vanrednog profesora 1961. godine, a za redovnog profesora 1966. godine. Pored toga bio je gostujući profesor na Saveznoj visokoj školi (ETN) u Cirihu (1971 – 1973) i gost-naučnik Švajcarskog udruženja za čelične konstrukcije.

U toku profesionalne karijere akademik Hajdin je obavljao čitav niz naučnih i stručnih funkcija u različitim domaćim i stranim društvima. Bio je predsednik Jugoslovenske grupe Međunarodnog udruženja za mostove i visokogradnju (IABSE) i član stalnog komiteta te organizacije, predsednik Jugoslovenskog komiteta Međunarodne unije za teorijsku i primenjenu mehaniku, dekan Građevinskog fakulteta u Beogradu i predsednik Jugoslovenskog društva građevinskih konstruktera.

Pored toga, bio je inostrani član nekoliko akademija – Slovenačke akademije znanosti i umetnosti, Nacionalne akademije Atine, Evropske akademije nauka, umetnosti i literature sa sedištem u Parizu, Evropske akademije nauka i umetnosti sa sedištem u Salcburgu i Evropske akademije nauka u Liježu, kao i član brojnih stručnih udruženja i komiteta.

Godine 2000. godine izabran je za počasnog doktora Nacionalnog tehničkog univerziteta Atine.

Značajan doprinos nauci
Akademik Hajdin je dao izuzetno značajan doprinos u naučnoj oblasti koja se odnosi na primenu numeričkih metoda u Teoriji elastičnosti i Teoriji konstrukcija, i na radove iz Teorije tankozidnih nosača.

Njegov naučni interes su poslednjih godina predstavljali nelinearni dinamički problemi mehanike, posebno izučavanje udara (impakta) saobraćajnih sredstava na građevinske konstrukcije. Ovi radovi, pretežno objavljeni u Švajcarskoj, imali su znatan uticaj na zvanične preporuke za proračun mostova, posebno mostovskih stubova na udar u Švajcarskoj.

Naučni opus akademika Nikole Hajdina podrazumeva preko 230 radova (od čega je približno polovina objavljena u inostranstvu u najuglednijim časopisima ) citiranih preko 300 puta u inostranstvu i više stotina puta u zemlji.

Veoma je cenjen kao autor čitavog niza čeličnih i betonskih konstrukcija. Iz velikog opusa ovih ostvarenja izdvajamo: železnički most sa kosim zategama preko reke Save u Beogradu (sa Lj. Jevtovićem, 1979); drumski most sistema grede sa kosim zategama preko reke Dunava u Novom Sadu (1981); lučnu branu "Glažnje" u Makedoniji (1967) i veliki most sa kosim zategama preko reke Visle u Poljskoj.

Dobitnik je brojnih priznanja i nagrada, među kojima su: Oktobarska nagrada Beograda (1959); Oktobarska nagrada Novog Sada (1981); Nagrada AVNOJ-a (1987); Prva nagrada za projekat mosta preko reke Visle u Plocku, Poljska (1996); Orden rada sa zlatnim vencem (1979); Orden zasluga za narod sa zlatnim vencem (1987) i Plaketa Svetog Đorđa grada Kragujevca (2011
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 17 jul 2019 23:00 od Duja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Eldarion

Re:Vesti iz regiona 18 jul 2019 09:11 #553

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
Nekoliko stambenjaka u izgradnji u Ohridu naravno, da ne bude samo klopa i turizam.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, valjan, Eldarion

Vesti iz regiona 18 jul 2019 11:56 #554

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ajde malo par reči o SK, može li se uporediti sa NS, šta je dobro a šta ne
fala
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 18 jul 2019 12:18 #555

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ja mogu samo da kazem da mi nije jasno odusevljenje Ohridom. Ono tamo, sem setalista i par ulica starog grada, oko jezera je urbanisticki haos ala Afganistan - Novi Sad na 1000 stepen.
Sv. Naum je predivan i on je svet za sebe. Samo zbog njega vec vrdi otici.
A jezero... ovih dana je zabranjeno kupanje... toliko o kvalitetu vode.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Vesti iz regiona 18 jul 2019 15:52 #556

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
ranko su ns napisao/la:
ajde malo par reči o SK, može li se uporediti sa NS, šta je dobro a šta ne
fala
Možda više napišem kad se vratim, a za sad samo konstatacija da ne možemo upoređivati NS i SK. Mi smo u srednjoj Evropi, a oni su pravi Balkanski miš-meš.

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 18 jul 2019 17:23 #557

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Pa ja koliko znam Skoplje je sad kiceraj
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 24 jul 2019 17:11 #558

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
Makedonski auto put A2 "Majka Tereza", deonica Ohrid-Kičevo. Napreduju, al nešto sporo im to ide, malko sporije nego kod nas rekao bih.









Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sasar, valjan, Eldarion

Vesti iz regiona 24 jul 2019 17:13 #559

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
nastavak









Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, Duja, das ivon, sasar, valjan, Eldarion

Re:Vesti iz regiona 25 jul 2019 09:55 #560

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Tu je haos. Najnovije procene i plan je za završetak u 2022.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru