Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Vesti iz regiona

Vesti iz regiona 29 apr 2013 13:02 #261

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ubedljivo Kragujevac. Možda čak i tri puta!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 29 apr 2013 16:10 #262

  • sasko
  • sasko's Avatar
sta se desava sa nisom ima li dole zivota ikako ? prolazio sam letos delovao mi je ko fin grad sa nisavom i onom tvrdjavom :) samo cuo sam da je dosta siromasan grad :/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 29 apr 2013 17:16 #263

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
sasko napisao/la:
sta se desava sa nisom ima li dole zivota ikako ?

Slabo... Sva omladina otišla u Kragujevac. :ohno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 30 apr 2013 08:01 #264

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Apsolutno.


Recimo, Kg je dovoljno ekonomski mocan da pravi auto puteve samo da bi ih rusio:


www.blic.rs/Vesti/Drustvo/380165/Inspekc...d-500-miliona-dinara



"Ipak, deonica duga 4,6 kilometara, u koju je uloženo oko pet miliona evra, izgrađena je bez ijednog papira, a pokazala se i rizičnom za vozače. Na deonici gde se iz tri saobraćajne trake uključuje u jednu bilo je više poginulih. Nesreće su se najčešće događale kada su se vozači, neočekivajući iznenadno suženje, zakucavali u zaštitnu ogradu."


Ja ne znam sta bi napisao na ovo...
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 30 apr 2013 12:34 #265

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Klasična demonstracija sile i moći. A, mi se klackamo po rupama i kolotrazima... :ohno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 08 maj 2013 10:34 #266

  • sasko
  • sasko's Avatar
jbg kad ovi nasi umesto da dovuku neku firmu u ns oni se zajebavaju i prepiru
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 12 maj 2013 08:29 #267

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
Ima na sajtu b92 jedan mini intervju sa palmom. O tome kako italijanske firme ulazu u jagodinu. Ne volim ga, ali se stvarno zalaze za svoju opstinu. I lepo je rekao, ne cekamo da investitori dodju kod nas vec mi idemo i trzimo investitore. Dozvole brzo sredjuju a ne kao kod nas da se ceka po pola godine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 12 maj 2013 08:53 #268

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Samo galami taj Palma... Kriminalac par excellence. :yes:

Npr. svake godine ide vest kako grad Jagodina plaća klincima letovanje u Grčkoj... Ali, uvek izostave da napišu da idu u Palmin hotel u Paraliji i da se to plaća od državnih para. ;)

Inače, bio sam u Jagodini nekoliko puta. Ništa posebno, kao Kragujevac. Jedino mi se sviđa što je u ravnici. :)
Poslednja izmena: 12 maj 2013 08:56 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 12 maj 2013 10:19 #269

  • sasko
  • sasko's Avatar
pa sta si ocekivao od malog gradica a sto se tice paralije hotel je nije palmin nego jagodinski menjana je zemlja za zemlju na moru tipa oni su im dali neku zemlju da da sagrade fabriku a ovi zemlju za hotel a svaka mu cast sto vodi decu na more i sto daje pare za trudnice
gde bi nam bio kraj da je vise takvih :) pa jagodina je prva u srbiji koja ima akva park :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 12 maj 2013 10:38 #270

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
живео Палма, ал је нагузио Вошу свака му част :naughty:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 13 maj 2013 20:34 #271

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Vi to ozbiljno ili..? o0


@futog Inače, bio sam u Jagodini nekoliko puta. Ništa posebno, kao Kragujevac.

Kako te nije sramota da tako nesto kazes! :) hihihi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 20 maj 2013 14:34 #272

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Kamen temeljac za prvu solarnu elektranu u Vojvodini

Ministarka energetike Zorana Mihajlović položila je danas u Beočinu kamen temeljac za izgradnju prve solarne elektrane u Vojvodini, u koju će biti uloženo 1,5 miliona evra.

Kapacitet solarne elektrane biće jedan megavat, planirano je da bude izgrađena za tri meseca i da počne da radi od septembra.




Investitor je slovačka kompanija "Prima enerdži", a elektrana je smeštena na lokaciji Tancoš, površine 2,5 hektara.

Ministarka Mihajlović istakla je da je reč o investitoru koji ima reference i iskustvo, jer je već gradio solarne elektrane u Slovačkoj.

"Ovo je znak da će obnovljivi izvori energije biti iskorišćeni i u Vojvodini i Srbiji," rekla je Mihajlović i dodala da Vlada podražava ovaj projekat i da će biti reč o povlašćenoj proizvodnji električne energije.

Ona je napomenula da postoji Nacionalni akcioni plan za obnovljive izvore energije, koji predviđa određen procenat proizvodnje struje iz "zelene" energije, koji Srbija treba da ispuni do 2020.

Ambasador Slovačke u Srbiji Jan Varšo izrazio je zadovoljstvo što će investitori preneti svoja iskustva u Srbiju iz te oblasti, istakavši da je solarna energija relativno dobro razvijena u Slovačkoj.

U toj zemlji radi 850 solarnih elektrana, a njihova ukupna instalisana snaga iznosi skoro 500 megavata.

Predsednik opštine Beočin Bogdan Cvejić rekao je da je reč o prvoj solarnoj elektrani u pokrajini i drugoj u Srbiji, istakavši da se radi u potpunosti o privatnom sredstvima slovačkog investitora.
www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/kam...ojvodini_393706.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1

Vesti iz regiona 20 maj 2013 14:44 #273

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Fala Bogu da se neko setio da gradi solarne elektrane u Vojvodini :master: Samo jos neko da se seti da gradi vetrenjace :whistle:
Poslednja izmena: 20 maj 2013 14:44 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 20 maj 2013 15:40 #274

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Mislim da je bolje da tema bude na Fruškoj Gori

Vetropark se trenutno radi u Kovinu.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 22 maj 2013 16:12 #275

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Jes malo siri region al nema veze :)
Rec je o Brasovu ,Rumunskom gradu velicine naseg grada +-.
Na klipu se moze videti da je grad prilicno cist ,da ima jednosmernih ulica koje imaju cak 5 traka!! , da su im zebre crveno bele ,da na klipu mozes videti mozda 2-3 krsha od auta i tako :)
Zatim putevi deluju da su dobrog kvaliteta a i sam grad ima trole.. sve u svemu miljama ispred NS.
Ne znam kako je bilo tamo pre recimo 20g ,ali ovaj snimak pokazuje da su barem ovako vizuelno ispred nas.

Poslednja izmena: 22 maj 2013 16:20 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 22 maj 2013 17:52 #276

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
Jako lep grad. Zar nije ovaj grad bio evropska prestonica kulture? Posto je u eu, sigurno da je gradska vlast koja je sposobnija od novosadske, sto nije tesko, iskoristila mnoge fondove i izgradila infrastrukturu.

Nisam siguran, ali mislim da je brasov grad koji je ocenjen kao jedan od najocuvanijih srednjevekovnih gradova. Naravno ne racuna se novogradnja van centra grada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 22 maj 2013 19:02 #277

  • sasko
  • sasko's Avatar
sta tacno znaci evropska prestolnica klture ? koja je funkicaj toga i sluzi li to icemu ili samo lecenju kompleksa ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 22 maj 2013 19:14 #278

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Nzm dal je prestonica kulture al moj buraz je bio tamo i sam centar je brutalan!!
Tj kao da su 2 grada spojena u jedan ,imas centar koji ti deluje kao da je stao u vremenu jer apsolutno ni jedna novogradnja ne postoju u tom delu , a valjda posle nekog parkica ide novi deo grada.

Sasko ti neki hejter?? Sta ti sad smeta prestonica kulture msm sam naziv?
I komplex od cega?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 22 maj 2013 22:24 #279

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
kimi napisao/la:
Nzm dal je prestonica kulture al moj buraz je bio tamo i sam centar je brutalan!!
Tj kao da su 2 grada spojena u jedan ,imas centar koji ti deluje kao da je stao u vremenu jer apsolutno ni jedna novogradnja ne postoju u tom delu , a valjda posle nekog parkica ide novi deo grada.

Sasko ti neki hejter?? Sta ti sad smeta prestonica kulture msm sam naziv?
I komplex od cega?
Don't feed the trolls. B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vesti iz regiona 05 jun 2013 16:37 #280

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Dobro?
Novi zakon: Ko želi nadgradnju, moraće da odobrovolji 100 odsto komšija

B.Anđelić | 05. 06. 2013. - 18:21h | Foto: A. Isaković | Komentara: 0
Nacrtom zakona o legalizaciji, a o kom bi uskoro trebalo da se izjasni parlament Srbije, prvi put je definisano da onaj ko radi nadgradnju mora da ima stoprocentnu saglasnost komšija s kojima potpisuje kupoprodajni ugovor.

Takođe, definisana je i zaštita susedskih prava koja se odnose na udaljenost od susedne zgrade i spratnost. Do sada je važilo pravilo da ukoliko se sused nije bunio tokom izgradnje kasnije nije imao pravo na žalbu.

Takođe, vlasnika nekretnine od recimo 100 metara kvadratnih, legalizacija kuće po novom predlogu Nacrta zakona o legalizaciji koji je u fazi javne rasprave, koštaće najmanje 1.500 evra više nego do sada. Toliko u proseku za objekat te površine košta izrada glavnog projekta koji do sada u mnogim slučajevima nije bio obavezan.

Umesto običnog izveštaja ili zapisnika građevinske komisije, što je do sada bilo dovoljno za dobijanje građevinske dozvole, svi oni koji su do 11. septembra 2009. godine sagradili divlje objekte a u međuvremenu ih nisu legalizovali sada će morati da izdvoje više novca.

www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/386304/Novi-...ji-100-odsto-komsija

Pojma nemam zasto sam stavio ovde ovu vest
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 05 jun 2013 16:52 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru