Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Fruška gora

Fruška gora 15 mar 2021 08:16 #581

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Dujo, imam demant na tvoj post. Naime, pokusao sam da okacim tvoj post na grupi ali mi je admin poslao ovu poruku
Petrić ima g.dozvolu da gradi na svojoj parceli na vrhu brda Kesten, objekat/ poljoprivredno gazdinstvo sa stambenim delom koji je u funkciji poljoprivrednog gazdinstva, 400+400m2. Zemljište je poljoprivredno, a ne građevinsko , i taj objekat koji gradi je zakonit.

U grupi objavljujemo tačne informacije pa te molim da ispraviš taj deo tvoje objave. Puno smo pisali o Kestenu, i prosto ne želimo da puštamo postove sa netačnim podacima o Kestenu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Fruška gora 15 mar 2021 10:11 #582

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Izvinjavam se, nisam prepoznao s te udaljenosti da je zapravo reč o farmi ovaca. :troll:

I ja imam plac na Fruškoj u vikend zoni, koji se u katastru vodi kao livada, pa sam dobio lokacijsku informaciju za objekat od max 54 m2. Jasno mi je sad da moram biti renomirani poljoprivredni proizvođač da dobijem 400+400.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 15 mar 2021 10:27 #583

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Probaj da otvoris firmu Galens Properties, mozda ne primete
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 21 mar 2021 17:04 #584

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920










Није било никог у близини тако да немам информацију шта ће конкретно да раде, али свакако добро да је коначно кренуло.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, Yokai, sergio-m, mrnjavi, Duja, Brane, Blavak, valjan, Чиле

Fruška gora 21 mar 2021 17:38 #585

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Bravo za ovo. Nicisy1 molim te proveri inbox, poslao sam ti privatnu poruku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 21 mar 2021 17:46 #586

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Meni je Slobodanka Babic rekla da se radi rehabilitacija i konzervacija. Za rekonstrukciju potrebno je vise podataka jer nije jasno sa sigurnoscu kako je crkva izgledala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 21 mar 2021 23:30 #587

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ne znam da li ste znali ali ovo je jedini srednjevekovni objekat na prostoru opstine Novi Sad
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, Ljube, valjan, Чиле

Fruška gora 20 maj 2021 11:12 #588

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
Eparhija sremska i privatnici zarađuju na seči šuma Fruške gore, aktivisti podneli prijave
Eparhija sremska prihodovala je oko 15.000 evra mesečno od manastirskih šuma, otkriva 021.rs.
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/274194/E...podneli-prijave.html
izvor 021
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Blavak

Fruška gora 03 avg 2021 09:45 #589

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Duja, Blavak

Fruška gora 26 okt 2021 14:15 #590

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Vlasnici Galensa na Kestenu dozvoljena i izgradnja restorana sa bazenom i bioskopom

Restoran sa bazenom, fitnes centrom, vinskim barom i bioskopom, površine 7.000 kvadrata gradiće se na brdu Kesten na Fruškoj gori.



Osim četiri apartmana, odnosno planinskih koliba, poljoprivrednog gazdinstva, staja za gajenje ovaca i konja, objekata za smeštaj radnika i objekta za mužu i tretman mleka, investitorka Sanja Petrić koja je direktorka novosadske kompanije "Promist" i jedna od vlasnica kompanije "Galens Invest", na brdu Kesten gradiće i turističko-ugostiteljski objekat.

Za pripremne radove na izgradnji ovog objekta već je izdata građevinska dozvola, a ukupna površina koja se navodi u lokacijskim uslovima je 6.966 metra kvadratna. Planirana vrednost radova je 287.705.712 dinara.



U urbanističkom projektu za izgradnju objekata navodi se da se planirani restoran sastoji od podruma, suterenskog dela, prizemnog dela i potkrovlja.

U podrumu će se nalaziti garaža za parkiranje vozila gostiju. Osim garaže, na nivou podruma će se nalaziti bazen, prostor za druženje, ostave i prostorije za tehniku.

U suterenu će biti smešteni fitnes i velnes centri, vinski podrum, kohiba vinski bar sa prostorom za druženje i manjom kuhinjom, kao i bioskop i prostorije za pranje i peglanje veša.

U prizemnom delu koji će se sastojati od tri celine, predviđeni su sala za ručavanje, terasa za ručavanje, otvorena i zatvorena kuhinja, šank, ostave, toaleti za goste i svlačionice za zaposlene.

Na nivou potkrovlja planiraju se dva apartmana sa pripadajućim prostorijama, hodnik sa galerijom i lobi.



Do lokacije je, navodi se u projektu, obezbeđen pristup sa postojeće saobraćajnice - nekategorisanog puta, iz pravca Rakovca. Reč je o putu koji je bio povod za proteste ekoloških aktivista, ali i za koji je građevinska inspekcija rekla da je nezakonito urađen, a inspekcija za zaštitu životne sredine ocenila da ima negativan uticaj na životnu sredinu. Ovaj, nekada zemljani, put je uz "blagoslov" Eparhije sremske, na čijem se zemljištu nalazi, pretvoren u betonski. Sada je jasno da je bilo neophodno da se ovaj put izgradi zbog budućih gostiju koji će dolaziti da provode vreme u planiranom elitnom objektu.

Urbanističkim projektom je izvršena preparcelacija katastarskih parcela koje su nekada bili nekategorisani putevi.

Inače, prema podacima Pokrajinskog zavoda za zaštitu prirode, područje Kestena se nalazi u zaštićenoj zoni nacionalnog parka Fruška gora, u granicama Ekološki značajnog područja "Fruška gora i Koviljski rit" ekološke mreže Srbije, kao i unutar izdvojenog staništa strogo zaštićenih vrsta Kesten kod Rakovca.

U režimu drugog stepena zaštite zabranjena je izgradnja javnih puteva, kao i narušavanje i uništavanje površina pod travnom vegetacijom. Ograničava se i izgradnja asfaltnih puteva, kao i osvetljavanje prostora na način koji bi ometao prirodu.

Vlasnik nepokretnosti u zaštićenom području dužan je da dozvoli pristup građanima, za svrhe istraživanja, rekreacije i slično, a iz Galensa su ranije i tvrdili da će brdo Kesten ostati otvoreno za posetioce, kao i da su planinari i ljubitelji prirode dobrodošli, kada se završi izgradnja poljiprivrednog domaćinstva.

kako smo od porodičnog poljoprivrednog gazdinstva od 800 kvadrata za godinu dana došli do turističko-ugostiteljskog objekta od 7.000m2, pita se Dragana Arsić iz Pokreta "Odbranimo šume Fruške gore" čiji su aktivisti protestovali zbog izgradnje betonskog puta, pristupnice imanju Sanji Petrić.

"Tri javna nekategorisana puta su blokirana, a gospodin Petrić je rekao prošle godine da će kao čovek koji je i sam ljubitelj prirode dozvoliti prolaz planinarima tradicionalnim planinarskim stazama. Vidimo kako to izgleda. Pet kilometara žice oko brda govori sve. Ali mi od lokalnog tajkuna i partijskog finansijera nismo ništa drugo ni mogli da očekujemo", kaže Arsić za 021.rs.

Dodaje, ipak, da su očekivali da će institucije zaustaviti bezakonje i uzurpaciju i da će zaštiti javni interes.

"Dešava se upravo suprotno, uz blagoslov Eparhije sremske i servilnost institucija koje su izdale sve saglasnosti da zarobi brdo Kesten i onemogući dostupnost prirodnog dobra građanima. Zakon o zaštiti prirode ga obavezuje na to, ali zakoni za kapitalistu, novog feudalca i finansijara vladajuće stranke ne važe", ističe naša sagovornica.

Podseća da ni rešenja pokrajinske i opštinske inspekcije o uklanjanju betonskog puta i zatvaranju gradilišta nisu izvršena.

"Jasno je da je na delu opstrukcija organa vlasti na svim nivoima zarad privatnih i partijskih interesa. U martu mesecu su svi radovi mogli biti zaustavljeni da imamo odgovornu i poštenu vlast. Ali je nemamo. Količina bezakonja i društvene nepravde se na svakom koraku samo gomilaju i razumljivo je što sve ovo oko Kestena izaziva ogromnu ljutnju i bes aktivista i građana", navodi Arsić.

Zaključuje, ipak, da će na proleće celu šumu Nacionalnog parka osloboditi žice.

Brdo Kesten, sa kog se pruža najlepši pogled na Novi Sad sa Fruške gore, već više od godinu dana u vlasništvu je Sanje Petrić, direktorke novosadske kompanije "Promist" i jedne od vlasnice kompanije "Galens Invest" Sanje Petrić, a ekološki aktivisti se isto toliko vremena bore protiv njegovog zatvaranja ogradama i betoniranja puta do lokacije na kojoj je Petrić kupila više od 200 parcela.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/287979/F...nom-i-bioskopom.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Blavak, valjan

Fruška gora 13 feb 2022 18:38 #591

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Нова трим стаза на Венцу











Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sasar, Blavak, saleamns, Чиле

Fruška gora 13 feb 2022 18:40 #592

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, codara, Duja, Brane, RM77, sasar, Alibunar, Blavak, valjan, saleamns, Детелинарђанин, Чиле

Fruška gora 15 feb 2022 09:29 #593

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
gde na Vencu, kako doći do nje?
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 15 feb 2022 10:23 #594

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Dole od raskrsnice, gde je nekad bila pumpa i gde se klinci sankaju kada ima snega, pa ka spomeniku, a nasipali su staze i dalje ka TV tornju, mi kad smo bili pre mesec i kusur dana bilo je nasuto negde do pola puta između spomenika i tornja, sa još jednim krakom koji ide dole ka Paragovu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Billy

Fruška gora 15 feb 2022 15:18 #595

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
podseča me na onu predobru stazu kod hotela Omorika na Tari. Fenomenalno za zdravu šetnju sa zezanjem i malo vežbanja
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 16 feb 2022 01:15 #596

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Postojalo je to nekad i na FG po Vencu, tamo neke '81. bio sam na zimovanju preko Elektrovojvodine i sećam se da je bilo tih sprava po šumi, samo staza nije bila ovako nasuta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Fruška gora 16 feb 2022 15:45 #597

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Na mreži
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 290
  • Primljenih Zahvalnica: 1005
ranko su ns napisao/la:
gde na Vencu, kako doći do nje?
Evo gde je www.google.com/maps/place/%D0%92%D0%B8%D...1557643!4d19.8358013
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 07 mar 2022 10:30 #598

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Asfaltiraju završnim slojem kod Brankovca, pretpostavljam da se u ovoj turi radi sve do Crvenog čota.

Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, kasko, Brane, sasar, Blavak, Bogdus, valjan, zeljolaki, mmirkovic, saleamns, Чиле

Re:RE: Fruška gora 13 mar 2022 13:04 #599

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
ranko su ns napisao/la:
gde na Vencu, kako doći do nje?
Evo i slike
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, sasar, Blavak, valjan, Чиле

Fruška gora 16 mar 2022 12:42 #600

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Mislim da je završena deonica Partizanskog puta od Zmajevca do Crvenog čota. To je nekih 6 km.


Ovako to izgleda u blizini Crvenog čota. Ne mogu suditi o kvalitetu radova, ali je bilo debelo oguljeno i sudeći po prethodnom postu, debeo je završni sloj.



U nedelju je put još bio zatvoren, ali mašine su bile kod samog Zmajevca (nisam slikao jer sam tuda išao kolima a žurio sam... safety first ;) ) pa zaključujem da su završili.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, kasko, TurboMaximus, Brane, sasar, Blavak, valjan, mmirkovic, saleamns, Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru