Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Fruška gora

Odg: Fruška gora 26 jan 2012 23:06 #21

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Par fotki iz okoline Vrdnika :)




Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, limanac, Pripadnik, Otis Driftwood, mrnjavi, inactive_account, TurboMaximus

Odg: Fruška gora 26 jan 2012 23:10 #22

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Pohvaljujem!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 27 jan 2012 08:54 #23

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Veoma mocne slike
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 12 feb 2012 21:41 #24

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Danasnje slike sa SNB staze na Brankovcu









Vise na: www.facebook.com/media/set/?set=a.101506...950.670232322&type=1
Poslednja izmena: 12 feb 2012 21:43 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, ranko su ns, inactive_account, Pinki, TurboMaximus

Odg: Fruška gora 09 mar 2012 21:59 #25

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 17 mar 2012 21:39 #26

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Voznja biciklom od 78 km po Fruskoj Gori od danas. Evo svega par fotki, bice kasnije josh

Pogled na rezervat Gorskih Jelena sa Vile Ravne



Negde blizu Svilosa



I jedan weird spomenik

Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Cookie, limanac, sandman, Pinki, TurboMaximus

Odg: Fruška gora 17 mar 2012 23:29 #27

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Znam sa kim si išao :lol:
Zamalo da se upoznamo, ja sam danas ipak vozio po šumi bliže NS-u jer nisam imao vremena da idem skroz do Čerevića.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 17 mar 2012 23:31 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 18 mar 2012 10:30 #28

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
S kim sam isao ? :)

NS - Kamenica - Čerević - Testera - Popov Čot - Vila Ravne - Sviloš - Banoštor - Begeč - NS - 78.62 km

Nije bas da smo samo do Cerevica isli :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 00:08 #29

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Malo svežeg cveća sa Fruške :)








A nađe se i nešto pečuraka. Ovo je valjda hrastova sjajnica...


...a ovo je crvena peharčica, kažu dosta retka.
Poslednja izmena: 19 mar 2012 00:09 od Pinki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Buck, sandman, TurboMaximus, RM77

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 00:48 #30

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Pinki napisao/la:
Malo svežeg cveća sa Fruške :)


A nađe se i nešto pečuraka. Ovo je valjda hrastova sjajnica...


Ono prvo nije Hrastova sjajnica, Hrastova sjajnica je Ganoderma Lucidum



...a ovo je crvena peharčica, kažu dosta retka.

A ako je ovo drugo veoma retko, zasto si je/ga ubrala/ga? Branje te gljive je strogo zabranjeno jer je zasticena vrsta, barem u Hrvatskoj. A verovatno to isto vazi i kod nas.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 19 mar 2012 00:50 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 06:42 #31

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Otis Driftwood napisao/la:
S kim sam isao ? :)

NS - Kamenica - Čerević - Testera - Popov Čot - Vila Ravne - Sviloš - Banoštor - Begeč - NS - 78.62 km

Nije bas da smo samo do Cerevica isli :)

Da da, to je ta tura. Išao sa sa čovekom u žutoj majici, sa kojim sam inače vozio u nekoliko navrata, a drugari smo :) Verovatno je nosio GPS, pošto je on organizovao. Ne bih pominjao imena ovde.
Vozio si sa još jednim likom koji je išao na trekking bajku sa tankim gumama koji je pao na offroadu, a kog odnedavno poznajem. Eto, znam bar dvojicu :P

Čerević mi je više odrednica na koju stranu se ide, i otprilike koliko daleko :)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 19 mar 2012 06:43 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 09:26 #32

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Otis Driftwood napisao/la:
Ono prvo nije Hrastova sjajnica, Hrastova sjajnica je Ganoderma Lucidum
Ok, ne raspoznajem baš dobro ove pečurke, ako znaš koja je napiši.
Otis Driftwood napisao/la:
A ako je ovo drugo veoma retko, zasto si je/ga ubrala/ga? Branje te gljive je strogo zabranjeno jer je zasticena vrsta, barem u Hrvatskoj. A verovatno to isto vazi i kod nas.
Nisam ni rekao da je veoma retka, nego dosta retka... Prvi put je vidim, valjda zato što ranije nisam ni tražio pečurke u ovo doba godine. Ne spada u ugrožene vrste. Latinski naziv Sarcoscypha austriaca, kod nas crvena peharčica, crveni pehar ili crveni peharčić (ili austrijski peharčić). Klinja je video i ubrao pre nego što sam spazio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 11:02 #33

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Moj savet ti je , pošto se bavim branjem i proučavanjem gljiva već neko vreme, da ubereš samo ono što si siguran da znaš šta je osim ako ti ne treba u neke istraživačke svrhe. Postoji dosta gljiva koje su "zaštićene" iako nema zvaničan spisak nigde i kada se prekine plod sa micelijom ta gljiva verovatno neće više nikad rasti na tom mestu.

:)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 19 mar 2012 11:05 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 12:00 #34

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Ma, ja ih inače ni ne diram, ali problem je kad pored sebe imam jednog malog skupljača :nuts: koji čim ugleda nešto zanimljivo :woohoo: to mora da ponese kući kao suvenir :yes: pa bile to cvećke, pečurke, granje il' kamenje... :lol:
Jedini suvenir te vrste koji sam baš ja poneo bio je kamenčić-komadić iz unutrašnjosti Keopsove piramide (inače jako su je dobro očistili od krhotina zbog turista, a možda su to učinili i sami turisti... ko će znati). :whistle:

Elem, kad smo već krenuli po pečurkama s Fruške, evo ih iz perioda maj-avgust. Nemam pojma koja je koja, ti ćeš sigurno bolje znati:











Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 12:01 #35

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
A ovo su primerci vrganja, lisičarki, brestovača, šumskog pileta i još koječega (ne uspeh da zapamtim) na stolu restorana "Arena" na Vencu, spremno za kuvanje... Prave najbolju čorbu od pečuraka!



Poslednja izmena: 19 mar 2012 12:01 od Pinki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 12:56 #36

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Tesko je razaznati vecinu gljiva zbog toga sto su vec matore i gube svoju boju i oblik pa se moze pomesati sa raznim vrstama.

A evo ti jedan lepi primerak Laetiporus sulphureus tj Sumsko pile (slikano u blizini Koviljskog Rita)


Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 14:17 #37

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
I ja se ponešto razumem, ali osim par vrsta ne bih se usudio da ih berem sam -- moj zet je ekspert u ovoj disciplini.

Ovo je sunčanica, samo se već osušila:


A ovo sivo su golubarke ili golubače (Russula virescens), moje omiljene. Izvanredne su na roštilju. Crveno bi mogla biti takođe izvanredna krasnica (Russula aurea) iz iste porodice, ali postoji dosta sličnih (crvenih) i srodnih nejestivih vrsta, od kojih je bljuvara otrovna. I ona sa DSC00480.jpg je iz te porodice, ali već su je izjeli crvići (što ukazuje da nije otrovna).

Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 14:19 #38

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
1. slika za koju si rekao da je Suncanica nije tacno. Nije to 100 %
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 14:31 #39

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
U pravu si, zaleteo sam se. Prevarilo me što je tako ispucala, ali nema sopstvene ljuspice.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fruška gora 19 mar 2012 14:37 #40

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ovo je Sunčanica tj Macrolepiota procera




A ovo drugo, sa leve strane nije Golubača nego Zeka :) Obe su zelene samo što je Golubača tufnasta, ovako

Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru