Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Rovinj i još ponešto

Rovinj i još ponešto 02 sep 2021 18:34 #21

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Ulazim u ZG Jadranskom i Dubrovačkom avenijom, sin reče "jbte kolko ZG ima više parkova od NS". I stvarno tim avenijama Novog Zagreba milina voziti. Saobraćaj teče glatko bez gužve, auto klizi sve do centra. Nema gužve, čak mi se čini da je u NS veća gužva, nema one velegradske vibre kao u Beogradu. Posle shvatih da je pola Zagreba vikendom na moru ili kojekuda.
Stigoh na trg Novosađanina, Srbina Bana Jelačića (jbga ako može Tesla da bude Hrvat jer je rođen na teritoriji današnje Hrvatske, onda može i Ban Jelačić da bude Srbin).
Odsedoh u hotelu Dubrovnik koji je gle čuda u vlasništvu Maistre. Hotel je odma uz Trg. Novi tramvaji samo špartaju (veoma često prolaze i nema gužve u istima).
Odosmo u restoran Boban pored hotela tamo ne puštaju ljudi čekaju ispred, ali nas pustiše. Kako smo seli izvinjavaju se što ćemo čekati malo duže jer je gužva. Dođe konobar posle minut i usluži nas posle minut i klopu donese veoma brzo. Izuzetna ljubaznost, izuzetna usluga. Tu popih ono dobro pivo Tomislav.
Ujutru u Ilici u onim sporednim pešačkim zonama uz ulicu sa leve strane od Trga prijatna atmosfera.

Uglavnom stekoh utisak da je ZG udoban za život. Mnogo više mi liči na NS, nešto kao NS na steroidima nego na BG sa kojim nema neke sličnosti sem u veličini. Da li je potrebno da ističem da nisam osetio nikakvu neprijatnost, mada sam bio manje od dana tako da to ne mora ništa da znači.

Napravih par fotki








KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, miki_NS, limanac, neusatz!, mrnjavi, RM77, Blavak, valjan, lala021ns, Чиле

Rovinj i još ponešto 02 sep 2021 18:36 #22

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Još dva posta od mene.
Bio sam na ZG aerodromu smešnog imena. Očekivao sam mnogo više. Pust kao benzinske pumpe u Nevadi. nekolko auta na parkingu i četri osobe u nekom kafiću. Nigde nikog. Nova zgrada razočarenje. Surčin izgleda mnogo mnogo bolje veće i gradskije ako se tako može reći

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Blavak, valjan, Детелинарђанин, Чиле

Rovinj i još ponešto 02 sep 2021 18:37 #23

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Po povratku negde posle Sl Broda skrenuh na novi autoput do Osijeka. Autoput nov, ali prazaaan, da prazniji ne može biti. Ne znam da li sam video desetak auta za tih 50km autoputa. Stadoh na nekom odmorištu. Nov objekat rađen valjda u sklopu autoputa. Napušten, trava na parkingu između pločica, pust, ni jedan lokal ne radi. Ali dobar za šoranje iza objekta.
Dolazim na naplatne rampe kod Osijeka. Probudih ženu na rampi koja me pogledom iskritikova "pa kud si sad naišao".
Osijek baš baš depresivno prazan, fasade ofucane, prošo kroz ceo grad nekih desetak km, video nekolko vozila i jedan mali stari tramvaj.
Vidi se da se pokušava dignuti na noge grad, sa tim novim autoputem, obilaznicom sa dva mola i slično ali se u sekundi vidi da nema ljudi.

Eto to je to
hvala lijepa na pozornosti
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, Ilke, mlata, Blavak, Mikins, valjan, Детелинарђанин, Чиле

Rovinj i još ponešto 03 sep 2021 10:24 #24

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Vraćam karmu što ti je onomad oteh. :cheers:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Rovinj i još ponešto 03 sep 2021 12:05 #25

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
baš sam se nešto mislio gde mi karma
fala, fala svaka ti dala :master:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rovinj i još ponešto 04 sep 2021 08:06 #26

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 57
Baš lepo opisano :) Baš sam bio skoro u Rovinju i izabrao sam da pređem Ilok umesto Batrovaca i završio obe granice za manje od 5 minuta, nikog ispred mene nije bilo.
Na kamerama je bila poprilična gužva na Batrovcima pa mi baš drago što se nisam tamo zaputio. Sa 3 kraća odmaranja i kolonom od 45min kod naplatne stanice ZG put je trajao 8.5h.

Što se tiče puteva, bez diskusije su njihovi magistralni i sporedni putevi bolji nego kod nas. Vizuelno ne deluju novi ali ne znam šta koriste za sanaciju tih puteva, kao neko tamno ljepilo između različitih zakrpa asfalta ali uglavnom jako ravni, bez rupa i prilično ugodna vožnja. Moje amatersko zapažanje ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rovinj i još ponešto 04 sep 2021 09:21 #27

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
kad sam se vraćao od odprilike Siska do Sl Broda sam veći deo puta išao levom trakom jer je desna jako neravna, Prebacivao se u desnu samo kad ide neko da me prešiša.
U pravcu od Srbije ka ZG je mnogo bolja

Drago mi je da ti se sviđa reportaža/putopis
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 04 sep 2021 09:22 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rovinj i još ponešto 25 sep 2021 15:36 #28

  • Хомер
  • Хомер's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 253
  • Primljenih Zahvalnica: 1191
Био на кратко у Загребу пре пар месеци, мени је у суштини остао исти као и 80-тих. Онда сам имао девојку у ЗГ па сам га шпартао и удуж и попреко. Изненадио ме је возни парк, доста нових модела, и јако пуно страних трг.ланаца. Остало ми се чини мање више исто. У центру , ноћом, је хаос. Гужва, чека се на слободан сто, углавном млађи. Старије баш и нисам видео. Цене не знам, нисам ја частио, пиво им је добро, али ожујско ми је раније имало јачу арому.

untold love poems
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, Blavak, valjan

Rovinj i još ponešto 26 sep 2021 01:05 #29

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
^^

Jesu sredili Katedralu posle zemljotresa?
Poslednja izmena: 26 sep 2021 16:55 od limanac. Razlog: nepotrebno citiranje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rovinj i još ponešto 29 sep 2021 21:01 #30

  • Хомер
  • Хомер's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 253
  • Primljenih Zahvalnica: 1191
Nixivoje napisao/la:
^^

Jesu sredili Katedralu posle zemljotresa?
Било је још скела около и унутра. Онај један врх са крстом су вратили.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nixivoje
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru