Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Obilazak celog sveta

Obilazak celog sveta 13 nov 2019 00:50 #1

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Radio sam na prekookeanskim kruzevima 4 ugovora pa bilo bi u redu da i nesto podelim sa vama.

Vrsljajuci po folderima spasenih podataka telefona koji mi je riknuo naleteo sam na neke fotke iz Hong Konga pa da ih podelim sa vama. Nema ih puno ali cu kaciti od svega po malo.

Stigli smo u Hong Kong. Prvo sto sam hteo da uradim je da krisom fotografisem pogled na ovaj mocni megagrad.



Sidjes sa broda i odmah si tu - ali nisi tu. Ovo je bukvalno kao Adice za Novi Sad.



I onda vidim gradiliste na kojem su skele od - bambusa.

Bambus je sirokorasprostranjen



Isao sam trajektom preko u glavni deo grada i usput skljocnuo par fotki

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, miki_NS, limanac, kasko, mrnjavi, sasar, Blavak, Mikins, Light, valjan, Eldarion, zlaja, Чиле

Obilazak celog sveta 13 nov 2019 00:52 #2

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Da nastavim sa fotkama sa trajekta.









Glavna Apple-ova radnja. Ima ih vise

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, miki_NS, kasko, mrnjavi, sasar, Blavak, Light, valjan, Eldarion, Чиле

Obilazak celog sveta 13 nov 2019 00:56 #3

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
International Commerce Centre, najvisi oblakoder u Hong Kongu

484 metara visine



Malo Hong Konga nocu. Fascinantno. Milislim da svako vece imaju laserski show.





To bi bilo to sto se tice Hong Konga sa ovog telefona (koji mi i vrisnuo) (izvinjavam se na losem kvalitetu fotki)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, kasko, mrnjavi, sandman, TurboMaximus, RM77, sasar, mlata, Blavak, Gari, Mikins, Light, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, zlaja, Filip909, Чиле

Obilazak celog sveta 04 dec 2019 19:02 #4

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Folderi su mi u haosu, tako da cu se prebacivati kao teniska lopta

Sada bih zeleo da vam predstavim viseci most u Maleziji, tacnije Sky Bridge u Langkawi-u

Ovo arhitektonsko cudo su Malezijci napravili 2005. godine i nalazi se na 660 mnv ali da krenem hronoloski

Navatali smo taksi od luke do Sky Bridge-a. 45 minuta voznje a ukupno nas je kostalo 10 usd (bilo nas je 4 dakle svako po 2.5 dolara) bagatela.

Majmuna ima skoro na svakom koraku i za turiste prava atrakcija ali za lokalce prava napast :)



U Maleziji se vozi levom stranom, i volani su na desnoj strani



Da bi se doslo do Nebeskog Mosta mora se prvo ici zicarom, i ne bilo kakvom zicarom. Ova zicara je najstrmija zicara na svetu, 43 stepena.



Guzve su neverovatne, a vlaznost vazduha prelazi granicu normale.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, mrnjavi, sasar, mlata, Blavak, valjan, Eldarion, Чиле

Obilazak celog sveta 04 dec 2019 19:06 #5

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ovo je ta kao "nulta tacka" odakle se vata zicara i penje gore do Nebeskog mosta







Ima vise nacina kako doci do mosta. Ako si bogatiji platices extra da ides jos jednom stanicom do gornje plaftorme a ako hoces malo da pesacis ceka te setnja kroz sumicu gde stoje ovi znakovi

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, miki_NS, mrnjavi, sasar, mlata, Blavak, valjan, Eldarion, Чиле

Obilazak celog sveta 04 dec 2019 19:08 #6

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Pogled na most

Most ima kapacitet 250 osoba i osetis i vidis golim okom kako se most ljulja levo desno :)










Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, miki_NS, limanac, mrnjavi, Boda Tajson, TurboMaximus, Brane, sasar, Alibunar, mlata, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, Filip909, Чиле

Obilazak celog sveta 29 nov 2020 12:23 #7

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Samo da se malo osvrnem na jedan grad koji je zarobljen u vremenu, koji me je kao ljubitelja Fallout 1 i Fallout 2 jako odusevio a zove se Napier, na Novom Zelandu

Skoro citav grad je posle velikog zemljotresa 1931. potpuno unisten ali i potpuno rekonstruisan i to iskljucivo u Art Deco stilu.







Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, sandman, sasar, Blavak, valjan, Чиле

Obilazak celog sveta 29 nov 2020 12:26 #8

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, miki_NS, limanac, mrnjavi, Duja, sandman, sasar, Blavak, valjan

Obilazak celog sveta 29 nov 2020 12:27 #9

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Cookie, miki_NS, limanac, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, valjan, Чиле

Obilazak celog sveta 09 dec 2020 20:52 #10

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 365
  • Primljenih Zahvalnica: 830
Najlepse je kad pada kisa, pa sredjujes fotke.
Izabrala sam samo par stvari iz Kine, nisam nesto ni vesta u slikanju, niti se mnogo bavim fotkanjem, uglavnom blenem.
Na prvoj fotki je vise osvrt na to da me je neko na forumu prozvao da nisam videla ni jednu zeleznicku stanicu u zivotu - e pa ovo je najveca zeleznicka stanica u Sangaju.
Zatim ide kako sledi:
Keqiao, jako sladak gradic
Wuhan, zloglasni sada, iako je to pored Xiamena, moje omiljeno mesto u Kini
Nanchang, pevajuca fontana
Wu Zetian hram
I naravno Njegovo Velicanstvo Sangaj





Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, miki_NS, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan

Obilazak celog sveta 09 dec 2020 20:58 #11

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 365
  • Primljenih Zahvalnica: 830
A ovo je moj osvrt na moju drugu omiljenu drzavu posle Srbije, Bangladesh.
Bangladesani smatraju da su najbolji gradjevinci na svetu i naljute se ako ih osporis (isto vazi i za Srbiju).
2010te, kada sam prvi put otisla, 20km se prelazilo preko 6 sati kolima i uspeli su da naprave za 8 godina fly-over koji je skratio putovanje 20km na 2 sata. :) Nista ruznije nisam videla, ali radi.
Daka ima 20 miliona stanovnika, vozi se levom stranom i ima ukupno 2 (slovima dva) semafora koji ne rade.
Uvek me je fasciniralno kako se bave mikromenadzmentom instalacija - jedna od fotografija.
Htela sam da okacim i snimak kako vozim kola, ali to bi bilo previse, mozda ima maloletnih ljudi ovde.
Na slikama panorame, i Gulsan circle.




Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, miki_NS, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, sasar, mlata, Blavak, valjan, Neskov
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru