Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bratislava (Blava) - Mesto snova

Bratislava (Blava) - Mesto snova 06 apr 2017 14:33 #41

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Novi Stari most

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Mikins, Light, valjan, Eldarion

Bratislava (Blava) - Mesto snova 08 apr 2017 12:21 #42

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Na uliciach v Bratislave, pred

v ľudskom dave
nájdeš isto, je to jasné,
dievča veľmi, veľmi krásne
Robna kuća Prior (danas Tesco My Bratislava) sa hotelom Kijev je bila ponos socijalističke izgradnje i uspeha. Najveća u SSR, građena 4 godine, danas je samo (barem po meni) obična robna kuća u centru grada, kao naši Bazar ili NORK, samo znatno veća.






Ukoso, preko puta Priora nalazi se prvi Bratislavski neboder-Manderlak, koji je građen sredinom 30.-tih godina prošlog veka.


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Novajlija, Light, valjan, Eldarion

Bratislava ( Blava )-Mesto snov 08 apr 2017 12:40 #43

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Pogled na Špitalsku ulicu sa crkvom sv. Ladislava u prvom planu

Dunajska (Dunavska) ulica u kojoj se nalazi lutkarsko pozorište (Bratislavské bábkové divadlo)



umetnost na ogradi u Lazaretskoj ulici

Jakubovo namestie (trg)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light, valjan, Eldarion

Bratislava (Blava) - Mesto snova 08 apr 2017 18:05 #44

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Bratislava je i grad novijih i novih, što poslovnih što stambenih, oblakodera.
Nova zgrada Slovačkog narodnog pozorišta (Slovenské národné divadlo - SND) se nalazi kod tržnog centra Eurovea, blizu obale Dunava. Zanimljivo je da je prvi impuls za izgradnju ovog objekta bio 1959. godine, a da je zgrada otvorena 14.04.2007. godine (uskoro jubilej)



(u pozadini se vide delovi Panorama cityja)
Deo kompleksa Panorama city se završava, dok su kule gotove. Zgrada koja se vidi u pozadini ovog nižeg dela Panorame, koji se završava je Tower 115 (stari naziv iPressburgcentrum i Presscentrum). Uprkos svom sadašnjem nazivu, sama zgrada je visoka 104 metra, a 115 je sa emiterom koji se nalazi na krovu. Kao što se vidi na fotki ovde je sedište firme koja se bavi svim i svačim (građevina se podrazumeva) i jedne popularne televizije (koja je naravno u vlasništvu J&T).

zgrada koja se vidi u pozadini je centrala VÚB banke (Intesa u SK) i visoka je 88 metara.

Neki stari objekti u centru se sređuju

Meni među omiljenim neboderima je Kukurica, pravim imenom Hviezda (Zvezda), koji je sagrađen 1977. godine, visoka je 82 metra, a služila je kao vojni internat i nalazi se uglu Kukučinove i Jarošove ulice u bratislavskom NOvom meste.. Zgrada će se u skorije vreme renovirati.
Poslednja izmena: 08 apr 2017 18:17 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, limanac, mrnjavi, das ivon, Bogdus, Mikins, Light, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion

Bratislava (Blava) - Mesto snova 14 apr 2017 17:52 #45

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Nekoliko puta pominjan, po koja fotka spolja, jedna je bila iz Dračika (neki su kupovali makete), a sad sam malko više špacirao Euroveom. Prenosim ono što mislim da je zanimljivo (prodavnice, pošta, ... ima svugde).





(poslušao sam Mrnjavog za klasiku i bio si u pravu, Starbucks je sasvim ok, ali mlečani su i dalje Nr.1)
Poslednja izmena: 14 apr 2017 17:54 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, Light, valjan, Eldarion

Bratislava (Blava) - Mesto snova 14 apr 2017 17:54 #46

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916





vraćamo se prema centru i u parkiću preko puta PFUK i rektorata UK nailazimo na jednu od znamenitijih forntana-pačiju (Kačacia fontána). Fontana je iz 1914. i delo je vajara Roberta Kihmajera (Robert Kühmayer) i naravno pod zaštitom je države kao nacionalni spomenik kulture. Neki tvrde da je ovo i najomiljenija fontana u BA.

inače slovaci, samim tim i blavaci, često postavljaju spomenike, table i slične stvari koje ih, a i turiste podsećaju na razne istorijske periode. Pred Umelkom (preko puta od fontane) je postavljena tabla u znak sećanja na revoluciju iz 1989.

za kraj ovog dela reportaže, pogled na trđavu sa keja.
Poslednja izmena: 14 apr 2017 18:20 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Mikins, Light, valjan, Eldarion

Bratislava (Blava) - Mesto snova 12 dec 2017 18:32 #47

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Noćni pogled na Karlovu Ves (gradska opština BA IV).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light, valjan

Bratislava (Blava) - Mesto snova 12 nov 2018 21:54 #48

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
U subotu (dobro i u nedelju) sam imao

te ću vam odškrinuti još malko od centra BA, a posetićemo i deo Ružinova.
Dunavska (Dunajská) ulica, zanimljive zgrade i murali. Kako je BA višenacionalni grad (ne samo zato što je glavni grad države) i kako u njoj žive i pripadnici madjarske manjine, tako oni i imaju pravo na obrazovanje na njihovom maternjem jeziku. U samom centru, u spomenutoj ulici se nalazi osnovna škola i gimnazija u kojoj je jezik izvodjenja nastave madjarski.
zgrada gimnazije

murali kojima su malko sredjene ružne fasade



zgrada koja čeka

i zgrada koja je rekonstruisana.

na uglu sa Klemensoovom ulicom nalazi se Dom poljoprivrednika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, limanac, mrnjavi, das ivon, sasar, Light, valjan, Eldarion, Ambasador

Bratislava (Blava) - Mesto snova 12 nov 2018 22:10 #49

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Časovnik sa zvonima na bivšoj robnoj kući Prior. odnosno odatle negde i počinje Dunavska (Dunajská) ulica

Zanimljive zgrade i detalji fasada u ulicama Grösslingová, Bezručova, Klemensoova.






U glavnom gradu se nalaze mnoge institucije. U ovoj soc-realističnoj zgradi je smešteno Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja Slovačke. Nalazi se u Dobrovičovoj ul.

blizu se i nalazi Crveni krst Slovačke, čije sedište je u Grösslingovoj ulici.
Poslednja izmena: 12 nov 2018 22:12 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, Light, valjan, Eldarion, Ambasador

Bratislava (Blava) - Mesto snova 12 nov 2018 22:27 #50

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Ova godina je za Slovačkiu bila godina raznih okruglih prisećanja na događaje iz prošlosti. Juče je obeleženo, kao i kod nas, 100 godina od završetka I sv, rata, 28.10. je obeleženo 100 godina od stravranja Čehoslovačke, zatim 50 godina od okupacije ČSR od strane vojski Varšavskog pakta, pa 30 godina od Sviečkovej manifestácie (fotku spomenika sam ranije postavljao) (sk.wikipedia.org/wiki/Sviečková_manifestácia)... Nedaleko (svega 10-tak metara) od spomenika na početak bune protiv komunizma i borbe za ljudska prava i slobode nalazi se spomenik pobede, na kome gle čuda piše da je posvećen oslobodilačkoj Crvenoj armiji.


Nepun kilometar odatle (Jakubovo námestie) se nalazi spomenik žrtvama komunizma. Malko su svega nabacali, skoro pa na gomilu.

Ideja za naše urbaniste i neko buduće uređenje Trga slobode:

Da se od kocki napravi grb grada. Ovaj njihov je na Hviezdoslavovom námestiu.
Poslednja izmena: 12 nov 2018 22:29 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, mrnjavi, Light, valjan, Eldarion, Ambasador

Bratislava (Blava) - Mesto snova 12 nov 2018 22:35 #51

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Ukazala mi se prilika da malo više zavirim u unutrašnjost plave crkve (Kostol svätej Alžbety - Modrý kostolík). Više o crkvi pogledajte u ovoj temi negde unazad, a sada će biti samo fotke unutrašnjosti.





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Light, valjan, Eldarion, Ambasador

Bratislava (Blava) - Mesto snova 12 nov 2018 22:37 #52

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, ranko su ns, Light, valjan, Eldarion, Ambasador

Bratislava (Blava) - Mesto snova 16 nov 2018 19:53 #53

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Još jedan detalj iz centra. Pre tri godine sam postavio fotku koju sam nazvao propali socijalizam.
Blavak napisao/la: To je, tada, bila zgrada bivše bolnice koja je čekala svoju sudbinu. Poznato nam je da se u BA gradi mnogo, sigurno više nego u NS. Grade se poslovne i stambene zgrade, stadioni,... Ogromna većina gradilišta koje sam video je počela od prazne parcele, a takođe ogroman broj tih parcela je "ispražnjen" kao i u NS, rušenjem objekata koji su bili na tim parcelama, tako je jednostavnije i svakako jeftinije za investitora i izvođača. Ovde to nije bio slučaj. Investitor je rešio da rekonstruiše zgradu i preradi je u stambenu, te mi je zbog toga a i zbog veličine objekta ovaj projekat zanimljiv. Da vidimo u kojoj je fazi radova sad.







Kako će to sve izgledati i kako je projekat zamišljen, a i ono što je ovdašnjim investitorima nezamislivo-cene nepokretnosti koje prodaju javno istaknute na internet stranici da ih može svako iz svakog dela sveta u svakom trenutku videti, možete pogledati na njihovoj internet stranici (ko ima slabije srce nek ne gleda, košta đavolski).
www.bezrucova.sk
Poslednja izmena: 16 nov 2018 19:57 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, Light, valjan, Eldarion

Bratislava (Blava) - Mesto snova 16 nov 2018 20:07 #54

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Ovaj put završavamo u jednom delu Ružinova, a to je gradska okrug Bratislava II. Deo je skoro do aerodroma i reč je o tržnom centru, ja mislim najvećem u SK. Zove se Avion (baš inventivno) i opasno preti da umesto Auparka postane moj omiljeni trži cenatr u SK, samo zato što ima



koje radi cele godine (i u sred leta), jedino što je preopterećeno jer i hokejaške ekipe (čak i one iz bunar liga) dolaze ovde da treniraju. Ovde se nalazi i jedina IKEA robna kuća u SK,



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Light, valjan, Eldarion

Bratislava (Blava) - Mesto snova 16 nov 2018 20:09 #55

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
unutrašnjost









internet stranica centra www.avion.sk

Toliko za ovaj put.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Light, valjan, Eldarion

Re:Bratislava (Blava) - Mesto snova 30 jun 2019 15:14 #56

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Pozdrav sa 95 m visine.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kabacum, Dukelander, Buck, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, das ivon, sasar, valjan, Eldarion

Bratislava (Blava) - Mesto snova 03 jul 2019 14:25 #57

  • Kajpers_belt
  • Kajpers_belt's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 96
  • Primljenih Zahvalnica: 148
Savet: Idi i uslikaj Slavin. Ja imam neke slike ali nisu nekog kvaliteta. Pogleda na grad odavde je fenomenalan. Isto tako pogled na grad je fenomenalan sa gradske četvrti Koliba.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bratislava (Blava) - Mesto snova 03 jul 2019 18:15 #58

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
I oni imaju Beograd na vodi :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bratislava (Blava) - Mesto snova 03 jul 2019 23:22 #59

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Kajpers_belt napisao/la:
Savet: Idi i uslikaj Slavin. Ja imam neke slike ali nisu nekog kvaliteta. Pogleda na grad odavde je fenomenalan. Isto tako pogled na grad je fenomenalan sa gradske četvrti Koliba.

Sa Slavinom sam i počeo ovu reportažu, samo su fotke u jednom od napada na forum izgubljene. Pokušavam da ih nađem na HDD, pa ću ih postaviti opet. Kobyla me asocira samo na početak romana Razum Rudolfa Slobode, nisam bio tamo.

EDIT:
Pronađoh nešto


Uvek aktuelan pogled sa Slavina može se videti sa online web kamere

kamery.bratislava.sk/index.html?selector=.pan_slavin
Poslednja izmena: 03 jul 2019 23:32 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan, Eldarion, Kajpers_belt

Bratislava (Blava) - Mesto snova 10 jul 2019 19:48 #60

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Neki srpski velikani zasluženo imaju "svoje" ulice u BA.






Voleo bih kada bi smo i u NS imali ovakve fontane u što je moguće većem broju (BA ima mnogo fontana). Oplemenjuju javni prostor i gubi se osećaj surovog asfalta/betona. Kada sam ovo fotkao u gradu je bilo malo preko 30 stepeni, ali ova fontana mi je baš značila da zaboravim na vrućinu i sparinu.


Da ne bi slučajno došlo do neke zabune, ovde je reč o ulici Vuka Stefanovića Karadžića, a ne nekog drugog sa istim prezimenom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Ljube, valjan, Eldarion
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru