Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Bratislava na brzake

Odg: Bratislava na brzake 13 jun 2012 16:37 #21

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
i povratak na kej pored ove balerine





pogled na UFO most. Taj most me razočaro, ovako na fotkama deluje baš super a u stvarnosti je to grdoba.





sve u svemu to bi bilo to.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 24 avg 2014 21:57 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak

Odg: Bratislava na brzake 13 jun 2012 16:51 #22

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Kad kazes njihov Petrovaradin, zaista je tako, ne samo geografijom nego i stilski/arhitektonski. Vidi se da su iz iste kancelarije stizali planovi :) Inace, Mi Marija Terezija je jako volela tu da boravi i cak mislim da je zivela neko vreme.

Dopunicu samo malo sa mojim fotkama iz 2006., steta sto niste stigli gore... Odlicna ti je reportaza, lepo si docarao grad :okay:






Nakon sto sam ja bio ubrzo je obnovljena ova velika zgrada stare tvrdjave, uhvatio sam joj staru farbu.

U dvoristu


Pogled na most i "NBG"




Tu im je i parlamenat pored




A ovu ambasadu si propustio? :D ;)


Mi smo tako kruzili njihovim 'Dedinjem' sat vrmena posto smo stigli prerano ujutru za posetu. I spicili smo se gore nevidjeno, decembar i vetrustina, kaze vodic da je imao neku grupu iz Sibira ranije i da su se skenjali, jako je ostro na brdu...
Poslednja izmena: 13 jun 2012 16:54 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, TurboMaximus

Odg: Bratislava na brzake 13 jun 2012 17:20 #23

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
hvala ti Limanac za dopunu i super fotke. Grad je imao univerzitet 1465. godine. Danas je u Bratislavi prosek plata preko 1000 evra i od 1993. godine se ubrzano razvija.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava na brzake 14 jun 2012 08:44 #24

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Naravno da nisi smorio sa reportažama, što se mene tiče, a koliko vidim i ostalima je ova tema sa reportažama zanimljiva.
Bratislava je iako je pomalo zapostavljena zaista moja topla preporuka svima. Zapostavljena malo zbog Beča i više Praga (čak i sami slovaci imaju neku vrstu kompleksa zbog toga još iz vremena zajednike države), ipak Bratislava je mesto koje treba obići.
Mislim da je Bratislava jedno od onih mesta sa kojima se možemo porediti odnosno koja su nam bliska po mnogo čemu, mada realnije je da se moramo ugledati na njih. Jednostavno Bratislava danas može da bude uzor i Beogradu po mnogim parametrima.
Inače i meni je potpuno neverovatna sličnost i sa Beogradom i sa Novim Sadom. Sa BG zbog petržalke, autoputa koji seče grad (doduše poprečno), tramvaja,... a sa NS zbog tvrđave, same veličine i nekog ličnog osećaja kada se čovek nađe tamo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava na brzake 09 avg 2014 21:45 #25

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35904
ranko su ns napisao/la:





ovi brojevi su interesantni. Prvo je ulični broj zgrade, a drugo je katastarski broj parcele. To je uvela Marija Terezija zbog uvođenja reda u katastar grada.
Uopšte gledano veoma je izražena razlika u nivou razvijenosti tih zemalja u odnosu na Srbiju i uopšte Balkan. Počevši od nekih univerziteta koji su postojali u vreme kosovske bitke kad smo mi imali samo čuvenu viljušku, pa do metroa koji su komšije imali pre vek ipo, pa do arhitekture koja je superiorna u odnosu na našu (u stvari naša stara arhitektura ni ne postoji sem par tvrđava).

Sad sam našao vremena... Taj drugi broj nije broj katastarske parcele već popisni broj objekta ( popisné číslo domu ) koji je, zajedno sa prvim brojem ( broj ulaza ), uređen zakonom br. 369/1990 i uredbom 31/2003
( sk.wikipedia.org/wiki/Označovanie_budov ).
Poslednja izmena: 09 avg 2014 21:45 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bratislava na brzake 09 avg 2014 21:50 #26

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35904
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bratislava na brzake 24 avg 2014 22:02 #27

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pošto mi je bratislavbelić ukazao na to da se fotke sa ove reportaže ne vide ja sam ih ponovio. Alavi imageschake hoće lovu ili briše fotke, tako da su moje fotke izbrisane. Sad sam ih metno preko nsbuilda.

Inače o Bratislavi sam sve rekao u reportaži.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Odg: Bratislava na brzake 24 avg 2014 22:21 #28

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35904
ranko su ns napisao/la:
ova njihova crkva mi je predobra, stara a ne previše kitnjasta, nekako skromna ali odiše istorijom, kao i sve u staroj Bratislavi












Izvinjavam se, ali moram da ispravim. Ovo nije crkva, već Mihalska kapija (sk.wikipedia.org/wiki/Michalská_brána ). Jedina sačuvana od 4 kapije za ulazak u grad dok je bratislava bila opasana zidinama. Ime je dobila po naselju i crkvi svetog Mihala koji su se nalazili nedaleko odatle, izvan zidina naravno. Sama kula je postavljena krajem 14. veka, a barokni izgled je dobila za vreme rekonstrukcije sredinom 18. veka.
Ranko, svaka čast za reportažu. NAročito mi se sviđaju fotke sa mosta SNP, gde je prikazan Hrad.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru