Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Sva naša putovanja (All our trips)

Odg: Sva naša putovanja (All our trips) 22 feb 2012 14:12 #41

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Ja samo da se prijavim, posle kraceg odsustva. Iskoristili smo neplanirani raspust da pobegnemo u toplije krajeve. Reportaza uskoro. B)
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sva naša putovanja (All our trips) 22 feb 2012 14:18 #42

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
:cheer: :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sva naša putovanja (All our trips) 22 feb 2012 14:37 #43

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
:cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sva naša putovanja (All our trips) 22 feb 2012 15:18 #44

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Jeeee :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sva naša putovanja (All our trips) 16 sep 2012 18:30 #45

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Nixivoje, ulenjio si se. :P

Dosta novih reportaža nema na listi u prvom postu... :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sva naša putovanja (All our trips) 30 okt 2012 12:21 #46

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Bio sam u Padovi, Bolonji i Trstu... Slika za reportazu imam samo par i nisu neke. Slika sa Auto e Moto d'Epoca izlozbe klasicnih automobila imam brdo ali ne verujem da ikog interesuju previse... ;)
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sva naša putovanja (All our trips) 30 okt 2012 12:40 #47

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
onda ako nemaš fotke za kaznu detaljno opiši Padovu, Bolonju i Trst sa usporedbom sa našom Vojvođanskom metropolom što kaže Nixivoje. I plati pivo :banana:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sva naša putovanja (All our trips) 30 okt 2012 13:23 #48

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Padova: Lep grad (koji je italijanski grad ruzan?) ali ne tako da ti pamet stane. Nema previse istorijskih gradjevina i sam centar ( deo u koji se dolazi kolima ) je sastavljen do modernih gradjevina sto na prvi pogled deluje kao da niste u italiji. Pesacka zona i pjaca su klasicna zabarska fora i treba ih videti. Padova nije prva na listi turistickih gradova i to se i vidi ali to ne znaci da nije za zanemariti. Nocni zivot bas i nije neki (malo sam isao po kafanama), infrastruktura je na visokom nivou a sajam im je nasih dimenzija ali sa nesto vecim halama.

Bolonja: Bolonja je za stepen iznad Padove, sto znaci da je lepsa, veca i interesantnija kao i lepsa za videti sa neke urbanisticko arhitektonske strane. Centar je prelep i velik i nekako logicnije rasporedjen sa ulicama pod pravim uglom. Ovo mi nije prvi put u Bolonji ali oba puta sam bio po sat-dva i ne mogu da dovoljno apstrahujem dovoljno taj grad. Vec sam se dogovorio za neke obilaske starih karoseristickih fabrika u tom delu pa cu imati prilike, nadam se, da Bolonju dobro proucim. Apsolutno je zasluzila.

Trs': Trst mi je super i taj model mediteranskih gradova sa rivom na kojoj su i centar i najlepse gradjevine mi je drag. Podseca na Split, Rjeku, Pulu... Deo iza rive gde su zgrade podseca malo na Atinu sa uskim ulicama i zgradama od jedno 6-7 spratova. Mogao bi da zivim u takvom gradu, apsolutno mi ne bi bio nikakav problem da se zamislim u primorskom gradu, pa i manjem od NS. Panonsko more me je ucinilo mediterancem... :)




Najveci problem na ovom putu je bilo lose vreme, gde god da sam bio padala je kisa, dan i noc. Zbog toga sam malo setao i zbog toga nemam slika. To mi je jako zao ali nadam se da ce biti prilike da ispravim stvar.





Taj deo Italije (Padova-Venecija-Udine..) je ravan jer cim se spustite iz Slovenije krece ravnica, prilicno slicno Vojvodini. Da nema po koje palme, mislio bi da je prizor iz ovih krajeva. Ima i tipicno italijanskih trgica, starih kuca, malih mesta ali vecina urbanog landscapea je moderna arhitektura bez nekih specificnosti. Uvek kad odem negde, pravim paralele izmedju "nas" i "njih" i uvek se sve svodi na jednu veliku razliku - INFRASTRUKTURA. Padova je manji grad od NS ali ima infrastrukturu bolju od Bg. Da ne trosim reci na to sta nam treba i sta nemamo ali to je nas najveci problem koji nekako moramo da resimo...
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, ranko su ns, Pripadnik, mlata

Sva naša putovanja (All our trips) 11 apr 2013 21:37 #49

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Једно питање за познаваоце.

Елем, планирам да идем на Тару за 1. мај па ако неко има неких искустава са смештајем или генерално неких савета и ствари на које треба обратити пажњу био бих му много захвалан када би их поделио са мном.

Прекопао сам нет и за сада контамо да узмемо собу у хотелу Оморика. Да ли је неко већ био тамо? Ако јесте, може неко искуство?
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sva naša putovanja (All our trips) 11 apr 2013 23:33 #50

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Bio sam ja... u sustini nista posebno, Hotel je ono klasican commie koji ceka renoviranje, jedan deo je mislim renoviran, ali ne drzi me za rec, u svakom slucaju, u blizini nema prodavnice normalne, nego moras pesaciti kilometar i po dva. Imaju tu kantinu koja je onako prosek. Sobe su isto prosek, bar ove gde sam ja bio, kao klasicno jugoslovensko odmaraliste iz 70-ih. Osoblje je ok, sto se tice restorana , dorucak i veceru sam probao, opet kazem klasika teska, a za rucak ne znam, nismo ga imali u aranzmanu :). Mir je i tisina i dobro je za odmor, mirise borovina i ok je u tom smislu ako ti treba bas klasican odmor
Nixivoje NSB napisao/la:
penjemo se na Taru a tamo ono bijelo g*vno....... što kaže Seve, "videla sam sneg u maju".

Naselje Kaluđerske Bare, tri hotelska kompleksa, "Omorika" u kojoj smo mi bili, "Javor" i "Beli Bor", svi zapušteni, u sred šume, prva radnja 3km od Hotela, i radi do 8, okolo sve šuma, ma da ima lepih trim staza, proveli smo se u diskoteci u hotelu Omorika, imaju DJ-a tako da je provod ipak bio dobar













pauziracu ovde, pa ce kasnije biti nastvak
Poslednja izmena: 11 apr 2013 23:35 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sva naša putovanja (All our trips) 12 apr 2013 00:32 #51

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Никси спасиоцу :)
То ми и треба, тешка ладовина без копјутера, телефона.... само ја и госпојица
Нашао сам на нету да је цена тог хотела око 2500 дин по ноћењу по особи. Јел се то исплати или да тражимо нешто приватно? (мада онда нема хране :silly: )
А за забаченост није проблем, ионако идемо колима па ћемо да зврјимо свуда наоколо.

Хвала за инфо о реновирању... Када их будем звао питаћу па ако се нешто реновирало тражићу да нас тамо баце.

п.с. Нисам ти ни видео тај путопис :okay:
NSBuild
Poslednja izmena: 12 apr 2013 00:32 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sva naša putovanja (All our trips) 12 apr 2013 00:47 #52

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Sutradan smo bili u Ivanjici u Best Western Hotelu, tamo ludilo, predvorje kao u nekoj evro prestonici, osoblje vrhunski profesionalno, sobe moderne sa kablovskom i netom, za veceru biras izmedju tri jela, koja su vrhunska, ja sam uzeo "Milanjeze". Spa centar sa bazenom, vrhunska moderna TV sala. Ma na nivou Beča i Budimpešte, da ne znate gde ste mislili bi ste da ste u sred neke evropske metropole, a mir i tišina, pored stare vodenice, ma prelepo

PS: Kontam da se isplati ovo za Omoriku 2500 rsd, jer ako stavrno hoces da se odmoris u tisini i mirisu četinara, daleko od buke i zagadjenja i moderne tehnike, ovo je za tebe, ako bude lepo vreme imas i bastu da sednes na domacu kaficu sa ratlukom, i da uzivas ;)
Poslednja izmena: 12 apr 2013 00:50 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz

Sva naša putovanja (All our trips) 12 apr 2013 23:05 #53

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Ja sam u toj Omorici bio na ekskurziji u 3. osnovne. :) Nixivoje, evocirao si mi uspomene. :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Sva naša putovanja (All our trips) 12 apr 2013 23:11 #54

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Направићу репортажу па ћеш моћи да се присетиш свега... Вероватно се ништа није променило од тада :okay:
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sva naša putovanja (All our trips) 13 apr 2013 01:05 #55

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Jeste, sad je jos gore :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sva naša putovanja (All our trips) 13 apr 2013 15:41 #56

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Idem u Milano sledeci vikend, ako je neko vec bio mozda neki savet sta ne propustiti?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sva naša putovanja (All our trips) 13 apr 2013 15:50 #57

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nisam bio, al ovde cu prvo otici jednog dana :mrgreen: Gledao sam ranije neku reportazu i zapamtio za njihove sladolede da su naj...
www.shockolat.it/index_en.html
Poslednja izmena: 13 apr 2013 15:51 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sva naša putovanja (All our trips) 13 apr 2013 16:14 #58

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1183
  • Primljenih Zahvalnica: 602
ako imas vremena poseti bergamo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sva naša putovanja (All our trips) 13 apr 2013 16:30 #59

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Pripadnik napisao/la:
neki savet sta ne propustiti?

nemoj propustiti da uslikaš Milano
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sva naša putovanja (All our trips) 13 apr 2013 19:34 #60

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
@mukyz

Mi smo pre par godina iznajmili kuću u Perućcu, lepo naselje pored jezera i brane. Bilo dosta povoljnije od hotela.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru