Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Keln, Nemačka / Cologne, Germany

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 11:12 #21

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Odmah pored katedrale je Centralna železnicka stanica. Na žalost, nisam imao vremena da ulazim unutra.







Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Pinki

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 11:55 #22

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Na ž. stanicu se nadovezuje Hohencolern most. Čelična konstrukcija na betonskim stubovima, železničko - pešački, originalno izgrađen početkom XX veka, srušili ga Nemci u martu 1945. da spreče nadiranje saveznika, obnovljen odmah posle rata. Danas najprometniji železnički most u Nemačkoj, od 2008. žrtva nove mode - katančenja.









Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Pinki, TurboMaximus

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 12:14 #23

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Čim se pređe Rajna, sa desne strane je Hajat i LVR Tower, vidikovac, inače sedište Evropske agencije za bezbednost aviosaobraćaja.






Sa leve strane je sedište RTL televizije.



Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 13:08 #24

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Pogled sa pomenutog vidikovca. Velik problem mi je predstavljala staklena ograda, tj. refleksija svetla. Ipak uspeo sam da napravim par dobrih komada.

Colonia Haus, najvisa zgrada u Nemačkoj od 1973. do 1976., danas najviša stambena zgrada.



Svi znamo šta je ovo :)


Arena



Sajam, na njemu sam proveo najviše vremena :(





Dve najviše građevine u Kelnu, Colonius Telecommunication Tower i Koln Turm. U pozadini teška industrija, u Kelnu su Ford, Toyota, Deutz... Interesantno je da je i sedište Lufthanse ovde iako su najveći hubovi Frankfurt, Minhen i Cirih.





Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Pinki, TurboMaximus

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 13:25 #25

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Odlične slike! :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 14:05 #26

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Jos jedna crkva koja privlaci paznju je crkva Velikog Sv. Martina. Potice iz XII veka, dugo je bila deo Benediktinskog manastira.








Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 14:19 #27

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Rajna, kej i okolina.

















Na poslednje 3 fotke je stara gradska kuca koja se jos uvek koristi. Najstarija u Nemackoj, preko 900 godina.



Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Pripadnik, Pinki, TurboMaximus

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 14:52 #28

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Uuu baš uživam... :cheers:

Super si uspeo da obiđeš sve ovo s obzirom da je poseta sajmu prilično naporan i celodnevna je obaveza. A gde su još i kafane, večere,... :lol:
Inače, Keln i Diseldorf su jako blizu i postoji veliki rivalitet između ova dva grada među lokalnim stanovništvom. Na žalost Fortuna igra neku drugu ligu za razliku od Kelna ali derbiji su bili veoma zanimljivi nekada :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 14:59 #29

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Jedan interesantan video, nemacka cistoca i pedanterija :D



Klik na foto i krece vidoje :)
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 12 jan 2012 15:00 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 15:06 #30

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Sad mi je jasno ono što je Ranko postovao na prvoj strani o veličini Kelna spram Beograda.
Pa ovde ima 5x više javnih prostora, otvorenih površina i parkova a i objekti su niži i manje nabijeni.
Fontanica sa ostrvcima je fantastična. Ne bih se bunio da je prekopiraju negde u NS-u.

Jedino Rathaus mi nešto ne izgleda kao da ima 900 godina.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 15:18 #31

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Dobri su vozovi :lol: ... nisam uspeo da slikam onaj lokalni na dva sprata a zaista je fantastičan, možda ti imaš?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 17:03 #32

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
sandman napisao/la:
ovako se čini da je po površini veći od BG, a po broju stanovnika su tu negde
keln ima malo preko milion stanovnika sto nije isto sa beogradom.

Urbana celina Keln, Hurth i Leverkusem ima 1225813, a urbana celina Beograd (Voždovac, Vračar, Zvezdara, Zemun, Novi Beograd, Palilula, Rakovica, Savski venac, Stari grad i Čukarica) ima 1135502 a ako se doda neartikulisana selendra Borča koja je spojena sa gradom onda je to 1180016. Ostali delovi Grada Beogada (preko 100 sela u opštinama Obrenovac, Lazarevac, Mladenovac, Sopot, Barajevo, Grocka, Surčin imaju ostatak do 1639121.
Okolina Kelna na toj površini ima mnogo više stanovnika.

Da ne govorim o razvijenosti infrastrukturi i bogatstvu gde su nemerljivi jer Keln ima jaču privredu od cele Srbije
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 12 jan 2012 17:05 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 20:03 #33

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 22:58 #34

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Pripadnik napisao/la:
Uuu baš uživam... :cheers:

Super si uspeo da obiđeš sve ovo s obzirom da je poseta sajmu prilično naporan i celodnevna je obaveza. A gde su još i kafane, večere,... :lol:
Inače, Keln i Diseldorf su jako blizu i postoji veliki rivalitet između ova dva grada među lokalnim stanovništvom. Na žalost Fortuna igra neku drugu ligu za razliku od Kelna ali derbiji su bili veoma zanimljivi nekada :lol:

Drago mi je :okay:
Imao sam srecu da smo stigli dan ranije, rano ujutru, pa sam imao prakticno ceo dan slobodan. Kad je sajam poceo... znas i sam uostalom :)
Kad pomenu kafane i vecere, odusevili su me stekovi, jeo sam ih svaki dan i mnogo mi nedostaju.
Slabo pratim nemacki fudbal.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 12 jan 2012 23:00 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 23:05 #35

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Pripadnik napisao/la:
Dobri su vozovi :lol: ... nisam uspeo da slikam onaj lokalni na dva sprata a zaista je fantastičan, možda ti imaš?

I meni se jako dopadaju :lol: Nemam fotku dabldekera, slikao kolega, ali je prilikom prebacivanja na komp uspeo pola slika da obrise, izmedju ostalih i te :(
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 23:20 #36

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Dukelander napisao/la:
Sad mi je jasno ono što je Ranko postovao na prvoj strani o veličini Kelna spram Beograda.
Pa ovde ima 5x više javnih prostora, otvorenih površina i parkova a i objekti su niži i manje nabijeni.
Fontanica sa ostrvcima je fantastična. Ne bih se bunio da je prekopiraju negde u NS-u.

Jedino Rathaus mi nešto ne izgleda kao da ima 900 godina.

Jeste, + na istocnoj strani postoji citav poluprsten parkova oko starog jezgra koje nisam uspeo da obidjem.
Slazem se za fontanu, jednostavno, lepo i ne previse skupo. Ne vidi se na fotkama da voda otice gravitaciono, imitacija recnog toka.
Sto se Rathausa tice, najstariji delovi su zaista toliko stari. Naravno, vremenom se dogradjivalo i dodavalo. Kula koja je fotkama je iz XV veka.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 12 jan 2012 23:23 #37

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
FUTOG napisao/la:
Nije ni tamo sve idealno :lol:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 16 jan 2012 12:45 #38

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Za kraj,
ipak je nezahvalno donositi neki konačan sud o jednom gradu na osnovu posete od par dana. Kad bacim pogled na mapu vidim koliko toga nisam video. Tako da se nadam da ću ove godine uspeti da proširim svoja saznanja i dodam još utisaka. Sve u svemu dopada mi se za sada.

Međutim, u jedno sam 100% siguran. Voleo bih, makar na kratko da živim u ovim krajevima. U pitanju je predeo severno od Minhena. Idila.






Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, ranko su ns, Pinki, TurboMaximus

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 16 jan 2012 15:18 #39

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
mrnjavi napisao/la:
Pripadnik napisao/la:
Uuu baš uživam... :cheers:

Super si uspeo da obiđeš sve ovo s obzirom da je poseta sajmu prilično naporan i celodnevna je obaveza. A gde su još i kafane, večere,... :lol:
Inače, Keln i Diseldorf su jako blizu i postoji veliki rivalitet između ova dva grada među lokalnim stanovništvom. Na žalost Fortuna igra neku drugu ligu za razliku od Kelna ali derbiji su bili veoma zanimljivi nekada :lol:

Drago mi je :okay:
Imao sam srecu da smo stigli dan ranije, rano ujutru, pa sam imao prakticno ceo dan slobodan. Kad je sajam poceo... znas i sam uostalom :)
Kad pomenu kafane i vecere, odusevili su me stekovi, jeo sam ih svaki dan i mnogo mi nedostaju.
Slabo pratim nemacki fudbal.
Ma mi imamo par dana slobodno ali to prođe... dok se središ, popiješ kafu, kupiš nešto,... Obično dođemo (zavisi od jata) u ponedeljak, sajam je u sredu, a vratimo se u subotu nedelju.
Obavezno da probaš Maredo, ako već nisi... To je Nemačka firma, lanac (sedšte u Dizeldorfu a ima ih po Nemačkoj i u Beču) argentinske kuhinje, bifteka... Nije nešto spektakularnog izgleda ali klopa je :drool: , krauter sos i pappa asada...
mrnjavi napisao/la:
Pripadnik napisao/la:
Dobri su vozovi :lol: ... nisam uspeo da slikam onaj lokalni na dva sprata a zaista je fantastičan, možda ti imaš?

I meni se jako dopadaju :lol: Nemam fotku dabldekera, slikao kolega, ali je prilikom prebacivanja na komp uspeo pola slika da obrise, izmedju ostalih i te :(
I meni nestale al evo slika sa neta... informativno double decker :naughty:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Keln, Nemačka / Cologne, Germany 17 jan 2012 09:38 #40

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
@ Pripadnik
Nisam bio u Maredu, ali sad ne smem da ga promasim :yes:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru