Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč...

Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč... 22 dec 2011 11:21 #1

  • ZORLUS
  • ZORLUS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Od prostih skica do Toplog Doma...AQ
  • Poruka: 105
  • Primljenih Zahvalnica: 147
Upravo sam se vratio sa preeeteranog putovanja po Nemačkoj koje je trajalo nekih 6 dana. Oficijalni povod je bila kupovina automobila ali je meni jednak razlog bio obilazak Švabije...što bi rekli, dobismo i jare i pare :-)
Do dortmunda smo naravno otpalili Wizz Airovim letom iz Beograda. Karte se (ukoliko se na vreme potraže) mogu kupiti i za neverovatnih 25€. Nas su pak došle ravno 140€ sa jednom čekiranom torbom (više detalja o cenam pogledati OVDE). Jedina loša stvar je to što se leti u 5:30 ujutro pa ko nije ranoranilac...teško njemu:-)
Dakle, u Dortmund smo sleteli oko 7:30 i do centra grada stigli direktnom autobuskom linijom. VOžnja traje oko pola sata... Centar Dortmunda je fest. Sve je uređeno u skladu sa Božićnom atmosferom pa prosto ne znate gde da gledate...cene su na 50-80% ispod regularnih te je moja saputnica iskoristila priliku da zaviri u svaki šop...pošto smo u okolini Dortmunda boravili kod rođake, stadion Signal Iduna Park (dom Borusije) sam posetio nakon par dana. Stadion je visok je kao neboder...
Uglavnom, kola smo pazarili u Gelzenkirhenu (dodaću - znatno povoljnije nego što bi platio kod nas...). Gelzenkirhen nije nešto lep. TO je rudarski grad koji je onako nekako potpuno siv...

U Dizeldorf smo došli posle tri dana kod rodbine. Dizeldorf je stvarno strava. Centar i stari grad su prelepi! Šetnju smo započeli od Konig's Alee gdje su locirani najnadrkaniji butici...neke ogrlice su koštale po 145000€...to je dovoljan parametar. Obala Rajne je fest uređena - nešto kao naš Kej Žrtava Racije - takvo je popločavanje. Interesantna stvar je to da se ispod čitavog šetališta pruža auto-put kroz tunel. Reče mi rođak da su to nedavno završili...uglavnom, veče smo završili u nekom lokalnom Kneipeu. Pivo razume se Weisser...





Do Kelna smo došli prilično rano sledećeg dana. Imajući u vidu da je bila subota, nije bilo preterane gužve. Parking smo pronašli na ulici nedaleko od Kölner Doma. Katedrala je neverovatna. Ma koliko je gledali na slikama ili čitali o njenoj veličini, kada se nađete ispred nje osećaćete se očarano! Znači kao da pred samim sobom gledate neku nad-moć. Ukoliko još uđete unutra...osećaj postaje još jači! Zaista bih svrstao "Kölner Dom" na listu stvari koje bi svaki čovjek morao da vidi tokom svog života!..i malo je reči kojima bih opisao moj lični doživljaj.








Uglavnom, nakon što smo popili kafu sa drugarom i još malo prošetali, krenuli smo dalje...put nas je naveo kroz Bon - nekadašnji glavni grad Zapadne Nemačke. Mnogo lep grad ali i predmet neke druge priče...



Imajući u vidu da je vreme bilo jako loše (sneg je krenuo da veje), odustali smo od ideje da svratimo u Nürnberg. Jako žalim zbog toga jer sam imao preteranu želju posetiti okupljalište zloglasne NSP (tj. Nacista). Nisam nikakav neonacista (kako to uopšte bilo koji normalan Srbin može biti imajući u vidu naše stradanje tokom IISR) ali me oduševljava veličina arhitekture Alberta Špera...

U Beč smo stigli oko 22h. Odmah smo legli spavati kako bi se što ranije digli za obilazak - koji smo započeli u nedelju oko 8h. Ulice su bile potpuno prazne tako da sam bio u stanju lagano kružiti kolima kompletnim centrom pez gužve i uznemiravanja. Parkirali smo se odmah na Ringu i započeli obilazak ispred Gradske Kuće (Wiener Rathaus). Nastavili smo se šetati ringom pored Parlamenta, Hofburga i pokupili metro do "Stephanplatz-a". Zatim smo se prošetali Kärntner Straßeom do Opere i natrag ka kolima... Sve je sređeno do detalja - svaki šop, svaka zgrada...alal vera Švabama.





Za NS smo krenuli oko 11h i uz duža i kraća zadržavanja stigli oko 18h. Putovanje je bilo besprekorno. Što bi rekli - bilo - ponovilo se :-D
Sve fotke možete pogledati OVDE
Od prostih skica do TOPLOG DOMA...AQ
Poslednja izmena: 22 dec 2011 12:58 od ZORLUS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Pinki, TurboMaximus

Odg: Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč... 22 dec 2011 11:32 #2

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ne radi link za album :dunno:
Жао нам је, немате приступ овој страници. That’s all we know.
Poslednja izmena: 22 dec 2011 11:32 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč... 22 dec 2011 12:02 #3

  • ZORLUS
  • ZORLUS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Od prostih skica do Toplog Doma...AQ
  • Poruka: 105
  • Primljenih Zahvalnica: 147
Sada bi trebalo da radi :-)
Poz
Od prostih skica do TOPLOG DOMA...AQ
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč... 22 dec 2011 12:17 #4

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Radi :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč... 24 dec 2011 00:55 #5

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Sjajno! :clapping: :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč... 24 dec 2011 07:26 #6

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
tačno se vidi koliko je ta Nemačka moćna zemlja. Arfitektura im je vrhunska. Super fotke :okay:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč... 26 dec 2011 12:56 #7

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
U pravu si Ranko... apsolutno.
Hvala Zorlus, e sad si me baš isprovocirao... :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč... 26 dec 2011 13:37 #8

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Jel' smeju da se kace svoje slike na tudje putopise?
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč... 26 dec 2011 13:48 #9

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ako imas kaci :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Putovanje: Dortmund, Dizeldorf, Keln, Beč... 26 dec 2011 17:38 #10

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
@Mrnjavi, najbolje da pitas autora kako je zamislio i da li mu ok, ja nemam s tim problem i imamo vec vise zajednickih tema ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru