Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Most u produžetku bulevara Evrope

Мост у продужетку Булевара Европе 18 mar 2021 22:58 #121

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 974
  • Primljenih Zahvalnica: 3484
Fruškogorac™ napisao/la:
Obilaznica će biti rešena planom od te kružne raskrsnice do Fruškogorskog koridora.

Зна ли се можда када ћемо имати увид у тај план? Бојим се да ће се на обилазницу гледати као на већ завршену везу између новог моста и Фрушкогорског коридора, па се проширење неће ни разматрати.
Poslednja izmena: 18 mar 2021 22:59 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 19 mar 2021 07:16 #122

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9107
Strah ti je u najmanju ruku neosnovan :D

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 19 mar 2021 07:40 #123

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
"Smart plan saobraćaja" prognozira najveći promet na budućem mostu. Zato je verovatno da će veza do raskrsnice sa FK biti proširena.

.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 19 mar 2021 19:11 #124

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
"Šta sve predviđa izgradnja četvrtog mosta"

www.gradnja.rs/sta-sve-predvidja-izgradn...-mosta-u-novom-sadu/



"Gradnja novog mosta u Novom Sadu počinje krajem godine"

"Razgovarali smo o idejnom rešenju mosta i njegovom budućem izgledu, a podsećam da je početak radova na gradnji ovog novog mosta planiran za kraj ove godine, da će se nalaziti u produžetku Bulevara Evrope u Novom Sadu i da će se tako omogućiti spajanje trase sa Fruškogorskim koridorom, čija izgradnja počinje u maju", naveo je Vučević.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/269002/V...e-krajem-godine.html
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 19 mar 2021 19:42 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 19 mar 2021 20:32 #125

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Da li je poznato hoće li na ovom mostu biti dozvoljen teretni saobraćaj? Ja sam gotovo siguran da se to neće desiti, ali ne vidim nigde informaciju o tome pa mi je čudno. Ljiudi koji govore protiv gradnje ovog mosta kao glavni argument svuda navode to da će most i BE postati tranzitni i da će tu tutnjati kamioni. Ja sam razumeo da će praviti novi most za teretni saobraćaj kod Tekija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Petrovic

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 20 mar 2021 11:42 #126

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Fruškogorac™ napisao/la:
"Smart plan saobraćaja" prognozira najveći promet na budućem mostu. Zato je verovatno da će veza do raskrsnice sa FK biti proširena.

.
Offtopic, al sta znaci ova provucena zelena linija na podbari (almaska ulica ako sam dobro skontao)?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 01 apr 2021 11:16 #127

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
Četvrti most u Novom Sadu finansiraće se iz budžeta Republike Srbije, koji će raditi stručnjaci iz Novog Sada, najavio je večeras ministar građevinarstva Tomislav Momirović.

Četvrti most ima status kao autoput Miloš Veliki, odnosno status projekta od državnog značaja i svi procesi teći će ubrzano.


Render budućeg mosta
-Kineska kompanija najavila je da se radovi očekuju u martu 2022. godine. Ali, da napravim digresiju, ove godine očekujemo početak gradnje mosta za Fruškogorski koridor, koji će se nalaziti prema Kovilju- najavio je gradonačelnik u televizijskoj emisiji “Sučeljavanje”.

Gradonačelnik je najavio da Irižanima kamioni više neće prolaziti pored obdaništa i škola, jer će prolaziti kroz najduže tunele u Srbiji, koji će se nalaziti u sklopu Fruškogorskog koridora.

“OVE GODINE OČEKUJEMO POČETAK GRADNJE MOSTA ZA FRUŠKOGORSKI KORIDOR”

Moderna pruga Srbije
Ministar građevinarstva Momirović izjavio je da će najmodernija pruga spajati Beograd i Novi Sad.

-Vi ćete imati brzi voz koji će od centra Novog Sada do centra Beograda za ići tridesetak minuta. Vi ćete moći da dođete na pozorišnu predstavu, večeru u Beograd i da se vratite- nastavio je Momirović.

“VI ĆETE IMATI BRZI VOZ KOJI ĆE OD CENTRA NOVOG SADA DO CENTRA BEOGRADA IĆI ZA TRIDESETAK MINUTA”

Rečni koridor najzanemareniji
-Radi se najmoderniji pristan za putnički terminal. Kada sve ovo prođe, kad pobedimo koronu, sa što manje žrtava i ekonomskih gubitaka, da imamo novi pristan za dolazak kruzera iz Nemačke i Crnog mora- naglasio je Vučević.

Prvi čovek Grada naglasio je da će biodiverzitet čuvati, da se umesto Miletićevog spomenika, koji je saniran nakon 50 godina, neće graditi javni toaleti, a da se Šodroš neće isušiti.



nsuzivo.rs

https://nsuzivo.rs/novi-sad/vucevic-izgradnja-cetvrtog-mosta-u-novom-sadu-krece-u-martu-2022-godine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sergio-m, Blavak, Mikins, valjan, Ksena

Most u produžetku bulevara Evrope 02 apr 2021 15:01 #128

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, sergio-m, Alibunar, Blavak, Mikins, valjan, Toni021

Most u produžetku bulevara Evrope 24 apr 2021 18:23 #129

  • nigor021
  • nigor021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Da li iz trenutno dostupnih planova može makar da se nasluti u kojoj visini bi most bio na mestu prelaska preko postojećeg kružnog toka? Čisto zbog pogleda iz Avenije :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Мост у продужетку Булевара Европе 24 apr 2021 22:07 #130

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 974
  • Primljenih Zahvalnica: 3484
^^
Чини ми се да је нека доња граница 4,7 м, а горња 6,5 м. Пошто ће испод пролазити саобраћајница булеварског типа, верујем да ће се ићи на то да надвожњак буде виши.
Poslednja izmena: 24 apr 2021 22:08 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nigor021

Мост у продужетку Булевара Европе 25 apr 2021 10:14 #131

  • nigor021
  • nigor021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Hvala Čile! Reče mi juče jedan od radnika da je navodno čuo da bi iznad kružnog bio u visini četvrtog sprata... Ako je visina plafona 2,75 * 4 + prizemlje i mezanin koji su čini mi se nešto drugačije visine + debljina ploče = to bezmalo dođe na skoro 20 m, tj nagib penjanja na most od 10% što mi nekako nerealno za kompletno ravan teren...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Мост у продужетку Булевара Европе 25 apr 2021 16:36 #132

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Ako će tu da bude 20m onda će most da se spušta prema Dunavu, jer toliko neće biti ni iznad vode na Plovnom putu.

Taj "radnik koji je navodno čuo" nikad nije video zgradu od 4 sprata.

www.gradnja.rs/sta-sve-predvidja-izgradn...-mosta-u-novom-sadu/
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 25 apr 2021 16:46 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nigor021

Мост у продужетку Булевара Европе 25 apr 2021 19:46 #133

  • nigor021
  • nigor021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Fruškogorac™ napisao/la:
Ako će tu da bude 20m onda će most da se spušta prema Dunavu, jer toliko neće biti ni iznad vode na Plovnom putu.

Taj "radnik koji je navodno čuo" nikad nije video zgradu od 4 sprata.

www.gradnja.rs/sta-sve-predvidja-izgradn...-mosta-u-novom-sadu/


Ili je video neku krajnje nestandardnu :)
Hvala na odgovoru - znači nisam totalno skrenuo što sebe ubeđujem da ne može da "dobaci" do četvrtog sprata iznad kružnog.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Мост у продужетку Булевара Европе 25 apr 2021 20:19 #134

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Most će iznad Plovnog puta da bude na 15-16m, a to je oko 1,5km udaljeno od kružnog toka gde će visina biti možda 5-6m.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Milicevic, Cyb3r_Bull3t

Мост у продужетку Булевара Европе 12 maj 2021 15:35 #135

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
Biće buke dok se bude gradilo ali i sreće kad se završi :D :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Мост у продужетку Булевара Европе 12 maj 2021 17:23 #136

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 974
  • Primljenih Zahvalnica: 3484
ФОТО: Више идејних решења за изградњу новог моста у Новом Саду

Представници кинеске компаније ЦРБЦ представили су данас више идејних решења за изградњу новог моста преко Дунава у Новом Саду.

Изглед новог моста презентовали су градоначелнику Новог Сада Милошу Вучевићу и министру грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томиславу Момировићу.

Састанку је, између осталих, присуствовао и в.д. директора "Коридора Србије" Александар Антић.

Вучевић је нагласио да су после овог састанка ближи још неколико корака изградњи четвртог моста у Новом Саду.

"Са кинеским партнерима разговарали смо о неколико могућих техничких и визуелних решења новог моста којем ће име изабрати Новосађани. Ужурбано предузимамо све радње како бисмо што пре дошли до почетка изградње. Чека нас озбиљан посао око експропријације и са бачке и са сремске стране, а уверени смо да ћемо добити оно што смо и нагласили кинеским партнерима, да то буде мост који ће се наћи на разгледницама Новог Сада. За десетак дана одржаћемо још један састанак у оваквом саставу", нагласио је градоначелник Вучевић.

Истичући да се бројни капитални пројекти тренутно реализују у Новом Саду, министар Момировић рекао је да ће се градити још један мост који ће бити део Фрушкогорског коридора, и подсетио на то да су недавно уручени кључеви 500 станова за припаднике служби безбедности.

"Ко сада дође у Нови Сад после 10 година, има шта да види, а све је то постигнуто захваљујући развоју који ова земља доживљава последњих неколико година. Само у првом кварталу, раст грађевине био је већи за 20 посто у односу на прошлу годину. То су импресивни резултати, али оно што ми заиста желимо јесте да у другом кварталу тај раст буде већи за 40 посто. То ће бити историјски резултат који можемо да постигнемо само због фискалне консолидације и свих пројеката на којима радимо на територији Србије", истакао је Момировић.

Он је изразио уверење да ће већ у фебруару бити у функцији брза пруга Београд - Нови Сад, те да ће се раздаљина између два града прелазити за само пола сата.
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/273798/F...ta-u-Novom-Sadu.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Мост у продужетку Булевара Европе 12 maj 2021 17:53 #137

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 974
  • Primljenih Zahvalnica: 3484

Извор: Инстаграм/Милош Вучевић
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Yokai, Duja, sasar, Blavak, valjan, vladulns, nsns

Мост у продужетку Булевара Европе 12 maj 2021 18:49 #138

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4873
  • Primljenih Zahvalnica: 8020
Ово са капијом је баш уврнуто.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 12 maj 2021 19:44 #139

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1236
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
ta s lukom je verovatno skupja opcija...meni je cak simpa ovaj predlog 3, a i lici na most slobode al sa 3 stuba
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 12 maj 2021 20:00 #140

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Radoznao sam da vidim kako će im ovog puta uspeti da izaberu najbezvezniju varijantu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, sergio-m, Duja, RM77
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru