Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Ostali projekti

Ostali projekti 19 jan 2012 19:30 #81

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Nešto od toga već je i urađeno, ako se ne varam... mislim da je ta kolska radionica ali nažalost več je i rasturena...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 20 jan 2012 11:53 #82

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Поштански центар засијаће крајем јула

У Главном поштанском центру "Нови Сад" у Приморској улици, чија је обнова и доградња почела у септембру прошле године, тренутно се рашчишћава шут, а у току је и покривање крова на старом делу зграде. Из службе за односе са јавношћу Поште Србије кажу да би радови на покривању објекта требало да буду готови за недељу дана, а на лантерни за три недеље.



Такође, ради се и на спољним водоводним инсталацијама, уређењу екстеријера, а набављени су и стубови за спољње осветљење. На новом делу објекта, који ће заузети површину од 2.500 метара квадратних, у току су груби грађевински радови, а реконструкција и доградња овог центра требало би да буде готова крајем јула. Надлежни из овог предузећа тврде да ће изградњом Главног поштанског центра, у којем ће прерада пошиљака из целе Покрајине бити аутоматска, корисници услуга добити брже и квалитетније услуге.

-Кључни приоритет нам је изградња главних поштанских центара. Тај посао Пошта је најављивала још пре 40 година, а ми смо успели да га реализујемо. Овај објекат биће од веома великог значаја за побољшање наше комплетне услуге- рекао је вршилац дужности генералног директора ЈП ПТТ саобраћаја "Србија" Горан Ћирић.

Објекат ће заједно са новоизграђеним имати 4.200 квадрата. Биће опремљен савременом технологијом, која ће омогућити аутоматску прераду пошиљака, због чега ће се смањити трошкови услуге у свим фазама, услови рада биће савременији, а конкурентност већа. Како кажу из Службе за односе са јавношћу овог предузећа, осавремењивањем центра стварају се услови за увођење нових сервиса, али и боља поузданост услуге. Реконструкција и надоградња Главног поштанског центра, за које је Пошта Србије обезбедила средства, износи 365 милиона динара.

Н. Радман

www.dnevnik.rs/novi-sad/postanski-centar-zasijace-krajem-jula
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki

Ostali projekti 30 jan 2012 16:26 #83

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
ne znam gde da stavim, pa ajde ovde...

Rekonstuisana salter sala glavne poste je shit... blago receno

Guzve su i dalje tu, mozda jos i gore


Kvalitet upotrebljenih materijala 0, zavrsna obrada 0... sve je nakako krivo, metalni delovi neoborenih ivica, iverica, laminat


Malo im se pokvarila plafonjera
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, ranko su ns, Pinki

Ostali projekti 30 jan 2012 18:25 #84

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Kakav brljav posao od nasih para. Nisu ni mogli da kupe nalepnice da napisu gde je ulaz nego su morali da stampaju na obicnom papiru i da nalepe ...gori su od bisokopa Arena ....a nisu ni menjali podlogu ....katastrofa
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 30 jan 2012 18:33 #85

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Pa nemojte tako mora neko iz grada da uzme pare to im je pos'o


:troll:
Poslednja izmena: 30 jan 2012 19:48 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 30 jan 2012 18:43 #86

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4855
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Mislim da to nema veze sa gradom, ali princip je isti.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 30 jan 2012 18:55 #87

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
to su pare od pošte i tu ne učestvuje sa parama ni grad ni država. To su njihove pare koje im nismo mi dali već su ih oni zaradili raznim uslugama i transakcijama.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 31 jan 2012 10:59 #88

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Šteta, baš mi žao. Očekivao sam od ove pošte da bude iskorak ali...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 08 feb 2012 09:34 #89

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Oдмиче градња одрживе зграде

Одржива зграда Еколошког центра у Сремским Карловцима, чија градња је почела у новембру, требало би да буде завршена у првој половини ове године и представљаће по свим карактеристикама пример еко - градње у Србији, речено је на јучерашњој конференцији за новинаре, на којој је Покрет горана Војводине презентовао докле се стигло у изградњи тог објекта.





Како је наглашено, идеја Покрета горана Војводине била је да подигне зграду која ће користити обновљиве изворе енергије и бити енергетски ефикасна. Радови су почели бушењем и полагањем сонди на дубини од 125 метара, које су део система за енергетски ефикасно грејање и хлађење. Бетонирањем треће полоче комплетирана је изградња првог спрата и сада следе завршни радови и уградња одрживих система.

Државни секретар у Министрству заштите животне средине, рударства и просторног планирања др Миладин Аврамов, који је у јулу симболично означио почетак градње зграде, рекао је да ће Србија овим објектом добити место за едукативне програме у првом реду за младе из различитих области, а пре свега заштите животне средине. Биће то, како је истакао, пример добре праксе из области очувања живтне средине и одрживости који ће посећивати људи из других делова Србије како би се упознали са предностима и могућностима за имплементацију. Осим тога, она ће и обогатити туристичку понуду Карловаца.

Ова одржива зграда Еколошког центра, која ће се, по речима председнице ПГВ Јелене Јавтић, звати "Еколошки центар Радуловачки", за загревање и хлађење користиће енергију земље преко геосонди и топлотне пумпе. За загревање воде биће употребљавана енергија сунца преко сунчевих колектора. Куриозитет зграде представљаће еколошки лифт на биоразградиво уље, захваљујући коме ће објекат бити доступан свима. Приликом градње коришћени су добри изолациони материјали који ће са сертификованим прозорима гарантовати енергетску ефикасност.

Захваљујући одрживој згради смештајни капацитети Еколошког центра у Карловцима биће повећани на 46. Пројекат је израђен у Пројектном бироу "Кузманов анд партнерс", а градњу је финансијски подржао проф. др Миодраг Радуловачки из Чикага. Подршку су дали и Министарство животне средине, рударства и просторног планирања, Фонд за заштиту животне средине, компаније "Лафарж", "Неџе група", Рехау ДОО, "Вега", ЈП “Војводина шуме”, Национални парк "Фрушка гора", као и карловачка општина.З.Мл.

www.dnevnik.rs/novi-sad/odmice-gradnja-odrzive-zgrade
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck

Ostali projekti 08 feb 2012 11:19 #90

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Mogao bi lift da bude i na gorane. I oni su biorazgradivi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 08 feb 2012 16:49 #91

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
TurboMaximus napisao/la:
Mogao bi lift da bude i na gorane. I oni su biorazgradivi.
:rofl:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 08 feb 2012 17:03 #92

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Postoji pojedinac neraspoložen za moj humor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 08 feb 2012 17:09 #93

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Mada, nemam uvid u gorane i nešto se mislim, da li su gorani podesni? Možda su posni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 03 mar 2012 18:38 #94

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Negde smo već bili spominjali, ali nije zgoreg da se podsetimo, starački dom u Futoškom parku...





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Nicisy1, Dukelander, limanac, Pripadnik, sandman, NShronika, Pinki, TurboMaximus

Ostali projekti 03 mar 2012 19:42 #95

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Bivse gradsko zelenilo, mene podseca na palicki stil :D
Poslednja izmena: 03 mar 2012 19:43 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 04 mar 2012 02:07 #96

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Ma jesi siguran da je to sad starački dom? Koliko sam čuo to je prigrabio jedan mafijaš, pardon jedan Batin poslovni partner.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 04 mar 2012 03:27 #97

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Neko je na forumu vec rekao da je to staracki dom, kad sam ja pitao na temi o obnovi fasada
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 04 mar 2012 09:29 #98

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 04 mar 2012 10:26 #99

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4855
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Pa dobro, nije jako gadno :P
Ja sam generalno protiv istoricizma, ali stvarno nije strašno.
I da, liči na nešto sa Palića.

Nego, nije mi jasno kako je neko dobio dozvolu da zida u parku.
Ako se već rušio stari objekat, moglo se tu posaditi još drveća. Parkova je ionako malo.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ostali projekti 04 mar 2012 10:44 #100

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Mislim da je i taj objekat pripao kupcu hotela park i da je isti bio u sporu sa gradskom firmom koja je bila tu smeštena.
Nije ni bitno meni je ovo ok i ako se ja dobro sećam kako je izgledalo mislim da je bolje ovako...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru