Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 jan 2019 22:50 #8721

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Render za novu zgradu Modena Gradnje sa Instagrama:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mrnjavi, TurboMaximus, das ivon, Zex021, Blavak, valjan, AeroDron, Kasper, Montana90, Jungle_Mania

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 jan 2019 23:28 #8722

  • bole
  • bole's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 53
agamemnom70 napisao/la:
kasko napisao/la:
1700 eur po kvm. Jeftinije živeti u Budimpešti. Mislim da su cene postale besmislene...

Poludeli sa cenama,jeftinije je kupiti stan u Milanu nego u Novom Sadu.

U Pesti na slicnoj lokaciji (V district) novogradnja je izmedju 6 i 10000 EU kvm, Milano izmedju 10 i 25000 EU, Bec, Minhen, Berlin itd slicno. Naravno standard tj. kvalitet zivota u tim gradovima nije za poredjenje sa Novim Sadom, osim nekih vangradskih delova gde su cene u Pesti vec od 2000, a ostalim gradovima od 4000 pa nadalje. Za dve do 3 godine u NS sa obzirom na cenu lokacija u centru, cenu rada i materijala nece postojati novogradnja ispod 3000 EU. To je nazalost realnost.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2019 09:23 #8723

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Jel može jedno pitanjce, ne znam gde da ga postavim evo probaću ovde. Kolika je dozvoljena veličina slika na forumu. Znači ja sam jedno 200 puta da sada odustao da postavim slike zbog poruke "Greška Veličina dodate slike je premašila dozvoljenu veličinu". I kada uspem da ih postavim budu jako male. Telefon mi je pun fotki sa raznih gradilišta od kojih sam totalno odustao i da probam ovde da ih postavim čak i kompresovane neće da se upload-uju. Evo na primer slike koje sam hteo da postavim su veličine od oko 750 kB. Da li je moguće da tako "male" slike i dalje ne mogu da se postave. Znači bukvalno izgubim želju i volju da šerujem bilo šta kada mi posle napisane poruke i posle dodatih slika iskoči obaveštenje. Kako ste vi to rešili?

Što se tiče cene novogradnje mislim da ispod ove cene neće ići. Dva su velika razloga, sve skuplje usluge radne snage koja zida zgradu i sve skuplji placevi. Naravno, cena može da bude pristupačnija dosta od ovih oko centra o kojima je Bole pričao, ali to će po mom mišljenu biti rezervisano za udaljene i neatraktivne lokacije i zgrade koje više liče na velike kuće nego na pristojnu zgradu. Novi Sad je veoma poželjan grad za život u našoj državi a i užem regionu (mislim pre svega na Bosnu, Rep. Srpsku). Takođe postoji solventan sloj ljudi koji uopšte ne razmišlja o starogradnji i nema veze kolika je ponuda starih zgrada oni žele da žive u novoj efikasnoj zgradi, a njih je još uvek veoma malo u odnosu na ukupan broj stambenih jedinica.

Što se tiče Modenine zgrade, dole će biti njihov lokal picerija, nema garsonjera skoro sam siguran, ima jedan dvosoban čini mi se od 30-40m2 super raspored, preporuka ako neko traži nešto tako mislim da sam već ovo bio i spomenuo, žao mi je što rendere Radničke još nisu postavili, meni je glupo da ih postavim pre njih ipak je to njihovo autorsko delo, biće veoma slična Stražilovskoj 19, verovatno u sledećih nedelju-dve će je obelodaniti.

Da li neko ima neku info za L. Nančića dijagoninvest, trebali su još u septembru da imaju skice? Nema ništa nigde a J. Čmelika je završena, praktično nemaju trenutno ni jedno gradilište koliko mi se čini...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube, Keops

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2019 09:51 #8724

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
IC napisao/la:
Jel može jedno pitanjce, ne znam gde da ga postavim evo probaću ovde. Kolika je dozvoljena veličina slika na forumu. Znači ja sam jedno 200 puta da sada odustao da postavim slike zbog poruke "Greška Veličina dodate slike je premašila dozvoljenu veličinu". I kada uspem da ih postavim budu jako male. Telefon mi je pun fotki sa raznih gradilišta od kojih sam totalno odustao i da probam ovde da ih postavim čak i kompresovane neće da se upload-uju. Evo na primer slike koje sam hteo da postavim su veličine od oko 750 kB. Da li je moguće da tako "male" slike i dalje ne mogu da se postave. Znači bukvalno izgubim želju i volju da šerujem bilo šta kada mi posle napisane poruke i posle dodatih slika iskoči obaveštenje. Kako ste vi to rešili?

Maksimalna dozvoljena veličina slike je 500kb, nemoj odustajati od ubacivanja samo ih prebaci pomoću nekog hosting servisa za fotke. Ipak imamo ograničen prostor kao sajt i morala je da se ograniči veličina slika, uz to nije ni predviđeno da se svi prilozi dodaju dikretno iz poruke već putem linkova. Hvala na razumevanju, u nastavku je kratko uputstvo za korišćenje jednog od servisa pogodnog za umetanje fotki na forum: www.nsbuild.rs/forum/nsbuild-radionica/5...slike?start=80#79595
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: IC

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2019 12:38 #8725

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Kad počnemo po električara i doktora da idemo u Nemačku, biće kvadrat van jezgra grada i za džabe. Nacija izumire i iseljava se. Za mene su ove cene kao bitcoin mehur.
Zidam kuću sa podnim grejanjem lux za 500eur po kvm ključ u ruke. Ni govora o skupoj radnoj snazi.
Komsinica za plac od 700kvm koliko i dozvoljeno bruto površine sanjari o 200.000 eur. Gradjevinska dozvola 35000... E tu je balon koji su napravili niske kamatne stope, grad i investitori.
Nema ljudi koji mogu uzeti kredit za 2000+ eur po kvm za toliki rast cena. Ali, živi bili pa videli.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2019 12:43 #8726

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
I da se razumemo, i sa tom cenom placa izgradnja izadje 910eur po kvm. Sto znaci da je investitor u plusu barem 500eur po kvm odnosno 250.000 eur na tako malom objektu. Ako je cena "samo" 1400eur a stanovi oko te ulice su 1500.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2019 18:17 #8727

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145

Sestara Ninkovic
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sasar, Blavak, bole, valjan, AeroDron

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 09:32 #8728

  • Jungle_Mania
  • Jungle_Mania's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 2244
Graviton invest - Mičurinova
Em sto nisu u nivou sa ostalim zgradama,a realno je jedna od retkih ulica u kojima imamo koliko-toliko takvu situaciju...


Em jos i ovo na krovu... (osmatracnica,mesto za PVO,opservatorija?)...na njihovom sajtu se tek vidi koliko ce to ruzno da izgleda
“Dodju tako ponekad vremena, kada pametan zacuti, budala progovori, a
fukara se obogati.”

― Ivo Andrić
Poslednja izmena: 31 jan 2019 09:34 od Jungle_Mania.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, Duja, TurboMaximus, das ivon, sasar, Blavak, valjan, AeroDron

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 09:42 #8729

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3425
  • Primljenih Zahvalnica: 9097
Em bačvasti krović
:puke:

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Jungle_Mania

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 10:02 #8730

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Em cena ubija.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 14:20 #8731

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Skakaonica?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Jungle_Mania

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 14:28 #8732

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Popunjava se Hadži Ruvimova. Ograđen je prostor za izgradnju na mestu nekadašnjeg Opel Dragana. :)
www.google.com/maps/@45.2569419,19.81512...Q!2e0!7i13312!8i6656
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 15:11 #8733

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3425
  • Primljenih Zahvalnica: 9097
I stigoše već do 2. sprata :)

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 19:26 #8734

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Dalmatinska 34.
Koliko ce tu biti kvadrat?
Poslednja izmena: 31 jan 2019 19:31 od agamemnom70.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 19:36 #8735

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Jungle_Mania napisao/la:
Graviton invest - Mičurinova
Em sto nisu u nivou sa ostalim zgradama,a realno je jedna od retkih ulica u kojima imamo koliko-toliko takvu situaciju...


Em jos i ovo na krovu... (osmatracnica,mesto za PVO,opservatorija?)...na njihovom sajtu se tek vidi koliko ce to ruzno da izgleda

imgur.com/gallery/OzWgFyt
Okruglo prozorce podseca na modernu, fasadna opeka je iznad proseka. Meni se svidja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Vladenstajn

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 21:01 #8736

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
I meni se svidja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 21:19 #8737

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
mrnjavi napisao/la:
I stigoše već do 2. sprata :)
Trećeg :)
Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 22:28 #8738

  • Jungle_Mania
  • Jungle_Mania's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 2244
Vidi se na njihovom sajtu jos bolje kako ce krov i cudo na njemu da izgledaju,moje misljenje je da je to izuzetno ruzno. A sto se tice fasade i meni se svidja,uvek sam za fasadnu ciglu ili opeku.
www.graviton-invest.com/index.html#pon
“Dodju tako ponekad vremena, kada pametan zacuti, budala progovori, a
fukara se obogati.”

― Ivo Andrić
Poslednja izmena: 31 jan 2019 22:30 od Jungle_Mania.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 31 jan 2019 22:48 #8739

  • Graviton doo Novi Sad
  • Graviton doo Novi Sad's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Poštovani,
komentarisani objekat je umetnički potpis projektanta.
Primedbe, odnosno zabrinutost gradjana da se ne radi samo o pecatu umetnika uvazavamo.
Podupirači i ograda na objektu sluze za demontiranje istog.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Jungle_Mania

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 01 feb 2019 08:32 #8740

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Poštovani, kako se on vodi kao krov ili potrkovlje?
Deo kog stana je?
Hvala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru