Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 jan 2018 13:48 #7161

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Marc napisao/la:
U Dositejevoj, na lokaciji goo.gl/maps/R5fK2idaP7T2
se pocelo sa kopanjem podruma a video sam i par šalunga za stubove. Tablu je postavio Art Decor , toliko sam stigao da vidim. Ako neko prođe neka uslika projekat.






Dositejeva danas
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, das ivon, Novajlija, sasar, Blavak, Posmatrac, valjan, AeroDron

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 jan 2018 16:00 #7162

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Novajlija napisao/la:
Ne, danas sam video rome kako čiste plac i prikupljaju cigle, ostao još po neki zid da se sruši.

Konstruktor inzenjering ;-)
Poslednja izmena: 27 jan 2018 16:01 od jiggy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 28 jan 2018 12:56 #7163

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Gra Vet u Braće Ribnikar.





Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Yokai, das ivon, Novajlija, romanempire, sasar, Posmatrac, valjan, AeroDron

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 28 jan 2018 17:25 #7164

  • Klon
  • Klon's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 140
  • Primljenih Zahvalnica: 77
U sklopu gradjenja spada i okolina objekata i uredjenje..Ko je nadležan za novouseljenu zgradu koja nema svoj kontejner ? Pogledajte kako izgleda nedeljno jutro na Telepu.U renderu i najavi za lux objekat sve pada u vodu kad priđete zgradi..Uz ovu sliku idu psi lutalice, mačke, pacovi i opšti haos na ulici.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, sergio-m

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 jan 2018 09:17 #7165

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Rusi se Stari Fijaker: www.google.rs/maps/@45.2644445,19.844375...2!8i6656?hl=sr&hl=sr

Kuce do njega je vec porusena. Tako da ce biti oslobodjen plac izmedju dve zgrade.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon, Novajlija, srdjanyo

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 jan 2018 11:27 #7166

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Mislim da je pre 2 ili 3 godine na sajtu Galensa stajala ta lokacija kao jedna od planiranih za izgradnju, nadam se da ne grešim. Zna li se ko je investitor?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 jan 2018 11:29 #7167

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
Novajlija napisao/la:
Mislim da je pre 2 ili 3 godine na sajtu Galensa stajala ta lokacija kao jedna od planiranih za izgradnju, nadam se da ne grešim. Zna li se ko je investitor?
Galens je vlasnik brojeva 1, 1a i 3. Stari fijaker je prodat na licitaciji u decembru, banka aktivirala hipoteku, ne zna se ko je kupio.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 jan 2018 11:30 #7168

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Znači dobro me služi pamćenje. B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 jan 2018 12:40 #7169

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Kuca do Starog Fijakera je odavno srusena. Sada je leglo zaraze. Puno je smeca...uzas jedan. Ne znam kako se to dozvoljava.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 08:29 #7170

  • Euroinvest ns
  • Euroinvest ns's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 51
Uskoro izgled zgrade Gunduliceva 1 a .

Sa cuvenom ogradom :) :) :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, mrnjavi, das ivon

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 09:18 #7171

  • Talični Tom
  • Talični Tom's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 93
U ulici Laze Lazarevića mislim da će to biti br.43 na samom njenom početku kod "kanala" posle krivine se već par meseci gradi zgrada.
Izliveni su temelji,počinje šalovanje za dizanje zidova,zidanje,ploče ...itd,itd.
Ne znam da li neko od forumaša ima prilike da prolazi tom ulicom i da vidi na šta liči to gradilište,čime je ograđeno,zaštićeno ?

Nisam građevinac,ne razumem se u te radove,kvalitete gradnje,stilove.Ne poznajem zakone,šta se sme,šta ne u toj branši,kako šta treba da izgleda,itd.

Zbog svega gore navedenog pitam vas,one koji se razumeju ,znaju,jel moguće da se jedno gradulište ogradi armaturnom mrežom,koje se naslanjaju jedna
na drugu vezane žicom,dok se iste podupiru sa unutrašnje strane sa nekim kocima ili daskama koje su zakucane u zemlju i takve vezane za pomenutu
armaturnu mrežu?Ja to prvi put vidim.
Kad dune vetar,samo gledate da što pre prođete što kolima il peške da se ceo taj "zid" od armaturne mreže ne preturi na vas dok se klati i preti da padne na ulicu,

Druga stvar,jel moguće da jedno gradlište koje već traje par meseci nema nikakav render,tablu sa fotografijom izgleda buduće zgrade,izvođačem radova,planiranim
krajem završetka radova i svemu što na toj tabli treba da stoji od podataka?To ne postoji.

I treća stvar,vidim da ni na njihovom sajtu nema fotografije zgrade,prikaz šeme stanova,ali je bitno da stoji da je to na Limanu IV,što nema veze sa istinom.
To je Telep koliko znam a ne Liman IV.
Poslednja izmena: 30 jan 2018 09:22 od Talični Tom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 10:06 #7172

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Talični fotografiši to o čemu pišeš da bi smo imali kompletniju sliku.
Što se table tiče, odnosno njenog nepostojanja, ja bih to gradilište smatrao ilegalnim. Svako izvođenje radova, mora biti propraćeno odgovarajućom dokumentacijom koja uključuje i tablu sa informacijama. Na tabli bi trebalo da bude naveden, možda najbitniji, podatak sa brojem građevinske dozvole.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 13:14 #7173

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Talični Tom napisao/la:
U ulici Laze Lazarevića mislim da će to biti br.43 na samom njenom početku kod "kanala" posle krivine se već par meseci gradi zgrada.
Izliveni su temelji,počinje šalovanje za dizanje zidova,zidanje,ploče ...itd,itd.
Ne znam da li neko od forumaša ima prilike da prolazi tom ulicom i da vidi na šta liči to gradilište,čime je ograđeno,zaštićeno ?

Nisam građevinac,ne razumem se u te radove,kvalitete gradnje,stilove.Ne poznajem zakone,šta se sme,šta ne u toj branši,kako šta treba da izgleda,itd.

Zbog svega gore navedenog pitam vas,one koji se razumeju ,znaju,jel moguće da se jedno gradulište ogradi armaturnom mrežom,koje se naslanjaju jedna
na drugu vezane žicom,dok se iste podupiru sa unutrašnje strane sa nekim kocima ili daskama koje su zakucane u zemlju i takve vezane za pomenutu
armaturnu mrežu?Ja to prvi put vidim.
Kad dune vetar,samo gledate da što pre prođete što kolima il peške da se ceo taj "zid" od armaturne mreže ne preturi na vas dok se klati i preti da padne na ulicu,

Druga stvar,jel moguće da jedno gradlište koje već traje par meseci nema nikakav render,tablu sa fotografijom izgleda buduće zgrade,izvođačem radova,planiranim
krajem završetka radova i svemu što na toj tabli treba da stoji od podataka?To ne postoji.

I treća stvar,vidim da ni na njihovom sajtu nema fotografije zgrade,prikaz šeme stanova,ali je bitno da stoji da je to na Limanu IV,što nema veze sa istinom.
To je Telep koliko znam a ne Liman IV.

To je ta nova Dijagonala ESPRO BP. Neko je pisao da valjda čekaju izmenu spratnosti ili nešto tako, ali mislim da radovi u međuvremenu teku dalje, bar prema informaciji drugara koji živi u ovoj zgradi pored.



Zašto je to sve tako kao što si napisao, mislim da odgovor leži u samoj politici. Jedan bivši radnik na kompleksu u Adicama mi je rekao da firma ima političku zaleđinu, pa čak i vlasnika, ne bih da direkto napišem ko je u pitanju. Ako je to tačno onda postaje logično zašto inspekcije ne reaguju. Dodajmo da su oni jedina firma koja se odlučila da gradi na toj prilično mrtvoj lokaciji i to tako veliku zgradu sa skoro 100 stanova, a na svom sajtu daju informacije o veliko izgradnji u tom delu grada od strane drugih investitora, plus zgrada stoji uz samu trasu pete denice Bulevara Evrope.... Sve govori u prilog sigurnih budućih investicija i saradnji sa političkim istomišljenicima u gradu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Djordje Cvarkov, AeroDron

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 13:24 #7174

  • Talični Tom
  • Talični Tom's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 93
Novajlija napisao/la:
Talični Tom napisao/la:
U ulici Laze Lazarevića mislim da će to biti br.43 na samom njenom početku kod "kanala" posle krivine se već par meseci gradi zgrada.
Izliveni su temelji,počinje šalovanje za dizanje zidova,zidanje,ploče ...itd,itd.
Ne znam da li neko od forumaša ima prilike da prolazi tom ulicom i da vidi na šta liči to gradilište,čime je ograđeno,zaštićeno ?

Nisam građevinac,ne razumem se u te radove,kvalitete gradnje,stilove.Ne poznajem zakone,šta se sme,šta ne u toj branši,kako šta treba da izgleda,itd.

Zbog svega gore navedenog pitam vas,one koji se razumeju ,znaju,jel moguće da se jedno gradulište ogradi armaturnom mrežom,koje se naslanjaju jedna
na drugu vezane žicom,dok se iste podupiru sa unutrašnje strane sa nekim kocima ili daskama koje su zakucane u zemlju i takve vezane za pomenutu
armaturnu mrežu?Ja to prvi put vidim.
Kad dune vetar,samo gledate da što pre prođete što kolima il peške da se ceo taj "zid" od armaturne mreže ne preturi na vas dok se klati i preti da padne na ulicu,

Druga stvar,jel moguće da jedno gradlište koje već traje par meseci nema nikakav render,tablu sa fotografijom izgleda buduće zgrade,izvođačem radova,planiranim
krajem završetka radova i svemu što na toj tabli treba da stoji od podataka?To ne postoji.

I treća stvar,vidim da ni na njihovom sajtu nema fotografije zgrade,prikaz šeme stanova,ali je bitno da stoji da je to na Limanu IV,što nema veze sa istinom.
To je Telep koliko znam a ne Liman IV.

To je ta nova Dijagonala ESPRO BP. Neko je pisao da valjda čekaju izmenu spratnosti ili nešto tako, ali mislim da radovi u međuvremenu teku dalje, bar prema informaciji drugara koji živi u ovoj zgradi pored.



Zašto je to sve tako kao što si napisao, mislim da odgovor leži u samoj politici. Jedan bivši radnik na kompleksu u Adicama mi je rekao da firma ima političku zaleđinu, pa čak i vlasnika, ne bih da direkto napišem ko je u pitanju. Ako je to tačno onda postaje logično zašto inspekcije ne reaguju. Dodajmo da su oni jedina firma koja se odlučila da gradi na toj prilično mrtvoj lokaciji i to tako veliku zgradu sa skoro 100 stanova, a na svom sajtu daju informacije o veliko izgradnji u tom delu grada od strane drugih investitora, plus zgrada stoji uz samu trasu pete denice Bulevara Evrope.... Sve govori u prilog sigurnih budućih investicija i saradnji sa političkim istomišljenicima u gradu.

Radovi teku naravno,jer imam burazera koji živi u zgradi pored.I kad se vidimo uvek komentarišemo na temu pređašnjeg mog upisa i o ovom gradilištu.
Moj post i jeste aludirao i gurao na tu vodenicu,o političkoj povezanosti,zaleđini kad sve može ovako da prođe i da se radi bez bilo kakvih sankcija,inspekcija itd.
Čujem od brata da će ovaj "bumerang" od zgrade imati oko 100 stanova,biće kao 3 sp.+ pot. što prevazilazi visinu i spratnost njegove zgade,gde je dotični očajan kao i njegove
komšije takođe.
I kad smo već kod 100 stanova,pa gde će da se parkiraju vozila od vlasnika tih stanova,kad se koliko se vidi na slici nije kopalo,niti se planiraju garaže,a prostor okolo ne zadovoljava
ni cirka 15-ak parking mesta?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 13:29 #7175

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Nema šanse da se ovde na 3 sprata stavi 100 stanova, pa Aleksandar u Krilovoj je napravio 106 stanova u zgradi u vidu polu bloka na 8 spratova. Ovde bi sa sve potkrovljima i dupleksima trebalo da bude valjda 6 spratova. Kačao sam već ranije sliku, verujem da je ovo pogled sa budućeg Bulevara Evrope u tom delu:

Poslednja izmena: 30 jan 2018 13:39 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 13:52 #7176

  • Talični Tom
  • Talični Tom's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 93
Novajlija napisao/la:
Nema šanse da se ovde na 3 sprata stavi 100 stanova, pa Aleksandar u Krilovoj je napravio 106 stanova u zgradi u vidu polu bloka na 8 spratova. Ovde bi sa sve potkrovljima i dupleksima trebalo da bude valjda 6 spratova. Kačao sam već ranije sliku, verujem da je ovo pogled sa budućeg Bulevara Evrope u tom delu:


Ne znam šta da kažem.Ali sve preko onog što sam predhodno napisao ,tj. o eventualna 4 sprata na toj lokaciji,uzevši u obzir okolinu bi bio kriminal.
Znam da burazer i bar jos jedan od komsija iz te zgrade su najavili prodaju stanova ako se ispostavi da ce stvarno biti spratnost o kojoj govoriš.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 13:57 #7177

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Biće P+4+Pk

www.dijagonala.rs/prodaja-stanova-novi-sad-dijagonala-dokumenti
Imaju dozvolu od 06.12.2017. i prijavu radova od 08.12.2017., a može se videti i projekat za građ. dozvolu.
Poslednja izmena: 30 jan 2018 13:58 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon, Novajlija

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 14:00 #7178

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
U prevodu bice P+6.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 14:23 #7179

  • Talični Tom
  • Talični Tom's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 93
Novajlija napisao/la:
U prevodu bice P+6.

Ovi iz zgrade pored ima da emigriraju. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 30 jan 2018 16:10 #7180

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Ruši se stari Novi Sad :P

Ugao Karađorđeve i Jovana Cvijića
.

Gundulićeva - Galens




patrijarha Čarnojevića - Gemmax gradnja


Đorđa Rajkovića.- Konstruktor inženjering


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 30 jan 2018 16:14 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, Blavak, valjan, AeroDron
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru