Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 avg 2015 20:21 #3941

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8045
To me navodi na negodovanje.
Promuvao sam se nesretnim produžetkom ulice Koče Kolarova, i nekadašnjim naseljem sa radničkim barakama prema ulici Đorđa Rajkovića.






Ne radi se o zgradama, njih smo ovde već videli. Ja sam ovuda prvi put prošao danas.
Ujede me zadušu da prostite slika te nove Podbare.
Posledica NEurbanističkog NEplaniranja i izgradnja NEarhitekture dovela je do toga da su vizure tog novog kraja asmatične i teskobne, da osim parkinga i betona jedva može da se vidi neko drvo, a šareniš zgrada kao da se ruga nesreći stanovanja u toj gužvi asinhronih, nehumanih i naopakih prizora.
Sve to me naravno pogađa još više jer je u pitanju kraju u kom sam odrastao.

Nije to ništa više nego nasilje nad naseljem, ulaganje u jedan budući bučni geto.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 03 avg 2015 20:23 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Yokai, Billy, tulips021

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 avg 2015 20:27 #3942

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Baštica



Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 avg 2015 20:29 #3943

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8045
Evo još dve čisto faktografske.
Modena je stigla do demitizacije (nadao sam se nekoj kvalitetnijoj fasadi)



A drugari u ulici Đorđa Rajkovića još uvek na prvoj lameli, ne vidim kakav je pomak.

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 avg 2015 20:48 #3944

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Mene cudi sto se na Podbari nije gradilo intenzivnije, obzirom na blizinu centra grada.

Inace, slazem se da je nakaradno uradjeno, ali sta sad mozemo. Jedino se moze pokusati neka inicijativa za donosenje lokalne regulative, ali su i takve ranije gusili.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 avg 2015 20:57 #3945

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ma nema bas nikakvog urbanistickog plana. Blagi uzas.
Na zelenilo ne moze nigde vise da se racuna i tu nazalost nema pomoci, a parking se resava jedino pazarom garaze i dodatnog parking mesta inace ce svuda biti katastrofa sto se tice parkinga.

p.s. Da me ne shvatite pogresno - zelenilo mi je mnogo bitnije, ali na to bas nikako ne moze da se utice :(
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 03 avg 2015 20:57 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 avg 2015 08:38 #3946

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
SSJ5 napisao/la:
Mene cudi sto se na Podbari nije gradilo intenzivnije, obzirom na blizinu centra grada.

Na Podbari je dugo bilo na snazi ogranicenje spratnosti na nesto sitno, pa nije bilo interesa investitora. Sve sto je tih godina gradjeno preko toga je bilo nelegalno. Bunili su se stanovnici, pisali peticije da se ukine ovo ogranicenje. Zinulo im d00pe, bez uvrede. Mislim kako neko sa Grbavice, Detelinare moze da dobije silne stanove, a oni su eto hendikepirani. To je sve posledica naseg mentaliteta. Umesto da se bore da sacuvaju svoj kraj, izborili su se za ovo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 avg 2015 14:30 #3947

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Ilije Birčanina i Janka Veselinovića

image hosting 10mb limit
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 avg 2015 14:31 #3948

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
interesantne su ove ciglice


screencast
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Blavak

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 avg 2015 15:10 #3949

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ta zgrada se ne "pomera" nesto mnogo u poslednje vreme. I na Freeland sajtu od maja meseca nema nikakvih novosti i/ili novih slika, a do tada su malo-malo pa smarali progresom izgradnje. Od maja - corak :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 04 avg 2015 15:11 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 avg 2015 16:12 #3950

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8045
Freeland treba da krene da gradi u Jovana Subotića, pored one njihove ranije zgrade.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 avg 2015 16:38 #3951

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Sta je bilo sa gradnjom one zgrade blizu daltonke, sto su stanari i invenstitor pretili da ce skakati sa zgrade posto ima sprat-dva viska od dozvoljenog? :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 avg 2015 16:57 #3952

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Billy napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Mene cudi sto se na Podbari nije gradilo intenzivnije, obzirom na blizinu centra grada.

Na Podbari je dugo bilo na snazi ogranicenje spratnosti na nesto sitno, pa nije bilo interesa investitora. Sve sto je tih godina gradjeno preko toga je bilo nelegalno. Bunili su se stanovnici, pisali peticije da se ukine ovo ogranicenje. Zinulo im d00pe, bez uvrede. Mislim kako neko sa Grbavice, Detelinare moze da dobije silne stanove, a oni su eto hendikepirani. To je sve posledica naseg mentaliteta. Umesto da se bore da sacuvaju svoj kraj, izborili su se za ovo...
E vidis to nisam znao. To je onda nesto od skoro podignuta dozvoljena spratnost?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 avg 2015 19:54 #3953

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Alibunar napisao/la:
Sta je bilo sa gradnjom one zgrade blizu daltonke, sto su stanari i invenstitor pretili da ce skakati sa zgrade posto ima sprat-dva viska od dozvoljenog? :lol:

kao počeli da ruše pa sud stopiro. Sad stoji tako
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 05 avg 2015 19:08 #3954

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 05 avg 2015 19:28 #3955

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Iskren da budem, mene raduje što je neko konačno počeo da razmišlja o visokim objektima. Smatram da ih nedostaje s obzirom na količinu izgradjenih stambenjaka od 4, 5, 6 ili 7 spratova. Problem je samo što niko ne spominje nove solitere na novoizgadjenim bulevarima na kojima su i planirani, nego ih trpaju u već gusto naseljene kvatrove.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 05 avg 2015 19:44 #3956

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ja sam se nadao tako visokim objektima na Bulevaru Evrope, ali za sad nista od toga. I dalje ruglo, pogotovo na drugoj deonici.
Poslednja izmena: 05 avg 2015 19:44 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 05 avg 2015 19:49 #3957

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Šta će uopšte stambena gradnja u najužem centru? na takvom uglu je mesto za neku zgradu sa javnom namenom (biblioteka, muzej, galerija i sl), eventualno neka poslovna delatnost. U London Sitiju živi oko 7000 ljudi, zato što je to kulturni i poslovni i trgovački centar. Nije mesto za život.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 05 avg 2015 20:27 #3958

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Ne znam koji to zakon zabranjuje zidanje zgrada viših od sedam spratova. UA za ograničenje spratnosti!
Ali, ova lokacija je, rekoh, apsolutni promašaj. Ugao naspram SDK ili možda i bolje, na mestu Uzora (prema taksi stanici), su pozicije s dobrim vizuelnim balansom u odnosu na poštu, kulu Banovine i Tanurdžićevu grdosiju, mada mogu da pretpostavim reakciju 99 postotne većine.
Još jedno odlično mesto je iza SNP, pored Uspenske crkve.
Poslednja izmena: 05 avg 2015 20:28 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 05 avg 2015 20:57 #3959

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8418
  • Primljenih Zahvalnica: 35945
neusatz! napisao/la:
Šta će uopšte stambena gradnja u najužem centru? na takvom uglu je mesto za neku zgradu sa javnom namenom (biblioteka, muzej, galerija i sl), eventualno neka poslovna delatnost. U London Sitiju živi oko 7000 ljudi, zato što je to kulturni i poslovni i trgovački centar. Nije mesto za život.
Nije samo u London Sitiiju, tako je u većini velikih gradova na zapadu, pa čak i neki na istoku. Znam da su u Beču i Budimpešti najjeftiniji kvadratni metri stambenog prostora u centralnim gradskim zonama. Em su stare zgrade, em je poslovni deo preovlađujući (buka, zgađenje,...). Dok je na obodu grada ili čak i koji km od granice zone skupo. Kod nas je suprotno još uvek, pa prema tome i vidim logiku nekog investitora da na tom mestu bude stambena zgrada. Cena kvdrata u centru je i do 50% skuplja od Naselja, Detelinare,... Svašta bih još napisao na ovu našu verziju stanovanja / poslovanja, al me sramota tog šta sam i pomislio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: romanempire

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 06 avg 2015 01:14 #3960

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Siti je poslovni deo Londona, jedan od, i tamo se ne živi. Zato su cene stambenog prostora u najbližem okruženju takvih zona abnormalne.
Neko voli da živi na selu, neko u kući, neko u centru, a neko na tridesetom spratu. Koliko će čega biti određuje tržište, odnosno afiniteti kupaca. Ne navijam za stospratne stambenjake, ali i toga treba da ima. Nekima se baš to dopada.
Poslednja izmena: 06 avg 2015 01:15 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: montana
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru