Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 mar 2015 15:37 #3541

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8435
  • Primljenih Zahvalnica: 36048
Fotografije od 15:30 bude mi sumnju šta će tu biti. Nigde nikog, zemlja je samo delimično sređena i nije na celoj parceli... Pratićemo narednih dana.


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 mar 2015 15:38 #3542

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2662
  • Primljenih Zahvalnica: 3047
E i ja sam se šoknuo.
Nabijanje nove zgradurine u taj prostor zaista nije neophodno. Pitanje je da li se radi o trajnom ili privremenom rešenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 mar 2015 17:45 #3543

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1236
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
meni nije jasno zasto je srusena ta samposluga ( tako je pamtim ) uopste?! kome je smetala?nije cak ni bila jako ruzna i uklapala se u ceo taj blok stilom...imala je neko stenje i kamenje na bocnoj fasadi koliko se secam ...tipicno za 60 godine proslog veka
Poslednja izmena: 16 mar 2015 17:47 od sergio-m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Mikica86

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 mar 2015 17:59 #3544

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8065
Jes' bio pristojan objekat.
Neko je imao neke apetite u tom momentu, i polugu koja radi posao, pa je srušena.
A taj neko je posle zglajzao i sad imamo prazninu.

Meni nije jasno zašto se prvo ne izgradi zgrada na mestu straćare u kojoj je bio "Gard", malo dalje u Stražilovskoj.
Mislim na ovo.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 mar 2015 18:36 #3545

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Iskreno diskutabilno je građenje bilo kakvih objekata u ovom trenutku direktno uz ulicu. Regulacijom mislim da bi trebalo (i da to jeste planirano) da Stražilovska bude proširena za još 2 trake (i rekonstruisana jer se raspada). Kada će se to desiti ne znam. Deo do Maksima Gorkog je spreman za to jer je tu trotoar dovoljne širine da se ubace još 2 trake. Do Cara Lazara tu je muzička škola koja bi verovatno morala da se sruši i premesti drugde kao i one kuće gde su roštilji. Ali svakako mislim da bi Stražilovska trebala da se proširi na 4 trake.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 mar 2015 20:14 #3546

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Galens na Somborskom bulevaru



Prezident obasjan dekorativnom rasvetom ;)



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Yokai, Mikica86, das ivon, Blavak, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 mar 2015 20:47 #3547

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8065
Bogdus napisao/la:
Iskreno diskutabilno je građenje bilo kakvih objekata u ovom trenutku direktno uz ulicu. Regulacijom mislim da bi trebalo (i da to jeste planirano) da Stražilovska bude proširena za još 2 trake (i rekonstruisana jer se raspada). Kada će se to desiti ne znam. Deo do Maksima Gorkog je spreman za to jer je tu trotoar dovoljne širine da se ubace još 2 trake. Do Cara Lazara tu je muzička škola koja bi verovatno morala da se sruši i premesti drugde kao i one kuće gde su roštilji. Ali svakako mislim da bi Stražilovska trebala da se proširi na 4 trake.

Prva zgrada na toj strani ulice (ona sa Voyager apartmanima) je već pomerena na novu regulaciju.
Ništa ne smeta da se zida pored na istoj liniji.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 mar 2015 20:49 #3548

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8435
  • Primljenih Zahvalnica: 36048
Bogdus napisao/la:
Iskreno diskutabilno je građenje bilo kakvih objekata u ovom trenutku direktno uz ulicu. Regulacijom mislim da bi trebalo (i da to jeste planirano) da Stražilovska bude proširena za još 2 trake (i rekonstruisana jer se raspada). Kada će se to desiti ne znam. Deo do Maksima Gorkog je spreman za to jer je tu trotoar dovoljne širine da se ubace još 2 trake. Do Cara Lazara tu je muzička škola koja bi verovatno morala da se sruši i premesti drugde kao i one kuće gde su roštilji. Ali svakako mislim da bi Stražilovska trebala da se proširi na 4 trake.
Mislim da ne mora da se sruši muzička škola, trebalo bi da ima dovoljno prostora da se proširi na 3, a možda i 4 trake, doduše bez trotoara koji bi mogao da ide oko škole sa desne strane ( od centra ka Limanu ). Ja mislim da toj ulici nisu potrebne 4 trake, već bi i 3 bile dovoljne. Regulacija saobraćaja bi mogla da bude kao u BG u Pariskoj, kneza Miloša, T. Košćuška ( goo.gl/maps/6GmbI ). Ta regulacija se može uraditi i u J. Subotića. Odosmo u off.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 mar 2015 01:54 #3549

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Blavak napisao/la:
Prave park. Radnici JKP Gradsko zelenilo su na lokaciji sa mehanizacijom.

i meni lici da rade park
Poslednja izmena: 17 mar 2015 01:56 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 mar 2015 12:39 #3550

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Bez uvrede ali meni je ova tema naj.. da kazem odvratnija na forumu..

Prosto mi je muka kad vidim koliko nakaradnih zgrada se prav ili je vec uradjeno ..
Nzm kad bi prelistali od prve stranice ,mozda bi se naslo 10 zgrada koje lice na nesto,uklapaju se u okolinu .. o samom kvalitetu necu da pricam ,nesam skolovala za to :)

Uu da sam ja gradonacelnik .. pola zgrada u NS bih srusio ..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 mar 2015 15:56 #3551

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8435
  • Primljenih Zahvalnica: 36048
Na uglu MG i Stražilovske danas oko 11 i oko 12:30 nije bilo nikakvih aktivnosti. Da vidimo Sremsku 5 pogled iz V. Stajića.






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, das ivon, Novajlija

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 mar 2015 20:14 #3552

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Konačno počela izgradnja socijalnih stanova u Kisačkoj

Izgradnja socijalnih stanova u Kisačkoj 55 je počela, a rok za završetak je godinu dana.



Kako za 021.rs navodi direktor Stambene agencije Ratko Rogan, gradilište je otvoreno, a dinamiku radova diktira firma Gat koja je izvođač. "Oni su uvedeni u posao i imaju rok od godinu dana za izgradnju zgrade, pa se tada može i očekivati raspisivanje konkursa za eventualne korisnike", kaže Rogan za naš portal.

Za 35 budućih socijalnih stanova u Kisačkoj 55 moći će da konkurišu višečlane porodice i socijalno najugroženiji Novosađani.

Stanovi koji će se graditi Novosađanima prodavaće se na kredit pod povoljnijim i neprofitnim cenama, što znači da Stambena agencija ne sme ostvariti zaradu od njihove prodaje. Koja će cena stanova biti, znaće se kad se završi izgradnja. Konkurs za raspodelu stanova će biti raspisan do kraja godine.

Podsetimo, početak gradnje stanova, koju finansira Grad Novi Sad, najavljivana je za početak decembra prošle godine, ali se kasnilo jer još nije bio završen projekat zaštite susedne stare zgrade koju bi građevinski radovi mogli eventualno da oštete. Početak izgradnje je najavljivan prvo za jun, pa u avgust, ali je odložen zbog greške u konkursnoj dokumentaciji.

Prethodno je u postupku javne nabavke posao izgradnje dobilo preduzeće "Gat", ali se drugi učesnik na tenderu, firma "Best izgradanja", žalio Republičkoj komisiji za zaštitu prava ponuđača, smatrajući da je trebalo da bude u prednosti zbog jeftinije ponude, te je početak izgradnje iz tog razloga odložen. Međutim, nakon ponovljenog tendera, preduzeće "Gat" je ipak dobilo da gradi socijalne stanove.

Suinvestitor je JP "Poslovni prostor", tako da će u prizemlju biti izgrađena i tri lokala, dok će se u prizemlju nalaziti i tri stana za osobe sa invaliditetom. Izgradnja solidarnih stanova, još ukupno 200, predviđena je na još jednoj lokaciji u gradu, u ulici Momčila Tapavice na Novom naselju. (Suzana Stojićević - Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.)
www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Konacno-pocela...ijalnih-stanova.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, das ivon, Novajlija, Blavak

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2015 06:49 #3553

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8435
  • Primljenih Zahvalnica: 36048
Nestigoh juče. City gradnja u L. Kostića.






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, Yokai, Mikica86, TurboMaximus, das ivon, romanempire

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2015 19:00 #3554

  • Mikica86
  • Mikica86's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 104
  • Primljenih Zahvalnica: 537
Somborski i okolina update :

Prezident :













Ćirila i Metodija :



Najevropljanin 2 :



Mega Invest, ili ko god da je sad vlasnik - veca zgrada je kanda useljena, samo sto ne znam da li uopste planiraju da stave izolaciju na zid koji se naslanja na hotel ...





Uvek zaboravim ime firme :



Najevropljanin 3 - ceka useljenje :



Galens :





I kad sam vec tu, za kraj - ugao dva cara ... :

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, ranko su ns, Yokai, TurboMaximus, das ivon, Novajlija, romanempire, Blavak, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 mar 2015 10:11 #3555

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Kopernikova, blizu Bulevara Evrope.

Poslednja izmena: 19 mar 2015 14:35 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, das ivon, Novajlija

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 mar 2015 17:01 #3556

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Erker na uglu Vojvode Šupljikca i Kralja Petra:



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, Yokai, Mikica86, TurboMaximus, das ivon, Novajlija, Blavak

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 mar 2015 17:34 #3557

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ta je baš brzo nikla.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 mar 2015 17:59 #3558

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Cookie napisao/la:
Ta je baš brzo nikla.
Znacajno je manja od one u Cara Dusana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 mar 2015 19:38 #3559

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Mikica86, das ivon, Novajlija, Blavak, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 mar 2015 21:50 #3560

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8435
  • Primljenih Zahvalnica: 36048
Danas sam primetio ogradu na ovoj parceli (ugao Kisačke i B. Berića )
goo.gl/maps/mc1gJ
Na ogradi bio logo ove firme www.gat.co.rs/
Prema tome, zaista počinje izgradnja socijalnih stanova, a mi imamo nešto novo da pratimo!
Poslednja izmena: 19 mar 2015 21:51 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru