Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2014 18:59 #3061

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Vojvode Šupljikca




Kralja Petra


Danila Kiša




Đorđa Rajkovića

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, mrnjavi, Mikica86, TurboMaximus, Novajlija, romanempire, SkullRules, Blavak, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2014 21:19 #3062

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
das ivon napisao/la:
Vojvode Šupljikca



Ovo bi bilo sjajno :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 09:17 #3063

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ovo u V Supljikca deluje lepo.
Pride mi se jako svidja sto koliko barem vidim ,nece biti prizemnih prodavnica i slicno... muka mi je od tih takvih objekata...svaka cast gospodjici gospodji Tijani :)
Poslednja izmena: 23 okt 2014 09:18 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 09:26 #3064

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Btw kad smo vec kod ovog zadnjeg.. moj brat ima stan u Pesti u jednoj novoj zgradi ,stan je kupljen u izgradnji, meni se licno jako svidja ,i spolja i iznutra ,msm na sam ulaz ,spratni prostor i sam stan.

S obzirom da barem ovde u NS nisam imao prilike da boravim kod nekog u novim stanovima ,mozda ima ovde nekog ko zivi u takvim ili je nekad bio kod nekog takvog ,pa me zanima dal` ovakvih stvar ima i kod nas?

Elem .. kod buraza ,lift u zgradi se nalazi u cosku da tako kazem a ne u sred objekta ,sto mi je u startu bilo zanimljivo i mnogo drugacije ,dakle lift je u cosku a u ubliku L ,se prostiru stanovi i to cak 6 stana po spratu.
Zatim , stepeniste je skroz odvojeno ,tj imas vrata koja vode do stepenista i tako na svakom spratu sve do prizemlja.
Takodje na prizemlju imas ta vrata, vrata za biciklanu i za paz ovo.. za smece.

Dakle kad bacas smece ne ides napolje nego sve u okviru zgrade ,imas plasticne kontejnere gde je obelezeno koji otpad bacas u koji, dok Cistoca iste sa vanjske strane zgrade ne ispraznjuje nego zamenjuje kontejnere.

Vrata od ulaza se otvaraju senzorski sa vanjske strane , i takodje mi je lepo sto nije kao kod nas da u postanskom sanducetu nadjes jedno 150 raznih reklama ,nego imas talak gde su postavljene reklamne novine kao kad odes u trafiku,pa svako uzme ono sto zeli ,ako zeli.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 09:56 #3065

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9111
kimi napisao/la:
Ovo u V Supljikca deluje lepo.
Pride mi se jako svidja sto koliko barem vidim ,nece biti prizemnih prodavnica i slicno... muka mi je od tih takvih objekata...svaka cast gospodjici gospodji Tijani :)

Sad bi ti dobri Buck nesto rekao... B)
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 10:01 #3066

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9111
Deo grada koji se provlaci ispod radara mladih lavova






Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, das ivon, Novajlija

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 10:54 #3067

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
kimi napisao/la:
ta vrata, vrata za biciklanu i za paz ovo.. za smece.

Dakle kad bacas smece ne ides napolje nego sve u okviru zgrade ,imas plasticne kontejnere gde je obelezeno koji otpad bacas u koji, dok Cistoca iste sa vanjske strane zgrade ne ispraznjuje nego zamenjuje kontejnere.

Vrata od ulaza se otvaraju senzorski sa vanjske strane , i takodje mi je lepo sto nije kao kod nas da u postanskom sanducetu nadjes jedno 150 raznih reklama ,nego imas talak gde su postavljene reklamne novine kao kad odes u trafiku,pa svako uzme ono sto zeli ,ako zeli.

to je u Tuzli bilo pre 3 decenije, pride još i sklonište, sušione veša.....
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 11:19 #3068

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
mrnjavi napisao/la:
kimi napisao/la:
Ovo u V Supljikca deluje lepo.
Pride mi se jako svidja sto koliko barem vidim ,nece biti prizemnih prodavnica i slicno... muka mi je od tih takvih objekata...svaka cast gospodjici gospodji Tijani :)

Sad bi ti dobri Buck nesto rekao... B)

Nisam hteo da se ponavljam.... :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 11:21 #3069

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ne razumem pa ako moze malo opsirnije?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 11:22 #3070

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
ranko su ns napisao/la:
kimi napisao/la:
ta vrata, vrata za biciklanu i za paz ovo.. za smece.

Dakle kad bacas smece ne ides napolje nego sve u okviru zgrade ,imas plasticne kontejnere gde je obelezeno koji otpad bacas u koji, dok Cistoca iste sa vanjske strane zgrade ne ispraznjuje nego zamenjuje kontejnere.

Vrata od ulaza se otvaraju senzorski sa vanjske strane , i takodje mi je lepo sto nije kao kod nas da u postanskom sanducetu nadjes jedno 150 raznih reklama ,nego imas talak gde su postavljene reklamne novine kao kad odes u trafiku,pa svako uzme ono sto zeli ,ako zeli.

to je u Tuzli bilo pre 3 decenije, pride još i sklonište, sušione veša.....

One tri kule na uglu Bul. Cara Lazara i Fruškogorske ulice su imale taj sistem za smeće. Danas naravno nije u funkciji...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 11:56 #3071

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9111
@kimi
Ne pratis pazljivo :ohno: , pre par strana na slicno resenje prizemlja uvazeni kolega forumas:
Buck napisao/la:
Jbte mogli su na ovoj Modeninoj zgradi malo biti inspirativniji prilikom projektovanja prizemlja. Ovo ovako je na nivou studenta arhitekture, koji je prethodno zavrsio medicinsku skolu (ako ima takvih neka mi ne zamere). Mada me ne bi cudilo da su oni paraziti iz Urbanizma kumovali ovakvom resenju...

;)
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 11:59 #3072

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
kimi napisao/la:
Ne razumem pa ako moze malo opsirnije?

pa na svakom spratu posebna terasa za 4 stana za veš a plus svaki stan ima jednu do dve terase.
na svakom spratu mala prostorijica sa ključem i uđeš i ubaciš kantu specijalnog oblika u neku rupu kao sef zatvoriš vratanca okreneš i smeće ispadne dole u spec kontejnere. smećari zamenjuju kontejnere.
Još je u funkciji. To je bilo pre više 30 godine (znam za zgradu građenu '82.) Plus su tada imali interfone catv i štatijaznam, ah da i kamere na ulazu.

plus sklonište sa krevetima i telefonskim linijama. Pa onda posebna prostorija za skup stanara

Ovo što si spomenuo senzor to nisam video da imaju.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 23 okt 2014 13:52 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 12:08 #3073

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
LOL
@mrnjavi , nisam znao na sta se to odnosi , uglavnom ja sam samo rekao da mi se svidja sto nece bit radnja ispod zgrade

@ranko , na to opsirnije sam mislio na mrnjavog hah ,al nema veze ,elem to sto ti kazes ,pa ja i u mojoj starinskog zgradi imam vratanca koja sam siguran sluze za bacanje smeca sa sprata ,ali nije u funkciji, a ovde nije to u pitanju ,dakle ne bacas sa sprata smece nego odneses dole na prizemlje gde su kontejneri iza vrata ,razvrstani po vrsti otpada

Ne mogu da tvrdim jer zaista nisam ni obracao paznju ,al da ga jebes ako mogu da se setim dal sam uopste video na ulicama klasince kontejnere za smece...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 13:57 #3074

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
kimi napisao/la:
@ranko , na to opsirnije sam mislio na mrnjavog hah ,al nema veze ,elem to sto ti kazes ,pa ja i u mojoj starinskog zgradi imam vratanca koja sam siguran sluze za bacanje smeca sa sprata ,ali nije u funkciji, a ovde nije to u pitanju ,dakle ne bacas sa sprata smece nego odneses dole na prizemlje gde su kontejneri iza vrata ,razvrstani po vrsti otpada

po meni to nisu dobra rešenja ni ovo bacanje sa sprata ni nošenje u prizemlje. Te prostorije vremenom počnu da smrde, te vertikale kroz koje ide smeće se zapuše tako da je to loše.

U NS je to po meni mnogo bolje regulisano. Kontejner ispred ili blizu zgrade. Pod uslovom da je onaj podzemni. I normalno da bi bilo super da se to smeće razvrstava kao u razvijenim zemljama ako ćemo misliti na ekologiju i budućnost zemlje.
Ne treba bolje rešenje.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 15:08 #3075

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8418
  • Primljenih Zahvalnica: 35945
Buck napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
kimi napisao/la:
ta vrata, vrata za biciklanu i za paz ovo.. za smece.

Dakle kad bacas smece ne ides napolje nego sve u okviru zgrade ,imas plasticne kontejnere gde je obelezeno koji otpad bacas u koji, dok Cistoca iste sa vanjske strane zgrade ne ispraznjuje nego zamenjuje kontejnere.

Vrata od ulaza se otvaraju senzorski sa vanjske strane , i takodje mi je lepo sto nije kao kod nas da u postanskom sanducetu nadjes jedno 150 raznih reklama ,nego imas talak gde su postavljene reklamne novine kao kad odes u trafiku,pa svako uzme ono sto zeli ,ako zeli.

to je u Tuzli bilo pre 3 decenije, pride još i sklonište, sušione veša.....

One tri kule na uglu Bul. Cara Lazara i Fruškogorske ulice su imale taj sistem za smeće. Danas naravno nije u funkciji...
Kao i kule na BG keju kod kvantaša. Da li je sad u funkciji?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 17:31 #3076

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Tolstojeva




Miše Dimitrijevića

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, limanac, ranko su ns, Novajlija, romanempire, SkullRules, Blavak, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2014 18:58 #3077

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ranko , ja sam bio u smetlarnici da tako nazovem i mogu ti reci da uopste nije smrdelo.
A ovo kod nas.. oni podzemni su ok .. mada kod mene toga nema, ali ovi klasicni su katastrofa ,pogotovo od ove nove gradske vlasti, kriminalno radi Cistoca..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 okt 2014 14:01 #3078

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Prezident


Cara Dušana/Lazara


Dalmatinska

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, ranko su ns, Mikica86, TurboMaximus, romanempire, SkullRules, Blavak

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 okt 2014 15:27 #3079

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Sinula fasada u Janka Veselinovića,Dinamika.



Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, SkullRules

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 okt 2014 15:28 #3080

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, kasko, das ivon
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru