Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2014 13:28 #2781

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
SSJ5 napisao/la:
Mikica86 napisao/la:
Na mestu gde se spajaju Dalmatinska ulica i Somborski bulevar je srusena jedna kuca, videcemo sta ce tu biti :
Galens je u vlasnistvu te lokacije.

Ne, nije!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2014 16:11 #2782

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Sasa napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Mikica86 napisao/la:
Na mestu gde se spajaju Dalmatinska ulica i Somborski bulevar je srusena jedna kuca, videcemo sta ce tu biti :
Galens je u vlasnistvu te lokacije.

Ne, nije!
Ako znas nesto sto mi ne znamo, molim te nemoj reci "Ne, nije!", nego daj neku konkretnu informaciju.

Na njihovom starom sajtu pise da imaju lokalciju u Dalmatinskoj 21-23, sto izgleda da veoma lako moze biti ovo.
Poslednja izmena: 15 avg 2014 19:53 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2014 19:54 #2783

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Informacija: TG komerc je vec prodao cetvrtinu stanova u drugoj lameli.
Poslednja izmena: 15 avg 2014 19:55 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2014 20:34 #2784

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
SSJ5 napisao/la:
Informacija: TG komerc je vec prodao cetvrtinu stanova u drugoj lameli.

Zure da ugrabe dvorisno orijentisane stanove.
Poslednja izmena: 15 avg 2014 20:35 od das ivon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2014 21:25 #2785

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Pa nije nista manje konstruktivan od neproverene informacije koju ste postavili!? Ne?
Parcela je na adresi Dalmatinska 32, i vlasnistvo je Najevropljanin-a. Zgrada ce biti P+3+Pk. Slucajno sam video u NS Plakatu pripremu za gradilisnu tablu! :)
SSJ5 napisao/la:
Sasa napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Mikica86 napisao/la:
Na mestu gde se spajaju Dalmatinska ulica i Somborski bulevar je srusena jedna kuca, videcemo sta ce tu biti :
Galens je u vlasnistvu te lokacije.

Ne, nije!
Ako znas nesto sto mi ne znamo, molim te nemoj reci "Ne, nije!", nego daj neku konkretnu informaciju.

Na njihovom starom sajtu pise da imaju lokalciju u Dalmatinskoj 21-23, sto izgleda da veoma lako moze biti ovo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2014 21:29 #2786

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Sasa napisao/la:
Pa nije nista manje konstruktivan od neproverene informacije koju ste postavili!? Ne?
Parcela je na adresi Dalmatinska 32, i vlasnistvo je Najevropljanin-a. Zgrada ce biti P+3+Pk. Slucajno sam video u NS Plakatu pripremu za gradilisnu tablu! :)
Mnogo manje konstruktivan, obzirom da sam ja rekao ko mislim da je investitor, na osnovu podataka koje sam imao. Forum se bazira na debati. zar ne? Ako sam ja izneo pogresnu informaciju, kazite da je pogresna i zasto je pogresna. Zato se i zove forum.

Oprostite, ali meni je citajuci vas post izgledao samo prkosno - "Ne, nije!". Kakvu informaciju da izvucem iz tog posta? Ocigledno ste znali nesto sto ja ne znam. Mozda gresim i u tom slucaju se izvinjavam, ali je meni tako izgledalo.
das ivon napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Informacija: TG komerc je vec prodao cetvrtinu stanova u drugoj lameli.

Zure da ugrabe dvorisno orijentisane stanove.
Sasvim moguce. Mada prva lamela je koliko se secam planula gotovo u potpunosti pre pocetka druge lamele.
Poslednja izmena: 15 avg 2014 21:33 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2014 21:37 #2787

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Ok, napisana je izjavna recenica koja glasi "Galens je u vlasnistvu te lokacije."
Dakle, ne "Ja mislim da je Galens..."
Mozemo u nedogled, nije mi bila namera da ikom prkosim... pozdrav,S.
SSJ5 napisao/la:
Sasa napisao/la:
Pa nije nista manje konstruktivan od neproverene informacije koju ste postavili!? Ne?
Parcela je na adresi Dalmatinska 32, i vlasnistvo je Najevropljanin-a. Zgrada ce biti P+3+Pk. Slucajno sam video u NS Plakatu pripremu za gradilisnu tablu! :)
Mnogo manje konstruktivan, obzirom da sam ja rekao ko mislim da je investitor, na osnovu podataka koje sam imao. Forum se bazira na debati. zar ne? Ako sam ja izneo pogresnu informaciju, kazite da je pogresna i zasto je pogresna. Zato se i zove forum.

Oprostite, ali meni je citajuci vas post izgledao samo prkosno - "Ne, nije!". Kakvu informaciju da izvucem iz tog posta? Ocigledno ste znali nesto sto ja ne znam. Mozda gresim i u tom slucaju se izvinjavam, ali je meni tako izgledalo.
das ivon napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Informacija: TG komerc je vec prodao cetvrtinu stanova u drugoj lameli.

Zure da ugrabe dvorisno orijentisane stanove.
Sasvim moguce. Mada prva lamela je koliko se secam planula gotovo u potpunosti pre pocetka druge lamele.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2014 21:39 #2788

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Sasa napisao/la:
Ok, napisana je izjavna recenica koja glasi "Galens je u vlasnistvu te lokacije."
Dakle, ne "Ja mislim da je Galens..."
Mozemo u nedogled, nije mi bila namera da ikom prkosim... pozdrav,S.
Ok, priznacu da sam pogresio. A to je sto nisam napisao da mislim da je to ta lokacija, iako sam bio prilicno siguran prema geolokaciji koji je dao galens na starom sajtu.
Poslednja izmena: 15 avg 2014 21:40 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2014 22:20 #2789

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Dr Svetislava Kasapinovica



Takodje jos jedna informacija: Tehnogradnja je krenula da skida krov sa jednog objekta (istocno od gradilista). Ne secam se da je bio skinut ranije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Novajlija, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2014 22:47 #2790

  • Roolieman
  • Roolieman's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
  • Primljenih Zahvalnica: 14
Pozdrav svima,
Slucajno sam naleteo na forum posto trazim podatke o novoj zgradi iznad Kamenickog parka. Investitor je Buha invest.
Izgradnja se upravo zavrsava i jako sam zagrejan da tamo kupim stan. Koliko sam video sve je vrhunskog kvaliteta, a grejanje je izvedeno toplotnim pumpama vazduh/voda (podno grejanje + fan coili u plafonu). Na sajtu kaze da ima A energetski pasos.
Ima li neko malo vise detalja o ovoj zgradi posto je pregledom teme nisam video. Evo par slika:







Poslednja izmena: 15 avg 2014 22:54 od Roolieman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, das ivon, Novajlija, romanempire, SkullRules, Alibunar, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 avg 2014 14:12 #2791

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Gradilište u Petra Drapšina dobilo i dizalicu
Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, das ivon, Blavak

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 avg 2014 17:29 #2792

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Izgleda da su konačno počeli radovi na drugoj lameli lagune,nekako smo se čudili posle izgradnje Lagune i probijanja ulice na Bulevar Evrope da će odmah da se krene dalje sa drugom lamelom ali se stajalo neko vreme.Video sam danas kako mašine kopaju zemlju i uveren sam da je to taj dugo očekivani početak gradnje druge lamele.
Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 avg 2014 20:26 #2793

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Mogu da potvrdim da Dijagonala pocinje radove na drugoj lameli Lagune.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: romanempire

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 avg 2014 23:31 #2794

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1789
Roolieman napisao/la:
Pozdrav svima,
Slucajno sam naleteo na forum posto trazim podatke o novoj zgradi iznad Kamenickog parka. Investitor je Buha invest.
Izgradnja se upravo zavrsava i jako sam zagrejan da tamo kupim stan. Koliko sam video sve je vrhunskog kvaliteta, a grejanje je izvedeno toplotnim pumpama vazduh/voda (podno grejanje + fan coili u plafonu). Na sajtu kaze da ima A energetski pasos.
Ima li neko malo vise detalja o ovoj zgradi posto je pregledom teme nisam video. Evo par slika:
Prijatelju, ako i reklamiraš, dobro to radiš pa ti nećemo zameriti. B) Evo jedna sarma za dobrodošlicu. ;)
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 17 avg 2014 23:33 od Duja. Razlog: sarma
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 avg 2014 00:24 #2795

  • bole
  • bole's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 53
Duja napisao/la:
Roolieman napisao/la:
Pozdrav svima,
Slucajno sam naleteo na forum posto trazim podatke o novoj zgradi iznad Kamenickog parka. Investitor je Buha invest.
Izgradnja se upravo zavrsava i jako sam zagrejan da tamo kupim stan. Koliko sam video sve je vrhunskog kvaliteta, a grejanje je izvedeno toplotnim pumpama vazduh/voda (podno grejanje + fan coili u plafonu). Na sajtu kaze da ima A energetski pasos.
Ima li neko malo vise detalja o ovoj zgradi posto je pregledom teme nisam video. Evo par slika:
Prijatelju, ako i reklamiraš, dobro to radiš pa ti nećemo zameriti. B) Evo jedna sarma za dobrodošlicu. ;)

Sistem grejanja i hlađenja funkcionisaće na bazi toplotne pumpe vazduh–voda što garantuje značajne uštede u potrošnji energije. Za svaki stan predviđena je posbna toplotna pumpa vazduh-voda, kapaciteta 8kW-16kW u zaisnosti od veličine stambene jedinice. Buduća zgrada poseduje “A” razred energetske efiksnosti. Posebna pažnja posvećena je termo i zvučnoj izolaciji. Zidovi YTONG 30cm plus 15cm izolacije.

TO PISE NA SAJTU. Da se razumemo zgrada je odlicna i investitor nema potrebu da preuvelicava bilo sta. Pumpe vazduh-voda su jako problematicne za nase podneblje za razliku od mnogo skupljih voda-voda i zemlja-voda. Pitane je da li ce tih 8kw - 16 kw biti dovoljno za stanove pogotovo kada je vetrovito vreme. Zidovi Ytong 30 cm + 15 cm izolacije uz vrhunsku izolaciju terasa, temelja, krova itd. i odlicnu vanjsku stolariju ce obezbediti tek oko 55-60 kWh/m2 sto ulazi u C kategoriju, a ne A. To je i dalje jako dobro sa obzirom da je prosek u NS 150-200 kWh/m2. Nije tajna da se sada sertifikati dobijaju i bez merenja vec po sistemu koliko platis, ali ne verujem da je to ovde slucaj. Gore pise buduca zgrada poseduje A razred... pa kako je moguce to znati kada je u pitanju buduca zgrada i kada to jos nije izmereno.
Poslednja izmena: 18 avg 2014 02:20 od bole.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 avg 2014 07:40 #2796

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Sertifikati za Energetsku Efikasnost se dosta teško lažiraju.
Znam isključivo zato što sam prisustvovao zvanju raznih firmi da potpišu sertifikat koji je lažiran. Investitor je insistirao da se to radi, i projektantica se polomila da pronađe nekoga ko bi to uradio za "toliko i toliko" novaca, i firme su je listom odbijale. I sama je na kraju bila srećna što su svi postali pošteni. :troll:

E sad, ceo upis o zidovima i nemogućem "A" razredu je tačan, i stvarno je pitanje kako bi ova zgrada mogla biti u istom.
Što se tiče merenja, koliko ja znam, proračun se radi na osnovu izvedenog (zidovi+izolacija-otvori...) tj. na osnovu projekta, pa je to već urađeno verovatno, i ne verujem da su izračunali "A" razred. I naravno, stoji da je EE ove zgrade i pored toga iznad proseka.

Što se tiče dovoljnosti toplotnih pumpi, kome bude hladno, dogrejaće se. Svakako je jeftinije od gradskog grejanja i grejanja na gas.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sasa, Blavak, bole

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 avg 2014 13:48 #2797

  • nani021
  • nani021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 89
  • Primljenih Zahvalnica: 39
A zasto investitor ne bi lepo na tabli i sajtu napisao da je A energetski razred a u en.Pasosu mu je u stvari C!? Hoce neku sankciju da snosi!?

Generalno zgrada je od Ytonga, sa Demit-om, PVC-om... na krovu na slici vidite i spoljne jedinice klima uredjaja poslagane kao lego kockice! Sto je ipak malo iznenjadjenje zar ne, ako pricamo o tom nivou efikasnosti... split sistemi su sve samo ne energetski efikasni...

Mislim da ovako radjena zgrada, sa toliko razbijna otvorima i ispustima, sa gomilom vidljivih serklaža i greda koje pitanje kako su izolovane... tesko da moze da bude A razred! Ili skoro da i nije moguce! Ko je nekad radio malo sa en.elaboratima mislim da ima isto misljenje.
"A razred" je potpuno druga filozofija projektovanja i gradjenja, naravno i investiranja od ovog smeca koje gledamo po grau.

ps.ne vidim koji to dodatni kvalitet ima ta zgrada sem pogleda zimi (kada opadne lisce drveca ispred) - ovako i taj pogled imaju samo stanovi na vrhu!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 avg 2014 18:03 #2798

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
nani021 napisao/la:
A zasto investitor ne bi lepo na tabli i sajtu napisao da je A energetski razred a u en.Pasosu mu je u stvari C!? Hoce neku sankciju da snosi!?

Generalno zgrada je od Ytonga, sa Demit-om, PVC-om... na krovu na slici vidite i spoljne jedinice klima uredjaja poslagane kao lego kockice! Sto je ipak malo iznenjadjenje zar ne, ako pricamo o tom nivou efikasnosti... split sistemi su sve samo ne energetski efikasni...

Mislim da ovako radjena zgrada, sa toliko razbijna otvorima i ispustima, sa gomilom vidljivih serklaža i greda koje pitanje kako su izolovane... tesko da moze da bude A razred! Ili skoro da i nije moguce! Ko je nekad radio malo sa en.elaboratima mislim da ima isto misljenje.
"A razred" je potpuno druga filozofija projektovanja i gradjenja, naravno i investiranja od ovog smeca koje gledamo po grau.

ps.ne vidim koji to dodatni kvalitet ima ta zgrada sem pogleda zimi (kada opadne lisce drveca ispred) - ovako i taj pogled imaju samo stanovi na vrhu!

Meni se licno svidja ta zgrada,ali energetski pasos sa energetskim razredom A mislim da nema ni jedna zgrada u Srbiji.Niti ce da ima u dogledno vreme.Ispravite me ako gresim.Toplotne pumpe su plus,ali vazduh-voda je najjosnovniji sistem i na toliku kvadraturu zgrade(oko 2500 m2) nisam siguran da je efikasan.One obicno idu do par stotina m2 grejne povrsine.Sto e tice razreda oni se odredjuju na osnovu toplotnih gubitaka. Na osnovu toga zgrade se svrstavaju u energetske razrede, od A+ sa najmanjom (≤15 kWh/m2a),do G sa najvećom potrošnjom energije (>250 kWh/m2a). Trenutno je kod nas propisano da nove zgrade moraju biti nаjmаnje „C” razred, dok svi oni objekti na kojima se vrši rekonstrukcija moraju biti poboljšani najmanje za jedan rаzred, dakle ako su bili „D“ sada moraju postati minimum „C“.Objekti sa termoblokovima,izolacijom od 10 i 12 cm i stolarijom sestokomornim profilom i troslojnim staklom punjenim argonom spadaju u C razred.A razred je izuzetno tesko postici i ako bi ga neko postigao ne verujem da bi m2 bio ispod par hiljada evra,jer bi vrv i sve ostalo na toj zgradi bilo vrhunski
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: bole

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 avg 2014 18:05 #2799

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Rapidbulevar


Laguna 2/2


Subotička



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, TurboMaximus, Novajlija, romanempire, bole

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 avg 2014 18:06 #2800

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
I jos jedna stvar.Mislim da je greska sto ljudi zaziru kod nas od YTONGA.Posle termoblokova je najbolji u konstruktivno-izolacionom smislu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru