Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 jan 2023 17:52 #12761

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Таман да се подсетимо ове зграде која је тек у припреми:

Исто Сити градња, архитекта Ковјанић.
Леп објекат али превелик за ту локацију - лично мишљење.



Локација:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, neusatz!, mrnjavi, TurboMaximus, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, mel

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 jan 2023 18:03 #12762

  • Xmu
  • Xmu's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
  • Primljenih Zahvalnica: 2
neusatz! napisao/la:
eegor84 napisao/la:
Jel postoje jos cuveni penali za probijanje?

Ja na osnovu tih čuvenih penala dobio garažu. Doduše tad niko nije uzimao garaže, sad mi vrednija nego kvadratni metar stana tada.
A dobio si navodno garazu verovatno zato sto su ti rekli da ce prema prijavi radova u apr-u prva faza u kojoj si navodno kupio stan biti zavrsena 2021. u septembru. Koliko li su onda garaza podelili po penalima...

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 jan 2023 19:01 #12763

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 147
  • Primljenih Zahvalnica: 1069
Evo i skoro pa identičan video visokog kvaliteta, ako neko tako više voli ... ;)

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 jan 2023 22:40 #12764

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Xmu napisao/la:
neusatz! napisao/la:
eegor84 napisao/la:
Jel postoje jos cuveni penali za probijanje?

Ja na osnovu tih čuvenih penala dobio garažu. Doduše tad niko nije uzimao garaže, sad mi vrednija nego kvadratni metar stana tada.
A dobio si navodno garazu verovatno zato sto su ti rekli da ce prema prijavi radova u apr-u prva faza u kojoj si navodno kupio stan biti zavrsena 2021. u septembru. Koliko li su onda garaza podelili po penalima...

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Ne u toj zgradi i ne sada. Govorim o "nekadašnjim čuvenim penalima" i to u vreme kad se garaže nisu nešto ni prodavale.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 jan 2023 17:08 #12765

  • f4bles
  • f4bles's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 252
  • Primljenih Zahvalnica: 847
Xmu napisao/la:
IC napisao/la:
Skroz je ok da i 2026. godine zavrse 1000 stanova, mislim da su 2021. tek ogradili gradiliste... Blok D (Dijagoninvest) ce 280 stanova graditi 4 godine, Galens je 170 stanova gradio vise od 3 godine... Zgradica od 14 stanova se grade 18 meseci (+ sto probiju)... A uredjenje, parking mesta i slicno da i ne govorim koliko je kompleksno to izvesti u Park Novom ili NS square ili slicnim "mega" projektima...
Naravno da je ok da zavrse 2026. godine, ali nije ok kad nazoves njihovu kancelariju kao potencijalni kupac i daju ti informaciju da ce stanovi iz prve faze biti useljeni do kraja 2023. godine. Vode se time da je nas narod nepismen da proveri u apr-u sta pise u prijavi radova.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Moj drug je uzeo stan tamo. Očekuje useljenje u maju ili junu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slopes of Dragonmount! He is coming! He is coming! Light help us! Light help the world! He lies in the snow and cries like the thunder! He burns like the sun!"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 jan 2023 18:55 #12766

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 147
  • Primljenih Zahvalnica: 1069
Nabrzaka "naseckano" za forumaše ;) :D

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak, valjan

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 jan 2023 18:58 #12767

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
saleamns napisao/la:
Nabrzaka "naseckano" za forumaše ;) :D

Promenili su render u medjuvremenu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 jan 2023 19:02 #12768

  • Xmu
  • Xmu's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
  • Primljenih Zahvalnica: 2
f4bles napisao/la:
Xmu napisao/la:
IC napisao/la:
Skroz je ok da i 2026. godine zavrse 1000 stanova, mislim da su 2021. tek ogradili gradiliste... Blok D (Dijagoninvest) ce 280 stanova graditi 4 godine, Galens je 170 stanova gradio vise od 3 godine... Zgradica od 14 stanova se grade 18 meseci (+ sto probiju)... A uredjenje, parking mesta i slicno da i ne govorim koliko je kompleksno to izvesti u Park Novom ili NS square ili slicnim "mega" projektima...
Naravno da je ok da zavrse 2026. godine, ali nije ok kad nazoves njihovu kancelariju kao potencijalni kupac i daju ti informaciju da ce stanovi iz prve faze biti useljeni do kraja 2023. godine. Vode se time da je nas narod nepismen da proveri u apr-u sta pise u prijavi radova.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Moj drug je uzeo stan tamo. Očekuje useljenje u maju ili junu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoj drug"ocekuje"... Tvoj drug treba da razmisli zasto je investitor u zvanicnom dokumentu podnetom Agenciji za privredne registre planirani zavrsetak radova odlozio za oktobar 2026. godine. I to samo za prvu fazu od 500 i nesto stanova planira do 2026. godine da zavrsi, pitanje je kada onda planira da zavrsi drugu fazu i preostalih 400 i nesto stanova. Ja bih rekao da investiror "ocekuje'" neke poteskoce u postovanju tog roka koji tvoj drug ocekuje...

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 jan 2023 19:09 #12769

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 147
  • Primljenih Zahvalnica: 1069
Dugo nisu ništa pipnuli, evo sad opet rade ...

Slika rendera je od 8. januara 2023. Ne znam kakva je bila ranije :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Duja, TurboMaximus, Blavak, valjan

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2023 21:51 #12770

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Zar ovaj objekat nece biti na cosku Kosancic Ivana i Cirpanove?Dukelander napisao/la:
Таман да се подсетимо ове зграде која је тек у припреми:

Исто Сити градња, архитекта Ковјанић.
Леп објекат али превелик за ту локацију - лично мишљење.



Локација:
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2023 21:55 #12771

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Ovde?
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2023 22:47 #12772

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Cole11 napisao/la:
Ovde?

Пише "Ћирпанова 42", а то је угао са Боре Продановића.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2023 09:52 #12773

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
E a dokle ce investitori stavljati arial fontove na zgrade?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2023 15:36 #12774

  • BigHead
  • BigHead's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 575
Vojvođanka:




Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, neusatz!, Yokai, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, vladulns, Хомер, OneLove

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2023 15:47 #12775

  • BigHead
  • BigHead's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 575
Dukelander napisao/la:
Пише "Ћирпанова 42", а то је угао са Боре Продановића.

Baš sam prošao Ćirpanovom danas - sudeći po veličini zgrade na renderu, pretpostavljam da je lokacija na brojevima 42 i 44. Prosto mi je neverovatno da će ugurati sedmospratnicu tu. Sve okolne zgrade su četvorospratne, a ni jedna u celoj ulici nije preko 5 + Pk, a i te su više bliže bulevaru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 13 jan 2023 05:27 #12776

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Odoše pekara Violeta i Bubi Grill na Bulevaru Kralja Petra I - Graviton.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, mlata

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 13 jan 2023 08:05 #12777

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
srdjanyo napisao/la:
Odoše pekara Violeta i Bubi Grill na Bulevaru Kralja Petra I - Graviton.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

kako? juce sam video bubi gril otvoren
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 13 jan 2023 08:57 #12778

  • f4bles
  • f4bles's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 252
  • Primljenih Zahvalnica: 847
Xmu napisao/la:
f4bles napisao/la:
Xmu napisao/la:
IC napisao/la:
Skroz je ok da i 2026. godine zavrse 1000 stanova, mislim da su 2021. tek ogradili gradiliste... Blok D (Dijagoninvest) ce 280 stanova graditi 4 godine, Galens je 170 stanova gradio vise od 3 godine... Zgradica od 14 stanova se grade 18 meseci (+ sto probiju)... A uredjenje, parking mesta i slicno da i ne govorim koliko je kompleksno to izvesti u Park Novom ili NS square ili slicnim "mega" projektima...
Naravno da je ok da zavrse 2026. godine, ali nije ok kad nazoves njihovu kancelariju kao potencijalni kupac i daju ti informaciju da ce stanovi iz prve faze biti useljeni do kraja 2023. godine. Vode se time da je nas narod nepismen da proveri u apr-u sta pise u prijavi radova.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Moj drug je uzeo stan tamo. Očekuje useljenje u maju ili junu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoj drug"ocekuje"... Tvoj drug treba da razmisli zasto je investitor u zvanicnom dokumentu podnetom Agenciji za privredne registre planirani zavrsetak radova odlozio za oktobar 2026. godine. I to samo za prvu fazu od 500 i nesto stanova planira do 2026. godine da zavrsi, pitanje je kada onda planira da zavrsi drugu fazu i preostalih 400 i nesto stanova. Ja bih rekao da investiror "ocekuje'" neke poteskoce u postovanju tog roka koji tvoj drug ocekuje...

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Ne mogu više da pišem detalja da ne bi napravio čoveku problem. Ali ovo što on očekuje je siguran rok završetka bar za njegovu zgradu\lamelu.

Sent from my SM-X806B using Tapatalk
"He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slopes of Dragonmount! He is coming! He is coming! Light help us! Light help the world! He lies in the snow and cries like the thunder! He burns like the sun!"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 13 jan 2023 15:40 #12779

  • Xmu
  • Xmu's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
  • Primljenih Zahvalnica: 2
f4bles napisao/la:
Xmu napisao/la:
f4bles napisao/la:
Xmu napisao/la:
IC napisao/la:
Skroz je ok da i 2026. godine zavrse 1000 stanova, mislim da su 2021. tek ogradili gradiliste... Blok D (Dijagoninvest) ce 280 stanova graditi 4 godine, Galens je 170 stanova gradio vise od 3 godine... Zgradica od 14 stanova se grade 18 meseci (+ sto probiju)... A uredjenje, parking mesta i slicno da i ne govorim koliko je kompleksno to izvesti u Park Novom ili NS square ili slicnim "mega" projektima...
Naravno da je ok da zavrse 2026. godine, ali nije ok kad nazoves njihovu kancelariju kao potencijalni kupac i daju ti informaciju da ce stanovi iz prve faze biti useljeni do kraja 2023. godine. Vode se time da je nas narod nepismen da proveri u apr-u sta pise u prijavi radova.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Moj drug je uzeo stan tamo. Očekuje useljenje u maju ili junu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoj drug"ocekuje"... Tvoj drug treba da razmisli zasto je investitor u zvanicnom dokumentu podnetom Agenciji za privredne registre planirani zavrsetak radova odlozio za oktobar 2026. godine. I to samo za prvu fazu od 500 i nesto stanova planira do 2026. godine da zavrsi, pitanje je kada onda planira da zavrsi drugu fazu i preostalih 400 i nesto stanova. Ja bih rekao da investiror "ocekuje'" neke poteskoce u postovanju tog roka koji tvoj drug ocekuje...

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Ne mogu više da pišem detalja da ne bi napravio čoveku problem. Ali ovo što on očekuje je siguran rok završetka bar za njegovu zgradu\lamelu.

Sent from my SM-X806B using Tapatalk
Nisam skontao iz tvog posta koji je siguran rok (datum zavrsetka)?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 13 jan 2023 16:57 #12780

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
I meni deluje nenormalno glomazno. A i tu ce biti smrt za parkiranje ako ne budu resili nesto vezano za parking stanara. U Cirpanovoj nema gde sibica da se baci, a u ulici, Nusicevoj, nema ni jednog mesta za parking. Tolika zgradetina ce biti pomor.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru