Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 avg 2022 15:01 #12461

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 253
  • Primljenih Zahvalnica: 188
mel napisao/la:
:D pitao si za profil ličnosti, dobio odgovor, pa sad tražiš pojašnjenje i potvrdu.

Čovek je racionalan, za 1600 eventualno može Telepsku dolinu, za 1700 možda onaj Skver garden Rumenačka, BE. Šta ti je čudno u postojanju takvog izbora?

Jeste odgovorio to stoji, onda sam se ja vezao na taj odgovor sta je tu problem.
Ok, ako je Preradoviceva best buy u Ns-u jbg ne znam sta da kazem..Hvala Bogu pa ne trazim sada stan definitivno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 avg 2022 16:53 #12462

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
nije problem, samo eto, ja pravim poentu da se ne slažemo oko toga da ljudi pri zdravoj svesti i pameti u današnjoj ponudi razmatraju i petrovaradin, sa svim svojim manama.
kad već diskutujemo, meni su mane preradovićeve slaba biciklistička i pešačka infrastruktura. Ostalo, bulevar ko bulevar, ne razlikuje se mnogo od ostalih gradskih bulevara.
niko nije rekao da je best buy, svako bira na osnovu svojih odluka. ni ovo ostalo što sam nabrojao za sličnu cenu nije bez mana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 avg 2022 18:54 #12463

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Alibunar napisao/la:
mel napisao/la:
:D pitao si za profil ličnosti, dobio odgovor, pa sad tražiš pojašnjenje i potvrdu.

Čovek je racionalan, za 1600 eventualno može Telepsku dolinu, za 1700 možda onaj Skver garden Rumenačka, BE. Šta ti je čudno u postojanju takvog izbora?

Jeste odgovorio to stoji, onda sam se ja vezao na taj odgovor sta je tu problem.
Ok, ako je Preradoviceva best buy u Ns-u jbg ne znam sta da kazem..Hvala Bogu pa ne trazim sada stan definitivno.

Nadam se da ti je jasno da nemamo svi iste potrebe kada biramo lokaciju stana. Best buy za mene i tebe i njega verovatno nije isto. Gomilu faktora gledamo, dobar deo njih nije vezan samo za nas. Bitno je da li imas decu ili ne, da li ces ih uopste imati ili su vec odrasla, gde radis i gde ti radi partner ako ga imas, da li mozda imas vikendicu u Karlovcima koju obilazis svakih par dana pa ti je to blizu stana. Razmisljas i o sekundarnoj prodaji a mozda i o eventualnom rentu. Mnogo smo i razmazeni, pogledajte Beograd i koliko se tamo putuje da bi se doslo do posla, cak i kada zivite na relativno dobroj lokaciji opet jedan od dva partnera ipak mora da se iscima do posla, pogledajte i neki drugi malo veci grad... Petrovaradin sa udaljenoscu od centra duzinom mosta je ok lokacija pogotovo sto su neke lepe stvari najavljene za sam gradic i Petrovaradin uopste. Licno mislim da je bolji deo grada (ako je to deo grada uopste) od mnogih drugih delova (adice, klisa, salajka, detelinara, deo podbare, deo novog naselja, nekih delova telepa...). Sto se tice same ulice, da Preradoviceva ce biti opterecana ulica ali su i bul. Evrope i Oslobodjenja i BPP kao glavne arterije grada takodje opterecene pa to ne smeta traznji i ceni kvadrata. Sto se tice doticnog i njegove plate nije prevelika, da jeste verovatno bi uzeo novogradnju od 3 soma i ne bi razmisljao o odnosu cene i udaljenosti vec samo o udaljenosti...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 avg 2022 13:14 #12464

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Прерадовићева би требало да се препороди оног момента кад се изгради мост између Текија и Каћа и кад се изгради обилазница од тог моста до Бојовићевог моста.
Обзиром да је то актуелно, можда је и добра инвестиција куповати стан у Прерадовићевој, бар у њеном првом делу према Тврђави.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Brane, mlata, mel, eegor84

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 avg 2022 13:25 #12465

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
To je i meni padalo na pamet kada sam donosio odluku gde da kupim stan.
Međutim, čini mi se da će novom obilaznicom ići oni koji već koriste Reljkovićevu ulicu, dok će Preradovićeva manje više zadržati saobraćaj. Osim ako se u delu kroz Gradić ne pretvori u pešačku zonu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 avg 2022 16:59 #12466

  • Nikola
  • Nikola's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 45
  • Primljenih Zahvalnica: 125
Kornelija Stankovica, Stara Detelinara

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, ranko su ns, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Blavak, valjan, vladulns

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 avg 2022 21:49 #12467

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Dukelander napisao/la:
Прерадовићева би требало да се препороди оног момента кад се изгради мост између Текија и Каћа и кад се изгради обилазница од тог моста до Бојовићевог моста.
Обзиром да је то актуелно, можда је и добра инвестиција куповати стан у Прерадовићевој, бар у њеном првом делу према Тврђави.

И мени се чини да ће бити тако. Но, да ли је код Текија планирана петља, па да саобраћај из правца Карловаца иде директно обилазницом ка Бојовићевом мосту?
У том случају би, можда могло, да се у Прерадовићевој, уместо десне траке, направе паркинзи, тротоари и бициклистичке стазе те прошири зеленило. Да се смањи на 1+1.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 avg 2022 01:03 #12468

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Brane napisao/la:
Dukelander napisao/la:
Прерадовићева би требало да се препороди оног момента кад се изгради мост између Текија и Каћа и кад се изгради обилазница од тог моста до Бојовићевог моста.
Обзиром да је то актуелно, можда је и добра инвестиција куповати стан у Прерадовићевој, бар у њеном првом делу према Тврђави.

И мени се чини да ће бити тако. Но, да ли је код Текија планирана петља, па да саобраћај из правца Карловаца иде директно обилазницом ка Бојовићевом мосту?
У том случају би, можда могло, да се у Прерадовићевој, уместо десне траке, направе паркинзи, тротоари и бициклистичке стазе те прошири зеленило. Да се смањи на 1+1.
Petrovaradinu fali bici staza svakako. Gde god je moguce ja bih turio bici staze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 avg 2022 01:24 #12469

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
Yokai napisao/la:
Brane napisao/la:
Dukelander napisao/la:
Прерадовићева би требало да се препороди оног момента кад се изгради мост између Текија и Каћа и кад се изгради обилазница од тог моста до Бојовићевог моста.
Обзиром да је то актуелно, можда је и добра инвестиција куповати стан у Прерадовићевој, бар у њеном првом делу према Тврђави.

И мени се чини да ће бити тако. Но, да ли је код Текија планирана петља, па да саобраћај из правца Карловаца иде директно обилазницом ка Бојовићевом мосту?
У том случају би, можда могло, да се у Прерадовићевој, уместо десне траке, направе паркинзи, тротоари и бициклистичке стазе те прошири зеленило. Да се смањи на 1+1.
Petrovaradinu fali bici staza svakako. Gde god je moguce ja bih turio bici staze.

Po meni bilo bi dobro da staze za bcikle i trćanje idu uz Rokov potok, ali sumnjam da će se to desiti ikada.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 avg 2022 08:27 #12470

  • nananas
  • nananas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Dukelander napisao/la:
Прерадовићева би требало да се препороди оног момента кад се изгради мост између Текија и Каћа и кад се изгради обилазница од тог моста до Бојовићевог моста.
Обзиром да је то актуелно, можда је и добра инвестиција куповати стан у Прерадовићевој, бар у њеном првом делу према Тврђави.

И мени се чини да ће бити тако. Но, да ли је код Текија планирана петља, па да саобраћај из правца Карловаца иде директно обилазницом ка Бојовићевом мосту?
У том случају би, можда могло, да се у Прерадовићевој, уместо десне траке, направе паркинзи, тротоари и бициклистичке стазе те прошири зеленило. Да се смањи на 1+1.

Bukvalno si napisao ono što se planira.
Tranzit će ići sa železničkog most, sa one strane pruge, po dolmi, kod Tekija petlja, dalje gore na tunel koji izlazi kod Petrola i onda nastavlja dalje ka Vencu preko Mišeluka.

Jedna od ideja je bila da se proceni saobraćajni intenzitet, pa da se eventualno radi redukcija na 1+1. Vrlo slično onome što je od crkve Sv. Petke do mosta.

P.S. Cena kvadrata u zgradi koju radi Porcelanosa, prekoputa velike osnovne je bila pre 2000+PDV godine. Tako da verujem da bi cene drastično skočile kada se izmesti tranzit... Sada je već u novogradnji start 1600+ u bilo kom delu ulice. Izuzetno me zanima cena za Kesserovu zgradu prekoputa stance u Bloku 8 pored potoka. Verujem da će tu biti prilično visoka, pošto tamo nema teretnjaka.
Poslednja izmena: 10 avg 2022 08:28 od nananas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, Brane

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 avg 2022 08:31 #12471

  • nananas
  • nananas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Blizina pesacke zone? Koliko je udaljeno od pesacke zone?
2.3km od Magic-a do pešačke. Mada ne bih baš preporučio ove zgrade... Bolje Modena koja je udaljena 100m dalje ili Kesser kod Bloka 8
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 avg 2022 14:20 #12472

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
Sa Erker Inženjering FB stranice:

"Prenosimo aktuelnosti sa gradilišta Kisačka 66.
Dvorišna fasada je završena, a u toku su radovi na uličnoj fasadi zgrade. Postavlja se konstrukcija za oblaganje u rade se pripreme za postavljanje zelene fasade koje je planirano za mesec septembar.
U objektu su u toku završni radovi - kompletirana je košuljica na svim spratovima, a trenutno se postavlja keramike i radi se krečenje prostorija."








Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, ranko su ns, mrnjavi, Duja, Brane, sasar, Blavak, valjan

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 avg 2022 16:32 #12473

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Po meni Erker sada prave najaraktivnije zgrade. Mislim na te malo vece
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 avg 2022 19:23 #12474

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Odlazi i kuća na uglu Hadži Ruvimove i Veselina Masleše

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, neusatz!, Yokai, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 avg 2022 20:39 #12475

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Citav potez Bulevara Evrope je nastavak nehumane gradnje koja je zapoceta u Hadzi Ruvimovoj. Ne znam sta se ovde pametno moze uraditi ovde da zgrada ima garaze, dvoriste, igraliste.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 avg 2022 09:53 #12476

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
Zna li se nešto o produženju Bulevara Jaše Tomića?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Bogdus, Hamilton, Toni021

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 14 avg 2022 21:06 #12477

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Bezbednjakovčanin napisao/la:
Zna li se nešto o produženju Bulevara Jaše Tomića?

To i mene zanima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 14 avg 2022 22:01 #12478

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
A sta kaze novi GUP?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2022 01:03 #12479

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
Jedan stari render, priznajem da mi se to produženje dopada.



Iskreno me mrzi da ponovo čitam GUP a on kaže da će da se produžava, pa da izvlačim gde to piše, zato evo onda ovako.

Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 15 avg 2022 01:09 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Brane

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 avg 2022 04:16 #12480

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
Ono što meni nije jasno, ali nije za ovaj deo foruma, jeste to oko tunela kod Futosške pijace.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru