Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Стамбена новоградња — праћење градилишта 17 mar 2021 20:32 #11581

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Чиле napisao/la:
Кажу да вода увек нађе пут, знам за пример у мојој близини, поново прокишњава станарима на последњем спрату иако су радили хидроизолацију пре годину или две. Опет, надам се да ће на Лиману, где има највише равних кровова, у будућности ницати трава и кровни вртови на њима уместо надоградње.

Ozelenjeni krovovi nisu tako jednostavna stvar. Na nešem krovu su neke sobe koje su za ne znam šta izidane, onda su tu ilegalno dozidane prostorije i ne može da se digne nivo koji se zahteva nasipaljem zemlje i sl, pošto bi to onda zagradilo deo vrata tih prilepaka koji se gore nalaze. Zato i da mogu da izdrže temeljni nije mogla nadogradnja, kojom su se inače rešavali problemi ravnih krovova u nekim slučajevima.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 mar 2021 20:36 #11582

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ravni krovovi pre 40 godina i ravni krovovi danas nisu isto.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11, nsns

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 mar 2021 21:18 #11583

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
@duja zgrade imaju i grejanje i hladjenje ...al ne na fasadi....
@kasko maxvorstadt je deo grada a dunav je od minhena prilicno daleko.... :cheers:
Poslednja izmena: 17 mar 2021 21:27 od sergio-m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Стамбена новоградња — праћење градилишта 17 mar 2021 22:50 #11584

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
Billy napisao/la:
Nadogradnja, Jiricekova 7, ivestitor Bole Bulevar :)



Баш бих волео да чујем шта ће рећи они станари који су ово одобрили због новца када увиде да нема довољно паркинг-места за станаре и оне који ће се уселити у надограђени део. Јер профит је најважнији... Због таквих и оних који праве планове где се дозвољава надоградња се гурају гараже на Лиманима.
Poslednja izmena: 17 mar 2021 22:52 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Brane

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 mar 2021 23:03 #11585

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
sergio-m napisao/la:
@duja zgrade imaju i grejanje i hladjenje ...al ne na fasadi....
@kasko maxvorstadt je deo grada a dunav je od minhena prilicno daleko.... :cheers:

Pomešao sam sa Bečom. Ista zgrada. Hvala


Sent from my iPad using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Стамбена новоградња — праћење градилишта 17 mar 2021 23:06 #11586

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
neusatz! napisao/la:
Чиле napisao/la:
Кажу да вода увек нађе пут, знам за пример у мојој близини, поново прокишњава станарима на последњем спрату иако су радили хидроизолацију пре годину или две. Опет, надам се да ће на Лиману, где има највише равних кровова, у будућности ницати трава и кровни вртови на њима уместо надоградње.

Ozelenjeni krovovi nisu tako jednostavna stvar. Na nešem krovu su neke sobe koje su za ne znam šta izidane, onda su tu ilegalno dozidane prostorije i ne može da se digne nivo koji se zahteva nasipaljem zemlje i sl, pošto bi to onda zagradilo deo vrata tih prilepaka koji se gore nalaze. Zato i da mogu da izdrže temeljni nije mogla nadogradnja, kojom su se inače rešavali problemi ravnih krovova u nekim slučajevima.
Зависи какав је излаз на кров са последњег спрата. Негде се са последњег спрата мердевинама пење у просторију где се налазе врата за излаз и погон лифта, негде се до тог дела долази степеницама, а негде је излаз на кров на истом спрату где и станови. У сваком случају, озелењавање крова не мора нужно подразумевати насипање земљом и сејање траве, што је скупо ако се ради дренажа, одвод и сви они слојеви. Може се насути слој песка и на њега поставити бетонске/бехатон плоче, ако већ не постоје, како би кров био проходан. На те плоче се онда могу постављати столови, столице, лежаљке и остало, а по ободу крова саксије са украсним шибљем и цвећем, нешто као импровизовани кровни врт.
Poslednja izmena: 17 mar 2021 23:08 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nsns

Стамбена новоградња — праћење градилишта 17 mar 2021 23:12 #11587

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Чиле napisao/la:
neusatz! napisao/la:
Чиле napisao/la:
Кажу да вода увек нађе пут, знам за пример у мојој близини, поново прокишњава станарима на последњем спрату иако су радили хидроизолацију пре годину или две. Опет, надам се да ће на Лиману, где има највише равних кровова, у будућности ницати трава и кровни вртови на њима уместо надоградње.

Ozelenjeni krovovi nisu tako jednostavna stvar. Na nešem krovu su neke sobe koje su za ne znam šta izidane, onda su tu ilegalno dozidane prostorije i ne može da se digne nivo koji se zahteva nasipaljem zemlje i sl, pošto bi to onda zagradilo deo vrata tih prilepaka koji se gore nalaze. Zato i da mogu da izdrže temeljni nije mogla nadogradnja, kojom su se inače rešavali problemi ravnih krovova u nekim slučajevima.
Зависи какав је излаз на кров са последњег спрата. Негде се са последњег спрата мердевинама пење у просторију где се налазе врата за излаз и погон лифта, негде се до тог дела долази степеницама, а негде је излаз на кров на истом спрату где и станови. У сваком случају, озелењавање крова не мора нужно подразумевати насипање земљом и сејање траве, што је скупо ако се ради дренажа, одвод и сви они слојеви. Може се насути слој песка и на њега поставити бетонске/бехатон плоче, ако већ не постоје, како би кров био проходан. На те плоче се онда могу постављати столови, столице, лежаљке и остало, а по ободу крова саксије са украсним шибљем и цвећем, нешто као импровизовани кровни врт.

Hvala, takav je bio krov Čelzi hotela u Njujorku. Problem je što su profesionalni upravnici skupština stanara. Njima je to posao, oni tu ne žive. Ako se to reši efikasno i trajno, to onda nije posao koji će trajati. Stanari pojma nemaju šta sve može da se uradi i koje tehnologije postoje, njima se predoči nešto kao "najbolje", onda to prihvate i plaćaju par godina mesečno za to. Da bi posle nekog vremena se dodala nova intervencija koja donosi nove troškove i tako u nedogled.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 17 mar 2021 23:32 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Чиле

Стамбена новоградња — праћење градилишта 17 mar 2021 23:24 #11588

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
Слажем се, професионални управници гледају свој интерес, станари су неинформисани али и великим делом незаинтересовани за имовину у заједничком власништву. Има и оних који сматрају да је све заједничко у близини њихових станова у ствари њихово, па тако заузимају ходнике, заједничке терасе, кровове (ако су са последњег спрата) и томе слично.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, sergio-m, nsns

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2021 07:54 #11589

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 365
  • Primljenih Zahvalnica: 830
Juce sam prvi put prosla posle negog vremena pored gradilista City gradnje u Lasla Gala ili kako se vec zove ta lokacija i bila sam prijatno iznenadjena kako se objekat "uklopio" u cosak.
Pride nisu dirali DRVO, mozda na kraju i izgleda dobro.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2021 11:17 #11590

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
za ovo u jiricikovoj...
samo me plasi novi trend bahatosti koji uzima maha... napisu dogradicemo sprat a onda uvuku jos dva-tri i nikom nista.... :bash:
Poslednja izmena: 18 mar 2021 11:18 od sergio-m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2021 11:25 #11591

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Cole11 napisao/la:
Juce sam prvi put prosla posle negog vremena pored gradilista City gradnje u Lasla Gala ili kako se vec zove ta lokacija i bila sam prijatno iznenadjena kako se objekat "uklopio" u cosak.
Pride nisu dirali DRVO, mozda na kraju i izgleda dobro.

Takođe, baš mi se dopada kako se formira taj ćošak i baš brzo rade :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2021 11:35 #11592

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
sergio-m napisao/la:
za ovo u jiricikovoj...
samo me plasi novi trend bahatosti koji uzima maha... napisu dogradicemo sprat a onda uvuku jos dva-tri i nikom nista.... :bash:

Pise na prijavi gradilista P+5. Ali sve okolne nadogradnje imaju i potkrovlje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2021 11:55 #11593

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
Cole11 napisao/la:
Juce sam prvi put prosla posle negog vremena pored gradilista City gradnje u Lasla Gala ili kako se vec zove ta lokacija i bila sam prijatno iznenadjena kako se objekat "uklopio" u cosak.
Pride nisu dirali DRVO, mozda na kraju i izgleda dobro.

Meni je samo krivo sto nisu ispostovali render vezano za visinu prolaza. Tu su sebi dodali ceo sprat, a nas zakinuli za manje klaustrofobican prolaz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, TurboMaximus, Blavak, Чиле

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2021 14:28 #11594

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 365
  • Primljenih Zahvalnica: 830
Boda Tajson napisao/la:
Cole11 napisao/la:
Juce sam prvi put prosla posle negog vremena pored gradilista City gradnje u Lasla Gala ili kako se vec zove ta lokacija i bila sam prijatno iznenadjena kako se objekat "uklopio" u cosak.
Pride nisu dirali DRVO, mozda na kraju i izgleda dobro.

Meni je samo krivo sto nisu ispostovali render vezano za visinu prolaza. Tu su sebi dodali ceo sprat, a nas zakinuli za manje klaustrofobican prolaz.
Razumem sta ste zeleli da kazete, ali ja sam bas isla iz pravca Spensa ka Brace Ribnikar i bacila pogled sa semafora i nekako moze da se baci pogled u daljinu duz Lasla Gala - cak mi se cini da je odjednom prostor prodisao, bez obzira sto je zgrada ogromna.
Ja licno mrzim haustore, uvek me asociraju na mrak, memlu i urin. Nadam se da ce sa obe strane biti veliki lokali sa izlozima ili nesto slicno, pa ce premostiti taj problem.
Najvise mrzim ona dva haustora u NS - na cosku bulevara oslobodjenja ka futoskom putu (iza Sber banke) i onaj tamo iz Jevrejske kod DMa na cosku. Ko je to smislio, svaka mu cast.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 mar 2021 12:10 #11595

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Primetih danas da nema vise ovog objekta i da je ogradjeno. Koliko sam upeo da vidim u prolazu, ograde su erkerove,na njima pise Futoska 57.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Poslednja izmena: 19 mar 2021 12:13 od e46glogi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 mar 2021 13:01 #11596

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Tu je investitor fizicko lice i predmet radova je samo taj objekat na cosku tj. br. 1 po katastru...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 mar 2021 12:35 #11597

  • mileinc
  • mileinc's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 130
  • Primljenih Zahvalnica: 1168
Blok D

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, sasar, Blavak, valjan, Чиле

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 mar 2021 14:55 #11598

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
@mileinc
Je l ovo lamela 5 ili? Kakav je ovo temelj?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 mar 2021 15:17 #11599

  • mileinc
  • mileinc's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 130
  • Primljenih Zahvalnica: 1168
lamela 4 poslovni deo ima taj produzetak na cosku

dijagoninvest.com/location/blok-d-lamela-4/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: montana, Чиле

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 mar 2021 16:50 #11600

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Tu je realno i trebao da se zavrsi objekat a ne da se uvlaci 30 metara u ulicu naspram privatnih kuca.

Uvecajte sliku,, pa cete videti koliko ce mesta ostati za pesake. Sa druge strane kod Harmony, isto tako.
Poslednja izmena: 20 mar 2021 16:53 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru