Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 jan 2020 17:12 #10101

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Mislim da su rekli 1600e. Ali proveri mislim da je skoro pisano, sad ne znam da li je ovde ili na nekoj drugoj temi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Aleksejjj

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 jan 2020 17:37 #10102

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Neskov napisao/la:
Uskoro se zavrsava ostali samo lokali, početak Bulevara Patrijarha Pavla.

Po mom mišljenju zanimljiv izgled ali veoma, veoma male terase sa tim da kad su terase okrenute ka bulevaru ni veš ne možeš da izbaciš a ni da sediš nije neko uživanje

Nisam video ko je investitor






Izvinjavam se za lošu sliku nisam znao za ograničenje u velicini pa sam je zumirao i onda je sekao...
Kvadrat gradnja je investitor, meni je interesantna zgradica i kolor šema mi je lepša nego na renderu...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Poslednja izmena: 10 jan 2020 17:40 od IC.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 jan 2020 17:52 #10103

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Da bas je interesantan izgled, samo što zbig toga terasa trpi, bukvalno je skoro i nema.

Zna li neko mozda cenu kvadrata?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2020 13:31 #10104

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2938
Добар стан у Новом Саду брзо оде и ако је квадрат и 2.000 евра

Цене некретнина у Србији ће у овој години највероватније остати на садашњем нивоу и не очекује се већи раст, кажу у Грађевинској комори Србије.

Потпредседник Грађевинске коморе Горан Родић указује на то да има доста завршених објеката у којима структура некретнина није тако повољна, пошто се највише траже мањи станови, те да су станови тржишна категорија и да кад их има више, цене падају и обратно, али и да доста тога зависи и од куповне моћи грађана.

– Има доста завршених објеката, а највише се траже мањи једнособни, једноипособни и двособни станови – каже Родић. – Ипак, очекује се да ће цене некретнина ове године остати на садашњем нивоу, осим можда у зонама у којима је потражња већа, где би могло доћи до мањег раста цене квадрата.

Слично је и у Новом Саду, а како каже власник новосадске агенције „Бомбикс некретнине” Јовица Плавшић, потражња за становима је константна, и расте, што је и разлог да цена не пада, напротив, приметан је благи раст, посебно на одређеним микролокацијама. Он указује на то да су најтраженији станови мање квадратуре – гарсоњере, једнособни и једноипособни од око 40 кадрата, пре свега близу центра, а добро се продају и станови чија површина прелази 100 квадратних метара.

– Највише се купују станови у већим градовима – Београду, Новом Саду, или у местима у њиховој близини, Зрењанину и Панчеву, а због тога су цене квадратног метра у њима више – каже Плавшић. – С друге стране, потражња за некретнинама у Кикинди, Вршцу, Сомбору, Кули, Врбасу... је мала.

Недостају канцеларијски простори

Осим велике потражње за становима, све су траженији модерни канцеларијски простори и малопродајни објекти јер многе компаније своје пословање из ширег региона пребацују у Србију.

– Мањак канцеларијског и пословног простора је сталан, стално је и интересовање да се он изнајми или купи, а у последње време интерес расте – каже Јовица Плавшић. – Слично као и код станова, приликом куповине или закупа пословног простора цена квадратног метра зависи од неколико фактора, међу којима је свакако локација, па су најскупљи локали у центру града, а најповољнији на периферији.

Он истиче да цена стана зависи од локације и квадратуре, те времена изградње. У Новом Саду се више траже станови у новоградњи, а цена квадратног метра креће се од око 1.300 евра до око 1.700. Квадратни метар старијих станова, у зависности од локације, кошта од око 850 евра па до изнад 1.000.

– На појединим микролокацијама у Новом Саду, у близини центра, квадратни метар стана у новоградњи кошта и до око 2.000 евра, а потражња је увек већа од понуде. Слично је и са становима на другим атрактивним локацијама, где је за квадрат потребно од 1.600 евра до 1.800. То је утицало и на раст цена на другим подручјима града па је тако сада квадрат станова на Телепу у односу на септембар прошле године стотинак евра скупљи и кошта око 1.300 евра, а за новоизграђене станове на Салајци цена квадратног метар иде и до 1.500 евра – каже Плавшић.

Да тржиште некретнина у Југоисточној Европи наставља да расте брже него што се то очекивало, потврђено је и на Међународној конференцији о тржишту некретнина, одржној недавно у Београду, на којој је истакнуто да се очекује да ће раст цена успорити ове године. По речима сениор директора одељења за процене вредности у ЈИЕ у косултантској кући за некретнине ЦБРЕ Небојше Нешовановића, не треба очекивати ни пад цене пошто се очекује јака тражња. Он је истакао и да је циљ да се успори раст цена, да се нада да ће се у наредну годину то и десети, после чега би се тржиште стабилизовало, а да би до корекције цена могло доћи тек за око две године.

www.dnevnik.rs/ekonomija/naslovi/dobar-s...2000-evra-11-01-2020
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2020 16:09 #10105

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Jel zna neko zasto Art Decor u Dositejevoj vec duze vreme stoji, nikoga na gradilistu ni nema?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2020 16:13 #10106

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
Update sa Južnog Telepa #1

Laze Lazarevića - Build Invest





Jerneja Kopitara - GP RAZ





Mornarska - Milenković/Gottstain





Mornarska - Bauriss




Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, sasar, Blavak, valjan, AeroDron, Jungle_Mania, Erebus

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2020 16:17 #10107

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
Update sa Južnog Telepa #2

Mornarska - Najevropljanin





Prešernova - Gottstain #1





Prešernova - Gottstain #2





Prešernova - Milenković





Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, sasar, Blavak, valjan, AeroDron, Jungle_Mania, Erebus

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2020 16:24 #10108

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
Update sa Južnog Telepa #3

Heroja Pinkija - Pronix (završni radovi)



Heroja Pinkija - Boško Ris (levo) i Najevropljanin (desno)



Heroja Pinkija - Cvanić (završni radovi na fasadi u prizemlju)





Heroja Pinkija - VAER (rasčišćen plac, još uvek nema drugih radova)



Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, sasar, Blavak, valjan, AeroDron, Jungle_Mania, Erebus

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2020 17:00 #10109

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Nadam se da gresim, ali Telep ce biti gori od Grbavice i Nove Detelinare..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2020 20:49 #10110

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Nušićeva ulica, Modena nekretnine





Plavšić i ostali



City gradnja u L. Kostića, dvorišni deo.
Poslednja izmena: 11 jan 2020 20:51 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, sasar, valjan, AeroDron

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 jan 2020 20:53 #10111

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Rapid u Doža Đerđa



tabla sve govori



Bulevar invest


Poslednja izmena: 11 jan 2020 20:55 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, sasar, valjan, AeroDron

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2020 01:21 #10112

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
www.novisadinfo.info/2020/01/cene-stanov...lje-rastu-u.html?m=1

Rokovi za kredit 30 godina... Razumem da se u razvijenoj državi uzima taj kredit(tamo se sve i uzima na kredit) ali u Srbiji uzeti kredit na 30 godina je meni vise ludost nego hrabrost. Na dinarske kredite je veća kamata a sa evrom se nikad ne zna, primer su Svajcarci. I 20 godina je mnogo ko zna sta ce sutra biti...
Razumem da neko uzme deo novca i npr do 10 godima, ali na 30 i decu sutra zadužis....
Poslednja izmena: 12 jan 2020 01:24 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2020 09:21 #10113

  • Kami
  • Kami's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 12
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Neskov napisao/la:
www.novisadinfo.info/2020/01/cene-stanov...lje-rastu-u.html?m=1

Rokovi za kredit 30 godina... Razumem da se u razvijenoj državi uzima taj kredit(tamo se sve i uzima na kredit) ali u Srbiji uzeti kredit na 30 godina je meni vise ludost nego hrabrost. Na dinarske kredite je veća kamata a sa evrom se nikad ne zna, primer su Svajcarci. I 20 godina je mnogo ko zna sta ce sutra biti...
Razumem da neko uzme deo novca i npr do 10 godima, ali na 30 i decu sutra zadužis....

Meni je npr. plata u evrima a imam 24 godine pa mi i nije toliki problem. U pocetku bih gledao samo da mi rata bude sto manja, a naknadno bih verovatno razmatrao opciju prevremene otplate.
Mislim da ovoj diskusiji nije mesto u ovoj temi.I ti si sam npr. otvorio temu "Cene stanova" i mislim da je ona prikladnija za to nego ova ali ako se ne prosiri previse diskusija onda nije problem :)
Poslednja izmena: 12 jan 2020 09:23 od Kami.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Neskov

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2020 11:06 #10114

  • zlaja
  • zlaja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 34
  • Primljenih Zahvalnica: 200
Mala ispravka.
U Janka Cmelika 32 je investitor "NEVKOŠ DOO", dok je na parceli pored (ul. broj 30) investitor "Puntokat DOO" ali je parcela je za sad samo ociscena i trenutno se nista znacajno ne desava.

Sledece slike su za Nevkos DOO:


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, TurboMaximus, das ivon, sasar, Blavak, valjan

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2020 13:49 #10115

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Tako je. Investitor na 32 je Nevkoš, a to je firma koja je i bila na toj lokaciji i posto su im zakucali mnogi investitoru na vrata, resili su da sami naprave zgradu, tako sto ce uzeti proverenog projektanta, nadzor, izvodjaca, geometra itd. koji ce im zavrsiti celu investiciju, bez da se oni mnogo upustaju u problematiku izvodjenja i izgradnje jednog objekta.
Kao malu digresiju navodim cinjenicu i da ce objekat imati 21 stamb. jedinicu i dva lokala i najbitnije, 15 garaza, 16 parking mesta u dvoristu i barem jos 5 na ulici, koja nisu zvanicna, ali su ispred objekta. A nisu uracunata jer nije bilo potrebe...



Prilazem osnovu prizemlja gde se vidi navedeno...


Na J. Cmelika 30 je bio investitor Kimmex, ali su oni manje-vise propali (prijatelj je dao kaparu od 18k evra) pre 10ak godina, ali znam da je bilo raznih problema...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, sasar, Blavak

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2020 16:40 #10116

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Teki napisao/la:
U čemu je stvar sa ovim olucima?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2020 16:50 #10117

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Verovatno ih mrzelo da rade odvod vode pa neka pisa po gradjanima. Verujem da ovo nije jedini primer jer sam komentarisao slicnu izvedenost na nekom od proslih postova.

Skandalozno!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2020 22:03 #10118

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
E to je to sto sam spominjao.. jako lako i prebrzo se opljuje po nekome, ovo je zgrada koja nije dovrsena (vidi se na slikama) i koja ce tek da se zavrsi... Limar je 100% iskoristio skelu koja je bila od fasadera i uradio je dotle oluke, a donji deo ce merdevinama. Te lule su da ne pada po fasadi voda dok sad jos nije zavrseno.. ne znam, ali to je vrlo logicno..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: djaso

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2020 22:12 #10119

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Tacija je veciti optimista.Ni meni nije logicno da ce ostaviti tako.Ispod je behaton koji bi voda iz oluka isprala posle 3 kise.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 jan 2020 22:26 #10120

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
tacija90 napisao/la:
E to je to sto sam spominjao.. jako lako i prebrzo se opljuje po nekome, ovo je zgrada koja nije dovrsena (vidi se na slikama) i koja ce tek da se zavrsi... Limar je 100% iskoristio skelu koja je bila od fasadera i uradio je dotle oluke, a donji deo ce merdevinama. Te lule su da ne pada po fasadi voda dok sad jos nije zavrseno.. ne znam, ali to je vrlo logicno..

Aha. Znaci oluci ce na kraju ici ovako?

Poslednja izmena: 12 jan 2020 22:29 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru