Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 dec 2019 17:06 #10041

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145



Bolmanska,GPL invest/NS inzenjering,skinuta skela
Definitivno,fasada je potpuna novina u gradu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, Blavak, valjan, AeroDron

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 dec 2019 17:58 #10042

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Samo da se redovno maze antikorozivnim sredstvom i bice ok
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 dec 2019 18:17 #10043

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
:lol: :lol: :lol: :lol:
Mozda je pocincana,plastificirana,aluminijumska ili neki kompozit koji ne mora nuzno da korodira.Kao sto i oluci ili limeni krovovi ne korodiraju
Perforirani lim kao sto je na ovoj zgradi ima jos samo (koliko sam uspeo da vidim) na albi,zute je boje,nalazi se na ulazu odnosno izlazu gde je posta,pa nisam primetio da je igde korodirao posle vise od 10 godina
Metal jeste osetljiv na koroziju,ali ne mora da znaci da ce tako lako rdjati.
Ne znam da li je neko primetio vide se i zardinjere da su izvedene pa ce izgleda biti i zelenila na fasadi vremenom
Poslednja izmena: 29 dec 2019 18:28 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 29 dec 2019 19:33 #10044

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
I onda dodje ovaj oluk desno za pisanje po prolaznicima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 02 jan 2020 13:57 #10045

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
Vardarska 24


A pre koju godinu, 50m dalje je izgradjeno ovo, P+1. Jel to bila promena u planovima ili sta? Ovaj ispade uskracen za dve etaze
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, das ivon, Blavak, valjan

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 02 jan 2020 23:10 #10046

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Kako sracuna za dve etaze... tu u toj ulici je i bilo porodicno stanovanje P+1+Pk, tj toliko je dozvoljeno , a niko ne brani i manje da se pravi ako smatra investitor da ce dobiti “kvalitetnije” i prodavljivije kvadrate i bolji konacan proizvod.. a sad primecujem da se menjalo to u nazivu kod izdavanja gradjevinskih dozvola, cesto pise to -dupleks..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 jan 2020 01:05 #10047

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
Sracunao, verovatno naivnim, sabiranjem nivoa koje vidim :) Nisam u struci pa mi nije jasno sta je ovde prizemlje, nivo gde su garaze (ili sta vec) ili ono sto je na nivou prvog sprata :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 jan 2020 16:29 #10048

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
Ovo pk+dup, postaje standard (Nazalost), a tesko da ce ovaj poredak, nesto tako korisno za njega ukinuti...

Prodjem svaki dan Micurinovom i tek sad stao da slikam! Meni je ovo lepo i voleo bih da grad ima vise ovakvih objekata sa ciglom...Ne znam ko je projektant, pohvala svakako!

Boja me asocira na pojedine objekte u Roterdamu!
Video sam i u S.Ninkovica se zavrsio jedan s ciglom (Slikam i stavljam ovih dana), valjda ce sad to postati standard!
Bilo bi dobro da grad odredi fasade nekom neizgradjenom mestu, da investitori imaju obavezu,a mi da ne dobijamo oprecna shvatanja estetike svakog investitora, odnosno projektanta...

Poslednja izmena: 03 jan 2020 17:06 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sergio-m, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, das ivon, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, AeroDron

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 jan 2020 16:36 #10049

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
Jos mi nije najjasnije kako da plasiram sadrzaj na forumu...
Sve mi nesto nakaradno ispadne :wallbash: :suicide:


Poslednja izmena: 03 jan 2020 17:06 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mrnjavi, das ivon, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 jan 2020 17:13 #10050

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Fino je ispala.
Još da su izbegli ono kovano gvožđe na ogradama i da su badže malo sređenije bila bi super.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 jan 2020 21:04 #10051

  • Assia
  • Assia's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Vladenstajn napisao/la:
Ovo pk+dup, postaje standard (Nazalost), a tesko da ce ovaj poredak, nesto tako korisno za njega ukinuti...

Prodjem svaki dan Micurinovom i tek sad stao da slikam! Meni je ovo lepo i voleo bih da grad ima vise ovakvih objekata sa ciglom...Ne znam ko je projektant, pohvala svakako!

Boja me asocira na pojedine objekte u Roterdamu!
Video sam i u S.Ninkovica se zavrsio jedan s ciglom (Slikam i stavljam ovih dana), valjda ce sad to postati standard!
Bilo bi dobro da grad odredi fasade nekom neizgradjenom mestu, da investitori imaju obavezu,a mi da ne dobijamo oprecna shvatanja estetike svakog investitora, odnosno projektanta...



I dobro osvetljena. Po meni ovakvi prozori bi trebali da budu standard, a ne ovo kako se danas pravi - 2x prozori 1m širene ili jedan prozor od 1.4 po prostoriji/dnevnoj sobi. I jos kad ih i ne centriraju nego stave samo sa leve ili desne strane zida...svašta se radi :/
Poslednja izmena: 03 jan 2020 21:10 od Assia. Razlog: Slovna greska
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 jan 2020 21:21 #10052

  • Assia
  • Assia's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Inače pošto nema zgrade na kojoj stanari ne zastakljuju terasu, ne razumem zašto izvođači inicijalno ne naprave ugradne terase koje po potrebi mogu da ostanu zatvorene ili širom da se otvore po želji. Mislim na ove zig-zig, bez pvc profila.
Lepo mi izgleda i staklo kao donji deo terase, koje bi npr radi zaštite privatnosti moglo da se oblepi ogledalo folijom.
To ništa nije toliko skupo koliko se uzima po kvadratu, a izgleda lepo i korisno.



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 jan 2020 21:28 #10053

  • Assia
  • Assia's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Prošlo letovanje sam bila u Tulonu u južnoj Francuskoj i videla mnogo zgrada sa inicijalno ugradnim terasama. A taman sam pre toga htela da patentiram tu ideju :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan, AeroDron

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 03 jan 2020 22:13 #10054

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
djaso napisao/la:



Bolmanska,GPL invest/NS inzenjering,skinuta skela
Definitivno,fasada je potpuna novina u gradu
Da napokon nešto drugačije, inovativnije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan, AeroDron

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 jan 2020 00:30 #10055

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Stvar ukusa, al ja ne bi volela ziveti u takvoj zgradi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 jan 2020 07:34 #10056

  • Gandra87
  • Gandra87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 38
Ne bih ni ja voleo,najbolje je ipak stiropor+mrezica+lepak+obicna farba(rajb) i par reflektora od pola kilovata da svetli i kud ces bolje :D
I da bude sto drecavija poput one u Pap Pavla,ako i ne znaju ljudi ulicu u kojoj zivis ,znace sigurno po zgradi koja je ulica u pitanju :okay:
Poslednja izmena: 04 jan 2020 07:37 od Gandra87.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vicakur

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 jan 2020 09:14 #10057

  • Dunavac
  • Dunavac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 71
Pre komentara,treba uživo pogledati ovu fasadu.Veliko razočarenje,spojevi i varovi početnički urađeni...Kako će izgledati za par godina,ko zna?Otvori na zgradi izgledaju kao puškarnice, veoma,veoma loše...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 jan 2020 09:51 #10058

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Ja sam gledao i zagledao i prvo varovi se ni ne vide,tj mogu se videti samo iznutra ,dok sa ulice nema sanse.Sve i da se vidi var kao var ne vidim sta treba da zadovolji osim potrebne cvrstine niti da postoji alternativa spajanju cevi osim varenja.Spojevi se vide,tj spoj resetkastog,perforiranog lima za potkostrukciju je srafljen,na malom rastojanju su srafovi jedan od drugog,ne znam kako drugacije i moze da se izvede.U pravu je kolega forumas Gandra87 najbolje rajbovati i nista ne stavljati,pa nek grad lici na palanku kao sto je uradjeno na grbavici i detelinari.Cinjenica je da je ova fasada uradjena iz cisto estetskih razloga,da razbije monotoniju i ponudi nesto novo.Sad kad bi se skinula ostala bi obicna fasada rajbovana i moglo bi bez ovih limova sto znaci da je bila samo dodatni trosak i pokusaj da se nesto novo uradi(da li arhitektin da li investitorov) nije ni bitno.Ja licno smatram da je potpuno bespotrebno bacanje para,jer je njena uloga cisto estetska,a to nije lokacija na kojoj se treba luksuzirati,jer cena kvadrata od 1250 e i sama njena pozicija i znacaj te ulice to sigurno ne omogucavaju.Ako uzmemo u obzir da se na adicama i veterniku kvadrat krece oko 1000 e u onakvim jeftinim zgradicama gde je upitna cak i debljina termoizolacije dolazim do ovakvog zakljucka
Poslednja izmena: 04 jan 2020 09:55 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vicakur

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 jan 2020 10:28 #10059

  • Gandra87
  • Gandra87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 38
Stvar je u tome sto sam ja gledao stanove u toj zgradi kao i ostale na telepu i ovde mi se svidelo sto zgrada ima lift (iako to nisu obavezni po zakonu),jer ima 3 sprata i svaki stan ce imati kalorimetre,a grejanje je na gas,a pritom cena je pristupacna sa obzirom na trziste.Slazem se da je fasada dodatni trosak,nekom ce se svidjati,nekom ne i to je glupo i komentarisati,naravno treba izneti svoje misljenje,ali sa obzirom na sve okolnosti i cenu kvadrata i da je rok ispostovan(na tabli pise januar 2020.) i ocigledno ce biti u tom roku i zavrsena ja podrzavam svaki pomak i hrabrost da se ponudi nesto novo ili da se bar razlikuje od konkurencije.Modena na Somborskom bulevaru prodaje za 1450,a ne pruza nista vise osim atraktivnije lokacije(udaljene nepun kilometar)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vicakur, djaso

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 jan 2020 10:30 #10060

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
Ćirila i Metodija:

Tehnogradnja:





Dijagonala:







Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, Blavak, valjan, AeroDron
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru