Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 sep 2012 09:32 #901

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
jiggy
evo ti plus sad imaš i prvu karmu.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 sep 2012 13:33 #902

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 615
Otis Driftwood napisao/la:
Molim te nemoj ni ti da govoris Šajkaška ulica, to ne postoji na Podbari. Čovek je mislio na Šumadijsku :)

haha Ja sam samo citirao post, i kucao bez citanja. A nisam ni 4 zgrade u Sumadijskoj odradio. :) A nisam ni 4 puta bio u SUP-u u Sajkaskoj. :P

Hvala za karmu!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 sep 2012 13:48 #903

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ja sam iskreno zabrinut za taj cosak



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sasa

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 sep 2012 15:33 #904

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
jiggy napisao/la:
Otis Driftwood napisao/la:
Molim te nemoj ni ti da govoris Šajkaška ulica, to ne postoji na Podbari. Čovek je mislio na Šumadijsku :)

haha Ja sam samo citirao post, i kucao bez citanja. A nisam ni 4 zgrade u Sumadijskoj odradio. :) A nisam ni 4 puta bio u SUP-u u Sajkaskoj. :P

Hvala za karmu!
Znas li mozda sta se planira za ranzirnu stanicu i objekte oko nje (ukljucujuci stambene)? Tj, imas li uvid u takve informacije?

Znam da nije tema za to ali moram da pitam.
Poslednja izmena: 08 sep 2012 15:34 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 sep 2012 22:34 #905

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 615
Iskreno, zaista nisam upucen. Ono sto znam je da je zeleznica u buli i da ljudi na vrlo visokim pozicijama nisu dobili platu vec dva meseca. A to su ljudi cija plata premasuje 100.000,oo na mesecnom nivou. Mogao bih da saznam kod urbanista, ako vam je to bitno.

I da se ispravim, na uglu M. Gorkog i Strazilovske Gardi nije investitor, vec izvodjac. Investitor je Poslovni prostor. Ali je i dalje Dr Darko Reba odgovorni projektant. Iako su projekat radile Saska Bandic i Adrijana Strazivuk.

Generalno, ja, koji mozete da vidite iz prilozenog imam dosta posla, osptajem zahvaljujuci investitorima. Od posla za fizicka lica nije ostalo ni 10% od onoga sto je bilo do pre 2 - 3 godine.

Smajli opisuje situaciju kakva jeste :storm:

A nadlazni nas ogranicavaju po pitanju strucne spreme i bice sve teze raditi. Imaju zahteve koji bi se mogli ispuniti u nekim proslim, srecnijim, vremenima, ali sad je to cist bezobrazluk...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 sep 2012 23:42 #906

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
jiggy napisao/la:
Iskreno, zaista nisam upucen. Ono sto znam je da je zeleznica u buli i da ljudi na vrlo visokim pozicijama nisu dobili platu vec dva meseca. A to su ljudi cija plata premasuje 100.000,oo na mesecnom nivou. Mogao bih da saznam kod urbanista, ako vam je to bitno.

I da se ispravim, na uglu M. Gorkog i Strazilovske Gardi nije investitor, vec izvodjac. Investitor je Poslovni prostor. Ali je i dalje Dr Darko Reba odgovorni projektant. Iako su projekat radile Saska Bandic i Adrijana Strazivuk.

Generalno, ja, koji mozete da vidite iz prilozenog imam dosta posla, osptajem zahvaljujuci investitorima. Od posla za fizicka lica nije ostalo ni 10% od onoga sto je bilo do pre 2 - 3 godine.

Smajli opisuje situaciju kakva jeste :storm:

A nadlazni nas ogranicavaju po pitanju strucne spreme i bice sve teze raditi. Imaju zahteve koji bi se mogli ispuniti u nekim proslim, srecnijim, vremenima, ali sad je to cist bezobrazluk...
Mnogo bi mi znacilo ako biste uspeli da saznate, posto zivim tu, a prica se vuce od 70tih.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 sep 2012 17:44 #907

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 615
Pa, ta prica se vuce relativno dugo, ali oni tu stanicu i dalje koriste za popravke i skladistenje lokomotiva, iako je grad Zeleznici sve isplatio i napravio novu stanicu jer je tobio deo ugovora. Dali su im 4 mil. dinara za tih 25 hektara. I sada to stoji. Niti grad ima novca da nesto pravi, niti privatnici zele da preplacuju zemljiste. A grad nece da da ispod cene. A da se ne lazemo, u debelom je minusu jer su preplatili zemljiste + napravili novu stanicu = tuga. To se nece dirati skoro. Ali ako dodju hajduci na vlast, sve se menja.
Ovu su ti prioriteti grada: 1.infrastruktura, 2.infrastruktura, 3.infrastruktura...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 sep 2012 09:30 #908

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 905
  • Primljenih Zahvalnica: 1801
jiggy napisao/la:
Dali su im 4 mil. dinara za tih 25 hektara.

Može malo preciznije? Teško da je za 35 hektara 4 miliona dinara, što je bednih 40. 000€, osim ako je u talu bilo još nešto. Ako je 4 milijarde dinara, to će pak biti malo previše. U ovoj vesti se spominje 360 miliona dinara kao trošak izmeštanja ranžirne, što deluje blisko pameti.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da se popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 sep 2012 11:08 #909

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Jiggy jel imas rendere za Strazilovsku i M.Gorkog mozda ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 sep 2012 12:13 #910

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
jiggy napisao/la:
Pa, ta prica se vuce relativno dugo, ali oni tu stanicu i dalje koriste za popravke i skladistenje lokomotiva, iako je grad Zeleznici sve isplatio i napravio novu stanicu jer je tobio deo ugovora. Dali su im 4 mil. dinara za tih 25 hektara. I sada to stoji. Niti grad ima novca da nesto pravi, niti privatnici zele da preplacuju zemljiste. A grad nece da da ispod cene. A da se ne lazemo, u debelom je minusu jer su preplatili zemljiste + napravili novu stanicu = tuga. To se nece dirati skoro. Ali ako dodju hajduci na vlast, sve se menja.
Ovu su ti prioriteti grada: 1.infrastruktura, 2.infrastruktura, 3.infrastruktura...
Hvala na informaciji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 sep 2012 13:23 #911

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 615
Duja napisao/la:
jiggy napisao/la:
Dali su im 4 mil. dinara za tih 25 hektara.

Može malo preciznije? Teško da je za 35 hektara 4 miliona dinara, što je bednih 40. 000€, osim ako je u talu bilo još nešto. Ako je 4 milijarde dinara, to će pak biti malo previše. U ovoj vesti se spominje 360 miliona dinara kao trošak izmeštanja ranžirne, što deluje blisko pameti.

Izvinjavam se 4 mil. EVRA. Sorry!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 sep 2012 13:24 #912

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 615
Nemam rendere, (dobicu ih uskoro) ali pouzdano znam da nece izgledati kao ostale Gardi zgrade, jer su fasadu radile Saska i Adrijana.

I spratnost je sledeca: lamela 1 Su+P+8+Pk1+Pk2 i lamela 2 Su+P+6+Pk1+Pk2

Dakle, na obe lamele ce biti duplexi i odustalo se od namere visokog prizemlja jer nemaju dovoljnu visinu do erkera na zgradi pored.
Poslednja izmena: 10 sep 2012 13:28 od jiggy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 sep 2012 16:19 #913

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Jiggy, ili me kuliras ili nisi skapirao da imas poruku u inboxu. :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 sep 2012 11:28 #914

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
jiggy napisao/la:
Pa, ta prica se vuce relativno dugo, ali oni tu stanicu i dalje koriste za popravke i skladistenje lokomotiva, iako je grad Zeleznici sve isplatio i napravio novu stanicu jer je tobio deo ugovora. Dali su im 4 mil. dinara za tih 25 hektara. I sada to stoji. Niti grad ima novca da nesto pravi, niti privatnici zele da preplacuju zemljiste. A grad nece da da ispod cene. A da se ne lazemo, u debelom je minusu jer su preplatili zemljiste + napravili novu stanicu = tuga. To se nece dirati skoro. Ali ako dodju hajduci na vlast, sve se menja.
Ovu su ti prioriteti grada: 1.infrastruktura, 2.infrastruktura, 3.infrastruktura...

Koju novu stanicu je grad napravio železnici? Ako misliš na ranžirnu stanicu ona nije gotova i mislim da je grad nije ni pravio. Da bi se izmestila ložionica potrebno je u okviru ranžirne stanice napraviti depo za održavanje lokomotiva i vagona koji se sada nalazi u ložionici. To je planirano da se napravi između pruge za Sajlovo i sadašnje ranžirne stanice. Tamo postoji zgrada i temelji za deo tih postrojenja. Bilo je priče da će se u okviru nekog kredita mmodernizovati železnički čvorovi u Subotici, Novom Sadu i Nišu ali od toga ništa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 sep 2012 12:11 #915

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 615
Veruj mi, koriste tu stanicu! To informaciju imam iz samog vrha Zeleznice. Ovde uopste nije poenta price nova ranzirna stanica, vec planovi sa starom. I prostorom oko nje. A za zavrsetak nove se ceka kredit od brace Rusa... Koji ce se preusmeriti na prugu Beograd - Bar, jer je u medjuvremenu napravljen dogovor sa Fiat-om.

A o tome sta je trebalo da se radi i gradi bih mogao pisati na par strana. A tek o tome kako nema nista od toga - jos vise. A mogao bih pisati o tome kako se dobijaju tenderi u Novom Sadu i sire, ali tek o tome necu...

Znam dosta, mogu da iznosim cinjenice o onome sto znam, sto ne znam - mogu da pitam, ali necu da spekulisem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 sep 2012 20:16 #916

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Od kafanče ostade poljanče!
Poslednja izmena: 11 sep 2012 20:19 od Sasa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 sep 2012 20:42 #917

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
gde je to?
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 sep 2012 22:00 #918

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Pa ugao Strazilovske i M. Kiselog
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 11 sep 2012 23:46 #919

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis Driftwood napisao/la:
Pa ugao Strazilovske i M. Kiselog
Ja sam bio zbunjen ovim komentarom "Od kafanče ostade poljanče!"

Nisam znao da je tu bila neka kafana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 12 sep 2012 00:47 #920

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
SSJ5 napisao/la:
Otis Driftwood napisao/la:
Pa ugao Strazilovske i M. Kiselog
Ja sam bio zbunjen ovim komentarom "Od kafanče ostade poljanče!"

Nisam znao da je tu bila neka kafana.

Bila kako nije, a pivo bilo jeftino.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru