Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 06 sep 2012 18:44 #881

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ova je skoro gotova na trgiću u dr Svetislava Kasapinovića na Novoj Detelinari


KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 06 sep 2012 19:12 #882

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Rusi se ugao M. Gorkog i Strazilovsk, bice slika, a u Strazilovskoj inace ko u ratnoj zoni
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 06 sep 2012 19:47 #883

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
^^ Videli :)

Evo jos jedna sa istog izvora:


Bas ce biti veliki plac, al' nisam optimista sto se resenja tice s obzirom da ce Gardi raditi...
sifra: krugovi :pinch:
Poslednja izmena: 06 sep 2012 19:51 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, ranko su ns

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 06 sep 2012 20:01 #884

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Video i tekst na www.dnevnik.rs/novi-sad/dolazak-novog-rusi-staro

"Објекат на углу улица Стражиловске и Максима Горког ускоро више неће постојати пошто је његово рушење у току, а како сазнајемо у „Пословном простору” на овом месту је кроз приватно - јавно партнерство планирана изградња стамбено-пословног објекта.

1 / 2
Previous imageEnlargeNext image
Фото: Н. Стојановић


Нови пословни простори који ће бити изграђени на овој адреси биће поверени на управљање „Пословном простору”, а раније је најављено да ће новоизграђени станови којима ће располагати Град бити понуђени становницима Петроварадинског подграђа.

Новосађани ће се са сетом сећати овог објекта који је по оригиналном пројекту био замишљен као наткривена пијаца, прва тог типа у граду. Објекат је дело нашег истакнутог архитекте и урбанисте Војислава Мидића чији је дугогодишњи рад оставио значајан допринос урбанизму и просторном планирању. "
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 06 sep 2012 20:57 #885

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
kasko napisao/la:
Video i tekst na www.dnevnik.rs/novi-sad/dolazak-novog-rusi-staro

"Објекат на углу улица Стражиловске и Максима Горког ускоро више неће постојати пошто је његово рушење у току, а како сазнајемо у „Пословном простору” на овом месту је кроз приватно - јавно партнерство планирана изградња стамбено-пословног објекта.

1 / 2
Previous imageEnlargeNext image
Фото: Н. Стојановић


Нови пословни простори који ће бити изграђени на овој адреси биће поверени на управљање „Пословном простору”, а раније је најављено да ће новоизграђени станови којима ће располагати Град бити понуђени становницима Петроварадинског подграђа.

Новосађани ће се са сетом сећати овог објекта који је по оригиналном пројекту био замишљен као наткривена пијаца, прва тог типа у граду. Објекат је дело нашег истакнутог архитекте и урбанисте Војислава Мидића чији је дугогодишњи рад оставио значајан допринос урбанизму и просторном планирању. "

Meni žao tog objekta.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 06 sep 2012 21:03 #886

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Jel se zna spratnost ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 06 sep 2012 21:55 #887

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4880
  • Primljenih Zahvalnica: 8069
neusatz! napisao/la:
Meni žao tog objekta.

Mogao je biti iskorišćen za nešto što nam u gradu fali, al' dobro sad, treba nam veća gužva u centru, da izgleda gradskije.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 06 sep 2012 22:48 #888

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
I na kraju biće još veća šteta ako stvarno ne presele stanovnike gradića u tu zgradu i gradić ne pretvore u kulturno-turističku atrakciju.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 06 sep 2012 22:59 #889

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Hocemo rendere :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 07 sep 2012 07:21 #890

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 905
  • Primljenih Zahvalnica: 1801
ranko su ns napisao/la:
ova je skoro gotova na trgiću u dr Svetislava Kasapinovića na Novoj Detelinari


Hm. Deluje mi identično kao ona na kraju Ilariona Ruvarca, blizu ugla sa Somborskim. Isti materijali, ista kombinacija boja. Obrati pažnju ako budeš prolazio.

maps.google.com/maps?q=45.241698,19.803001&num=1&t=h&z=18

P.S. Kad ovaj URL ubacim između (map) tagova, prikaže San Hoze, Kalifornija. Niđe veze...
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da se popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 07 sep 2012 07:23 od Duja. Razlog: URL na google
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 07 sep 2012 09:31 #891

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 2662
  • Primljenih Zahvalnica: 3048
Duja napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
ova je skoro gotova na trgiću u dr Svetislava Kasapinovića na Novoj Detelinari


Hm. Deluje mi identično kao ona na kraju Ilariona Ruvarca, blizu ugla sa Somborskim. Isti materijali, ista kombinacija boja. Obrati pažnju ako budeš prolazio.

maps.google.com/maps?q=45.241698,19.803001&num=1&t=h&z=18

P.S. Kad ovaj URL ubacim između (map) tagova, prikaže San Hoze, Kalifornija. Niđe veze...

Galens. Ima još jedna na uglu Branka Bajića i BE. Sve su im na isti fazon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 07 sep 2012 09:40 #892

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
coveka mrzelo da placa arhitektu za drugaciji izgled
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 07 sep 2012 14:21 #893

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Rusenje je nastavljeno,ovde je ratna zona, ali bukvalno, videcete veceras slike, mrzi me sad da kacim, imam dosta da ucim :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 07 sep 2012 14:28 #894

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Nixivoje, nisi vise ono sto si nekad bio, postao si lenj, kao vecina nas :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 07 sep 2012 16:27 #895

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ma nisam lenj, imam da ucim, a i imam oko 100 slika, cak i visniskih sa 15-og sprata, nakacicu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 07 sep 2012 22:06 #896

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 615
Pozdrav narode! Vidim ovde dosta tema o kojima znam dosta, dosta lokacija koje pratim (za investitorre) i za koje bih vam mogao dati informacije iz prve ruke.

Za pocetak cu vam napisati ono sto sam video sa slika i gde znam kakva je situacija na terenu. Znate kako je, u gradu ima malo gradilista, a meni zapalo da drzim dosta investitora koji prezivljavaju krizu. Tako da sam upucen u kompletno stanje na terenu i imam dosta insajderskih informacija ali zbog odnosa prema klijentima (investitorima) moram biti suzdrzan od komentarisanja razloga koji se ticu finansiranja i finansija investitora.

Dukelander napisao/la:
E nije me mrzelo da obiđem.
A kad obilazim, napravio sam malo veći obilazak.
Bolje da nisam išao u obilazak. Napuštenih gradilišta, zarđalih armatura i rupa kolko voleš.
Deo Podbare severno od Gundulićeve se pretvara u geto. Em su napuštena gradilišta, em su gadne, jeftine zgrade.


Tekelijina, gradilište koje ne obećava.


Obecava! Po+P+3+Pk Ipon gradnja

Patrijarha Čarnojevića, rovovi


Patrijarha Čarnojevića
Koloseum gradnja, znači kad tad će ga završiti.


Tu je bilo radnika do pre dva - tri meseca, ali nisam nikog skoro video.

preko puta, njiva


Njiva nece biti jos dugo. Tu je do pre 3-4 mesecabila kuca, sada su zavrsili papire i cekaju mene da im obelezim objekat. Tehnocasa je investitor.

niz ulicu, sajber-pank


M&M gradnja. Pukli kao zvecka. Vlasnik bio u talu sa vlastima na lokalu i kada je ta vlast pukla (pre 4 godine) pukla i gradnja...


i na kraju, muka iz Šajkaške



:ohno: :ohno: :ohno:

To ce se raditi. Investitor je u skripcu ali zatvara konstrukciju. Sigurno se radi.

E, da, ugao Strazilovske i M. Gorkog je Su+P+Vp+6+Pk. Mislim da je 6, mrzi me da otvaram CAD. Investitor je Gardi.

Ako imate pitanja, tu sam.

PS Nasao sam vas (forum) jer sam trazio informacije o BIGCee i nasao ovaj forum. Inace, njima sam radio podlogu za projektovanje... Sada znate i cime se bavim.
Poslednja izmena: 07 sep 2012 22:08 od jiggy. Razlog: typo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, ranko su ns, Pripadnik, Otis Driftwood, mrnjavi, Duja, TurboMaximus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 sep 2012 00:00 #897

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Hvala na informacija i dobrodosli.

Bices nam veoma koristan :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 sep 2012 00:47 #898

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
jiggy napisao/la:
Pozdrav narode! Vidim ovde dosta tema o kojima znam dosta, dosta lokacija koje pratim (za investitorre) i za koje bih vam mogao dati informacije iz prve ruke.

Za pocetak cu vam napisati ono sto sam video sa slika i gde znam kakva je situacija na terenu. Znate kako je, u gradu ima malo gradilista, a meni zapalo da drzim dosta investitora koji prezivljavaju krizu. Tako da sam upucen u kompletno stanje na terenu i imam dosta insajderskih informacija ali zbog odnosa prema klijentima (investitorima) moram biti suzdrzan od komentarisanja razloga koji se ticu finansiranja i finansija investitora.
Dobrodosao na forum. Prava si riznica informacija :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 sep 2012 07:53 #899

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 615
Hvala na dobrodoslici!

Inace, na onoj zgrada u Patrijarha Carnojevica ( M&M gradnja ) je investitor rodjeni brat investitora koji pravi onu zgradu na uglu Sajkaske i Dj. Jovanovica. A taj ( Mark Trade Co ) je napravio ceo taj blok u Dj. Jovanovica - Kosovska - Sumadijska - Aleksandra Tisme. Ukupno 8 objekata. Plus vile na Kopaoniku, zgrada u Krnjaci itd.

I spominjali ste Galens. Njih sam radio do pre 6 meseci, kada smo prekinuli saradnju. Napomenucu samo da od svih investitora, koje sam ikada "drzao" ni sa jednim nisam prekinuo saradnju, a te poslove radim od 2003. godine. Znate kako, nekom odradite poslove na godisnjem nivou u vrednosti od, recimo, 250.000,oo - 300.000,oo a oni vam uplate 20.000,oo dinara svaki drugi mesec, nakon dve nedelje natezanja preko telefona. I tako konstantno. Pa sam izasao sa konstatacijom da kod njih spremacica zaradi vise nego ja. Tj. redovnije dobija novac. A kada mene nazovu da im treba nesto ja sam uvek tu. Pa sam i ja resio da budem bezobrazan i da zavlacim... Inace, oni su do sada odradili: Mise Dimitrijevica 46, Doza Djerdja 42, Mise Dimitrijevica 44 (vila u dvoristu), ugao M. Dimitrijevica i Dj. Servickog, zgradu u Ilirskoj, na Som. Bulevaru, Branka Bajica 4X (i tu smo prekinuli saradnju).
Poslednja izmena: 08 sep 2012 07:53 od jiggy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 sep 2012 08:05 #900

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Molim te nemoj ni ti da govoris Šajkaška ulica, to ne postoji na Podbari. Čovek je mislio na Šumadijsku :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru