Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Obrazovne ustanove

Obrazovne ustanove 20 avg 2015 14:41 #441

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012

Pored toga, prema njegovim rečima, planira se i izgradnja fiskulturne sale u Ledincima, u vrednosti od 30 miliona dinara, kao i nastavak uklanjanja azbestnih krovova sa škola i njihova zamena, a planiraju se i radovi na trećoj fazi kupole na Zmaj Jovinoj gimnaziji u visini od 25 miliona dinara.

Dnevnik

Pitanje je samo da li je to ovo, ili nešto drugo:
Dukelander napisao/la:
Nemanja Radusinović, predlog za kupolu Jovine Gimnazije:















Jako zanimljiva ideja.
Diskutabilan je ulaz, i poenta samog prostora na tom mestu, kao galerija do koje se dolazi preko nekih stepeništa, ali sve ostalo za pohvalu ;)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Sasa, Blavak

Obrazovne ustanove 20 avg 2015 19:00 #442

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
glupost, unistavanje, pravljenje mini staklenika u kome se leti sve topi od sunca je samo bacanje para.....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obrazovne ustanove 21 avg 2015 07:22 #443

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
I mene zanima, ako je to to, kako su namerili da sačuvaju slike i šta će već držati tamo.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obrazovne ustanove 24 avg 2015 17:21 #444

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
У Новом Саду отворена прва међународна основна школа
У Новом Саду је отворена прва међународна основна школа. У њој ће деца бити образована на три језика – српском, руском и енглеском. Школа „Клевер“ примењиваће међународни програм Кембриџа, а ускоро ће уписати и средњошколце. Ученицима ће бити обезбеђен и такозвани продужени боравак.

Izvor: www.novosadska.tv/vest.php?id=19373
Poslednja izmena: 24 avg 2015 17:24 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Obrazovne ustanove 31 avg 2015 16:12 #445

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35888
Zahvaljujući poseti pokrajinskog premijera novom domu za studente (uvek sam se pitao zašto političari posećuju gradilišta), imamo prilike da zavirimo u unutrašnjost doma.

Prilog IMG_7279.JPG ne postoji


(dobro, i malo spoljašnjosti)

Prilog IMG_7416.JPG ne postoji



Prilog IMG_7393.JPG ne postoji



Prilog IMG_7394.JPG ne postoji


Fotografije su preuzete sa internet stranice vlade Vojvodine i ima ih još, pa ko želi
www.mediaportal.vojvodina.gov.rs/v/Foto/...udentski+dom+Evropa/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, ranko su ns, Yokai, Novajlija, Bogdus, valjan

Obrazovne ustanove 31 avg 2015 22:16 #446

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
iznutra fino a spolja kao debela ruzna ruzna sestra crkve pored....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, ranko su ns, TurboMaximus

Obrazovne ustanove 01 sep 2015 00:06 #447

  • vladamh
  • vladamh's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Iskreno nije mi jasno pre svega zbog cega je napravljen toliki dom za Madjarske studente , kad ih u Novom Sadu nema u tolikom broju da bi se za njih pravio poseban dom i zasto se izoluju od studenata Srpske nacionalnosti kao da smo mi divljaci ...Isto tako me interesuje kad ce biti napravljen ovakav dom za ucenike iz NSa?

Ja se izvinjavam za off.. ali morao sam ovo da napisem :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nixivoje

Obrazovne ustanove 02 sep 2015 22:07 #448

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Evo jedna sa Riblje, pošto je Bogdus već fotkao radove na pijaci, ja ulovih kupolu izdaleka.
To je to.

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak

Obrazovne ustanove 02 sep 2015 22:43 #449

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
A ja se izvinjavam, ali moram da pitam: šta te ovde toliko boli? Ni dinar iz budžeta nije dat za ovo, drugi su platili, sve i da stoji prazan skroz, šta te brine koliko ima studenata? I ko se izoluje? Pa ti ljudi će i dalje studirati na novosadskim fakultetima, ovde će samo da spavaju... I srbijanci imaju svoj dom u Budimpešti, koliko se sećam.
vladamh napisao/la:
Iskreno nije mi jasno pre svega zbog cega je napravljen toliki dom za Madjarske studente , kad ih u Novom Sadu nema u tolikom broju da bi se za njih pravio poseban dom i zasto se izoluju od studenata Srpske nacionalnosti kao da smo mi divljaci ...Isto tako me interesuje kad ce biti napravljen ovakav dom za ucenike iz NSa?

Ja se izvinjavam za off.. ali morao sam ovo da napisem :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Billy

Obrazovne ustanove 03 sep 2015 01:00 #450

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Slazem se sa Sasom. Meni uopste ne smeta niti mogu da smislim razlog zasto bi mi smetalo. Ovo uostalom vazi i za SRBE koji zive u Madjarskoj.

Pogled po Googlu mi je rekao da u Budimpesti postoji dom za srpske djake gimnazije koji se finansira iz budzeta drzave Madjarske.
Poslednja izmena: 03 sep 2015 01:02 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obrazovne ustanove 03 sep 2015 08:21 #451

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ja ne mislim da su podele i neke separacije dobre. uvek su loše i doprinose nerazumevanju
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Billy

Obrazovne ustanove 03 sep 2015 08:35 #452

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ja mislim da je bolje da vojvođanski Mađari dođu da studiraju u Novi Sad nego da idu u Budimpeštu.
Ako je ovo način da se to pospeši, onda ok.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obrazovne ustanove 03 sep 2015 14:20 #453

  • vladamh
  • vladamh's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Niko ne kaze da ne trebaju da studiraju u NSu nego da ne trebaju da se odvajaju od drugih...oni cak ni nas jezik ne znaju , ako znaju to je par reci... sto se tice finansiranja zamolio bih Sasu da procita ovaj clanak

www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/206377/Obeca...gradili-samo-temelje

Tu pise da finansije za izgradnju daje pokrajna , a za opremanje vlada Madjarske
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obrazovne ustanove 03 sep 2015 14:24 #454

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Ne bih rekao da ne znaju nas jezik, čak i oni koji su upisali fakultete bez znanja srpskog jezika, tokom studija su ga naučili. Bar to nije prepreka da studiraju u Novom Sadu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obrazovne ustanove 03 sep 2015 16:16 #455

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35888
vladamh napisao/la:
...oni cak ni nas jezik ne znaju , ako znaju to je par reci...
Náš jazyk práve znamená čo? Aky je to jazyk? Slovensky?
Budite ljubazni, imenujte jezik koji podrazumevate kao "nas" da ne bi bilo zabune. U Vojvodini je u službenoj upotrebi barem osam jezika (srpski, hrvatski, slovački, mađarski, rumunski,...), ne mogu da zaključim koji bi to bio "nas", a ako postoji "nas" onda pretpostavljam da postoji i "njihov". Koji bi to onda bio, jer postoji problem mešanih brakova, pa je nekom jedan roditelj slovak, a drugi srbin (npr. čuveni slovački hokejaš Branko Radivojevič), koji bi tu jezik bio "nas" a koji "njihov"? Imamo i mogućnost ovakvog slučaja, nadam se da ste čuli za braću Stevanović, rođeni beograđani, žive i rade u Budimpešti, jako su poznati u mađarskim krugovima. Jedan je pisac, drugi muzičar. Oba roditelja su im srbi, ali braća su odrastala i školovala se u Mađarskoj, na mađarskom jeziku, na kom i stvaraju. Šta bi za njih bio "nas", a šta "njihov" jezik?
Ilustrativna dopuna tekstu
sk.wikipedia.org/wiki/Branko_Radivojevič

hu.wikipedia.org/wiki/Sztevanovity_Zorán

hu.wikipedia.org/wiki/Sztevanovity_Dusán
EDIT:
malo bolja ilustracija
Poslednja izmena: 03 sep 2015 18:47 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, mrnjavi

Obrazovne ustanove 03 sep 2015 16:46 #456

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
U mojoj osnovnoj skoli bio je razred sa (ako me pamcenje sluzi) 25 Madjara i svaki od njih je pricao srpski (druzili smo se cesto sa njima i dan danas sam sa nekima u kontaktu). Neki sa vidljivim akcentom, ali nema ko nije govorio sprski. U srednjoj skoli sam bio u razredu sa 5 Slovaka i jednim Madjarom. Svako od njih je govorio srpski.
Poslednja izmena: 03 sep 2015 16:46 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obrazovne ustanove 04 sep 2015 12:46 #457

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Moja tašta je Ruskinja, pokojni tast je Mađar, oboje su gastarbajtovali u Nemačkoj gde se rodila i moja supruga, školovala se ovde u Srbiji i po profesiji je profesor Engleskog. Ja sam Slovak koji se takođe školovao u Srbiji, proveo sam neko vreme po Danskama i Nemačkama a učio sam nemački par godina nezavisno od toga, dok sam po pitanju engleskog dogurao do najvišeg mogućeg sertifikata koji se može dobiti van zemalja engleskog govornog područja. I sad pogodite koji su sve jezici u opticaju u našem domaćinstvu, i čime sve barataju naša dva klinca... I ko će sad meni da objasni šta je to "naše" a šta "njihovo" :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sasa

Obrazovne ustanove 04 sep 2015 17:43 #458

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
valjan napisao/la:
I ko će sad meni da objasni šta je to "naše" a šta "njihovo" :?
Pa dušebrižnici razni... ovi što ne znaju kako deci da objasne što se dva čike drže za ruke ili što se dve tete ljube!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Obrazovne ustanove 04 sep 2015 18:00 #459

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
vaše je naše a naše je naše
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obrazovne ustanove 05 sep 2015 20:13 #460

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35888
Da bacimo pogled na kupolu u izgradnji sa daljine.

Prilog IMG20150905_019.jpg ne postoji

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru