Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcija fasada i objekata

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 14 dec 2011 20:15 #241

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
o bože, kakvi idoti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 14 dec 2011 21:14 #242

  • kabacum
  • kabacum's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Imperare sibi maximum imperium est
  • Poruka: 209
  • Primljenih Zahvalnica: 97
:drool: :drool: :drool:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 14 dec 2011 22:29 #243

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
:rant: Idioti. Uvek kada pomislim da ne moze gore od ovoga sto se radi po gradu naidje nesto poput ovoga SERE-SITA
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 14 dec 2011 22:40 #244

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ljudi , ajd ostanimo mirni i stalozeni. Ne zelimo da ovu sektasku organizaciju aka ovaj divan forum pretvorimo u besnu rulju :)

Mozda ce to stojati samo privremeno , par meseci :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 14 dec 2011 22:49 #245

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ново лице за још шест зграда

Од када је 2009. године Град у сарадњи са "Пословним простором" донео одлуку да финансира заједно са скупштинама станара обнову фасада, обновљено је седам објеката, а последња у низу била је Адамовићева палата, на чију се обнову чекало годину дана.



Ова акција ту не стаје, пошто су уговорене су и реконструкције фасада на зградама у Улици Илије Огњановића 1, и Пашићевој 12 и 33, док ће Град дати комплетна средства за обнову фасада на објектима у Јеврејској 1 и 21 и на Тргу Републике 2. Како су нам рекли у "Пословном простору" радови би требали да почну за неколико дана, наравно ако временске прилике то дозволе.

Средства су додељивана путем конкурса, при чему је Град издвајао 70 одсто новца, док су скупштине станара давале 30 одсто финансија. До сада су поред Адамовићеве палате обновљене зграде у Његошевој 16, Пашићевој 26, Темеринској 8, Војводе Путника 1, Максима Горког 38 и на Позоришном тргу 4.

Из градског буџета ће следеће године такође бити издвојено 20.000.000 динара за ове намене, а гледаће се да поред фасада буде урађена и квалитетна изолација, јер ће догодине сви објекти морати да имају такозвани енергетски пасош.Г. Ч.

www.dnevnik.rs/novi-sad/novo-lice-za-jos-sest-zgrada
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 14 dec 2011 22:50 #246

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
o pa i Stan je stavio znak o bože baci ciglu i budi precizan
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 14:56 #247

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Edjseg





Sa strane , lepo uradjena ogradica na krovu




Izgleda da ne planiraju da sklone ovaj stub. Par kablova prelaze tacno preko Edjsega




Objekat u Mileticevoj , bivsa ambulanta. Izgleda da ce fasada biti bordo boje sa belim , mislim da je to pobednicka kombinacija.




Laze Teleckog , gde je nekad bila Mona Laza , vidim mogu da rade sa kucama sta zele .... :suicide:
Blagi uzas !




Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 15 dec 2011 14:58 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sandman, Pinki

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 15:07 #248

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
WTF za ove dve zadnje!? :wallbash: Nije cak ni fora ako su na to isli, debili :angry:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 15:12 #249

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Od Mite Ruzica do Trifkovicevog trga sve su kuce sad ovako smesne, znaci Hadzi Ruvimova u centru
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 15:25 #250

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Kazem, ako je fora kao da imitiraju Zlatnu ulicu u Pragu

onda su failovali, a ako nije onda nema drguge za ovo osim :suicide:

Btw, kacis dosta slika pa stavljaj logo dole posto vec vidim da ce se maznjavati ;)
Poslednja izmena: 15 dec 2011 15:26 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 15:31 #251

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ja to ne koristim , i ne koristim imageshack ako ima veze sa tim ......i znam da ima uputstva ali ovo ubacim cim dodjem sa posla riknut pa me jako mrzi
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 15:48 #252

  • chepa
  • chepa's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 10
Nije mi jasna opcinjenost, novosadskih arhitekata, projektanata, kicerajski plavom, odnosno zutom bojom, svaka druga zgrada nosi fasadu gore navedenih :(
Secam se jednom prilikom na faxu, moj profesor urbanizma da se je li pohvali svojim studentima, doneo sliku njegove prve zgrade koju je projektovao, mislim na Grbavici ako se ne varam. Na nase zaprepascenje i negodovanje odabirom boje, njegov odgovor je bio da je ta boja kako se izrazio "in" i da se savrseno uklapa u okolinu... :ohno:
Mozete da predpostavite kojom bojom je fasada zgrade bila okrecena, naravno zutom :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 15:58 #253

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Meni krem boja nekako najvise odgovara ali mislim da ce objekat u mileticevoj tj 4. slika u mom kratkom izvestaju biti odlicna kombinacija.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 21:45 #254

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Hteli su da se istaknu na neki način, ali po meni ova kombinacija boja je prava seljana. :toilet: Umesto toga bolje je koristiti pastelne boje za fasadu i onda neki slabiji ili jači kontrast za ukrasne elemente koji treba da dođu do izražaja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 22:39 #255

  • Mr.Dipling
  • Mr.Dipling's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 14
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Pozdrav ljudi,
bio sam juče na Eđšegu, na Jodnoj Banji i na Adamovićevoj palati, pa evo par fotki.



Uploaded with ImageShack.us

Na Eđšegu malterišu unutra, pa mi nije bilo zanimljivo da slikam. Uskoro će slikati plafon, pa kad dovedu Mikelanđela onda ću da slikam. Šef gradilišta mi kaže da će se raditi i statička ojačanja zidova, tako da tu ima još posla. Fasadu rade sa silikatnim bojama(na jednoj slici su dati uzorci), a iz zavoda su odabrali ovu žutu (malo smaraju više sa tom žutom). Najveći apsurd je činjenica da kad završe ovaj objekat, ostaće pored njega nakačena ona šupetina što je neko bespravno dozidao pre ko zna koliko godina i što se svojevremeno i zapalilo. Neverovatno, ali nemaju prava da ga sruše, jer ga je vlasnik u međuvremenu legalizovao.

Što se tiče Jodne banje, izvođač mi kaže da su pre nekoliko dana zvali gradsko zelenilo i da su posekli neko drvo koje je pretilo da se sruši na zgradu (neko pri kraju parcele). Juče su ih opet zvali i tražili da se poseku ona sva drveća ispred fasade i da se posadi neko nisko rastinje. Ne znam ko o tome odlučuje, ali mislim da je stvarno dobra ideja. Ako se svidi direktorici Jodne banje, možda i prođe.
Poslednja izmena: 15 dec 2011 22:49 od Mr.Dipling.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, limanac, Otis Driftwood, sandman

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 23:03 #256

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ovo za rastinje i glavnu fasadu Jodne je odlicna vest, konacno ce zasijati :clapping:
Poslednja izmena: 15 dec 2011 23:05 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 23:04 #257

  • Mr.Dipling
  • Mr.Dipling's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 14
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, Otis Driftwood, mrnjavi, Pinki

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 23:08 #258

  • Mr.Dipling
  • Mr.Dipling's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 14
  • Primljenih Zahvalnica: 21






Što smara ovo ubacivanje slika sa Imageshacka-a.

Ovo su oni uzorci nijansi.
Poslednja izmena: 15 dec 2011 23:13 od Mr.Dipling.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 23:11 #259

  • Mr.Dipling
  • Mr.Dipling's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 14
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Izvinjavam se ako sam neke slike duplirao, moram malo da uđem u štos.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 15 dec 2011 23:13 #260

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Samo šibaj, neće se baci ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru