Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcija fasada i objekata

Rekonstrukcija fasada i objekata 17 avg 2021 23:50 #1921

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 466
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Sada na kompu nađoh fotke od pre godinu i po dana kada sam fotkao ovu kuću.
Na njoj je oglas za prodaju, agencije "Bomil".

Kuća nije nadograđena posle prodaje, ista je kao i kada sam je ja slikao. Samo što je crep bio mator, ovi su postavili novi crep. To su oni tavani sa onim kosinama ispod kojih možeš da se ispraviš, namenski tako rađeni ako će se nekada preuređivati tavan u stambeni prostor.
Na mojim fotkama su prozori od drveta sa metalnim šalukatrama. Ovde sipu sada PVC prozori, šalukatre su nažalost uklonjene. Na novim fotkama se vidi da na balkonu fali ograda. Na mojim fotkama ograda je od kovanog gvožđa.

Jedina nadogradnja koja je urađena je iznad garaže. Kod mene na fotografijama se iza kuće vidi još jedna garaža.

Na žalost ne mogu da kačim fotke sa računara. Morao bih da ih prebacujem na telefon pa tek onda sa njega.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

Rekonstrukcija fasada i objekata 20 avg 2021 13:04 #1922

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Da li mislite da je vreme da se Hotel Vojvodina rekonstruise i da li vam je cudno sto do sada vec nije?
Crep u losem stanju, limarija zardjala, fasada u losem stanju, stolarija propala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 20 avg 2021 16:33 #1923

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 466
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Često sam u Vojvodinu odlazio na dnevni meni. Čorba, glavno jelo, salata, hleb, kolač/sezonsko voće za svega 250-300 dinara.
Posle trećeg odlaska kada su skontali da sam im postao redovan gost uvek su mi pojačavali porcije.
U lepom sećanju mi ostala Vojvodina, sa onim ogromnom salom, lukovima, stubovima, lusterima, ljubaznim osobljem i ljubaznim klincima koji su tu radiki praksu i učili se finesama konobarisanja i kuvanja.
Onda se neko setio da tu lepu salu isparceliše i od nje napravi butike. Od onolike sale je ostao patrljak, sa spuštenim plafonima, bez ukrasne plastike po zidovima, bez prozora i dnevne svetlosti. A i dnevni meni je skočio. Sada je, ako se ne varam, 600-650 dinara.
Šteta tog hotela. U toj sali sam uvek imao osećaj kao da sam se vratio 100 unazad, ručavao za stolom pored velikog prozora i posmatrao trg Slobode, ljude kako prolaze. Nekad vidiš nekog poznatog pa kucneš u prozor i rukom mu mahneš da uđe i popije nešto. I da ruča ako hoće.
A onda sve to preko noći samo nestane.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

Re:Rekonstrukcija fasada i objekata 20 avg 2021 17:05 #1924

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Pa kako neće nestati kad dobiješ toliko hrane za 200 dinara, čudo da je i toliko radilo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcija fasada i objekata 20 avg 2021 21:21 #1925

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 466
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
ChobbyNS napisao/la:
Pa kako neće nestati kad dobiješ toliko hrane za 200 dinara, čudo da je i toliko radilo.

Nisam napisao da je bilo 200 dinara već 250-300. Za to vreme je to bila velika razlika u tih 50-100 dinara koje ispustio iz tvoje računice.
Pisao sam o vremenu kada je se tu nalazila velika sala, pre nego što je pretvorena u butike.
A u to vreme je evro bio 80-82 dinara, litra bezolovnog 95-99 dinara. Kilo mesa bilo tri, četiri puta jeftinije nego danas. Da sa kolegom popiješ po pivo u Zmaj Jovinoj ceh je bio 110-120 dinara za obojicu. Produžena sa mlekom i flašica kisele 80-100 dinara.
Tako da 250-300 dinara za dnevni meni nije baš bilo ban badava pa da oni mogu propasti. Dnevni meni je nešto što oni spreme za stotinjak i više ljudi odjednom, kao u vojsci. Nisam govorio o redovnom meniju sa kojeg naručuješ klopu po želji. To je bilo skuplje.
Za dnevni meni spreme četiri glavna jela tipa bečka šnicla, natur šnicla, pasulj sa rebarcima, ćufte u paradajz sosu pa biraš šta ćeš. Teleća čorba je ista za bilo koje jelo da uzmeš, kuvala se u kazanu na veliko, hleb kao hleb, salata kupus ili paradajz, krastavci, kako kad. Kolač baklava, krempita, šampita, pita sa jabukama, višnjama. I to se spremalo na veliko. Čim se nešto sprema na angro i cene su manje, ali i pored takvih cena sa takvom vrstom spremanja klope ima mesta za zaradu. Posle popiješ kafu, neko pivo, neko naruči sok a to se posebno plaćalo, nije ulazilo u dnevni meni. Eto i na piću zarade. Uz dnevni meni za džabe je išao samo bokal vode.
Nije isto ako si tada u džepu imao hiljadu dinara i ako danas u džepu imaš hiljadu dinara.

No, da ne zagušujemo topik pričom koja nije vezana za temu. Ono je samo bio moj osvrt na hotel Vojvodina kada je već spomenuta za moguću restauraciju zgrade, fasade. Malo nostalgije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, RM77, mlata, Blavak, Toni021, nsns

Rekonstrukcija fasada i objekata 21 avg 2021 08:58 #1926

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Gerontološki na Limanu II.






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sasar, valjan, Чиле

Rekonstrukcija fasada i objekata 21 avg 2021 09:00 #1927

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, mlata, valjan, vladulns, Хомер, Cole11, Чиле

Rekonstrukcija fasada i objekata 23 avg 2021 22:01 #1928

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Dijagonala na uglu Železničke i L. Kostića ipak nije završena.



Sad znamo šta će biti u onom manjem prosotru u Sremskoj ulici.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, sasar, valjan, Чиле

Rekonstrukcija fasada i objekata 24 avg 2021 08:20 #1929

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Šta je to Inform centar MUPa?
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 24 avg 2021 10:48 #1930

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Da li mislite da je vreme da se Hotel Vojvodina rekonstruise i da li vam je cudno sto do sada vec nije?
Crep u losem stanju, limarija zardjala, fasada u losem stanju, stolarija propala.

Vreme jeste, ali obzirom na jos uvek nereseno vlasnistvo nije cudno. Da podsetim, hotel je uz drugu imovinu privremeno oduzet od Darka Sarica.

Hotelom upravlja Direkcija za privremeno oduzetu imovinu koja je pod Ministarstvom pravde. Koliko znam prosle godine je doneta prvostepena presuda o trajnom oduzimanju. Inace hotel je jedva uspeo da sacuva tri zvezdice u kategorizaciji, sobe do nedavno nisu ni klime imale. Ima mnogo problema i ogromna su ulaganja da se hotel unapredi ili bar uskladi sa zahtevima vremena. Fasada je najmanji problem, ipak je zgrada 170 godina stara.
Interesantno je da vise prihoda ostvaruju od rente nego od ugostiteljstva. Steta...
Meni je najvise zao predivne baste u dvoristu za koju dosta ljudi ni ne zna. Divna basta, ogromno drvece, relativno jeftino pice i kolaci, zaklonjena od prolaznika, a 20m od pesacke zone. Nema takve baste u sirem centru grada sigurno, a zvrji prazna i zaboravljena. Malo je i do marketinga verovatno...
Putnik je Saric renovirao, on je u boljem stanju, a Secuan, Lipa, Dunavska Oaza ne rade vec godinama...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 24 avg 2021 11:58 #1931

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 466
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
ranko su ns napisao/la:
Šta je to Inform centar MUPa?

Verovatno drukare i saradnici Službe tu dolaze da podnesu izveštaje tj. da ostave raznorazne informacije o nekome, nečemu, . . .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 24 avg 2021 12:14 #1932

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
misliš da cinkare. E ovo je dobro. Ono pre mi bilo daleko :nuts:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Rekonstrukcija fasada i objekata 30 avg 2021 18:43 #1933

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Prošle nedelje primetih radnike kako nešto kopaju ispred zgrade Radničkog, a koji dan nakon toga i ogradu. Moguće je da kreće rekonstrukcija, konačno.



Dijagonala na uglu Železničke i L. Kostića.


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, limanac, ranko su ns, mrnjavi, Duja, Djordje Cvarkov, valjan, Cole11, Чиле

Rekonstrukcija fasada i objekata 03 sep 2021 15:53 #1934

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Skinute skele sa fasade u Dunavskoj
Moram priznati da mi se ova fasada jako dopada, ako ne jedna od najlepsih rekonstrukcija.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, kabacum, Dukelander, limanac, montana, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Brane, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Ksena, Cole11, nsns, Чиле

Rekonstrukcija fasada i objekata 03 sep 2021 18:20 #1935

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
U pravu si daa, jako je lepo ispalo :okay: Malo i da preseče one kolačarske roza-žute :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 06 sep 2021 18:38 #1936

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Evo jos jednom, bez gradilista



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, nsns, Чиле

Rekonstrukcija fasada i objekata 07 sep 2021 08:38 #1937

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Kada bi ovako nekako uradili i ovaj tuzni objekat bio bi presrecan

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, montana, sasar, Чиле

Re:Rekonstrukcija fasada i objekata 07 sep 2021 10:23 #1938

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Sredice ga tako sto ce da nikne stambeno poslovni objekat

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcija fasada i objekata 07 sep 2021 11:16 #1939

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ilke napisao/la:
Sredice ga tako sto ce da nikne stambeno poslovni objekat

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk

To se nece desiti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcija fasada i objekata 07 sep 2021 12:33 #1940

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ja bih tu najradije video nadogradnju, ali bolje izvedenu od one iz P. Pavla
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru