Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcija fasada i objekata

Re:Rekonstrukcija fasada i objekata 16 okt 2019 10:52 #1481

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
^^
Suše veš na balkonu, centralni gradski trg :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Rekonstrukcija fasada i objekata 16 okt 2019 13:48 #1482

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
:suicide:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 16 okt 2019 14:01 #1483

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35888
E, da je Federiko F. živ, kako bi dobar film snimio...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 16 okt 2019 14:23 #1484

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 465
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Mislim da je taj kompletan sprat, koji gleda na trg, pretvoren u hostel. Tako da gosti veoma često vetre odeću posle noćnih izlazaka a poneki i opere nešto na ruke.
Mene kompletan Novi Sad pomalo podseća na španske gradiće duž obale mora. Svuda su tako otvorene terase i balkoni sa kojih vise peškiri, kupaći kostimi, majjce, pantalone . . .
Sve je više stanova u strogom centru koji se pretvaraju u hostele, naročito oni oduzeti i prodati preko izvršitelje zbog nekog dugovanja prethodnog vlasnika.
Postoje gradovi u svetu u kojima je lokalna uprava zabranila da u određenim delovima grada bilo šta visi na terasi, da se nešto suši ili drži. Kod nas bi takva zabrana izazvala revolt po principu "moj stan, moja privatna imovina i mogu da radim šta hoću".
Ne znaju naši ljudi da u svetu postoje gradovi u kojima stan platiš i po nekoliko stotina hiljada evra, pa i preko milion, a nije ti dozvoljeno da na terasi zapališ cigaretu. Iako je to tvoja privatna imovina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcija fasada i objekata 16 okt 2019 19:21 #1485

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35888
Železnička 30, tablu nisam video.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, sasar, valjan, AeroDron

Rekonstrukcija fasada i objekata 17 okt 2019 01:12 #1486

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
@Emanon
Zar ne mislis da je bas malo glupo kada das toliko para za svoj stan, da ti neko zabrani za zapalis cigarnu na terasi?
Nije to revolt, nego zdrav razum, ako je stan tvoj onda je tvoj! Ako se nekom ne svidjaju gace na terasi, neka kupi stan od tebe i nek susi gace u sobi, ili neg bude naturista npr...
Ja necu nikad razumeti te fore .. niste videli na zapadu kako je ovo ono.. a zasto mora da znaci da je odmah po defaultu to nesto dobro cim je sa zapada? Ko je taj koji ,i sa kojim pravom odlucuje, sta je dobro lose, lepo ruzno, legalno neleglano, ko tebe pita za to,kada te je pitao itd itd
Poslednja izmena: 17 okt 2019 01:26 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcija fasada i objekata 17 okt 2019 09:39 #1487

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Zar ti nije dovoljan zdrav razum da ti bude jasno da je lepša terasa bez gaća nego ona sa istim? Ako si već izabrao da živiš u strogom centru onda izvoli pa neke stvari poštuj. I ko ima para za stan u centru ima vala i za mašinu za sušenje. Pušenje cigareta na terasi mi je normalno i to mi je glupo da bude zabranjeno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 17 okt 2019 10:44 #1488

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8975
Znam da je sada ovo off ali samo zelim da kazem da pusenje cigareta nije normalno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Istraživač

Rekonstrukcija fasada i objekata 17 okt 2019 11:07 #1489

  • kabacum
  • kabacum's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Imperare sibi maximum imperium est
  • Poruka: 209
  • Primljenih Zahvalnica: 97
A uz to i čist bezobrazluk pušača koji svesno narušavaju zdravlje nepušača u svom neposrednom okruženju. Odakle Vam pravo za to!?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 17 okt 2019 13:27 #1490

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Gde je to zabranjeno pušenje cigara na terasi?

I meni dim smeta, ali malo preterujete
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcija fasada i objekata 17 okt 2019 22:17 #1491

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
Bivši pušači su najgori :(

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck

Rekonstrukcija fasada i objekata 18 okt 2019 03:06 #1492

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 465
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Moji od 1968. zive u Danskoj. Kada smo se mi deca raselili iz porodičnog doma, moji su prodali kucu i 2008. kupili stan. Pre par godina je na nivou stambene zajednice kojoj pripada i zgrada u kojoj moji imaju stan donesena odluka o zabrani pusenja na terasi. Nekima je smetalo sto im ruza vetrova kroz otvoreni prozor i balkonska vrata unosi miris cigarete. Koliko tog dima moze da udje u tudj stan kroz prozor ili balkonska vrata, nemam pojma, ali nekima je to verovatno smetalo, stalno su se zalili i na kraju je donesena odluka da se zabrani pusenje na terasi. Zahtev je bio da se zabrani i pusenje u stanu jer su se isti bunili da hodnik zgrade smrdi na duvan kada se otvaraju vrata stana u kojem ima pusaca, ali to im nije proslo. Ne zivim vise tamo vec uze vreme, ali kada odem do mojih svaki put se iznenadim nekim novim pravilima.
Dok smo imali kucu, nismo smeli instalirati klimu na nacin da se spoljna jedinica vidi. Morale su da idu dole na zemlju, nismo ih smeli kaciti na zid iako je kuca bila nasa i nas plac. Jedna jedinica je bila dole, uz sam zid kuce i rastinja pa je bila zaklonjena zelenilom a za drugu je otac bio napravio lazni sanduk za bastenski alat. Oko spoljne jedinice je napravio drveni sanduk sa sitnim prorezima sa strane da bi vazduh mogao da cirkulise kada klima radi.
Kada smo jedne godine renovirali kucu i kada je na red doslo krecenje, od opstine smo dobili paletu sa nekih pet, sest boja koje su bile odobrene da se njima smelo kreciti. Boje van te palete nisu dolazile u obzir. Mi smo imali srece da smo dobili da biramo jednu izmedju pet, sest boja dok je u nekim naseljima bila obavezna iskljicivo bordo boja sa crnim okvirima vrata i prozora, crnim olucima. Vrata i krila prozora su smeli biti u beloj boji.
Bez obzira sto je nesto tvoje, morao si da postujes pravila i nista nisi smeo da radis na svoju ruku.
Tamo recimo nikada nisam video zgradu a da je jedan deo terasa zazidan, zastakljen, neki prozori drveni, jedan deo PVC. Sve je jednoobrazno. Terasu mozes da zastaklis samo ako svi u zgradi to isto urade, na identican nacin a tek po odobrenju arhitekte ili firme koja je projektovala zgradu.
Strogo se vodi racuna o estetici, da je lepo i prijatno za oko, da nije skrnavo. Vodi se racuna da i onom ko zivi u zgradi preko puta tebe nista ne smeta na tvojoj zgradi kada sa svog balkona ili prozora pogleda u nju.
Ja kada odem do moojih i vratim se posle desetak dana, svaki put se prenerazim Novim Sadom, gomilom grafita, raspalih fasada, klima porazbacanih bez ikakvog reda, gde skoro svako okreči svoju terasu kako mu se ćefne kao sto i vlasnici lokala u prizemlju okrece spoljni zid totatlno u drugu boju od koje je okrecena zgrada, gde neko na vrhu zgrade zida nekakve objekte i vidikovce. . . .
Primecujem da cak i kada se u Novom Sadu sazida zaista lepa i ukusna zgrada, u kojoj bih cak mozda i ja pozeleo da imam stan, veoma brzo po useljenju neko vec nesto menja, obija, dozidjuje, izbacuje, prepravlja, zastakljuje, postavlja nekakvu skalameriju i konstrukciju na krov, . . .
Ako si imao srece da zgradu fotografises odmah po njenom zavrsetku, iznenadis se kada tu fotografiju uporedis sa tom istom zgradom kroz pola godine do godinu dana. Razlika kao nebo i zemlja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, kabacum, Dukelander, Cookie, limanac, kasko, Duja, Boda Tajson, Brane, RM77, das ivon, Billy, Ljube, Djordje Cvarkov, valjan, Marc, zlaja, Istraživač

Rekonstrukcija fasada i objekata 18 okt 2019 12:11 #1493

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Postoji tu procenat smislenih stvari, ali u većem je sterilizacija. Jedan od razloga zašto me previše uređena društva iritiraju. Orvelovština se manifestuje na različite načine.
Poslednja izmena: 18 okt 2019 12:12 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, mlata, Blavak, zeljolaki

Rekonstrukcija fasada i objekata 18 okt 2019 13:41 #1494

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Na mreži
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
TurboMaximus napisao/la:
Postoji tu procenat smislenih stvari, ali u većem je sterilizacija. Jedan od razloga zašto me previše uređena društva iritiraju. Orvelovština se manifestuje na različite načine.
Svakom svoje, ali meni suza krene kad shvatim da ni 1 % ovoga neću nikad dočekati ovde. Takav sistem traži nešto od tebe, ali zato ti i pruža nešto zauzvrat. Ne bi mi bilo teško da istrpim neka rigidnija pravila kad znam da zauzvrat to dolazi od države koja se isto tako i brine i ako budem invalid, nezaposlen, ugrožen u bilo kom vidu...Stvarni osećaj da živiš u nekom društvu sa svim njegovim prednostima i manama a ne da se gaji osećaj da sem porodice i možda par prijatelja svi ostali te sputavaju i potencijalni su neprijatelji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, Istraživač

Rekonstrukcija fasada i objekata 18 okt 2019 13:50 #1495

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Još je u Austrougarskoj bilo pravilo da se kuće farbaju u belu boju a cokla se farbala u nacionalnu boju vlasnika kuća. Tako su madjari farbali coklu u zeleno, srbi u oker žuto, slovaci u svetlo plavo itd. Pokušao sam da pronađem na internetu nešto više o ovome jer sam sasvim siguran da je to pravilo važilo u određenom vremenskom periodu i u određenom delu države, ali svakako je bilo i u Vojvodini jedno vreme to na snazi.
Uglavnom, mislim da nema ništa logičnije od toga da urbanisti propišu pravila o visini objekata i boja fasada u nekoj ulici ili njenom delu. Ove fasade striropor gradnje po Novom Sadu su užas. Sada i nema toliko ekstrema kao početkom ovog veka, ali i dalje je ostao haos boja. Pogledajte svetao primer Aleksandar gradnje i jedan deo zgrada sa fasadom zelene boje na Grbavici, koliko samo jedan detalj moze da promeni izgled grada. Takođe bi dodao i to, da za sušenje veša na terasama nisu krajnji krivci stanari već projektanti zgrada. Ranije se znalo da svaki stan mora da ima ili pogled na dve strane sveta, tj ulične i dvorišne prozore/terase, ili da ima obezbeđen vešeraj. Ja sam odrastao u zgradi u kojoj se veš sušio u zajedničkom tavanskom prostoru. Ove nove zgrade ne da nemaju vešeraj, već je i biciklana misaona imenica.
Nije ovde reč o preterivanju u uređenju društva, već jednostavno neke osnovne stvari u projektovanu su morale da se ustanove i poštuju kada je krenula masovna novogradnja. Takođe, kada je reč o starim zgradama i primeru zgrade na trgu i veša na terasi, ovde je reč verovatno u "usitnjavanju" velikih stanova kako bi se dobilo što više stanbenih jedinica pa iz tog razloga dobijamo veš na uličnoj terasi objekta, sasvim sam siguran da originalan stan ima obezbeđen prostor za tu namenu.
Poslednja izmena: 18 okt 2019 13:53 od Ljube.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 18 okt 2019 14:45 #1496

  • Marc
  • Marc's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 298
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Cookie napisao/la:
Gde je to zabranjeno pušenje cigara na terasi?
I meni dim smeta, ali malo preterujete
Mislim da je neko procitao u vestima ali vezano za Moskvu, Rusiju.
Pušači u Rusiji suočavaju se sa novim poteškoćama nakon što je Ministarstvo za vanredne situacije odlučilo da zabrani pušenje na balkonima stambenih zgrada.
izvor
www.021.rs/story/BBC/224505/Rusija-i-cig...tambenih-zgrada.html
Atomsko Sklonište - Čedna gradska lica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcija fasada i objekata 18 okt 2019 15:39 #1497

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8975
Meni najvise smeta pusenje u ugostiteljskim objektima ali sami su pokazali kako je drzava nemocna da se izbori sa tom zabranom. Jos samo da ugostitelji stupe u strajk, pa da se sastanu sa predsednikom pa da dobiju 5000 evra subvencije po radniku
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Rekonstrukcija fasada i objekata 18 okt 2019 16:02 #1498

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8975
TurboMaximus napisao/la:
Postoji tu procenat smislenih stvari, ali u većem je sterilizacija. Jedan od razloga zašto me previše uređena društva iritiraju. Orvelovština se manifestuje na različite načine.

Izgleda da samo u uredjenom sistemu, skoro fasistickom, mozes ziveti lepo. U Srbiji se previse toga dopusta, zato i jesmo tu gde jesmo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcija fasada i objekata 18 okt 2019 16:17 #1499

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
malo više slobode nije na odmet ne valja ni da je sve preciziran o sankcionisano ne smeš ovo ne smeš ono ne smeš ovo ne smeš ono ne smeš da parkiraš ispred svoje kuće ne smeš da parkiraš ispred druge kuće ne smeš da popraviš crevo sudopere ne smeš da zameniš sijalicu na auto
Orvel je u pravu

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Rekonstrukcija fasada i objekata 18 okt 2019 16:58 #1500

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Meni najvise smeta pusenje u ugostiteljskim objektima ali sami su pokazali kako je drzava nemocna da se izbori sa tom zabranom. Jos samo da ugostitelji stupe u strajk, pa da se sastanu sa predsednikom pa da dobiju 5000 evra subvencije po radniku
Zabrana pusenja u ugostiteljskim objektima bi bio veliki uspeh u smislu zauzdavanja bahatosti, koja se stice u porodici i okruzenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru