Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: LIDL supermarketi

LIDL supermarketi 03 maj 2018 10:11 #41

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2331
Magacinski objekat, koji je bliže autoputu, je već odavno gotov i tu nema nikakvih radova, barem ne spolja, jedino ako se još uvek ne oprema enterijer u upravnoj zgradi koja je iza magacina pa se samo delimično vidi sa autoputa, kada sam pre par nedelja poslednji put prošao tuda, ispred upravne zgrade bilo je parkirano 15-ak vozila, što putničkih što razne caddy/kangoo/berlingo/verso varijante
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 03 maj 2018 11:12 #42

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8009
Upravna zgrada je odavno u funkciji, sve sa kantinom (za koju nisam baš siguran da se koristi u potpunosti).
Tamo se već drže sastanci redovno.
Bio sam u istoj, jako je fino urađen enterijer.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 03 maj 2018 11:13 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 03 maj 2018 11:20 #43

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
valjan napisao/la:
Konkurs za ovu "sitnu boraniju" je završen krajem marta, da li se ikome isplati da plaća smeštaj za 1.000 radnika negde u inostranstvu pola godine dok su na obuci ili da ih plaća da sede kod kuće par meseci i ne rade ništa, i da plaća full komunalije za 15-ak objekata koji samo tako stoje?

Napisao sam gore da radnici u inostranstvu ne sede nego punom parom rade za objekte Slovačkog Lidla i za to primaju platu.Nebitno da li su konkurisali na mesto prodavca,magacionera ili menadžera.Svi rade sve i poprilična je presija na njih.Zato sam i napisao da je dosta njih odustalo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 03 maj 2018 14:33 #44

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35879
mlata napisao/la:

Kad plate koje su u Slovackoj male prebace u Srbiju,bice jos manje.Prosecna plata je u rangu universkih

Da li možeš da navedeš izvor ovoga da su plate zaposlenih u Lidlu SK male. Ja sam pronašao podatak da je početna bruto plata u Lidl Sk za poziciju prodavac-blagajnik 845 EUR od marta ove godine. Činjenica je da je to znatno manje nego u Lidl CZ (plata je oko 1.100 EUR), ali u odnosu na troškove života u SK je to sasvim korektno. Ljudi iz SRB odlaze u SK da rade i za niže plate, no to više govori o standardu kod nas, nego u SK.
finweb.hnonline.sk/ekonomika/1698561-nas...hudobnymi-pribuznymi
mlata napisao/la:

Napisao sam gore da radnici u inostranstvu ne sede nego punom parom rade za objekte Slovačkog Lidla i za to primaju platu.Nebitno da li su konkurisali na mesto prodavca,magacionera ili menadžera.Svi rade sve i poprilična je presija na njih.Zato sam i napisao da je dosta njih odustalo

Pretpostavljam da nisu u SK odveli sve ljude koji bi trebalo da rade na svim pozicijama u SRB, već samo deo odabranog kadra koji će se obučiti za rad i biti sposoban da svoje znanje prenese na ostale zaposlene u objektima u SRB. Zbog toga pretpostavljam i da su pod presijom, a to bi možda mogla da bude i selekcija zaposlenih koji će preuzeti neke pozicije nadređenih u objektima u SRB. Što se tiče budućih plata zaposlenih ovde, prekjuče je bio 1. maj i vidim da su izletišta bila puna, jelo se i pilo,... Kanda smo zaboravili šta se to dogodilo početkom maja 1886. u Čikagu.[/quote]
Poslednja izmena: 03 maj 2018 14:34 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 03 maj 2018 19:11 #45

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Inace, u nemackom Lidlu plata za puno tadno vreme je 1300 neto a 90% proizvoda je jeftinije nego u Srbiji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 03 maj 2018 23:14 #46

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2331
U domaćim trgovinskim lancima jedan od zadataka zaposlenih je da obilaze konkurentne prodavnice i beleže šta ima u asortimanu, kolika je cena, kako je i gde izloženo i sl. Ne bi me uopšte čudilo da imaju i ljude koje ubacuju kod konkurencije da bi ispratili proces regrutacije, obuke i saznali više detalja o radnim procesima i procedurama, naročito kod konkurencije koja je nova na tom tržištu. A tipična balkanska posla su da opleteš po konkurenciji najgore što možeš. Tako da mi ta priča o porobljenim i potlačenim Lidlovcima malko smrdi na klasičnu kontrapropagandu. Jer migu da nađem zilion primera i za domaće trgovine gde kad god uđem ne poznajem nikog od osoblja jer non-stop jedni odlaze a drugi dolaze, na pola artikala fale cene i nema ko da premesti korpe od kase do ulaza jer ne stižu od ostalog posla, a plate su im poslednji put povećane pre 10 godina.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Brane, Blavak, Billy, f4bles

LIDL supermarketi 04 maj 2018 08:05 #47

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Samo sam preneo vidjenje jednog zaposlenog u Lidlu Srbija na privremenom radu u Slovackoj.Nije kontra propaganda.Btw. kao rodjeni Novosadjan ,smatrao sam Univerkekssport za nas megamarket i bio mu veran.Oni tek svoje radnike maltretiraju.
Opet iz prve ruke.Postoji dogovor izmedju konkretno Unizvera i IdeJe,gde odredjen broj radnika ide da popisuje cene u konkurentnoj firmi kako bi ih uskladili.Nema tu konkurencije vec cist dogovor.Najkonkretniji primer od pre par meseci je Radnici iz Univera na spensu su isli u Ideu u Merkatoru da popisuju odredjene artikle i taj ceo dan su bili tamo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

LIDL supermarketi 04 maj 2018 08:33 #48

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8009
To je ok, ali ako se već radi taj dogovor, zar ne bi bilo logičnije da samo jedni drugima proslede mejlom šta su cene čega nego da šalju radnike u konkurentski market?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 04 maj 2018 09:14 #49

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35879
mlata napisao/la:
Samo sam preneo vidjenje jednog zaposlenog u Lidlu Srbija na privremenom radu u Slovackoj.

Kad već imaš direktne informacije jako me zanima zašto su ih slali u SK na obuku? Ne deluje mi logično da ljudi iz SRB idu u SK na obuku zbog, pre svega problema sa jezikom, i udaljeniji su od SRB bliže Lidl HR, gde jezik nije problem. Slovački jeste slovenski jezik i veoma je sličan srpsko-hrvatskom, ali bez prevodioca baš i ne ide, čak i ljudi odavde, koji vladaju "dolnozemský" slovački za neke izraze (što njihove tamo, što tipično ovdašnje) moraju da traže prevod (npr. tipičan izraz u Petrovcu za paradajz je "jabĺčko" (u SK je to jabuka), za razliku od onog kako bi ga nazvali u Trnavi "paradajka", a ispravno bi bilo "rajčiak jedlý" ili samo "rajčiak".)
Poslednja izmena: 04 maj 2018 09:17 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

LIDL supermarketi 04 maj 2018 10:35 #50

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Dukelander napisao/la:
To je ok, ali ako se već radi taj dogovor, zar ne bi bilo logičnije da samo jedni drugima proslede mejlom šta su cene čega nego da šalju radnike u konkurentski market?
Cene na nivou jednog marketa su razlicite po objektima.Liman je generalno skuplji od ostatka grada.Zato su i isli sa spensa u Merkator a ne negde na naselje ili Detelinaru.Takodje su gledali i odredjenu velicinu marketa u kojima se vrsila korekcija cena.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 04 maj 2018 10:51 #51

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9083
Kako vreme prolazi sve u vezi Lidla i njihovog otvaranja kod nas mi je sve bizarnije.
Još uvek se nadam da će njihov dolazak pokrenuti i preokrenuti neke stvari kod nas. Tu mislim, pre svega na bedne plate u sektoru maloprodaje.
.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 04 maj 2018 10:53 #52

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
nsuzivo.rs/novi-sad/lidl-u-novom-sadu-do-kraja-godine

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 04 maj 2018 11:01 #53

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4219
  • Primljenih Zahvalnica: 3187
mrnjavi napisao/la:
Kako vreme prolazi sve u vezi Lidla i njihovog otvaranja kod nas mi je sve bizarnije.
Još uvek se nadam da će njihov dolazak pokrenuti i preokrenuti neke stvari kod nas. Tu mislim, pre svega na bedne plate u sektoru maloprodaje.
.

Nema tu ništa bizarno. Svima je to normalno, jedina je razlika što mi to pratimo. ;)

Prodavnica kao prodavnica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 04 maj 2018 11:18 #54

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Jedna ili dve prodavnice u NS nece bas promeniti nesto veliko.Ako ulete Spar,Aldi,Carefour,onda tek mozemo ocekivati razbijanje monopola i medjusobnog dogovaranja oko cena i marzi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 04 maj 2018 12:30 #55

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9083
Cookie napisao/la:

Nema tu ništa bizarno. Svima je to normalno, jedina je razlika što mi to pratimo. ;)

Prodavnica kao prodavnica.

Kako nema, ovde je običaj da se roba slaže na police dok majstori lepe pločice i montiraju rasvetu noć pred otvaranje :)

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 08 maj 2018 17:11 #56

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2331
Evo da i ja ilustrujem o čemu pričam - stalno upaljeno svetlo unutra, kombiji i karavani ispred, a sad prvi put vidim i ove menadžmentsko/merčendajzerske limuzine iza:

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Yokai, Zex021, sasar, Blavak, Light

LIDL supermarketi 09 maj 2018 15:40 #57

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2331
Jutros gledam, te tri limuzine parkirane uz sam objekat sa strane prema prugi su i danas tamo, ali drugačije raspoređene, ovde na fotki (sad tek vidim da se prilično slabo vidi na fotki, ja kad zumiram na telefonu vide se savim ok) je srebrna bliže rampi a crne su iza nje, a danas je srebrna bila u sredini, što će reći da u nekom trenutku odlaze njima i ujutro se opet vraćaju. I videh neku nogatu dugokosu žensku osobu u tipičnom kancelarijskom "outfitu" danas kako se motala napolju, što će reći da nisu samo majstori unutra, ima izgleda i kojekakvih komercijalistkinja i menadžerki tamo...
Poslednja izmena: 09 maj 2018 15:42 od valjan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 09 maj 2018 16:14 #58

  • Schotzie
  • Schotzie's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 67
Koji si ti kralj, ladno mozes da radis za obavestajnu sluzbu :-)

Nema tu nista cudno, pripremaju se za otvaranje objekata koji ce uslediti vrlo brzo... Sve ce biti i ozvaniceno za koji dan...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 09 maj 2018 16:19 #59

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2331
Pa kao što rekoh, prođem tuda par puta nedeljno najmanje, a ovih dana sam išao i busom (posle dužeg vremena), i biciklom, i peške, pa sam imao dovoljno vremena da sve natenane osmotrim, kada projurim kolima samo bacim pogled...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

LIDL supermarketi 09 maj 2018 17:44 #60

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9083
Ne priznajem ništa bez fotki nogate autfituše!

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, Cookie, Buck, ranko su ns, Pripadnik, Duja, RM77, Zex021, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru