Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Panorama centar

Panorama centar 02 dec 2022 05:24 #241

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Hahahahahaha,ne zameri nisam ni ja znao o cemu se radi pa sam okrenuo na salu :rofl:
Poslednja izmena: 02 dec 2022 05:25 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Panorama centar 02 dec 2022 05:31 #242

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
[/url] Fasada se radi i sa dvorisne strane nizeg objekta i mozemo ocekivati uskoro skidanje skele
Poslednja izmena: 02 dec 2022 05:33 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, Mikins, Чиле

Panorama centar 07 dec 2022 13:46 #243

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
[/url]
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan, Чиле, mileinc

Panorama centar 15 dec 2022 18:33 #244

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, neusatz!, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, bole, Djordje Cvarkov, valjan, mmirkovic, saleamns, OneLove, Детелинарђанин, Чиле, mileinc

Panorama centar 22 dec 2022 22:00 #245

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Djaso sta su opet zeznuli?

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, mrnjavi, Djordje Cvarkov, valjan, Чиле

Panorama centar 25 dec 2022 13:47 #246

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Ne znam nista o ovome niti na sta tacno mislis.Vidim da se slovo I skinulo,a zasto ne znam
Poslednja izmena: 25 dec 2022 13:48 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Panorama centar 25 dec 2022 21:59 #247

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Na renderima stoji Q centar, prosle nedelje pisalo IQ centar, a sada ostalo samo Q
Ne znam stvarno al ako stvarno treba da ostane samo Q centar a da nisu trebali da stave I ispasce ovo najveci meme xD
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Panorama centar 30 dec 2022 16:00 #248

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Obecava

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, neusatz!, mrnjavi, sasar, Blavak, valjan, Чиле

Re:Panorama centar 31 dec 2022 08:28 #249

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Dok se ne pokvari prva sijalica ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Panorama centar 31 dec 2022 10:10 #250

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Naravno, bas mi je bzvz to kacenje led traka na nove zgrade

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Чиле

Panorama centar 01 jan 2023 22:03 #251

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Slazem se, najbolje da zakace petrolejski fenjer, on se nece pokvariti a i nije bezveze...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Poslednja izmena: 01 jan 2023 22:05 od IC.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Panorama centar 02 jan 2023 23:09 #252

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Diže potrošnju zajedničke struje na računu informatik, nema nikakvu vrednost ni ukus.
Pokušaji da se promašeno arhitektonsko isticanje nadoknadi jeftinom rasvetom.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Panorama centar 03 jan 2023 07:46 #253

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
:rofl:
Poslednja izmena: 03 jan 2023 07:52 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Panorama centar 03 jan 2023 07:46 #254

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Da,sve je promaseno,od materijalizacije fasadom Porcelanosinom keramikom i staklom do specificnosti spoljnih zidova(lomovi i zaobljenosti)koji se sad ni ne vide od zavese.Sto se potrosnje tice jasno je menadzment Promenade rekao da sve ono sto svetli na Promenadi nije ni 5% ukupne potrosnje.Pogotovo LED koji je skoro nikakav potrosac.Na kraju krajeva na nocnom renderu imate te LED sijalice koje su istog oblika kao i izvedene.Ali da je uradjeno suprotno neko bi stavio komentar nije ko na renderu B)
Poslednja izmena: 03 jan 2023 07:51 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Panorama centar 03 jan 2023 10:32 #255

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Nije se odnosilo na specificni objekat nego uopsteno - ledizacija zgrada.
Ovu fasadu jos nisam nisam video potpuno zavrsenu.

Promenada je komercijalni objekat. Mene kao stanara ne interesuje da placam trosak osvetlenja fasade koji mi ne donosi nista sem odrzavanja i dodatnog troska.
Poslednja izmena: 03 jan 2023 10:34 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Panorama centar 03 jan 2023 14:12 #256

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Koliko sam shvatio prve dve etaze su komercijalne i verovatno ce taj trošak ići na račun lokala. To ne može biti više od 1000 DIN mesečno pa kada podele valjda će izdržati. U BG-u neki stanovi plaćaju održavanje do 2 EU po m2 i niko se ne buni jer za taj novac i dobiju nešto i ne žele živeti u centru grada u urnisanim i uriniranim ulazima, sa unistenim fasadama, po život opasnim liftovima itd. samo zato jer neko od stanara ne želi dati taj novac. Ako ga nemamo, a to je potpuno ljudski i legitimno onda idemo živeti negde gde sve to manje košta ili ne košta ništa. Niko nas ne tera da kupujemo u ovako skupim zgradama stanove. Nažalost sami smo tražili kapitalizam pa se moramo i prilagođavati. Da li će zgrada izgledati kao na renderu ili ne još ćemo videti, ali u svakom slučaju će teško biti gora od ove iza nje koja je tu godinama dominirala i koju su nažalost pored ostalog morali gledati i svi posetioci sajma. Mogu misliti šta su komentarisali za Novi Sad. Ako ništa drugo treba pohvaliti trud investitora, koji su ako je tačno ovo sto djaso kaže za Porcelanosu i ostalo pored truda uložili i ogroman novac.
kasko napisao/la:
Nije se odnosilo na specificni objekat nego uopsteno - ledizacija zgrada.
Ovu fasadu jos nisam nisam video potpuno zavrsenu.

Promenada je komercijalni objekat. Mene kao stanara ne interesuje da placam trosak osvetlenja fasade koji mi ne donosi nista sem odrzavanja i dodatnog troska.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Panorama centar 03 jan 2023 14:27 #257

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
vicakur napisao/la:
Koliko sam shvatio prve dve etaze su komercijalne i verovatno ce taj trošak ići na račun lokala. To ne može biti više od 1000 DIN mesečno pa kada podele valjda će izdržati. U BG-u neki stanovi plaćaju održavanje do 2 EU po m2 i niko se ne buni jer za taj novac i dobiju nešto i ne žele živeti u centru grada u urnisanim i uriniranim ulazima, sa unistenim fasadama, po život opasnim liftovima itd. samo zato jer neko od stanara ne želi dati taj novac. Ako ga nemamo, a to je potpuno ljudski i legitimno onda idemo živeti negde gde sve to manje košta ili ne košta ništa. Niko nas ne tera da kupujemo u ovako skupim zgradama stanove. Nažalost sami smo tražili kapitalizam pa se moramo i prilagođavati. Da li će zgrada izgledati kao na renderu ili ne još ćemo videti, ali u svakom slučaju će teško biti gora od ove iza nje koja je tu godinama dominirala i koju su nažalost pored ostalog morali gledati i svi posetioci sajma. Mogu misliti šta su komentarisali za Novi Sad. Ako ništa drugo treba pohvaliti trud investitora, koji su ako je tačno ovo sto djaso kaže za Porcelanosu i ostalo pored truda uložili i ogroman novac.
kasko napisao/la:
Nije se odnosilo na specificni objekat nego uopsteno - ledizacija zgrada.
Ovu fasadu jos nisam nisam video potpuno zavrsenu.

Promenada je komercijalni objekat. Mene kao stanara ne interesuje da placam trosak osvetlenja fasade koji mi ne donosi nista sem odrzavanja i dodatnog troska.

Zapravo... stanari iz te zgrade, bar oni sa kojima sam pričao, kažu da jeste da nemaju svetla kao ranije, ali se buka smanjila i kažu da imaju utisak da je zagađenje sada manje. Niko doduše nije komentarisao da im ugrada ružna... mada nekad to bio kraj grada pa niko nije ni obraćao pažnju...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Panorama centar 03 jan 2023 16:10 #258

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Da li i dalje sijaju one led trake na tvrdjavi? Znam da su i one u velikoj meri crkle
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Panorama centar 03 jan 2023 17:01 #259

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
kasko napisao/la:
Diže potrošnju zajedničke struje na računu informatik, nema nikakvu vrednost ni ukus.
Pokušaji da se promašeno arhitektonsko isticanje nadoknadi jeftinom rasvetom.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Ako se uradi kako treba fasadna rasveta ti ulepsava zgradu, a u zavisnosti od izvedbe potencijalno moze da rastera "ulicne pisace" sto bi Djole rekao, majmune koji pisu grafite i slicno... U svakom slucaju danas je rasveta energetski vrlo efikasna i sastavni je deo eksterijera modernih objekata, igrom sa svetlosti se postizu jako lepi efekti o cemu su napisane brojne disertacije iz arhitekture... Mislim da je proslo vreme kada smo ziveli u 4 zida neke pecine i jedino je bilo bitno da ne pokisnes i da ti bude toplo, nekako covek zeli da aktivira sva svoja cula i da uziva i u samom pogledu na svoj motocikli, auto, telefon.. pa i zgradu u kojoj boravi, ne samo on nego i ljudi koji prodju pored zgrade... Pogotovo sto su zgrade danase deo jedne sire urbanisticke price... Sto se tice crkavanja led-a, ono se retko desava i kada se desi na stambenoj zajednici, tvrdjavi, firmi, gradu je da to zameni... Tehnika iziskuje i odrzavanje, zamislite da ne menjate ulje na vasem autu i da ne radite servis, i da ih zanemarite verovatno bi u tom slucaju preskakali napustene automobile na ulici...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Direktor

Re:Panorama centar 03 jan 2023 17:04 #260

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
IC napisao/la:
kasko napisao/la:
Diže potrošnju zajedničke struje na računu informatik, nema nikakvu vrednost ni ukus.
Pokušaji da se promašeno arhitektonsko isticanje nadoknadi jeftinom rasvetom.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Ako se uradi kako treba fasadna rasveta ti ulepsava zgradu, a u zavisnosti od izvedbe potencijalno moze da rastera "ulicne pisace" sto bi Djole rekao, majmune koji pisu grafite i slicno... U svakom slucaju danas je rasveta energetski vrlo efikasna i sastavni je deo eksterijera modernih objekata, igrom sa svetlosti se postizu jako lepi efekti o cemu su napisane brojne disertacije iz arhitekture... Mislim da je proslo vreme kada smo ziveli u 4 zida neke pecine i jedino je bilo bitno da ne pokisnes i da ti bude toplo, nekako covek zeli da aktivira sva svoja cula i da uziva i u samom pogledu na svoj motocikli, auto, telefon.. pa i zgradu u kojoj boravi, ne samo on nego i ljudi koji prodju pored zgrade... Pogotovo sto su zgrade danase deo jedne sire urbanisticke price... Sto se tice crkavanja led-a, ono se retko desava i kada se desi na stambenoj zajednici, tvrdjavi, firmi, gradu je da to zameni... Tehnika iziskuje i odrzavanje, zamislite da ne menjate ulje na vasem autu i da ne radite servis, i da ih zanemarite verovatno bi u tom slucaju preskakali napustene automobile na ulici...

Da li postoji neki gradski propis koji reguliše ko je u obavezi da promeni led rasvetu, ili je to prepušteno dobroj volji stanara?
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru