Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park Novi Residence

Park Novi Residence 02 jun 2022 01:09 #281

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Pa jedino što valja je zvučna i toplotna izolacija. Sa te strane smo svi jako zadovoljni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 02 jun 2022 11:29 #282

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
To je montažni tip zgrade izgrađene od prefabrikovanih betonskih elemenata. 50-tih god je to korišćeno u komunističkim državama zbog jeftinog, a brzog izvođenja socijalnih stanova. Posle se prestalo sa tim pre svega zbog ocajnog kvaliteta zvučnih i toplotnih izolacija, a i zbog sumnje u kancoregenost materijala korišćenih u izgradnji. Nigde se više ne upotrebljava posebno ne u višestambenim zgradama. Kada se malo raspitate shvatite da je keramika, parket i sve ostalo potpuno nebitno kod kupovine stanova. Ovaj tip gradnje je 3 puta jeftiniji i duplo brži od standardne gradnje. Sada nema problema sa kancerogenosti jer se Azbest više ne upotrebljava, a sve ostalo je ostalo isto iz 50-tih.

O tome da li su pločice odvratne ili ne, ne vredi raspravljati. "De gustibus non est disputandum" Meni se baš dopadaju pločice i mislim da je ova boja belog mermera prilično standardna, popularna i zgodna za uklapanje sa različitim enterijerima.

Mislim da prefabrikovana gradnja nema i nikada nije imala veze sa kancerogenim materijalima, tu su uvek gradivni elementi bili beton i gvožđe. Azbest se koristio na svim vrstama objekata uglavnom za krovove i pregradne zidove.
To da se danas ovaj sistem gradnje prefabrikovanim betonskim elementima nigde ne koristi je vrlo lako proveriti, pogledajte gradilišta u Evropi, ja baš imam utisak da tamo dominira ovaj sistem gradnje za zgrade sličnog tipa. Nisam nešto primetio da se zida sa ciglama i blokovima, a prilično dosta putujem. Relativno skoro sam bio u Mađarskoj i npr. na Budmskom brdu trenutno imaju dosta gradilišta na kojima, koliko sam ja video, koriste samo ovaj sistem gradnje. Čak i za renoviranje nekog starog dvorca u Budimu koriste ovaj sistem gradnje, što vrlo neobično izgleda u fazi izgradnje - osnova je stara 200 godina, a nadograđuju je betonskim elementima (sigurno to ne rade da bi uštedeli). Mislim da je stari sistem prefabrikovane gradnje, koji jeste osmišljen da ubrza gradnju, danas dosta unapređen, posebno u smislu toplotne i zvučne izolacije. U PNR kompleksu su radili zvučnu i termo izolaciju i u podovima, što mislim da retko koji investitor na našim prostorima radi, tako da je i to veliki plus..

Da je ovaj sitem gradnje 3 puta jeftiniji od zidanja blokovima, siguran sam da bi svi investitori radili na ovaj način. Da je brži sistem gradnje, to je verovatno tačno.
Poslednja izmena: 02 jun 2022 11:38 od NebojsaNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Istraživač, itdoesntmatter

Park Novi Residence 02 jun 2022 11:57 #283

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
drdejana napisao/la:
Taj tarket parket je bolje zaštititi prilikom useljenja jer je jako mekan pa se lako ošteti, imam ga u stanu trenutno. Moja zgrada je građena pre te Park Novi.

Možete li pojasniti šta mislite pod time da je bolje zaštiti Tarket parket prilikom useljenja. Mislite li na dodatno lakiranje ili na nešto drugo?
Poslednja izmena: 02 jun 2022 12:15 od NebojsaNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 02 jun 2022 16:14 #284

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Ne ne, mislila sam na postavljanje nekog kartona prilikom useljenja koji bi koliko toliko zaštitio parket.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: NebojsaNS

Park Novi Residence 06 jun 2022 11:52 #285

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Moje subjektivno mišljenje u nastavku_

Najbitnija je zvučna i toplotna izolacija. Ako je to urađeno kvalitetno, gradivna osnova je mogla biti i od lego kocki :D Džaba klima blok ako ne staviš kamenu vunu, jer je stiropor slab zvučni izolator.

Lokacija, lokacija, lokacija. Pre bih uzeo nekvalitetniji stan na dobroj lokaciji, nego najkvalitetniji posađen na sred prometne raskrsnice bez drveta na vidiku :dunno:

Inobačka investitor nije najbolji - to definitivno, ispred njega ima mnogo boljih. Čini mi se da će ovaj objekat biti njihov najkvalitetniiji do sad.

Parket je godinama gubio na kvalitetu, i uglavnom mu je ukupna debljina 14mm. Jedino je tokom godina, gornji habajući sloj hrasta spao sa 5 na 4, pa na 3mm a sada vidim vec 2.8mm... Svi investirori stavljaju maltene isti parket.

Ne vidim prednost gradnje blokom umesto prefabrikovanim elementima, osim što je prefabrikovanim brža gradnja ali je preduslov da imaš fabriku za takve elemente i da ih dopremaš na gradilište. Iz toga zaključujem da je ostalim investitorima lakše sa blokovima, jer nemaju svoju proizvodnju.

Traljavo se može uraditi sa bilo kojim tipom gradivnih elemenata, tako da to nije preduslov za kvalitet. :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, RM77, Alibunar, saleamns, Milos123, dejan0021ns

Park Novi Residence 23 jun 2022 01:18 #286

  • n1tr0
  • n1tr0's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 11
Mene iskreno zanima kakva je izolacija u obicnim stanovima?

Bio sam da gledam penthouse-ove, ali svi sa normalnim pogledom su se rasprodali, ovo ostalo, zali boze... 275.000 EUR minimum za 131m2 (ako ne zelis parking, i ako ne zelis liftom da izlazis na tu gornju terasu, i nista gore na terasi sredjeno) da bi imao pogled kao u zatvoru (ka unutrasnjem delu). Da pojasnim malo ovo poslednje - stanovi na nizim spratovima bar ce imati pogled na to uredjeno dvoriste, penthouse-ovi su previsoko i bukvalno sa jednog delica samo (gde ce biti staklo) ce se videti dole tek ako pridjete blize ivici, a ostatak stana i terase gleda u druge stanove. Jos gore ovi na cosku gledaju u komsijski penthouse. Po meni je to previsoka cena za tako nesto, a pogotovo mi nema smisla da ti zatvorski penthouse-ovi kostaju identicno kao oni sto imaju pogled na park i Frusku goru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 23 jun 2022 10:13 #287

  • Swifty
  • Swifty's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 13
n1tr0 napisao/la:
Bio sam da gledam penthouse-ove, ali svi sa normalnim pogledom su se rasprodali, ovo ostalo, zali boze... 275.000 EUR minimum za 131m2

^^ First world problems
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mmirkovic

Park Novi Residence 29 jun 2022 19:12 #288

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Ko pre devojci... :) Svi stanovi sa boljom pozicijom su se rasprodali pre 2 godine u predizgradnji za dosta manju cenu. Sve ima svoje, veći rizik sa manjom cenom i obrnuto.

Slažem se da ne treba da bude ista cena stana koji gleda na park i koji gleda ka unutrašnjem dvorištu, ali kod nas je tako. Čitam da u Turskoj ne gledaju cenu stana po m2, već po poziciji, udaljenosti od mora, pogledu, spratu itd. i svaki stan u jednom kompleksu može da ima različitu cenu.

Naravno da je bitna pozicija stana (orijentacija u odnosu na strane sveta), lokacija, spratnost, raspored prostorjia itd. Kod nas se tome malo pridaje pažnje, prosečan kupac ne obraća pažnju na ove detalje već ono čuveno pitanje "Koliko je po kvadratu"?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 30 jun 2022 01:49 #289

  • n1tr0
  • n1tr0's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 11
itdoesntmatter napisao/la:
Naravno da je bitna pozicija stana (orijentacija u odnosu na strane sveta), lokacija, spratnost, raspored prostorjia itd. Kod nas se tome malo pridaje pažnje, prosečan kupac ne obraća pažnju na ove detalje već ono čuveno pitanje "Koliko je po kvadratu"?
Upravo to - meni je neshvatljivo da u pojedinim zgradama imaju istu cenu stanovi koji tipa negde gledaju na zelenilo, kao i drugi koji tipa gledaju u drugu zgradu koja je nekih 5 metara dalje i ne vide apsolutno nista sem komsija (nekad ni sunce).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 30 jun 2022 11:11 #290

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Čim se nisu do sad prodali, znači da ne vrede toliko - urediće to tržište samo, osim ako ne naleti neko ko ne razmišlja puno :) Svakako nema smisla da isto koštaju, al eto. Niti ima smisla da platiš isto kao neko ko je birao stan za sebe, a ti kupuješ ono što je ostalo ("što većina neće"). Al' ajd ti to objasni investitoru i prosečnom kupcu.

Slične priče slušam ovih dana sa kupovinom novog automobila. Ljudi daju punu cenu za nov auto, ali nemaju pravo da biraju opremu, boju itd. jer zbog krize u svetu nema na lageru ono što želiš već ono što naleti. Pa te diler svaki dan obaveštava da neće imati to i to od opreme što si želeo, plus čekaš mesecima na isporuku. I ljudi pristaju na to za punu cenu. Ima svega.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 22 avg 2022 12:30 #291

  • lalala
  • lalala's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
Da li neko mozda prodaje ili zna kako se krecu cene m2 za manje stanove (40-ak m2) u ovom kompleksu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 29 avg 2022 20:22 #292

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Gradiliste prazno, nema radnika. Sve mi vise smrdi da su stvarno naleteli na neki problem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 30 avg 2022 07:02 #293

  • Kusavac
  • Kusavac's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 46
  • Primljenih Zahvalnica: 28
Koliko sam ja cuo sve je ok, biće pre da su samo glasine u pitanju...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 30 avg 2022 09:06 #294

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Колико сам ја чуо, имали су проблем, који је сад ваљда решен.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Park Novi Residence 08 sep 2022 20:24 #295

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
lalala napisao/la:
Da li neko mozda prodaje ili zna kako se krecu cene m2 za manje stanove (40-ak m2) u ovom kompleksu?
Traze 2400, a spuste na 2000.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Park Novi Residence 12 sep 2022 19:33 #296

  • Kusavac
  • Kusavac's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 46
  • Primljenih Zahvalnica: 28
Da li neko ima informaciju kada se moze ocekivati zavrsetak radova i dodela kljuceva? Znam da je bio predvidjen septembar ali se to izgleda nece desiti...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 13 sep 2022 12:03 #297

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
ja imam nekoliko kolega koji čekaju useljenje, zadnja info koju su imali je oktobar/novembar, ali su pretpostavljali da od tog nema ništa još.
Poslednja izmena: 13 sep 2022 12:04 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 13 sep 2022 18:15 #298

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Jos nisu gotovi radovi ili je nesto drugo?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 14 sep 2022 09:45 #299

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 14 sep 2022 16:21 #300

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Ilke napisao/la:
Jos nisu gotovi radovi ili je nesto drugo?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Koliko je meni poznato, radovi su skoro zavrseni. Rade se trenutno lokali. Ono što se čeka su priključenje na infrastrukturu i tehnički prijem nakon toga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru