Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park Novi Residence

Park Novi Residence 15 jun 2021 14:41 #181

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Uz ovakve slike pozelim da kupim stan tu :clapping:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 17 jun 2021 10:15 #182

  • Hamilton
  • Hamilton's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 121
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
U ugovorima je dodat član da se ne smeju vršiti izmene na fasadi, zastakljivanje terasa itd. bez odobrenja investitora, hvala Bogu :clapping:

Neverovatno da se neko setio ovoga. Ovo treba da postane praksa, osim ako vec nije samo se ne primenjuje.

Izgradnja parka? ili Park Novi Residence?

Ovo i Rapid unoso u ugovor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 19 jun 2021 00:06 #183

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
I modena unosi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 19 jun 2021 01:18 #184

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 145
  • Primljenih Zahvalnica: 1054
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Alibunar, Blavak, valjan, NebojsaNS, Чиле, Toja, Milos123

Park Novi Residence 19 jun 2021 01:24 #185

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Ksena napisao/la:
I modena unosi
Galens i Dijagoninvest takodje... jedino ne znam sta se desava kada neko kupi stan u nekoj sekundarnoj prodaji... ako ima neki pravnik na forumu mogao bi to da protumaci...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 19 jun 2021 08:29 #186

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Pozdravljam njihovu odluku ali pitam se da li grad ima volju da krene da retroaktivno primenjuje tu odluku na citavoj teritoriji grada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 19 jun 2021 09:24 #187

  • Toja
  • Toja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 19
  • Primljenih Zahvalnica: 36
IC napisao/la:
Ksena napisao/la:
I modena unosi
Galens i Dijagoninvest takodje... jedino ne znam sta se desava kada neko kupi stan u nekoj sekundarnoj prodaji... ako ima neki pravnik na forumu mogao bi to da protumaci...

I to je regulisano u ugovoru:
Prodavac obaveštava Kupca da će fasada stambenog kompleksa u kome se nalaze predmetne nepokretnosti, biti zaštićeno autorsko delo projektnog biroa „INOBAČKA“ DOO Novi Sad, Bulevar oslobođenja 30a, MB – 08221154, PIB – 100457663.
U skladu sa navedenim iz prethodnog stava, ovim Predugovorom Kupac se obavezuje da bez saglasnosti projektnog biroa „INOBAČKA“ DOO Novi Sad, neće vršiti izmene na fasadi zgrade, ni dvorišnoj, ni uličnoj. Dakle bez saglasnosti projektnog biroa „INOBAČKA“ DOO Novi Sad, se ne može vršiti zatvaranje terasa, postavljanje klima uređaja na fasadi, reklama i sl.
Ukoliko se Kupac ogluši i ipak izvede promene na fasadi za koje nije dobio saglasnost iz prethodnog stava, Prodavac ima pravo da sve neodobrene izmene otkloni i vrati fasadu u prvobitno stanje, a sve o trošku Kupca.

Kupac se obavezuje, da u slučaju dalje prodaje nepokretnosti koje su predmet ovog Predugovora, u kupoprodajni ugovor sa svojim kupcem, unese odredbu koja je slična odredbi iz prethodnog stava, ovog člana.
Poslednja izmena: 19 jun 2021 09:25 od Toja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Чиле

Park Novi Residence 19 jun 2021 10:16 #188

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
Lepo je što to stoji u ugovorima, samo da li se to i primenjuje? Koliko ima slučajeva da je investitor nakon što je rasprodao stanove vršio intervencije na fasadi radi povratka u prvobitno stanje?
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Billy

Park Novi Residence 19 jun 2021 12:15 #189

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 145
  • Primljenih Zahvalnica: 1054
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, mrnjavi, drazesnaSkorpija, sasar, Blavak, valjan, Чиле

Park Novi Residence 22 jun 2021 17:21 #190

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Inobačka pravi katastrofa zgrade, stalno voda curi sa plafona u hodnicima, niko ne dolazi to da reguliše, poplave u podrumu (nisu uradili hidroizolaciju) itd. Kad sam se tek uselila sve je bilo idealno, posle par meseci sam se za glavu uhvatila od kakvih sam idiota stan kupila. Stolarija katastrofa, pločice ne znam od čega su pa su onako osetljive, parket Tarket nikakav. Prekidač za zvono postavljen ukrivo, sve utičnice ukrivo stavljaju. Verovali ili ne ćoškovi na plafonu nisu pod pravim uglom, vidljivo krivi. Ti isti majstori koji su meni radili stan su se preselili u Park Novi Residence. Ljudi su baš ogorčeni na njih. A oni sve svaljuju na izvođače. I nikom ništa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 22 jun 2021 17:34 #191

  • DejanNS
  • DejanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 9
drdejana napisao/la:
Za one koji su pitali za zvučnu izolaciju, apsolutno ništa se ne čuje, kao da smo sami u zgradi. Što se tiče toplotne zimi palimo radijatore možda mesec dana maks i to je to jer je toplo.
Dalje, pitali ste za zemljotres, rečeno nam je da zgrada može da izdrži 7 stepeni po Rihterovoj skali bez oštećenja. To još, hvala Bogu, nismo iskusili pa ne mogu iz iskustva da tvrdim.
Pisala sam već ja mislim o keramici koja je top.
Možda su prozori i vrata srednja klasa, eto to. I imamo problem sa vraćanjem mirisa iz aspiratora jer smo po spratovima povezani na istu vertikalu. To je problem u svim njihovim zgradama.
Sve u svemu nismo pogrešili što smo kupili stan od njih iako sam i ja bila jaaaaako skeptična zbog takve vrste gradnje, mada se u svetu svuda praktikuje.
Ako još nekog nešto zanima pitajte slobodno.
drdejana napisao/la:
Inobačka pravi katastrofa zgrade, stalno voda curi sa plafona u hodnicima, niko ne dolazi to da reguliše, poplave u podrumu (nisu uradili hidroizolaciju) itd. Kad sam se tek uselila sve je bilo idealno, posle par meseci sam se za glavu uhvatila od kakvih sam idiota stan kupila. Stolarija katastrofa, pločice ne znam od čega su pa su onako osetljive, parket Tarket nikakav. Prekidač za zvono postavljen ukrivo, sve utičnice ukrivo stavljaju. Verovali ili ne ćoškovi na plafonu nisu pod pravim uglom, vidljivo krivi. Ti isti majstori koji su meni radili stan su se preselili u Park Novi Residence. Ljudi su baš ogorčeni na njih. A oni sve svaljuju na izvođače. I nikom ništa.

Jel ovo isti clan(ica) komentarise?! Od top keramike i "sve u svemu, nismo pogresili sto smo kupili stan od njih", za tacno dva meseca do "Inobačka pravi katastrofa zgrade....posle par meseci sam se za glavu uhvatila od kakvih sam idiota stan kupila"??
Poslednja izmena: 22 jun 2021 17:37 od DejanNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, mrnjavi, RM77, Alibunar, mlata, nsns, Milos123

Park Novi Residence 22 jun 2021 17:48 #192

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Pa vidiš da sam to i napisala. Da je ispočetka bilo sve okej i super, posle više meseci života u njihovoj zgradi kreću problemi raznorazni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 22 jun 2021 17:51 #193

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 253
  • Primljenih Zahvalnica: 188
DejanNS napisao/la:
drdejana napisao/la:
Za one koji su pitali za zvučnu izolaciju, apsolutno ništa se ne čuje, kao da smo sami u zgradi. Što se tiče toplotne zimi palimo radijatore možda mesec dana maks i to je to jer je toplo.
Dalje, pitali ste za zemljotres, rečeno nam je da zgrada može da izdrži 7 stepeni po Rihterovoj skali bez oštećenja. To još, hvala Bogu, nismo iskusili pa ne mogu iz iskustva da tvrdim.
Pisala sam već ja mislim o keramici koja je top.
Možda su prozori i vrata srednja klasa, eto to. I imamo problem sa vraćanjem mirisa iz aspiratora jer smo po spratovima povezani na istu vertikalu. To je problem u svim njihovim zgradama.
Sve u svemu nismo pogrešili što smo kupili stan od njih iako sam i ja bila jaaaaako skeptična zbog takve vrste gradnje, mada se u svetu svuda praktikuje.
Ako još nekog nešto zanima pitajte slobodno.
drdejana napisao/la:
Inobačka pravi katastrofa zgrade, stalno voda curi sa plafona u hodnicima, niko ne dolazi to da reguliše, poplave u podrumu (nisu uradili hidroizolaciju) itd. Kad sam se tek uselila sve je bilo idealno, posle par meseci sam se za glavu uhvatila od kakvih sam idiota stan kupila. Stolarija katastrofa, pločice ne znam od čega su pa su onako osetljive, parket Tarket nikakav. Prekidač za zvono postavljen ukrivo, sve utičnice ukrivo stavljaju. Verovali ili ne ćoškovi na plafonu nisu pod pravim uglom, vidljivo krivi. Ti isti majstori koji su meni radili stan su se preselili u Park Novi Residence. Ljudi su baš ogorčeni na njih. A oni sve svaljuju na izvođače. I nikom ništa.

Jel ovo isti clan(ica) komentarise?! Od top keramike i "sve u svemu, nismo pogresili sto smo kupili stan od njih", za tacno dva meseca do "Inobačka pravi katastrofa zgrade....posle par meseci sam se za glavu uhvatila od kakvih sam idiota stan kupila"??

Istrazivacko novinarstvo :banana:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 22 jun 2021 18:06 #194

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Da, vidim da se baš zainteresovao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 23 jun 2021 14:09 #195

  • DejanNS
  • DejanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Da, jesam se zainteresovao, zato sto razmatram i kupovinu stana tu i naravno da citam sta se ovde pise, a i znam direktno nekoliko ljudi koji vec zive u Bate Brkica i ni od koga nisam cuo da ima problema sa curenjem vode, niti sa nekim epohalno velikim problemima.
Prvi post je to i potvrdio, a drugi dijametralno suprotan i to u razmaku od 2 meseca....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 23 jun 2021 14:31 #196

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Navijam da Dejan i Dejana odu na kafu i da to bude početak jednog divnog prijateljstva.
:D

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Park Novi Residence 23 jun 2021 17:21 #197

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
DejanNS napisao/la:
Da, jesam se zainteresovao, zato sto razmatram i kupovinu stana tu i naravno da citam sta se ovde pise, a i znam direktno nekoliko ljudi koji vec zive u Bate Brkica i ni od koga nisam cuo da ima problema sa curenjem vode, niti sa nekim epohalno velikim problemima.
Prvi post je to i potvrdio, a drugi dijametralno suprotan i to u razmaku od 2 meseca....
Ako želiš slikaću ti lokvu kod nas u prizemlju, ovo je možda treći put da iz plafonjera curi voda. U podrumu je voda takođe izbijala, kanalizacija se izlila, samo Bog zna kako, pa je cela zgrada užasno smrdela. Možda si se raspitivao kod ljudi koji žive u njihovim starim zgradama koji su i meni govorili da nemaju nikakve probleme (osim vraćanja mirisa iz aspiratora- taj problem imaju svi pa i mi). Zatim, lično kod mene u stanu su utičnice, prekidači postavljeni ukrivo, to su sitnice koje smetaju. Da ne pričam o kašnjenju 6,7 meseci da dodelu ključeva. Da ne zalazim u detalje, iznela sam svoje iskustvo sa njima koje nije najgore moguće, ali daleko je od dobrog. Kako će biti u tom Parku stvarno ne znam, možda se i poprave, što se mene lično tiče ne kupujem stan više od njih da mi ga daju za 300 € po kvadratu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 23 jun 2021 17:24 #198

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
I meni je konfuzno bilo kako to od top keramike dođosmo do pločica koje su osetljive i genreralno od jednog pozitivnog iskustva do katastrofa utisaka kao kada su onu baku pitali kako se živi pa je krenula od super i završila sa konopcem za bešenje. Zbog ljudi koji planiraju da kupe ovde stan bi bilo korektno da svi argumentovano napišu i detaljnije opišu o kojim problemima u zgradama ovog investitora se susreću, a na nama je da procenjujemo šta zvuči realno, a šta su možda ostrašćeni komentari.
Ja sam već kupio stan u Park Novi kompleksu pa je kasno da menjam odluku :), ali koliko sam ja shvatio do sada na forumu i iz prve ruke od raznih ljudi, generalno su ljudi kod Inobačke najviše nezadovoljni zidovima koji nisu ravni i slične komentare sam za fasadu čuo. Takođe na probijanje rokova su se mnogi žalili. Ovo za curenje vode nisam najbolje razumeo, svakako zvuči alarmantno ako svuda u hodnicima curi voda, možda je to neki sistemski problem kod njihovg načina gradnje ali sada prvi put čujem za to. Poplave u podrumu me takođe brinu zato što će u Park Novi kompleksu biti garaža, ali koliko znam u Park Novi kompleksu su mnogo radili na sistemu hidroizolacije po modelu vodonepropusne čaše, to im je mislim bila najkompleksnija faza gradnje.
Poslednja izmena: 23 jun 2021 17:25 od NebojsaNS. Razlog: dodat tekst
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 23 jun 2021 17:49 #199

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Evo odgovoriću ti redom na sve što si napisao. To što sam rekla da je keramika top tako mi je na oko izgledalo, pločice su bile prelepe, ali se toliko lako grebu i habaju, glazura spada sa njih.
Dalje, zidovi nisu ravni, to stoji, ali mi je još tragičnije da uglovi plafona nisu pravi nego zaobljeni. Rečima se to opisati ne može, a mene užasno iritira kad nešto ne valja u novom stanu.
Ako su radili na hidroizolaciji u Parku do problema verovatno neće ni doći, nama su naknadno dolazili pa rešavali šta su mogli. Ali ovim problemima sa curenjem vode sa plafona izgleda nikad kraja.
Što se tiče prefabrikovane gradnje svuda u svetu se primenjuje, ali je oni još nisu usavršili očigledno.
Poslednja izmena: 23 jun 2021 17:51 od drdejana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 23 jun 2021 18:10 #200

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Ok, hvala na detaljnim informacijama. Meni su zvučna i toplotna izolacija delovale kao mogući problem kod ovakvog vida gradnje, ali koliko sam shvatio da se ljudi i ne žale na probleme sa lošom izolacijom u njihovim zgradama. Video sam da ste napisali i da je Tarket parket nikakav, Park Novi je na FB stranici objavio da će koristiti hrastov Tarket parket. Jel problem u samom kvalitetu parketa ili u lošoj montaži?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru