Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 maj 2020 07:03 #381

  • nigor021
  • nigor021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Nisam expert, ali izgleda krece postavljanje izolacije (naravno, ispravite me ako gresim i izvinjenje za kvalitet slicice).

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, neusatz!, kasko, Duja, das ivon, sasar, Blavak, valjan, Neskov

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 25 maj 2020 20:02 #382

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Mislim da je počelo rušenje za istočni deo, ali sarajevski se ne da, i dalje rade
Poslednja izmena: 25 maj 2020 20:03 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 26 maj 2020 14:56 #383

  • cvarkov
  • cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 319
Sarajevski objavio da rade do 31.5. Posle dve godine ponovo otvaraju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Kuduz

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 26 maj 2020 15:40 #384

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
cvarkov napisao/la:
Sarajevski objavio da rade do 31.5. Posle dve godine ponovo otvaraju
Imaju oni sad X lokacija po gradu, nece im tesko pasti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 07 jun 2020 13:03 #385

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ruši se Sarajevskim i ostali objekti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Duja, Blavak, valjan

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 08 jun 2020 09:12 #386

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, kasko, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, Blavak, valjan, Teki, Jungle_Mania

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 10 jun 2020 07:00 #387

  • Kuduz
  • Kuduz's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Pozdravljam rusenje Sarajevskog i pocetak gradnje Istocnog bloka, bilo je krajnje vrijeme!

Jedno pitanje vezano za sanitarije, da li je bolje poci sa izborom tus kabine ili kade, da li neko ima smislen argument zasto bi stavio kadu u stan danas, posto vidim da masu ljudi se odlucuje za istu? Hvala i pozdrav!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 10 jun 2020 07:12 #388

  • nigor021
  • nigor021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Ja sam kadu izbacio i izabrao varijantu tus "kabine" sa resetkastim slivnikom. U ravni sa plocicama u kupatilu na samom ulazu, i blagim padom kasnije.

Kada mi je delovala isuvise "kabasto" na malo kupatilo, i gusila mi je prostor
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 10 jun 2020 09:40 #389

  • Zegi
  • Zegi's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 86
  • Primljenih Zahvalnica: 379
Kuduz napisao/la:
Jedno pitanje vezano za sanitarije, da li je bolje poci sa izborom tus kabine ili kade, da li neko ima smislen argument zasto bi stavio kadu u stan danas, posto vidim da masu ljudi se odlucuje za istu? Hvala i pozdrav!

Zavisi ti sve od velicine kupatila, ali po meni najbolji argument za kadu su mala deca. Ja sam birao kadu npr. jer je mnogo lakse kupati decu u kadi nego u tus kabini. Tako da ako imas ili planiras decu... :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 10 jun 2020 13:11 #390

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Podna rešetka može da se radi kad ima dovoljno "mesa" u podu.
Ako je cementna košuljica tanka, obično nema mesta za takve instalacije.
Ako je kupatilo blizu stuba, glavna armatura je u gornjoj zoni ploče, pa je štemanje ploče rizično.

Ali ako je zgrada nova, može sve. Da li vam ovde nude takav izbor?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nigor021

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 10 jun 2020 13:20 #391

  • nigor021
  • nigor021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Dukelander napisao/la:
Podna rešetka može da se radi kad ima dovoljno "mesa" u podu.
Ako je cementna košuljica tanka, obično nema mesta za takve instalacije.
Ako je kupatilo blizu stuba, glavna armatura je u gornjoj zoni ploče, pa je štemanje ploče rizično.

Ali ako je zgrada nova, može sve. Da li vam ovde nude takav izbor?

Meni ponudiše, doduše u februaru kada je bio rok za takve izmene. Ne znam da li je sada moguće uraditi bilo šta (govorim samo za lamelu F). Verovatno je moguće za ove ostale lamele, pa pitajte kada budete išli da dogovarate neke dodatne specifične detalje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 10 jun 2020 14:00 #392

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Kada, mogu i da se tusiram a mogu i da se opustim i da legnem. Zauzima više mesta, a i starijim ljudima je tuš kabina mnogo bolja
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 11 jun 2020 12:14 #393

  • gremlinka
  • gremlinka's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 61
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Zegi napisao/la:
Kuduz napisao/la:
Jedno pitanje vezano za sanitarije, da li je bolje poci sa izborom tus kabine ili kade, da li neko ima smislen argument zasto bi stavio kadu u stan danas, posto vidim da masu ljudi se odlucuje za istu? Hvala i pozdrav!

Zavisi ti sve od velicine kupatila, ali po meni najbolji argument za kadu su mala deca. Ja sam birao kadu npr. jer je mnogo lakse kupati decu u kadi nego u tus kabini. Tako da ako imas ili planiras decu... :D
1. Ako pitaš žene koje same održavaju svoje kupatilo onda je sigurno izbor na kadi (do 120cm) i zavesom. Zavesa se opere u veš mašini a kada opere-oriba za 5 minuta dok je za tuš kabinu često potrebna četkica za zube, neko agresivno sredstvo, kupaći kostim i konjski živci :nuts:
2. O kupanju dece ili pranju veša na ruke kada se baš usred pranja pokvari veš mašina da ne pričam
3. Pre nekoliko godina savetovana sam od lekara da ne ugrađujem tuš kabinu zbog srčanog bolesnika u kući
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 13 jun 2020 10:40 #394

  • Kuduz
  • Kuduz's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Kupatilo je omaleno, 4.3 mkv, a djeca su prilicno velika tako da izbor pada na tus kabinu za sada. Pogotovu zbog ustede na prostoru, jer ako i stavim masinu za susenje vesa na ves masinu, opet nece biti nabacano sve.
A kadu posjedujem godinama i prilicno je neiskoriscena, ne sjecam se zadnjeg banjanja niti pranja vesa ili slicnog.

@gremlinka
Tvoji argumenti su ispravni, mada za higijeni tus kabine ne bih se mozda slozio 100%, jer ako ribas redovno kontam nema zime ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 13 jun 2020 21:26 #395

  • Nemac
  • Nemac's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 28
Kuduz napisao/la:
Kupatilo je omaleno, 4.3 mkv, a djeca su prilicno velika tako da izbor pada na tus kabinu za sada. Pogotovu zbog ustede na prostoru, jer ako i stavim masinu za susenje vesa na ves masinu, opet nece biti nabacano sve.
A kadu posjedujem godinama i prilicno je neiskoriscena, ne sjecam se zadnjeg banjanja niti pranja vesa ili slicnog.

@gremlinka
Tvoji argumenti su ispravni, mada za higijeni tus kabine ne bih se mozda slozio 100%, jer ako ribas redovno kontam nema zime ;)


Zasto uzimati tus kabinu zar nije bolje I lakse uraditi tus kabinu od plocica?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jun 2020 13:46 #396

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Da li neko od kupaca prve lamele zna kako ce da izgledaju hodnici? Pade mi na pamet, skoro sam bio u rotkvariji od rapida i kraljevom parku, razlika je ogromna kada se udje u zgradu, rotkvarija je toliko lepsa, plocice izgledaju zilion puta skuplje iako realno nisu. U parku sive mat i beli hodnici, bas nikako ne izgleda
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jun 2020 23:51 #397

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Aleksejjj napisao/la:
Da li neko od kupaca prve lamele zna kako ce da izgledaju hodnici? Pade mi na pamet, skoro sam bio u rotkvariji od rapida i kraljevom parku, razlika je ogromna kada se udje u zgradu, rotkvarija je toliko lepsa, plocice izgledaju zilion puta skuplje iako realno nisu. U parku sive mat i beli hodnici, bas nikako ne izgleda

Zbog toga stalno gledam snimke koje prave za Kej garden, mada ni tamo to nisu stigli. Uradili samo oko lifta i gelender
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 15 jun 2020 10:15 #398

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
To je istina. Tu samo vidis koliko los posao rade na izgledu/dizajnu u Galensu odnosno koliko mogu to bolje da urade. Cak i zgrade koje nisu kvalitetnije od njihovih, izgledaju skuplje i bolje. Verovatno trebaju da promene onoga ko im to uredjuje ili da bar pogledaju neke lepe zgrade koje postoje u NS-u pa ce videti kako se stvari lepo uklope da izgleda moderno i lepo. Sto se tice spoljasnjosti, tu su napravili iskorak i Avenija izgleda lepse od njihovih prethodnih radova.
Aleksejjj napisao/la:
Da li neko od kupaca prve lamele zna kako ce da izgledaju hodnici? Pade mi na pamet, skoro sam bio u rotkvariji od rapida i kraljevom parku, razlika je ogromna kada se udje u zgradu, rotkvarija je toliko lepsa, plocice izgledaju zilion puta skuplje iako realno nisu. U parku sive mat i beli hodnici, bas nikako ne izgleda
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 15 jun 2020 11:17 #399

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
U rotkvariji nije to nista fensi, samo su obicne kocka plocice braon visoki sjaj, i izgleda tako lepo i toplo. Pogledah i ja sada snimak keja, i gelenderi su mi super, ono crno oko lifta malo ledeno deluje, ne vidim jesu sjajne nadam se da jesu, a vrv ce onda takav biti i pod.. Nadam se da ce Avenija imati vise srece sa unutrasnjosti, to stvarno ne mora da kosta a da bude lepo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 07 jul 2020 21:08 #400

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Vlado kada počinje odabir pločica za lamelu D?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru