Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park na Bulevaru Evrope

Парк на Булевару Европе 29 avg 2021 22:06 #181

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3453
Извор: „Насеље инфо”
instagram.com/naselje.info?utm_medium=copy_link
Poslednja izmena: 29 avg 2021 22:11 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, neusatz!, sasar, Blavak, Mikins, valjan, vladulns

Park na Bulevaru Evrope 29 avg 2021 22:09 #182

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Boze me sacuvaj koliko behatoncine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Парк на Булевару Европе 29 avg 2021 22:10 #183

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3453
Извор: „Насеље инфо”
instagram.com/naselje.info?utm_medium=copy_link
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, sasar, Blavak, Mikins, valjan

Парк на Булевару Европе 30 avg 2021 13:07 #184

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
Da li se nešto može nazvati parkom ako je manja zelena površina od betonske?
Mogu komotno probiti i neku saobraćajnicu kroz sredinu ove livade, ništa ne bi pokvarila.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 30 avg 2021 14:08 #185

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
baš lep parkić. Svaka čast :master:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 30 avg 2021 21:02 #186

  • Fotostroj
  • Fotostroj's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
  • Primljenih Zahvalnica: 13
Par noćnih slika. Park deluje veliki. Ovako izgleda deo rasvete:


Asfaltiran je deo puta prema zgradma "Park Novi":


Fontana. Malo me strah kako će izgledati na kraju:


Klupe:


Ne znam šta je ovo:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, mrnjavi, Blavak, valjan, NebojsaNS, Чиле

Park na Bulevaru Evrope 31 avg 2021 16:39 #187

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Fontana. Malo me strah kako će izgledati na kraju:

Po planu bi trebalo da izgleda kao na slici dole. Deluje mi da se za sada drže plana projekta .

Ne znam šta je ovo:
To je ograda za mostić koji tu planiraju, zapravo simetrično će postaviti 2 mostića koji bi trebalo po planu da izgledaju kao na slici dole i da povezuju polukružni plato sa pešačkim stazama:


Gradjevinski radovi na parku se izgleda približavaju kraju, sledeća faza je ozelenjavanje koje je povereno JKP “Gradsko zelenilo”. Nadam se da će oni odraditi dobar posao i da će park dobiti dosta drveća. Nadam se da će krenuti sa uređenjem ove jeseni.
Poslednja izmena: 31 avg 2021 16:42 od NebojsaNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, Duja, Brane, Direktor, Blavak, valjan, Чиле, Fotostroj

Park na Bulevaru Evrope 31 avg 2021 21:29 #188

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Budući park dobija svoje konture, a uređenje nove zelene oaze trebalo bi da bude završeno narednih dana. U procesu je izgradnja zalivnog sistema i manjeg dela pešačkih staza, kao i prostora oko fontana, kojih će biti tri.

Paralelno teku i radovi na humuziranju i pripremi terena za ozelenjavanje. Završava se izgradnja terena za boćanje, a na dečija igrališta montira se podloga. Park ima deset ulaza, od kojih su dva glavna. Pešačke staze su formirane, a u završnoj fazi je i popločavanje parkinga.

U parku će biti dva igrališta. Na igralištu za mlađu decu biće postavljene klackalice, ljuljaške, njihalica, četvorosed na federima, fiksne gumene igračke, kao i multifunkcionalni kompleks. Igralište je projektovano uz poslastičarnicu. U zapadnom delu parka biće smešteno igralište za stariju decu i tu je predviđen multifunkcionalni komplek namenjen deci od 5 do 12 godina, kao i deo s panjevima i hodalicama za razvoj motorike. Na oba igrališta biće postavljena gumirana tartarn podloga, s tim što će na delovima gde se nalazi oprema veće visine od 0,6 metara biti podloga za ublažavanje padova i povreda.

U prostoru namenjenom za odmor i društvo nalaziće se radijalno postavljene klupe i pergole, a u delu otvorene teretane pored uobičajnih elemenata i sprave prilagođene osobama sa invaliditetom.

Uz park će biti izgrađena 282 parking mesta, od kojih su četiri za invalide. Biće urađena i biciklistička staza u Radomira Raše Radujkova.

Planirano je postavljanje svetiljki, opremljenih modulima za razglas, muziku i Wi-Fi. Deo za istrčavanje pasa nalaziće se kod ulaza četiri, a na tom potezu biće instalirane ograde kako bi se zaštitila mlada stabla.

nsuzivo.rs/novi-sad/u-parku-na-novom-nas...NPOjV2FeMWN2IAD-uTPc
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, vladulns

Park na Bulevaru Evrope 31 avg 2021 21:36 #189

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Postoji više vrsta parkova. U Novom Sadu gradjani najčešće misle da bi park trebalo da bude raskošna istorijska bašta iz 16. veka. Imam utisak, a to mi se čini da je i koncept koji pokušavaju da slede za Limanski park, da ne prave zelene površine, kao što je to npr Futoški park, već urbane parkove koji su zapravo izgradnja sportskih i rekreativnih površina sa pridodatim zelenilom. Razglas nije uobičajen za parkove, dakle ovo jeste koncept koji je u svetu prisutan, meni je to čudno i nije nešto na šta sam navikao ovde, ali eto ovde su odlučili da tako rade...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 31 avg 2021 21:55 #190

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
Pa prilično je prosto. Od drveća je slabija zarada no od nameštanja tendera za raznorazne instalacije, terene i druge sadržaje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: lanens

Park na Bulevaru Evrope 31 avg 2021 23:37 #191

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Ne bih ulazio u motive pravljenja ovakve vrste parka koji obiluje raznim sadržajima ali se slažem da ovaj park treba posmatrati kao nešto drugačiji koncept, ovo je više neka vrsta rekreativne površine namenjene stanarima okolnog kvarta i takav koncept je često prisutan u svetu kao tkz. urbani park, kao što je napisao neusatz!. Šta više, dizajn ovog parka je gotovo copy/paste sličnih parkova u svetu. Po mom mišljenju su možda preterali sa širinom staza, ali opet verujem da je to urađeno da bi bilo dovoljno mesta da klinci voze trotinete, skejtove i slično (da ne okrivimo cenu bahatona i profit :)). Mislim da je problem veliko očekivanje koje su ljudi imali i pompezni naslovi "novi gradski park između Nove Detelinare i Novog Naselja", a zapravo nikada u planu nije bilo da park bude na većoj površini od ove sada. Ideja parka je nastala pre oko 5-6 godina i uvek je bilo govora samo o ovom prostoru i samo o površini od 3.5 ha, vrlo sam aktivno pratio sve vreme ovaj projekat jer živim u tom kraju. Ali ljudi su ga izgleda doživljavali iz novinskih naslova da će to biti park na 20 ha na celokupnoj površini između NN i BE. Šteta što nema više ovakvih parkova u gradu i što više kvartova nema park/površinu ovog tipa. Koliko god bih voleo da pored Blevara Evrope celom dužinom imamo park veličine i koncepta poput Kameničkog parka, verovatno je gradu Novom Sadu veliki luksuz da atraktivno zemljište uz BE sa postojećom infrastrukturom ne iskoriste kao građevinsko. Primetio sam da je u parku na mnogo mesta izvedeno crevo za zalivanje, nadam se da će na tim mestima biti posađeno drvo i da će uskoro biti mnogo zeleniji kada Gradsko zelenilo završi svoj posao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!

Re:Park na Bulevaru Evrope 01 sep 2021 21:18 #192

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
Ovaj park je definitivno jedno od najboljih mesta javne namene koje je napravljeno/se pravi u Novom Sadu u prethodnih 20 godina.

Da, mogao je da bude bolji. Mnogo bolji. Dao bih desnu ruku da su napravili nešto što liči na Central Park; oblast koja pokriva sve od Šeratona, do Lidla, sa pešačkim mostovima preko Raše Radujkova. Ali nisu.

I pored toga, ova jedva trojka je i mnogo više nego sto smo mogli da očekujemo. Mogli su od čitavog prostora između NN i Detelinare mogi da naprave "Nova Detelinara 2" i ne bi bilo načina da im se stane na put.

Tako, da... Malo realnosti nije na odmet. Znamo gde živimo, znamo kome smo podanici. Poređenja sa Ljubljanom, Bečom i drugim gradovima koji su svetlosnim godinama ispred nas je teška fikcija.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Yokai, mrnjavi, Duja, Blavak, valjan, mel, VladaNS78, mileinc

Re:Park na Bulevaru Evrope 01 sep 2021 22:51 #193

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Bezbednjakovčanin napisao/la:
Ovaj park je definitivno jedno od najboljih mesta javne namene koje je napravljeno/se pravi u Novom Sadu u prethodnih 20 godina.

Da, mogao je da bude bolji. Mnogo bolji. Dao bih desnu ruku da su napravili nešto što liči na Central Park; oblast koja pokriva sve od Šeratona, do Lidla, sa pešačkim mostovima preko Raše Radujkova. Ali nisu.

I pored toga, ova jedva trojka je i mnogo više nego sto smo mogli da očekujemo. Mogli su od čitavog prostora između NN i Detelinare mogi da naprave "Nova Detelinara 2" i ne bi bilo načina da im se stane na put.
Mislim i dalje postoji sansa da se produzi park na nacin na koji si naveo, I dalje mogu da se grade stanovi uz Bulevar, moze da se napravi kulturni centar od ranzirne i da se produzi park sa pesackim mostom preko rase radujkova sa ranzirnom u okviru tog parka, to bi bio pun pogodak. Cak i ovaj deo sto zovemo Darkwood moze biti u okviru tog parka. Kritikujemo trenutna resenja bas zato da bi se uradilo nesto bolje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mel, nsns, Bezbednjakovčanin

Re:RE: Re:Park na Bulevaru Evrope 01 sep 2021 23:20 #194

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
Slažem se donekle.
U teoriji, može da se uradi tačno to, i mnogo više. Nema jedne osobe koja bi se protivila takvom razvoju događaja. Naravno osim onih koji direktno profitiraju od izgradnje.
U praksi, nisam veliki optimista. Park je već formiran, a sam plan je pred krajem realizacije. Sumnjam da će doći do naglog zaokreta gradskih arhitekata sa ciljem humanijeg životnog okruženja.

Sam prethodni post se više odnosio na toksičnost kojom je počela da odiše ova tema. Govoreći konkrento o samom parku. Ništa ne valja, te fali drvo, te fali žbun, a i ako ga ima, nije dovoljno žbunast. Behaton je širok, što nema zemlje, a kada je ima, "stoka gazi i raznosi blato i prlja". Fontana je velika, pa opet previše mala.
Posle toliko godina napokon dobijamo (a i te kako sami plaćamo) urbani, gradski park na ledini koja je bila zapuštena, zaparložena, ružna i neiskorišćena. Dosta je više sa isterivanjem i zahtevanjem perfekcije koja se realno ne može dostići.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: NebojsaNS

Re:RE: Re:Park na Bulevaru Evrope 02 sep 2021 02:34 #195

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Od početka se znalo koliki će biti i sumnjam da će se ikako širiti. Kako rekoh, park je za naše uslove i iskustvo neobičan. Grad se veoma brzo menja, ovaj park kao novi i funkcionalan javni prostor, kulturne stanice, Kineska četvrt, urbani džepovi u raznim rubnim delovima grada kao mesta za javna dešavanja, baletska i muzička škola kao nammodernija i najfunkcionalnija u zemlji, sve to radikalno menja Novi Sad. Mi više ne živimo u istom gradu kao pre 20 godina. Čekam još samo da vidim šta će uraditi od ranžirne stanice. Ono što ne bi bilo dobro da i svaki novi park bude ovakav, trebaju nam i oni drugi parkovi na kakve smo navikli tako da se nadam da ovo neće postati preovladjujuća praksa u budućnosti, već da će biti "mešano". I ovakvi i onakvi..
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 02 sep 2021 02:47 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 02 sep 2021 08:00 #196

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Naravno da ne treba svaki park da bude takav jer to treba da bude mesto odmora od buke a ne vasar.
I nista u Novom Sadu nema definiciju parka osim Kamenickog.
Takodje bi dodao da ova decija igralista tereni za bocanje i sta jos nesto ne bi postojali da nije bilo neplanske gradnje u kojoj nema ni zelenila ni decijih igralista.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Alibunar, Djordje Cvarkov, Toni021

Park na Bulevaru Evrope 02 sep 2021 16:10 #197

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Postoji više vrsta parkova. Kamenički park je samo jedna od tih vrsta. Svaki tip parka je oblikovan društvenim potrebama i istorijskim momentom kada je nastajao. Kamenički park je nastao oko dvorca za potrebe jednog plemića. Mi više ne gradimo dvorce i nemamo plemiće. Novi Sad nije više u 19. veku, iako postoji intenzivna kampanja da se Novi Sad vrati u to doba. Ali tada su Limani bili močvara, grad je prestajao na uglu Temerinske i Kisačke, a sve izvan toga je bio ruralni deo. Otud i ono što zbunjuje ljude koji dodju u Novi Sad, kada se kaže "idemo u grad". Zato što dobar deo sada urbanizovanih delova nije ni bio grad. Novi Sad je u 21. veku i potrebna nam je da i razvoj prati istorijski trenutak. Tako da meni ovaj park deluje kao primer veoma aktuelno pogodjenih potreba gradjana tog dela grada za funkcionalnim javnim prostorima. Dakle to jeste park, po definiciji parkova koja obuhvata razne vrste parkova, samo nije istorijska dvorska bašta. Koja naravno nije jedina vrsta parka, niti živimo u dobu baroka i renesanse, ali takvi parkovi mogu da budu inspiracija za današnje parkove i da se elementi preuzimaju. Što se i radi u svetu. Tako da se nadam da će se ubuduće u Novom Sadu raditi nešto stvaro kreativno, što znači da će biti i ovakvih parkova, onakvih parkova, nekih trećih parkova...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 02 sep 2021 16:14 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 02 sep 2021 19:10 #198

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
"Novi Sad nije više u 19. veku, iako postoji intenzivna kampanja da se Novi Sad vrati u to doba."
:wallbash: :wallbash: :wallbash:
Tacno te zamisljam kako kuckas iz one kancelarije SNS na Bulevaru Oslobodjenja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Alibunar, Billy, Djordje Cvarkov, Podbarac, ChobbyNS, vladulns, Toni021, nsns

Park na Bulevaru Evrope 02 sep 2021 20:19 #199

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Hajde da budemo konstruktivni i da ne spuštamo diskusiju na lični nivo, to se nikad nije dobro završilo i nije u duhu foruma. :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, Yokai, Blavak, NebojsaNS

Park na Bulevaru Evrope 02 sep 2021 21:44 #200

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
"Novi Sad nije više u 19. veku, iako postoji intenzivna kampanja da se Novi Sad vrati u to doba."
:wallbash: :wallbash: :wallbash:
Tacno te zamisljam kako kuckas iz one kancelarije SNS na Bulevaru Oslobodjenja.

Pa ne baš. ali pokušavam sve vreme da stvari sklonim od politizacije koja se počinje sve više pojaavljivati na forumu. Vlasti se menjaju, političari prolaze, ali ono što se napravi u gradu ostaje i kad se političari zaborave. Ono što je dobro je dobro, ono što je loše je loše i tako će dugo i ostati. Duboko sam uverenja da je ovaj park veoma dobra stvar za taj deo grada, a ne moram da budem uveren da takvih parkova ima po svetu. U tom smislu to je veoma savremen park koji Novi Sad čini samo još modernijim gradom. I uopšte me ne interesuje koja vlast ga gradi, niti će me interesovati za bilo šta dobro u budućnosti kako će se zvati neka buduća vlast koja to uradi. Dobro je dobro bez obzira ko je to uradio. Za 30 godina ljudi će i dalje koristiti ovaj park, a sumjnjam da će pojma imati ko je bio na vlasti kada je park napravljen. To jednostavno bude tako. Tako ja razmišljam i mislim da je takvo razmišljanje u interesu Novog Sada, sa čim se neko drugi naravno ne mora složiti.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mel, Bezbednjakovčanin, VladaNS78
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru