Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park na Bulevaru Evrope

Park na Bulevaru Evrope 16 jan 2023 21:30 #321

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Yokai napisao/la:
Ovo je samo simptom drustva koje je ne samo moralno, nego i monetarno propalo. Da ljudi imaju novca da trose na normalne aktivnosti i da takve aktivnosti mogu da opstanu ovde, ne bi bilo ovoga. Do tada cemo gledati ovo. Fundamentalno ovo je problem siromastva i manjka edukacije i ispunjenosti necim drugim.

Stanje drzave diktira stanje drustva.
Ovo je upravo moja poenta. Siromasna, korumpirana drzava ne moze da ocekuje nesto bolje od ovoga.

Treniranje strogoce, po meni, nece doneti nista dobro, barem po meni, jer se ne napada uzrocni problem, samo simptomaticni i otvara jos jedan prostor za zloupotrebu, jer ne zivimo u pravicnoj drzavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 17 jan 2023 08:00 #322

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Yokai napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Yokai napisao/la:
Ovo je samo simptom drustva koje je ne samo moralno, nego i monetarno propalo. Da ljudi imaju novca da trose na normalne aktivnosti i da takve aktivnosti mogu da opstanu ovde, ne bi bilo ovoga. Do tada cemo gledati ovo. Fundamentalno ovo je problem siromastva i manjka edukacije i ispunjenosti necim drugim.

Stanje drzave diktira stanje drustva.
Ovo je upravo moja poenta. Siromasna, korumpirana drzava ne moze da ocekuje nesto bolje od ovoga.

Treniranje strogoce, po meni, nece doneti nista dobro, barem po meni, jer se ne napada uzrocni problem, samo simptomaticni i otvara jos jedan prostor za zloupotrebu, jer ne zivimo u pravicnoj drzavi.

Strogoćom se postaje pravična i pravna država. Nekad se niko nije vezivao, kad su počeli da intenzivno naplaćuju kazne za vezivanje pojaseva postignut je procenat od 84% vezanih. Da li imamo demonstracije zbog toga? Nemamo. Dakle, ako želimo da ovo bude pristojna i kulturna država, onda se moraju poštuvati propisi i mora se poštovati javna imovina.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 17 jan 2023 08:11 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Gari, Djordje Cvarkov

Park na Bulevaru Evrope 17 jan 2023 08:18 #323

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
neusatz! napisao/la:
Yokai napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Yokai napisao/la:
Ovo je samo simptom drustva koje je ne samo moralno, nego i monetarno propalo. Da ljudi imaju novca da trose na normalne aktivnosti i da takve aktivnosti mogu da opstanu ovde, ne bi bilo ovoga. Do tada cemo gledati ovo. Fundamentalno ovo je problem siromastva i manjka edukacije i ispunjenosti necim drugim.

Stanje drzave diktira stanje drustva.
Ovo je upravo moja poenta. Siromasna, korumpirana drzava ne moze da ocekuje nesto bolje od ovoga.

Treniranje strogoce, po meni, nece doneti nista dobro, barem po meni, jer se ne napada uzrocni problem, samo simptomaticni i otvara jos jedan prostor za zloupotrebu, jer ne zivimo u pravicnoj drzavi.

Strogoćom se postaje pravična i pravna država. Nekad se niko nije vezivao, kad su počeli da intenzivno naplaćuju kazne za vezivanje pojaseva postignut je procenat od 84% vezanih. Da li imamo demonstracije zbog toga? Nemamo. Dakle, ako želimo da ovo bude pristojna i kulturna država, onda se moraju poštuvati propisi i mora se poštovati javna imovina.

Ne strogoca Slobina milicija koja tuce ljude, nego kad nazoves parking servis da on dodje i odnese vozilo da se naplati kazna. Ne da funkcionere i bliske vlasti ne dira a nekog stojadina da razvlaci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Park na Bulevaru Evrope 17 jan 2023 08:28 #324

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Alibunar napisao/la:
neusatz! napisao/la:
Yokai napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Yokai napisao/la:
Ovo je samo simptom drustva koje je ne samo moralno, nego i monetarno propalo. Da ljudi imaju novca da trose na normalne aktivnosti i da takve aktivnosti mogu da opstanu ovde, ne bi bilo ovoga. Do tada cemo gledati ovo. Fundamentalno ovo je problem siromastva i manjka edukacije i ispunjenosti necim drugim.

Stanje drzave diktira stanje drustva.
Ovo je upravo moja poenta. Siromasna, korumpirana drzava ne moze da ocekuje nesto bolje od ovoga.

Treniranje strogoce, po meni, nece doneti nista dobro, barem po meni, jer se ne napada uzrocni problem, samo simptomaticni i otvara jos jedan prostor za zloupotrebu, jer ne zivimo u pravicnoj drzavi.

Strogoćom se postaje pravična i pravna država. Nekad se niko nije vezivao, kad su počeli da intenzivno naplaćuju kazne za vezivanje pojaseva postignut je procenat od 84% vezanih. Da li imamo demonstracije zbog toga? Nemamo. Dakle, ako želimo da ovo bude pristojna i kulturna država, onda se moraju poštuvati propisi i mora se poštovati javna imovina.

Ne strogoca Slobina milicija koja tuce ljude, nego kad nazoves parking servis da on dodje i odnese vozilo da se naplati kazna. Ne da funkcionere i bliske vlasti ne dira a nekog stojadina da razvlaci.

Naravno. Strogoća u primeni propisa koja važi za sve. Mobilijar u parku se devastira zato što mogu i zato što nema konsekvenci za to. Da znaju da će da obavljaju negde javni rad par meseci i da će im roditelji platiti kaznu za to, videli bi kako bi parkovi izgledali...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Alibunar, Чиле

Park na Bulevaru Evrope 17 jan 2023 09:15 #325

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Ja mislim da je ovo u parku što se dešava klasičan primer teorije razbijenog prozora (Broken windows theory) jer problem počinje eksponencijalno da se povećava.
sr.m.wikipedia.org/sr-ec/%D0%A2%D0%B5%D0...B7%D0%BE%D1%80%D0%B0

Živim u blizini parka i gotovo svaki put kad prođem prisustvujem nekom činu vandalizma. Ono što je poražavajuće je što su u većini slučajeva počinioci deca koja, po mojoj proceni, imaju između 10-15 godina. Par puta sam ih i opominjao kada ubacuju petarde u kante sa smećem ili u mašinsku sobu ispod fontane. U početku se nije uništavalo tako intezivno dok je sve bilo novo, prilično dugo je park bio solidno očuvan. Sećam se da su u početku masovno bacali dekorativno kamenje u fontanu i po parku, u velikom broju slučajeva su to radila deca u prisustvu svojih roditelja, dok se neko nije dosetio u uklonio svo kamenje jer su kamenjem polomili keramiku u fontanama. Zatim su lomili mobilijar na dečijem igralištu i neko je vrlo brzo popravljao sve. Isto je bilo sa lomljenjem pergola i klupa, u početku je neko dolazio i u roku od par dana popravljao klupe i menjao drvene delove. Uništavanje parka nije išlo tako brzo kao sada. Onda je uništavanje imovine lomljenjem i pisanjem grafita krenulo eksponencijalno da raste, kao da su se utrkivali da pronađu čistu klupu da je unište i to je sada uzelo maha jer to niko ne sankcioniše.
Verujem da bi se ovaj problem vrlo uspešno rešio kada bi neko obilazio park i napisao par kazni roditeljima čija deca ovo rade i sve to u kombinaciji sa stalnim čišćenjem i popravljanjem javinh površina i mobilijara. Ubeđen sam da bi vrlo lako zatekli čin vandalizma kad god prošetaju. Slično bi se moglo uraditi i za sve ostalo u gradu kao što je bacanje opušaka i smeća na sve strane, problem vlasnika koji ne čiste javne površine nakon vršenja nužde svojih ljibimaca, koji četaju iste bez povoca itd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, neusatz!, mrnjavi, RM77, Alibunar, Djordje Cvarkov

Парк на Булевару Европе 17 jan 2023 09:42 #326

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
Alibunar napisao/la:
Ne strogoca Slobina milicija koja tuce ljude, nego kad nazoves parking servis da on dodje i odnese vozilo da se naplati kazna. Ne da funkcionere i bliske vlasti ne dira a nekog stojadina da razvlaci.

Што се мене тиче, и Слобина и Титина милиција.
Примитивци се преваспитавају примитивним методама. :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar

Park na Bulevaru Evrope 17 jan 2023 10:37 #327

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
NebojsaNS napisao/la:
Ja mislim da je ovo u parku što se dešava klasičan primer teorije razbijenog prozora (Broken windows theory) jer problem počinje eksponencijalno da se povećava.
sr.m.wikipedia.org/sr-ec/%D0%A2%D0%B5%D0...B7%D0%BE%D1%80%D0%B0

Živim u blizini parka i gotovo svaki put kad prođem prisustvujem nekom činu vandalizma. Ono što je poražavajuće je što su u većini slučajeva počinioci deca koja, po mojoj proceni, imaju između 10-15 godina. Par puta sam ih i opominjao kada ubacuju petarde u kante sa smećem ili u mašinsku sobu ispod fontane. U početku se nije uništavalo tako intezivno dok je sve bilo novo, prilično dugo je park bio solidno očuvan. Sećam se da su u početku masovno bacali dekorativno kamenje u fontanu i po parku, u velikom broju slučajeva su to radila deca u prisustvu svojih roditelja, dok se neko nije dosetio u uklonio svo kamenje jer su kamenjem polomili keramiku u fontanama. Zatim su lomili mobilijar na dečijem igralištu i neko je vrlo brzo popravljao sve. Isto je bilo sa lomljenjem pergola i klupa, u početku je neko dolazio i u roku od par dana popravljao klupe i menjao drvene delove. Uništavanje parka nije išlo tako brzo kao sada. Onda je uništavanje imovine lomljenjem i pisanjem grafita krenulo eksponencijalno da raste, kao da su se utrkivali da pronađu čistu klupu da je unište i to je sada uzelo maha jer to niko ne sankcioniše.
Verujem da bi se ovaj problem vrlo uspešno rešio kada bi neko obilazio park i napisao par kazni roditeljima čija deca ovo rade i sve to u kombinaciji sa stalnim čišćenjem i popravljanjem javinh površina i mobilijara. Ubeđen sam da bi vrlo lako zatekli čin vandalizma kad god prošetaju. Slično bi se moglo uraditi i za sve ostalo u gradu kao što je bacanje opušaka i smeća na sve strane, problem vlasnika koji ne čiste javne površine nakon vršenja nužde svojih ljibimaca, koji četaju iste bez povoca itd.

Kako milion komunalaca zaposlenih preko vlasti da obilaze park ako sede kuci :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Park na Bulevaru Evrope 17 jan 2023 11:35 #328

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Svaki park treba da ima ograde, kapiju, i radno vreme. Okupljanje nocu zakonom zabraniti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Istraživač, Чиле

Park na Bulevaru Evrope 17 jan 2023 17:39 #329

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
neusatz! napisao/la:
Yokai napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Yokai napisao/la:
Ovo je samo simptom drustva koje je ne samo moralno, nego i monetarno propalo. Da ljudi imaju novca da trose na normalne aktivnosti i da takve aktivnosti mogu da opstanu ovde, ne bi bilo ovoga. Do tada cemo gledati ovo. Fundamentalno ovo je problem siromastva i manjka edukacije i ispunjenosti necim drugim.

Stanje drzave diktira stanje drustva.
Ovo je upravo moja poenta. Siromasna, korumpirana drzava ne moze da ocekuje nesto bolje od ovoga.

Treniranje strogoce, po meni, nece doneti nista dobro, barem po meni, jer se ne napada uzrocni problem, samo simptomaticni i otvara jos jedan prostor za zloupotrebu, jer ne zivimo u pravicnoj drzavi.

Strogoćom se postaje pravična i pravna država. Nekad se niko nije vezivao, kad su počeli da intenzivno naplaćuju kazne za vezivanje pojaseva postignut je procenat od 84% vezanih. Da li imamo demonstracije zbog toga? Nemamo. Dakle, ako želimo da ovo bude pristojna i kulturna država, onda se moraju poštuvati propisi i mora se poštovati javna imovina.
Slozicemo se da se ne slazemo onda.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!

Park na Bulevaru Evrope 20 jan 2023 19:19 #330

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
"In criminology, the broken windows theory states that visible signs of crime, anti-social behavior and civil disorder create an urban environment that encourages further crime and disorder, including serious crimes."
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 18 jul 2023 12:09 #331

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Ničija zemlja :facepalm:



/////////////////////////////////////////////////


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, Duja, sasar, valjan, TicaNs

Park na Bulevaru Evrope 08 apr 2024 17:27 #332

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar, Djordje Cvarkov, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru