Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Tržni centar Promenada Novi Sad

Tržni centar Promenada Novi Sad 26 okt 2016 22:21 #1

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
šta dobijem za ovo

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, Yokai, montana, mrnjavi, Wiener, TurboMaximus, Dunavski, Nikola, Novajlija, sasar, Oniks, Blavak, Bogdus, Mikins, Light, Djordje Cvarkov i ovaj član ima 2 ostalih zahvalnica

Tržni centar Promenada Novi Sad 26 okt 2016 22:29 #2

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Blavak, Light, Mirkons80

Tržni centar Promenada Novi Sad 26 okt 2016 22:40 #3

  • Light
  • Light's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 162
  • Primljenih Zahvalnica: 307
ranko su ns napisao/la:
šta dobijem za ovo
+ do bar 250
"Politicians, ugly buildings, and whores all get respectable if they last long enough!" - Noah Cross, Chinatown (1974)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Tržni centar Promenada Novi Sad 26 okt 2016 22:48 #4

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
ranko su ns napisao/la:
šta dobijem za ovo
Dobiješ pitanja da li će se to onda i komunalna policija izmeštati (na osnovu snimka tako deluje), zar će i plato SPENS-a menjati i zar u ovo ulazi i rekonstrukcija stadiona?! :lol: Kako su ga predstavili, da ga ne prepoznaš.
Naravno, tu je i karma. ;)
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 26 okt 2016 22:51 #5

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3501
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Zahvalnica + karma + 3 bambija :D

Inace interesuje me jako sta planiraju da rade sa ovim zelenim povrsinama + kaficima gore zimi (+kasna jesen/rano prolecee)?
Poslednja izmena: 26 okt 2016 22:52 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 26 okt 2016 23:52 #6

  • deran
  • deran's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 44
  • Primljenih Zahvalnica: 106
Znači renovira se stadion, ruši se prekršajni sud, uređuje se dodatno plato Spensa... tra la la :rofl: umirem od smeha zaista...
...tvrdjava pušta mesec kao zmaja nad Varadinom...
...aveti tera sa trga Miletić, večito prgav...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 00:07 #7

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Dopada mi se mnoštvo vodenih površina, ja najviše sumnjam u njih. A plato između Spensa i novog mola mozda i bude uređen donekle, ipak je to jedan od prilaza tržnom centru kao što se i vidi na snimku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 00:14 #8

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4917
  • Primljenih Zahvalnica: 9916
To nisu solarni paneli vec skrinovi.
Ako ono spustanje u parking stvarno bude, propustena je sansa da se u sklopu toga denivelise raskrsnica kod Merkatora.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 08:46 #9

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Jel samo ja vidim da je to "Competition video entry"?

Možda će izgledati drugačije.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 11:38 #10

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3501
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Dukelander napisao/la:
Jel samo ja vidim da je to "Competition video entry"?

Možda će izgledati drugačije.
To sam video i ja, ali pretpostavljam da je onda pobednicko resenje, jer su rekli da ce biti gotovo do kraja oktobra.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 12:50 #11

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
kasko napisao/la:
Ako ono spustanje u parking stvarno bude, propustena je sansa da se u sklopu toga denivelise raskrsnica kod Merkatora.

To privatni investitor sigurno neće raditi. A grad da uradi tako nešto pametno sumnjam. Više vole da postavljaju semafore.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 13:38 #12

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 311
  • Primljenih Zahvalnica: 596
Koja denivelacija ljudi??!! Tako nesto ne postoji u vokabularu i planovima celnika.
Eno vam primer Bul. Evrope koji je trebao da bude kompletno denivelisan u odnosu na sve ostale saobracajnice, a ne samo da to nije ispostovano, vec dobija i svoj drugi semafor?! Tuga...
A Bul. Oslobodjenja ce biti najgore mesto za saobracaj kroz grad, jer izgleda da je plan da ima 50 semafora do kraja 2030. Jer pasarele ne postoje...

Sto se trznog centra tice, lepo izgleda, ali moram ponoviti zabrinutost mnogih o potrebi za takvim objektom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 16:19 #13

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
U Beogradu se u ovom momentu gradi tržni centar u Rajićevoj i Višnjička Plaza (isto Nepi) uz već postojeći Delta City i Ušće.
Pored njih postoji Zemun Park (strip mall), Aviv Arlon na Zvezdari, Shoppi u Borči, Zira...

Planira se izgradnja Delta Planeta (150-200K), Ada Mall (150K - faza predugovaranja), BIG (100K - faza idejnog), Belgrade Mall (Beograd na vodi, 150K - projekat).

Mislim da ne bi bio problem da NS dobije ovakav mall, ali će to skoro sigurno uništiti Merkator.
SPENS ima puno drugih programa i uopšte ne treba da puca na to da bude konkurencija mall-ovima.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 16:24 #14

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3501
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Da nesrecno mesto dosta za Merkator. Jedino da promene nekako koncept. Mozda ce biti i mesta za oba uz ozbiljnu mentalnu gimnastiku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 16:47 #15

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Jedino logično za početak je da Merkator u svom marketu snizi cene, to je ono što je očekivano za nas kupce čim ima više tržnih centara i prodavnica, da ne spominjem njihovu blizinu koja je svima poznata. Šta bi trebalo još da urade da bi opstali ne znam, stvarno treba da mozgaju ali ako Merkator ostane sa dosadašnjim prilično visokim cenama nema mu spasa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 18:06 #16

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Mislim da će Mercator uvek imati svoje kupce, bez obzira na cene. Inače mi se jako dopada izlaz iz parkinga direktno na Bulevar, nadam se da će biti i ostvaren! :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 27 okt 2016 18:21 #17

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2656
  • Primljenih Zahvalnica: 3030
Dukelander napisao/la:
U Beogradu se u ovom momentu gradi tržni centar u Rajićevoj i Višnjička Plaza (isto Nepi) uz već postojeći Delta City i Ušće.
Pored njih postoji Zemun Park (strip mall), Aviv Arlon na Zvezdari, Shoppi u Borči, Zira...

Planira se izgradnja Delta Planeta (150-200K), Ada Mall (150K - faza predugovaranja), BIG (100K - faza idejnog), Belgrade Mall (Beograd na vodi, 150K - projekat).

Mislim da ne bi bio problem da NS dobije ovakav mall, ali će to skoro sigurno uništiti Merkator.
SPENS ima puno drugih programa i uopšte ne treba da puca na to da bude konkurencija mall-ovima.

Reklo bi se da nisu jedan do drugog.
Interes građana su kvalitetnija i raznovrsnija ponuda, niže cene i nova radna mesta. Ako jedan mol udavi drugi, ništa od interesa građana. Nažalost, ovde se tek treba izboriti s palanačkim kompleksima. Ovako, ponosićemo se šoping molom, Galensovom tragikomedijom, bezličnom zgradom televizije, školom za baletane i školskom koncertnom salom koju će se usuditi da predstave kao gradsku koncertnu dvoranu.

Ali, da ne budem skroz negativan, evo već me zabavljaju budući nastupi teniskih foliranata pred pičićima u kafićima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Buck, kasko, mrnjavi, Sasa, Duja, Blavak, Bogdus, Ljube, Djordje Cvarkov

Tržni centar Promenada Novi Sad 28 okt 2016 17:51 #18

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4214
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Ne brinite se za Merkator. Ta investicija se davno otplatila, s obirom na to koliko godina su bili jedini tržni centar u gradu. ;)

Na takvoj lokaciji, takav poslovni prostor je uvek atraktivan. Možda nam na tržište dođe neki veliki prodajni lanac tipa Sports Direct, Mediamarkt, ili uradi sam prodavnica tipa OBI, Bauhaus, pa se useli u Merkator. Oni se na zapadu često sreću u manjim tržnim centrima. Možda Merkator jednog dana postane IKEA, možda Emmezeta (njihov objekat u BG-u nije veći od Merkatora).... Ko zna šta sve može da se desi. :)

Iskreno, očekivao sam lepše rešenje za TC, mada ne izgleda toliko loše. Masivan je, ogroman, i ako ne zajebu sa nekim ekstra jeftinim rešenjem za fasadu biće fin. Nadam se da je ono crno prema Cara Lazara jedan veliki skrin. Kao Ziggo Dome u Amsterdamu :)

Poslednja izmena: 28 okt 2016 17:52 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Ljube, Light

Tržni centar Promenada Novi Sad 03 nov 2016 23:27 #19

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Video vise nije dostupan. Jel ima neko drugi link?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 04 nov 2016 00:07 #20

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Sreća pa sam ga sačuvao ;)

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns, Yokai, mlata, Bogdus, mdinic
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru